Рішення від 20.01.2026 по справі 440/10443/25

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2026 року м. ПолтаваСправа № 440/10443/25

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Молодецького Р.І., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Київ Інвест Груп" до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Київ Інвест Груп» (далі також - позивач, товариство, платник податків) звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Полтавській області (далі також - відповідач, контролюючий орган, податковий орган, ГУ ДПС у Полтавській області), в якій товариство заявляє вимоги та просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Полтавській області № 5384 від 03.07.2025, яким ТОВ «Київ Інвест Груп» припинено дію ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер 16030314202500008, термін дії з 15.04.2025 до по 15.04.2030 за місцем роздрібної торгівлі м. Горішні Плавні, по вул. Миру, буд. 1;

- зобов'язати ГУ ДПС у Полтавській області видалити з Єдиного державного реєстру суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, відомості щодо припинення дії ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, реєстраційний номер 16030314202500008, термін дії з 15.04.2025 до по 15.04.2030 за місцем роздрібної торгівлі м. Горішні Плавні, по вул. Миру, буд. 1 та відновити інформацію про дію ліцензії.

Наявність обставин, які свідчать про порушення прав платника податків, позивач пов'язує з, як на його переконання, необґрунтованістю висновків фактичної перевірки, на підставі яких податковий орган виніс оскаржуване рішення переважно з міркувань того, що на думку відповідача, товариством допущено порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1. статті 230 Податкового кодексу України в частині не забезпечення реєстрації витратомірів-лічильників в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників рівня пального в резервуарі. Так позивач зазначає, що товариство забезпечило реєстрацію витратомірів-лічильників на акцизному складі, введених в експлуатацію 08.04.2024 р. у відповідності до Свідоцтв про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки, в яких заводський номер вимірювальної техніки зазначений як БН, що підтверджується таблицею зареєстрованих витратомірів-лічильників на акцизному складі, наведеною в акті перевірки. Факт реєстрації витратомірів-лічильників не заперечується посадовими особами під час перевірки. Отже, вважає позивач, товариством виконано усі вимоги підпункту 230.1.2 пункту 230.1. статті 230 Податкового кодексу України, та забезпечено належну реєстрацію трьох витратомірів-лічильників у відповідність до норм чинного законодавства. В той же час, пояснює позивач, під час перевірки товариством отримані Свідоцтва про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки, що стало підставою для внесення позивачем в Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників рівня пального у резервуарі, відповідних змін щодо витратомірів-лічильників, розташованих на акцизному складі. Також позивач звертає увагу, що відповідач протиправно не врахував своєчасно подані заперечення товариства на акт перевірки. Виходячи із наведеного, позивач не погоджується із висновками, зробленими в акті про результати фактичної перевірки, які стали підставою для прийняття контролюючим органом спірного рішення про припинення дії ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, а отже вважає зазначене рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Одночасно з пред'явленням позову ТОВ «Київ Інвест Груп» подало до суду заяву про забезпечення позову (вхідний № 55060/25 від 29.07.2025).

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 31.07.25 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Київ Інвест Груп» про забезпечення позову (вхідний № 55060/25 від 29.07.2025) задоволено. Зупинено дію рішення Головного управління ДПС у Полтавській області № 5384 від 03.07.2025 про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, найменування ліцензіата: ТОВ «Київ Інвест Груп», вид ліцензії, дія якої припинена: ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер ліцензії, дія якої припинена: 16030314202500008 до набрання законної сили рішенням суду.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 04.08.25 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 440/10443/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП" до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії. Постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Витребувано від відповідача Головного управління ДПС у Полтавській області докази.

22.08.2025 ГУ ДПС у Полтавській області, через систему «Електронний суд» поданий відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить у задоволенні позовних вимог ТОВ «Київ Інвест Груп» відмовити в повному обсязі. У поданому відзиві відповідач посилається, зокрема, на те, що під час фактичної перевірки ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» 13.05.2025, на акцизному складі (уніфікований номер акцизного складу 1014569), у присутності та за участю начальника АЗК ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП», здійснено співставлення даних витратомірів-лічильників, встановлених для відпуску пального та зазначених підприємством у довідці про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, згідно форми, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 № 944 (зі змінами та доповненнями), та їх фактичної наявності. За результатами проведених співставлень встановлено, що: 1) Назва (модель) витратоміра «Shelf 200-2КЕД 50-0,25-2-1-2», назва (модель) витратоміра за результатами огляду - Шельф 200-50-2-1-3LPG, серійний номер витратоміра-лічильника за результатами огляду - 13302, таким чином, результати співставлення серійних (ідентифікаційних) номерів не співпадають; 2) Назва (модель) витратоміра «Shelf 200-2КЕД 50-0,25-2-1-2», назва (модель) витратоміра за результатами огляду - Шельф 200-50-2-1-3LPG, серійний номер витратоміра-лічильника за результатами огляду - 13303, таким чином, результати співставлення серійних (ідентифікаційних) номерів не співпадають; 3) Назва (модель) витратоміра «Shelf 200-90-21-1», назва (модель) витратоміра за результатами огляду - Шельф 200-90-1-1-1, серійний номер витратоміра-лічильника за результатами огляду - 15194, таким чином, результати співставлення серійних (ідентифікаційних) номерів не співпадають. Під час перевірки дотримання вимог пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України в частині обладнання витратомірами-лічильниками на акцизному складі (уніфікований номер акцизного складу 1014569), за адресою: Полтавська обл., м. Горішні Плавні, вул. Миру, буд. 1, встановлено порушення в частині не забезпечення реєстрації витратомірів-лічильників у кількості 3 (трьох) одиниць в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі. Пунктом 12 підрозділу 5 розділу XX ПК України встановлено, що розпорядники акцизних складів відповідно до вимог ПК України зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Реєстрі в такі строки: акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 липня 2019 року; акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 жовтня 2019 року; акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року. Таким чином, за результатами огляду, встановлено, що в порушення пп.230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України, ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» не забезпечено належної реєстрації 3 (трьох) витратомірів-лічильників з серійними (ідентифікаційними, заводськими) номерами 13302, 13303, 15194 в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі. Згідно з вимогами п. 14 ч. 2 ст. 46 Закону України від 18.06.2024 № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (зі змінами та доповненнями), у зв'язку з виявленням фактів необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (крім випадків, встановлених абзацом дванадцятим підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, про що у встановленому порядку повідомлено податковий орган), встановлений контролюючим органом під час перевірки та зафіксований в акті такої перевірки, ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним № 16030314202500008, дата реєстрації 15.04.2025, термін дії з 15.04.2025 до 15.04.2030 підлягає анулюванню. Таким чином, вважає відповідач, рішення ГУ ДПС у Полтавській області від 03.07.2025, яким ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» анульовано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер 16030314202500008, термін дії з 15.04.2025 по 15.04.2030 (рішення № 5384), прийняте у відповідності до вимог Податкового кодексу України, їх висновки базуються на нормах та вимогах чинного законодавства. Окрім цього, контролюючий орган зауважує, що прийняття рішення про анулювання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності не залежить від винесення податкових повідомлень-рішень за результатами фактичної перевірки та їх подальшого оскарження платником. Крім того контролюючий орган вважає, що ГУ ДПС у Полтавській області виконало свій обов'язок щодо направлення висновку за результатами розгляду заперечення та в силу положень пп. 42.2 ст. 42, висновок за результатами розгляду заперечення вважається врученим 24.06.2025 року. Отже з викладених підстав та мотивів просить відмовити у задоволенні адміністративного позову.

25.08.2025 позивач через систему «Електронний суд» надіслав відповідь на відзив від 24.06.2025, в якій зазначив, що відповідачем у відзиві на позовну заяву визнається факт, що акт фактичної перевірки ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» складено та надіслано платнику 23.05.2025р., відповідно до даних сайту Укрпошта (https://track.ukrposhta.ua) датою отримання акту є 27.05.2025р., отже строк на подачу заперечення на акт перевірки спливає 10.06.2025р. Відповідно до ч. 2 ст. 255 ЦК України, письмові заяви та повідомлення, здані до установи зв'язку до закінчення останнього дня строку, вважаються такими, що здані своєчасно. До позовної заяви додано документи, що Заперечення № 06-06/01/38744775 від 06.06.2025р. на Акт фактичної перевірки № 6991/16-31-09-03/38744775 від 23.05.2025р., передано до служби кур'єрської доставки 10.06.2025р. і отримано ГУ ДПС у Полтавській області 12.06.2025р. (зареєстровано за вх. № 38476/6/16-31 в ГУ ДПС у Полтавській області), отже ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» у відповідність та в межах строку, визначеному пункту 86.7 статті 86 ПК України, подано заперечення на Акт фактичної перевірки та заявлено клопотання про розгляд даного заперечення за участю представника товариства. Отже, ГУ ДПС у Полтавській області помилково ототожнено строк здачі заперечення на Акт фактичної перевірки до установи зв'язку з датою реєстрації вхідної кореспонденції в податковому органі. Крім того, у запереченні платник податків зазначив про бажання брати участь у розгляді його заперечень до акта перевірки, натомість дана вимога залишено без належного реагування. Неврахування контролюючим органом при прийнятті податкового повідомлення-рішення своєчасно поданих заперечень на акт перевірки, як і позбавлення права на участь платника податків при розгляді заперечень, є самостійною підставою для його скасування. Також позивач зазначає, що 08.04.2024р. ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП», забезпечено реєстрацію витратомірів-лічильників на акцизному складі (уніфікований номер акцизного складу 1014569), за адресою: Полтавська обл., м. Горішні Плавні, вул. Миру, буд. 1, введених в експлуатацію 08.04.2024р., у відповідність до Свідоцтв про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки за №№12-М/2626, 12-М/2627, 12-М/2628, в яких заводський номер вимірювальної техніки зазначений, як Б/Н, і саме таку інформацію було внесено до Таблиці зареєстрованих витратомірів-лічильників на акцизному складі, факт реєстрації витратомірів-лічильників не заперечується посадовими особами під час перевірки. 01.04.2025р. між ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» та ТОВ «ВАЛЕНТИНА» укладено Договір № 01/04-2, відповідно до якого останнім надано послуги з організації виконання метрологічних робіт, послуг з повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки, проте, оригінали Свідоцтв про повірку ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» отримано лише 21.05.2025р., вже під час проведення фактичної перевірки посадовими особами ГУ ДПС у Полтавській області, що і слугувало підставою для коригування довідки про розпорядника акцизного складу. Факт передачі оригіналів Свідоцтв підтверджується листом від ТОВ «ВАЛЕНТИНА» від 21.05.2025р., згідно з яким було передано Свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки: Шельф 200-50-2-1-3 LPG, серійний (ідентифікаційний) номер 13302 - № 93-Р-2025 від 07.04.2025 (чинне до 07.04.2026); Шельф 200-50-2-1-3 LPG, серійний (ідентифікаційний) номер 13303 - № 92-Р-2025 від 07.04.2025 (чинне до 07.04.2026); Шельф 200-90-1-1-1, серійний (ідентифікаційний) номер 15194 - № 94-Р- 2025 від 07.04.2025 (чинне до 07.04.2026). Вказане стало підставою для внесення ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП» в Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі відповідних змін щодо витратомірів-лічильників, розташованих на акцизному складі (уніфікований номер акцизного складу 1014569) - що і було здійснено одразу 21.05.2025р., як тільки отримали оригінали Свідоцтв на повірку, що підтверджується коригуючою довідкою від 21.05.2025р. Тому позивач просить врахувати викладене у відповіді на відзив при ухваленні судового рішення.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 01.09.2025 заперечення представника Головного управління ДПС у Полтавській області проти розгляду справи № 440/10443/25 за правилами спрощеного позовного провадження залишено без задоволення.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 31.10.2025 відмовлено у прийнятті та повернуто без розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП" про збільшення позовних вимог від 15 вересня 2025 року у справі № 440/10443/25. Відмовлено у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП" про залучення співвідповідача у справі №440/10443/25.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 01.12.2025 у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "КИЇВ ІНВЕСТ ГРУП" про об'єднання справ в одне провадження від 19.11.2025 відмовлено.

Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши докази і письмові пояснення учасників справи, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

Судом встановлено, що згідно із відомостями Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 20.02.2025, копія якого перебуває в матеріалах справи, та відповіді № 1621824 від 30.07.2025 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю «Київ Інвест Груп» зареєстроване 28.05.2013 юридичною особою, ідентифікаційний код 38744775, основним видом економічної діяльності якого, визначеним на підставі даних державних статистичних спостережень відповідно до статистичної методології за підсумками діяльності за рік є: Код КВЕД 47.30 роздрібна торгівля пальним.

За умовами Договору господарського відання № 01/12/22-ПО від 01 грудня 2022 року, укладеного між ТОВ «Де-Люкс» та ТОВ «Київ Інвест Груп» та згідно додатків 1, 3 до цього Договору, позивач прийняв в господарське відання та експлуатацію автомобільні газозаправні пункти модульного типу (АГЗП МТ) та АЗК (автомобільні автозаправні комплекси), їх складові, які призначені для реалізації пального та продажу супутніх товарів, в тому числі й підакцизних та інше майно для експлуатації, зокрема, за адресою: Полтавська обл., м. Горішні Плавні, вул. Миру, 1.

12.12.2024 Головним управлінням ДПС у Полтавській області зареєстрована Ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним (переоформлення) суб'єкту господарювання - ТОВ «Київ Інвест Груп» з реєстраційним номером: 16020314202000018, термін дії: з 15.04.2020 до 15.04.2025, адреса місця торгівлі: України, Полтавська область, м. Горішні Плавні, вулиця Миру, буд.1, автозаправний комплекс.

Згідно Витягу з Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального Роздрібна торгівля пальним, реєстраційний номер: 16030314202500008, ТОВ «Київ Інвест Груп» отримана ліцензія на роздрібну торгівлю пальним, яка зареєстрована 15.04.2025 з терміном дії з 15.04.2025 до 15.04.2030, адреса місця торгівлі: Полтавська область, Кременчуцький район, м. Горішні Плавні, вулиця Миру, будинок 1, автозаправний комплекс, магазин, кафетерій, павільйон, яка містить відмітку про поточні сплати за ліцензію за період з 15.04.2025 по 15.04.2026.

В період з 13.05.2025 по 22.05.2025 на підставі наказу про проведення фактичної перевірки від 01.05.2025 № 1420-п, направлень на перевірку від 07.05.2025 №№ 2618, 2619 з метою контролю за обігом пального, запобігання та виявлення порушень законодавства платниками податків, які здійснюють зберігання, реалізацію пального, наявності ліцензій та на підставі підпункту 20.l.4 пункту 20.1 статті 20, пункту 75.1 статті 75, підпункту 80.2.5 (здійснення функцій, визначених законодавством у сфері регулювання виробництва і обігу пального) пункту 80.2 статті 80, пункту 82.3 статті 82 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), статті 72 Закону України від 18.06.2024 № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», посадовими особами Головного управління ДПС у Полтавській області проведена перевірка: автозаправний комплекс, магазин, кафетерій, павільйон, що розташована за адресою Полтавська область, м. Горішні Плавні, вул. Миру, будинок 1 та належить суб'єкту господарювання: ТОВ «Київ Інвест Груп».

За наслідками перевірки 23.05.2025 складений Акт № 6991/16-31-09-03/38744775 про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, пального (далі - Акт перевірки).

Перевіркою серед іншого встановлено: позивача взято на податковий облік в органах державної податкової служби 29.05.2013; згідно Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, ТОВ «Київ Інвест Груп» зареєстровано платником акцизного податку з реалізації пального 31.05.2016 за номером запису в Реєстрі 218; згідно відомостей про акцизні склади ІТС «Податковий блок», ТОВ «Київ Інвест Груп» має зареєстрований акцизний склад з уніфікованим № 1014569, за адресою: Полтавська обл., м. Горішні Плавні, вул. Миру, буд. 1. ТОВ «Київ Інвест Груп» за адресою: Полтавська обл., м. Горішні Плавні, вул. Миру, буд. 1, у перевіряємому періоді, мало зокрема, наступні ліцензії: на право роздрібної торгівлі пальним № 16030314202500008, дата реєстрації 15.04.2025, термін дії з 15.04.2025 по 15.04.2030.

За висновками зазначеного Акту перевірки, перевіркою, серед іншого, встановлено порушення вимог: підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), в частині не забезпечення реєстрації витратомірів-лічильників у кількості 3 (трьох) одиниць в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі. Відповідальність за дане порушення передбачена згідно пункту 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями).

23.05.2025 посадовими особами ГУ ДПС у Полтавській області складений Акт № 454/16-31-09-03/38744775 відмови від підписання (ознайомлення, отримання) акта про результати фактичної перевірки або неможливості його вручення та підписання.

10.06.2025 ТОВ «Київ Інвест Груп» надіслано до ГУ ДПС у Полтавській області за вихідним № 06-06/01/38744775 від 06.06.2025 заперечення на акт перевірки № 6991/16-31-09-03/38744775 від 23.05.2025 р.

За результатами розгляду заперечень ТОВ «Київ Інвест Груп» листом від 17.06.2025 № 19310/6/16-31-09-03-14 «Про надання інформації» ГУ ДПС у Полтавській області повідомило товариство, що надане заперечення не спростовує результати фактичної перевірки, за результатами якої складено акт від 23.05.2025 № 6991/16-31-09-03/38744775. Перевірка ТОВ «Київ Інвест Груп» (податковий номер 3874477) здійснена у відповідності до вимог Податкового кодексу України, її висновки базуються на нормах та вимогах чинного законодавства України.

03.07.2025 Головним управлінням ДПС у Полтавській області прийняте Рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності № 5384, яким ТОВ «Київ Інвест Груп» припинена ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер ліцензії, дія якої припинена: 16030314202500008. Підстава для прийняття рішення: факт не обладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі рівнеміра-лічильника, відповідно до п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПКУ (п. 14 ч.2 с. 46 ЗУ № 3817), код підстави: 2.

Не погодившись із правомірністю висновків перевірки та прийнятим рішенням про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, позивач звернувся до суду з цим позовом, у якому просить визнати зазначене рішення контролюючого органу протиправним та скасувати його, зобов'язавши контролюючий орган видалити з Єдиного державного реєстру суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, відомості щодо припинення дії ліцензії на роздрібну торгівлю пальним.

Надаючи правову оцінку оскаржуваному рішенню про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, суд виходить з наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України.

Акцизний склад - це: а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів; б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального (абзац 1- 3 підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу (підпункт 14.1.224 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Відповідно до абзацу першого підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Нормами абзаців четвертого-восьмого підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України передбачено, що витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.

Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.

З аналізу вказаних правових норм вбачається, що розпорядники акцизних складів зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі. Без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, забороняється здійснення реалізації пального.

Процедуру створення та ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр), а також порядок передачі облікових даних (обсягу обігу та залишку пального) з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів визначає Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 р. № 891 (далі - Порядок № 891).

Реєстр - електронна база даних, яка містить податкову інформацію про розпорядників акцизних складів, наявні у них акцизні склади, розташовані на акцизних складах резервуари, витратоміри та рівнеміри, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про фактичний обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів (підпункт 5 пункту 2 Порядку № 891).

Згідно із пунктом 3 Порядку № 891 адміністратором та держателем Реєстру є контролюючий орган, який зокрема забезпечує: створення програмного продукту, що забезпечує функціонування Реєстру, приймання від розпорядників акцизних складів електронних документів для наповнення Реєстру, обробку електронних документів для наповнення Реєстру та перенесення з них даних до Реєстру, збереження даних, що містяться в Реєстрі.

За змістом норми підпункту 1-4, 6 пункту 5 Порядку № 891 передбачено, що електронні документи для наповнення Реєстру, які формуються розпорядниками акцизних складів та надсилаються до Реєстру за кожним місцем розташування акцизного складу, містять: інформацію про розпорядника акцизного складу (найменування, реєстраційні дані, реквізити документів, на підставі яких здійснюється експлуатація акцизного складу); інформацію про всі наявні у розпорядника акцизного складу акцизні склади (адреса, правовстановлюючі документи на споруди та приміщення акцизного складу) з уніфікованим номером кожного акцизного складу, який автоматично присвоєно в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, з уніфікованою нумерацією кожного акцизного складу та всі резервуари (їх кількість, тип, ємність) з уніфікованою нумерацією кожного резервуара, розташовані на акцизних складах; інформацію про акцизний склад з уніфікованим номером в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, розташовані на такому акцизному складі резервуари з уніфікованою нумерацією, про назви, моделі, серійні (ідентифікаційні) номери витратомірів, установлених у кожному місці відпуску пального шляхом наливу з акцизного складу, та назви, моделі, серійні (ідентифікаційні) номери рівнемірів, установлених на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на такому акцизному складі; дату встановлення, заміни, опломбування, технічного обслуговування, ремонту, повірки, калібрування витратоміра, рівнеміра, резервуара, відомості щодо організацій та осіб, які проводили такі роботи; інформацію про осіб (прізвище, ім'я, по батькові, посада), які формують та надсилають електроні документи для наповнення Реєстру.

Пунктом 15 Порядку № 891 передбачено, що реєстрацією у Реєстрі розпорядників акцизних складів, акцизних складів, резервуарів, прийнятих в експлуатацію, витратомірів та рівнемірів у розрізі акцизних складів є прийняття надісланих розпорядником акцизного складу електронних документів для наповнення Реєстру, що містять інформацію, зазначену в підпунктах 1-4 і 6 пункту 5 цього Порядку.

До електронних документів для наповнення Реєстру вноситься інформація про: витратоміри та резервуари, які відповідають вимогам законодавства та мають позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства; рівнеміри, які відповідають вимогам законодавства та мають позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, що проведені відповідно до законодавства (пункт 8 Порядку № 891).

Інформація, що міститься в електронних документах для наповнення Реєстру та в Реєстрі, використовується посадовими особами контролюючих органів під час виконання ними функцій, передбачених підпунктом 19-1.1.14 пункту 19-1.1 статті 19-1 та абзацом першим пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (пункт 13 Порядку № 891).

Наказом Міністерства фінансів України від 27 листопада 2018 року № 944 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 р. за № 4/32975) затверджений Формат даних та структура Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Наказ № 944).

Відповідно до пункту 1 Розділу І Наказу № 944 Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр) - електронна база даних, яка містить податкову інформацію про наявність у розпорядників акцизних складів витратомірів та рівнемірів, їх серійні (ідентифікаційні) номери, відомості щодо резервуарів та акцизних складів, на яких встановлені витратоміри і рівнеміри, а також облікові дані щодо обсягів обігу та залишку пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у розрізі резервуарів та акцизних складів.

Згідно пункту 1 Розділу ІІ Наказу № 944 Реєстр складається із записів з посиланням на електронні документи, які подаються у вигляді таких форм: довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (далі - Довідка 1); довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (далі - Довідка 2).

Пунктом 5 Розділу ІІ Наказу № 944 передбачено, що основна Довідка 1 надсилається окремо щодо кожного акцизного складу пального одноразово; основна Довідка 2 формується після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та надсилається не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою; коригуючі довідки формуються і надсилаються протягом трьох календарних днів з дати виявлення помилки (помилок) у наданій у довідках інформації; коригуюча довідка подається не частіше одного разу на добу.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, тютюновою сировиною, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, а також посилення боротьби з їх незаконним виробництвом та обігом на території України, визначає Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 18 червня 2024 року № 3817-IX (далі - Закон № 3817-IX).

Відповідно до частини першої статті 46 Закону № 3817-IX дія ліцензії припиняється шляхом прийняття органом ліцензування, який надав відповідну ліцензію, рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності.

За приписами норми підпункту 14 частини другої статті 46 Закону № 3817-IX підставами для прийняття органом ліцензування рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності є: факт необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (крім випадків, встановлених абзацом дванадцятим підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, про що у встановленому порядку повідомлено податковий орган), встановлений контролюючим органом під час перевірки та зафіксований в акті такої перевірки.

Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

За положеннями підпункту 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Порядок проведення фактичної перевірки врегульований статтею 80 Податкового кодексу України.

Як свідчить зміст Акту перевірки підставою для висновку контролюючого органу про порушення товариством вимог підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), в частині не забезпечення реєстрації витратомірів-лічильників у кількості 3 (трьох) одиниць в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі, є наслідки співставлення даних витратомірів-лічильників на акцизному складі (уніфікований номер акцизного складу 1014569), встановлених для відпуску пального та зазначених підприємством у довідці про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, згідно форми, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 № 944.

Так згідно Акту перевірки (аркуш 7) за результатами проведених співставлень встановлено наступне:

1) Назва (модель) витратоміра: Shelf 200-2КЕД 50-0,25-2-1-2; назва (модель) витратоміра за результатами огляду: Шельф 200-50-2-1-3LPG; серійні (ідентифікаційні) номери витратомірів-лічильників, згідно даних платника: б/н; серійні (ідентифікаційні) номери витратомірів-лічильників, за результатами огляду: 13302;

2) Назва (модель) витратоміра: Shelf 200-2КЕД 50-0,25-2-1-2; назва (модель) витратоміра за результатами огляду: Шельф 200-50-2-1-3LPG; серійні (ідентифікаційні) номери витратомірів-лічильників, згідно даних платника: б/н; серійні (ідентифікаційні) номери витратомірів-лічильників, за результатами огляду : 13303;

3) Назва (модель) витратоміра: Shelf 200-90-21-1; назва (модель) витратоміра за результатами огляду: Шельф 200-90-1-1-1, серійні (ідентифікаційні) номери витратомірів-лічильників, згідно даних платника: б/н; серійні (ідентифікаційні) номери витратомірів-лічильників, за результатами огляду: 15194.

Отже, як свідчить Акт перевірки, податковим органом встановлено порушення в частині не забезпечення належної реєстрації 3 (трьох) витратомірів-лічильників з серійними (ідентифікаційними) номерами 13302, 13303, 15194 в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників рівня пального в резервуарі.

Товариство проти висновків Акту перевірки заперечує з тих підстав, що позивач забезпечив реєстрацію витратомірів-лічильників на акцизному складі, введених в експлуатацію 08.04.2024 р. у відповідності до Свідоцтв про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки, в яких заводський номер вимірювальної техніки зазначений як БН, що підтверджується таблицею зареєстрованих витратомірів-лічильників на акцизному складі, наведеною в акті перевірки. Факт реєстрації витратомірів-лічильників не заперечується посадовими особами під час перевірки. Під час перевірки товариством отримані Свідоцтва про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки, що стало підставою для внесення позивачем в Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників рівня пального у резервуарі, відповідних змін щодо витратомірів-лічильників, розташованих на акцизному складі.

Надаючи оцінку доводам сторін, суд виходить з наступного.

На підтвердження наявності на акцизному складі позивача (уніфікований номер акцизного складу 1014569), за адресою: Полтавська обл., м. Горішні Плавні, вул. Миру, буд. 1 витратомірів-лічильників, які мали позитивні результати повірки, введених в експлуатацію 08.04.2024р., позивачем надані копії:

Свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 12-М/2626 від 08.04.2024, назва та умовне позначення: вимірювач об'єму для скрапленого газу Шельф 200-50-2-1-3LPG, зав.№ б/Н; Свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 12-М/2627 від 08.04.2024, назва та умовне позначення: вимірювач об'єму для скрапленого газу Шельф 200-50-2-1-3LPG, зав.№ б/Н; Свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 12-М/2628 від 08.04.2024 назва та умовне позначення: паливороздавальна колонка Шельф 200-90-1-1-1, зав.№ б/Н.

Як слідує зі змісту Акту перевірки реєстрація вказаних вище витратомірів-лічильників позивачем без серійного (ідентифікаційного номеру) та зазначення їх товариством у довідці про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівноміри, контролюючим органом не заперечується, ним лише констатується факт не співпадіння серійних (ідентифікаційних) номерів за результатами їх співставлення під час фактичної перевірки суб'єкта господарювання.

01.04.2025р. між ТОВ «Київ Інвест Груп» (Замовник) та ТОВ «Валентина» (Виконавець) укладений Договір № 01/04-2, згідно з предметом якого Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе зобов'язання надати послуги з організації виконання метрологічних робіт та/або надання послуг з повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки.

21.05.2025 під час проведення фактичної перевірки, супровідним листом № 21/05 від 21.05.2025р. ТОВ «Валентина» на виконання умов Договору 01/04-2 від 01.04.2025р., після отримання від залученого для виконання метрологічних робіт - ТОВ «Адр Сервіс», направило Товариству з обмеженою відповідальністю «Київ Інвест Груп» Свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки: Шельф 200-50-2-1-3 LPG, серійний (ідентифікаційний) номер 13302 - № 93-Р-2025 від 07.04.2025 (чинне до 07.04.2026); Шельф 200-50-2-1-3 LPG, серійний (ідентифікаційний) номер 13303 - № 92-Р-2025 від 07.04.2025 (чинне до 07.04.2026); Шельф 200-90-1 -1 -1, серійний (ідентифікаційний) номер 15194 - № 94-Р- 2025 від 07.04.2025 (чинне до 07.04.2026), що розташовані у Полтавській області, Кременчуцькому районі, місті Горішні Плавні, вулиця Миру, 1.

В Акті перевірки (сторінка 7) контролюючим органом зазначено, що повірки зазначених витратомірів-лічильників підтверджується свідоцтвами про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки ТОВ «АДР Сервіс»

Копії Свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки: Шельф 200-50-2-1-3 LPG, серійний (ідентифікаційний) номер 13302 - № 93-Р-2025 від 07.04.2025; Шельф 200-50-2-1-3 LPG, серійний (ідентифікаційний) номер 13303 - № 92-Р-2025 від 07.04.2025; Шельф 200-90-1-1-1, серійний (ідентифікаційний) номер 15194 - № 94-Р- 2025 від 07.04.2025 перебувають в матеріалах справи.

Пунктом 5 Розділу ІІ Наказу № 944 передбачено, що коригуючі довідки формуються і надсилаються протягом трьох календарних днів з дати виявлення помилки (помилок) у наданій у довідках інформації; коригуюча довідка подається не частіше одного разу на добу.

21.05.2025 під час проведення фактичної перевірки і до складання посадовими особами контролюючого органу Акту перевірки та прийняття оскаржуваного рішення, позивач надіслав до органів Державної податкової служби України коригуючу Довідку про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівноміри заповнивши при цьому Таблицю 2 Інформація щодо витратомірів, установлених на акцизному складі пального на місцях відпуску пального наливом з акцизного складу (уніфікований номер акцизного складу 1014569).

Належних та допустимих доказів на спростування наведених обставин, що обґрунтовують вимоги позивача, відповідач суду не надав.

Надаючи оцінку оскаржуваному рішенню суд також враховує наступне.

Згідно пункту 86.7 статті 86 Податкового кодексу України у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки (крім документальної позапланової перевірки, проведеної у порядку, встановленому підпунктом 78.1.5 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу), вони мають право подати свої заперечення та додаткові документи і пояснення, зокрема, але не виключно, документи, що підтверджують відсутність вини, наявність пом'якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки).

Такі заперечення, додаткові документи і пояснення є невід'ємною частиною матеріалів перевірки.

Акт перевірки, заперечення до акта перевірки та/або додаткові документи і пояснення, у разі їх подання платником податку у визначеному цим пунктом порядку (далі - матеріали перевірки), розглядаються комісією такого контролюючого органу з питань розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок (далі - комісія з питань розгляду заперечень), яка є постійно діючим колегіальним органом контролюючого органу. Склад комісії та порядок її роботи затверджуються наказом керівника контролюючого органу (підпункт 86.7.1 пункту 86.7 статті 86 Податкового кодексу України).

У разі отримання від платника податків у визначеному цим пунктом порядку заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів і пояснень контролюючий орган зобов'язаний повідомити платника податків про дату, час та місце/спосіб розгляду матеріалів перевірки, у тому числі в режимі відеоконференції. Таке повідомлення надсилається платнику податків протягом двох робочих днів з дня отримання від нього заперечень та/або додаткових документів і пояснень, але не пізніше ніж за чотири робочі дні до дня їх розгляду. Інформація (повідомлення) про розгляд контролюючим органом, визначеним підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, матеріалів перевірки в режимі відеоконференції надсилається платнику податків в електронному вигляді в електронний кабінет (підпункт 86.7.2 пункту 86.7 статті 86 Податкового кодексу України).

Згідно підпункту 86.7.3 пункту 86.7 статті 86 Податкового кодексу України платник податків має право брати участь у розгляді матеріалів перевірки особисто або через свого представника, у тому числі в режимі відеоконференції, про що зазначає у поданих запереченнях. Безпосередньо під час розгляду матеріалів перевірки платник податків має право надавати письмові (крім випадків розгляду матеріалів перевірки у режимі відеоконференції) та/або усні пояснення з приводу предмета розгляду.

Відсутність платника податку або його представника, повідомленого в передбаченому цією статтею порядку про час і місце розгляду матеріалів перевірки, не є перешкодою для розгляду матеріалів перевірки.

За змістом норми підпункту 86.7.4 пункту 86.7 статті 86 Податкового кодексу України під час розгляду матеріалів перевірки комісія з питань розгляду заперечень, у тому числі: встановлює, чи вчинив платник податку, щодо якого було складено акт перевірки, порушення податкового, валютного та/або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи; розглядає обставини вчинених правопорушень, які відображені в акті перевірки, а також встановлені при розгляді наданих платником податків відповідно до цього пункту письмових пояснень та їх документального підтвердження (зокрема щодо обставин, що стосуються події правопорушення, та вжитих платником податків заходів щодо дотримання правил та норм законодавства, з посиланням на документи та інші фактичні дані, що підтверджують зазначені обставини); досліджує питання наявності або відсутності обставин, що виключають вину у вчиненні правопорушення (крім правопорушень, відповідальність за які настає незалежно від наявності вини), пом'якшують або звільняють від відповідальності.

При розгляді матеріалів перевірки контролюючим органом досліджуються всі наявні фактичні дані, що стосуються предмета розгляду, у тому числі документи, надані платником податків або витребувані у нього, письмові та усні пояснення платника податку, інші фактичні дані, що наявні або доступні контролюючому органу.

За результатами розгляду матеріалів перевірки комісія з розгляду заперечень приймає висновок, що є невід'ємною частиною матеріалів перевірки.

Як зазначено позивачем у позовній заяві та відповідачем у наданому суду відзиві датою отримання товариством Акту перевірки є 27.05.2025.

ТОВ «Київ Інвест Груп» не погодившись з висновками фактичної перевірки, подало заперечення № 06-06/01/38744775 від 06.06.2025 (вх. ГУ ДПС у Полтавській області № 38476/6/16-31 від 12.06.2025) на акт фактичної перевірки № 6991/16-31-09-03/38744775 від 23.05.2025.

Останній день надання заперечення на акт фактичної перевірки 10.06.2025. На підтвердження направлення контролюючому органу заперечень № 06-06/01/38744775 від 06.06.2025, позивач надав суду копію транспортної накладної Q0467118 від 10.06.2025.

У вказаних запереченнях товариство посилалось зокрема на те, що ним забезпечено реєстрацію витратомірів-лічильників на акцизному складі, введених в експлуатацію 08.04.2024 р. у відповідності до Свідоцтв про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки, в яких заводський номер вимірювальної техніки зазначений як БН, що підтверджується таблицею зареєстрованих витратомірів-лічильників на акцизному складі, наведеною в акті перевірки. Факт реєстрації витратомірів-лічильників не заперечується посадовими особами під час перевірки. Під час перевірки товариством отримані Свідоцтва про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки, що стало підставою для внесення позивачем в Єдиний державний реєстр витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників рівня пального у резервуарі, відповідних змін щодо витратомірів-лічильників, розташованих на акцизному складі.

Просило розгляд даного заперечення провести за участю представника ТОВ «Київ Інвест Груп».

Відповідно до пункту 86.1 статті 86 Податкового кодексу України матеріали перевірки - це: акт (довідка) перевірки з інформативними додатками, які є його невід'ємною частиною; заперечення, надані платником податків до акта (довідки) перевірки (у разі їх наявності на час розгляду); пояснення та їх документальне підтвердження, які надані платником податків відповідно до підпункту 16.1.15 пункту 16.1 статті 16 та відповідно до абзацу другого підпункту 17.1.6 пункту 17.1 статті 17 розділу I цього Кодексу.

17.06.2025 за № 19310/6/16-31-09-03-14 ГУ ДПС у Полтавській області листом «Про надання інформації» надано позивачу відповідь, в якій відповідач повідомив, що надане заперечення не спростовує результати фактичної перевірки, за результатами якої складено акт від 23.05.2025 № 6991/16-31-09-03/38744775.

Зі змісту відповіді ГУ ДПС у Полтавській області 17.06.2025 за № 19310/6/16-31-09-03-14 вбачається, що контролюючий орган при розгляді заперечень позивача та матеріалів перевірки не досліджував всі наявні фактичні дані, що стосуються предмета розгляду, у тому числі документи, надані платником податків.

Отже ГУ ДПС у Полтавській області ані під час проведення фактичної перевірки за наслідками якої 23.05.2025 складений Акт № 6991/16-31-09-03/38744775, ані під час розгляду заперечень позивача на Акт перевірки та під час прийняття Рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності № 5384 03.07.2025, вказані вище обставини не врахувало та оцінки їм не надало.

У контексті наведеного суд вважає за необхідне зауважити, що ЄСПЛ в своїх рішеннях неодноразово підкреслював особливу важливість принципу «належного урядування». Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Зокрема, на державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси.

Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків.

Фундаментальними є положення Конституції України, відповідно до яких, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Аналізуючи оскаржуване рішення про припинення дії ліцензії позивача на право провадження відповідного виду господарської діяльності, суд вказує, що принцип обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень, відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, має на увазі, що рішення повинно бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 01 липня 2003 року, яке, відповідно до ч. 1 статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», підлягає застосуванню судами як джерело права, вказано, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Отже, рішення суб'єкта владних повноважень повинні ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Як наслідок 03.07.2025 Головним управлінням ДПС у Полтавській області прийняте Рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності № 5384, яким ТОВ «Київ Інвест Груп» припинена ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер ліцензії, дія якої припинена: 16030314202500008. Підстава для прийняття рішення: факт не обладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі рівнеміра-лічильника, відповідно до п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПКУ (п. 14 ч.2 с. 46 ЗУ № 3817), код підстави: 2.

Пунктом 14 частини другої статті 46 Закону № 3817-IX передбачено, що підставою для прийняття органом ліцензування рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності є факт необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, відповідно до підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (крім випадків, встановлених абзацом дванадцятим підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, про що у встановленому порядку повідомлено податковий орган), встановлений контролюючим органом під час перевірки та зафіксований в акті такої перевірки.

Викладені вище обставини свідчать, що Рішення ГУ ДПС у Полтавській області про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності № 5384 від 03.07.2025 прийнято без з урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Водночас, враховуючи, що у ході перевірки контролюючим органом було встановлено наявність на акцизному складі позивача витратомірів-лічильників без серійного (ідентифікаційного номеру), які були зареєстровані в Єдиному державному реєстрі, що не спростовує відповідач в Акті перевірки, то констатація податковим органом факту не співпадіння серійних (ідентифікаційних) номерів витратомірів за результатами їх співставлення під час фактичної перевірки суб'єкта господарювання, з урахуванням тих обставин, що Свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки із зазначенням серійного (ідентифікаційного) номеру витратомірів-лічильників отримані товариством під час такої перевірки, і позивачем надіслано до органів Державної податкової служби України коригуючу Довідку, то це не свідчить що позивачем як розпорядником акцизного складу такий склад не обладнаний витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі та такі витратоміри-лічильники не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, тобто не свідчить що позивачем порушено вимоги підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України, щодо не забезпечення реєстрації витратомірів-лічильників у кількості 3 (трьох) одиниць в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального в резервуарі.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Відтак встановлені у цій справі обставини надають суду підстави для висновку, що відповідачем не доведено з посиланням на належні та допустимі докази наявність встановлених пунктом 14 частини другої статті 46 Закону № 3817-IX підстав для прийняття рішення про припинення дії ліцензії позивача на право провадження відповідного виду господарської діяльності.

За огляду на викладене, виходячи з фактичних обставин справи, суд приходить до висновку про протиправність Рішення Головного управління ДПС у Полтавській області про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності № 5384 від 03.07.2025, яким ТОВ «Київ Інвест Груп» припинена ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер ліцензії, дія якої припинена: 16030314202500008, отже про обґрунтованість позовних вимог в цій частині.

Відповідно до частини першої, пункту 2 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Зважаючи на те, що спірне рішення є правовим актом індивідуальної дії, адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Київ Інвест Груп» в частині визнання протиправним та скасування Рішення Головного управління ДПС у Полтавській області про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності № 5384 від 03.07.2025 підлягає задоволенню, отже Рішення Головного управління ДПС у Полтавській області про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності № 5384 від 03.07.2025, яким ТОВ «Київ Інвест Груп» припинена ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер ліцензії, дія якої припинена: 16030314202500008 слід визнати протиправним та скасувати.

Щодо позовних вимог про зобов'язання ГУ ДПС у Полтавській області видалити з Єдиного державного реєстру суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, відомості щодо припинення дії ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, реєстраційний номер 16030314202500008, термін дії з 15.04.2025 до по 15.04.2030 за місцем роздрібної торгівлі м. Горішні Плавні, по вул. Миру, буд. 1 та відновити інформацію про дію ліцензії, суд зазначає наступне.

Згідно Витягу з Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального Роздрібна торгівля пальним, реєстраційний номер: 16030314202500008, ТОВ «Київ Інвест Груп» отримана ліцензія на роздрібну торгівлю пальним, яка зареєстрована 15.04.2025 з терміном дії з 15.04.2025 до 15.04.2030, адреса місця торгівлі: Полтавська область, Кременчуцький район, м. Горішні Плавні, вулиця Миру, будинок 1, автозаправний комплекс, магазин, кафетерій, павільйон, яка містить відмітку про поточні сплати за ліцензію за період з 15.04.2025 по 15.04.2026.

Відповідно пункту 29 частини першої статті 1 Закону № 3817-IX Єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального - складова інформаційно-комунікаційної системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, що містить перелік суб'єктів господарювання, яким надано ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним у розрізі суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на таких місцях на підставі наданих ліцензій.

Частиною третьою статті 35 Закону № 3817-IX передбачено, що внесення відомостей до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального здійснюється за результатами проведення обробки (перевірки) інформації, зазначеної у заяві про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності, в автоматичному режимі або посадовою особою органу ліцензування: 1) за результатами прийнятого рішення про надання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності; 2) за результатами розгляду заяви ліцензіата про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі ліцензіатів та місць обігу пального; 3) за результатами прийнятого рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності; 4) на підставі рішення суду, що набрало законної сили; 5) на підставі заяви ліцензіата про внесення чергового (щорічного) платежу за надану ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності.

Зі змісту норми частини четвертої статті 35 Закону № 3817-IX слідує, що Єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального містить, зокрема, такі відомості: про ліцензіатів; дата припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності (у форматі ДДММРРРР); підстави припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності відповідно до частини другої статті 46 цього Закону; дата рішення суду, що набрало законної сили, та номер справи, по якій прийнято рішення про визнання протиправним та скасування рішення органу ліцензування про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності; відомості про те, що рішення органу ліцензування про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності зупинено на підставі рішення суду із зазначенням дати рішення суду, що набрало законної сили, та номера справи, по якій прийнято рішення про зупинення дії рішення органу ліцензування про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності.

Відомості Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального можуть змінюватися/виключатися органом ліцензування: 1) за результатами розгляду заяви ліцензіата про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі ліцензіатів та місць обігу пального; 2) за результатами прийнятого рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності з підстав, визначених частиною другою статті 46 цього Закону; 3) на підставі рішення суду, що набрало законної сили (частина п'ята статті 35 Закону № 3817-IX).

Процедуру створення та ведення Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального (далі - Реєстр), а також механізм включення до Реєстру та виключення з Реєстру суб'єктів господарювання, яким надано ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним у розрізі суб'єктів господарювання, які провадять господарську діяльність у таких місцях на підставі наданих їм ліцензій, визначає Порядок ведення Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2025 р. № 374 (далі - Порядок № 374).

Пунктом 3 Порядку № 374 передбачено, що до Реєстру вносяться відомості, передбачені частиною четвертою статті 35 Закону, зокрема про: дату припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності; підстави припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності відповідно до частини другої статті 46 Закону; дату рішення суду, що набрало законної сили, та номер справи, за якою прийнято рішення про визнання протиправним і скасування рішення органу ліцензування про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності; те, що рішення органу ліцензування про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності зупинено на підставі рішення суду із зазначенням дати рішення суду, що набрало законної сили, і номера справи, за якою прийнято рішення про зупинення дії рішення органу ліцензування про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності.

Відомості до Реєстру вносяться, змінюються або виключаються з Реєстру посадовою особою ДПС, яка визначена публічним реєстратором Реєстру (далі - публічний реєстратор), на підставі, у тому числі, рішення суду, що набрало законної сили (пункт 4 Порядку № 374).

Відповідно до частини п'ятої статті 46 Закону № 3817-IX рішення про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності набирає чинності на другий робочий день за днем направлення відповідного рішення платнику податків.

У разі якщо за результатами адміністративного або судового оскарження рішення органу ліцензування про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності рішення прийнято на користь платника податку, то ліцензія, що була припинена таким рішенням органу ліцензування, вважається діючою з дати її припинення.

Нормою частини восьмої статті 46 Закону № 3817-IX передбачено, що у разі судового оскарження рішення територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, або центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності відомості про те, що ліцензія вважається діючою з дати її припинення, вносяться посадовою особою відповідного територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (у разі якщо ліцензія видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику), до Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, або до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального не пізніше наступного робочого дня за днем отримання таким територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, рішення суду, яке набрало законної сили та прийняте на користь ліцензіата.

Орган ліцензування у день внесення до Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, або до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального відомостей про те, що ліцензія вважається діючою з дати її припинення за результатом адміністративного або судового оскарження, направляє ліцензіату витяг із зазначеного реєстру в електронній формі у порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України.

Статтею 13 Конвенції про захист людських прав і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права і свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003 року №3-рп/2003).

Окрім цього, адміністративне судочинство спрямоване на захист порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин і задоволеними в адміністративному судочинстві можуть бути лише ті вимоги, які відновлюють порушені права чи інтереси особи в сфері публічно-правових відносин. При зверненні до суду позивачу необхідно обирати такий спосіб захисту, який би міг відновити його становище і захистити порушене, на його думку, право.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності (частина 3 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України).

Враховуючи попередній висновок суду про протиправність Рішення Головного управління ДПС у Полтавській області про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності № 5384 від 03.07.2025, яким ТОВ «Київ Інвест Груп» припинена ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер ліцензії, дія якої припинена: 16030314202500008, похідна позовна вимога підлягає до задоволення.

Відтак, ефективним способом відновлення порушеного права позивача буде зобов'язання Головного управління ДПС у Полтавській області внести до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального відомості про те, що ліцензія ТОВ «Київ Інвест Груп» на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер ліцензії: 16030314202500008, яка зареєстрована 15.04.2025 з терміном дії з 15.04.2025 до 15.04.2030, адреса місця торгівлі: Полтавська область, Кременчуцький район, м. Горішні Плавні, вулиця Миру, будинок 1, автозаправний комплекс, магазин, кафетерій, павільйон, вважається діючою з дати її припинення, не пізніше наступного робочого дня за днем отримання Головним управлінням ДПС у Полтавській області рішення суду про визнання протиправним та скасування Рішення Головного управління ДПС у Полтавській області про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності № 5384 від 03.07.2025, яке набрало законної сили.

Частинами першою, другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на встановлені обставини, системного аналізу положень законодавства та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому позов належить задовольнити повністю.

Відповідно до частини першої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивач при зверненні до суду з позовом у цій справі сплатив судовий збір у розмірі 3028,00 грн. (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок), що підтверджується платіжною інструкцією № 3654 від 28 липня 2025 р.

Таким чином, при задоволенні позову суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Київ Інвест Груп» судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 3028,00 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Київ Інвест Груп" (вул. Антоновича, б. 33 В, офіс 301, м. Київ 33, Київська область, 01033, код ЄДРПОУ: 38744775) до Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ: 44057192) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати Рішення Головного управління ДПС у Полтавській області про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності № 5384 від 03.07.2025, яким ТОВ «Київ Інвест Груп» припинена ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер ліцензії, дія якої припинена: 16030314202500008.

Зобов'язати Головне управління ДПС у Полтавській області внести до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального відомості про те, що ліцензія ТОВ «Київ Інвест Груп» на право роздрібної торгівлі пальним, реєстраційний номер ліцензії: 16030314202500008, яка зареєстрована 15.04.2025 з терміном дії з 15.04.2025 до 15.04.2030, адреса місця торгівлі: Полтавська область, Кременчуцький район, м. Горішні Плавні, вулиця Миру, будинок 1, автозаправний комплекс, магазин, кафетерій, павільйон, вважається діючою з дати її припинення, не пізніше наступного робочого дня за днем отримання Головним управлінням ДПС у Полтавській області рішення суду про визнання протиправним та скасування Рішення Головного управління ДПС у Полтавській області про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності № 5384 від 03.07.2025, яке набрало законної сили.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Київ Інвест Груп" за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 3028,00 грн. (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя Р.І. Молодецький