Ухвала від 20.01.2026 по справі 260/215/26

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду

20 січня 2026 рокум. Ужгород№ 260/215/26

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Дору Ю.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 про скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся з позовом до Закарпатського окружного адміністративного суду у якому просить скасувати постанову.

Відповідно до частини 1 статті 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує серед іншого, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 4 КАС України, адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

Судом встановлено, що позивачем оскаржується постанова ЕНА №06524933 від 17 січня 2026 року складена інспектором патрульної поліції.

Водій керував ТЗ та порушив вимогу дорожнього знаку 5.16 зі смуги яка дозволяє рух тільки ліворуч, здійснив рух прямо, чим порушив ст. 122 ч. 1 КУпАП "Перевищення водіями т/з встановлених обмежень шв. руху та порушення інших ПДР", штраф - 340,00 грн.

Однак, провадження у справах про притягнення до адміністративної відповідальності не належать до компетенції окружних адміністративних судів.

Пунктом 1 ст.20 КАС України встановлено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів. Зокрема частинами 1 та 2 встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

- оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

- уточнення списку виборців;

- оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів у сфері медіа, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників суб'єктів у сфері медіа, що порушують законодавство про вибори та референдум;

- оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб.

Крім того, суд виходить із того, що пункт 3 частини другої статті 19 КАС, яким передбачено, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи про накладення адміністративних стягнень, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Враховуючи вищенаведене, також зміст та прохальну частину позовної заяви, суд вважає, що позивач помилково звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду, оскільки ним не було взято до уваги приписи ст.20 КАС України, якою розмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Суд зазначає, що чинним процесуальним законодавством, чітко врегульовано (ст.20 КАС України), що поданий позивачем позов повинен розглядатися місцевим загальним судом, що виключає можливість розгляду цієї справи Закарпатським окружним адміністративним судом.

Передачу справ з одного суду до іншого суду визначено положеннями статті 29 КАС України.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана (частини 1, 2 статті 30 КАС України).

Статтею 25 КАС України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Оскільки переметом даного позову є оскарження рішень та дій суб'єкта владних повноважень про притягнення до адміністративної відповідальності, та враховуючи те, що позивач зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , дана справа предметно підсудна місцевому загальному суду, а саме: Мукачівському міськрайонному суду Закарпатської області, як адміністративному суду.

Отже, адміністративну справу № 260/215/26 належить передати на розгляд Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області.

На підставі наведеного та керуючись статтями 20, 25, 29, 30, 171, 248, 256 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу № 260/215/26 - передати на розгляд до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області за підсудністю.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя Ю.Ю.Дору