Справа № 444/164/26
Провадження № 3/444/351/2026
м. Жовква Львівської області, Україна
20 січня 2026 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянув справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії ВАД № 990145 від 14.01.2025 у відношенні ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, місце народження с. Віднів, проживає та зареєстрована: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий 17.06.2021 року органом 4628, тел. НОМЕР_2 ) за частиною 1 статті 184 КУпАП.
Сторони справи про адміністративне правопорушення не приймали участь у судовому розгляді.
ОСОБА_1 , будучи матір'ю неповнолітньої доньки ОСОБА_2 2012 р.н., 21.10.2025 о 22год. 30 хв. ухилилася від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов її виховання, у зв'язку із чим її донька самостійно без супроводу батьків перебувала на вулиці, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, однак в протоколі просила розгляд справи проводити у її відсутності.
Суд враховує, що відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 , яка проявила байдужість до результату розгляду справи.
Дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суддя вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КУпАП, з наступних підстав.
Обставини правопорушення й вина правопорушниці підтверджуються зібраними в порядку статті 251 КпАП України доказами, а саме:
протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 990145 від 14.01.2025;
рапортом чергового ВП 2 ЛРУП 1 ГУНП у Л/о;
витягом з ЄРДР;
поясненнями ОСОБА_3 та іншими матеріалами справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому нею правопорушенні полягає в тому, що вона будучи матір'ю малолітньої ОСОБА_2 2012 р.н., ухилилася від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов її виховання, у зв'язку із чим її донька самостійно без супроводу батьків перебувала на вулиці в нічний час.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Обставини, які б пом'якшували чи обтяжували відповідальність правопорушниці судом не встановлені.
Відповідно до санкції частини 1 статті 184 КУпАП, за вказане правопорушення передбачено попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 23 КУпАП передбачається, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Частиною 2 статті 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставини справи про адміністративне правопорушення, особу ОСОБА_1 , суддя вважає, що необхідною і достатньою мірою стягнення для останньої буде накладення штрафу в межах санкції частини 1 статті 184 КУпАП в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 665,60 грн.
При винесені постанови суддя керується ст. ст. 9-11, 23, 33, 184, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп.- в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 665,60 грн судового збору в дохід держави.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя: Ясиновський Р. Б.