Ухвала від 16.01.2026 по справі 372/7414/25

Справа № 372/7414/25

Провадження 1-кс-77/26

ухвала

16 січня 2026 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 , розглянувши заяву ОСОБА_2 про здійснення судового контролю за виконанням рішення суду,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 , звернувся до Обухівського районного суду Київської області з заявою про здійснення судового контролю, відповідно до якої просив здійснити судовий контроль за виконанням судового рішення, а саме ухвали слідчого судді Обухівського районного суду Київської області по справі №372/7414/25, провадження №1-кс-1623/25 від 29.12.2025 року.

Слідчий суддя, дослідивши подану заяву та додані до неї матеріали, доходить висновку про наявність підстав для його повернення виходячи з наступного.

Окремою формою судової діяльності відповідно до КПК є судовий контроль за додержанням законів органами досудового розслідування, який реалізує слідчий суддя. Зміст і характер судового контролю в межах кримінального процесу пов'язаний передусім із необхідністю забезпечення прав і свобод людини на стадії досудового розслідування.

Водночас, за змістом п. 18 ч. 1ст. 3 КПК слідчий суддя наділений повноваженнями здійснювати судовий контроль лише у порядку, що регламентований цим Кодексом.

Зі змісту поданої заяви вбачається, що воно подане на етапі виконання уже винесеного слідчим суддею судового рішення.

Стаття 129-1 Конституції України передбачає, що контроль за виконанням судового рішення здійснює суд. Однак, ця стаття не визначає у якому порядку такий контроль судом здійснюється, чи необхідно задля цього постановляти ще одну ухвалу, чи такий контроль презюмується в силу так званого "первинного" судового рішення, яким, серед іншого, зобов'язано особу вчинити певну дію.

В свою чергу, звертаючись до слідчого судді із заявою про встановлення контролю за виконанням судового рішення, ОСОБА_2 , не зазначає у чому полягає зміст такого контролю та необхідність його регламентації окремим судовим рішенням.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 534 КПК України встановлено, що у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Судове рішення, яке набрало законної сили, підлягає безумовному виконанню.

29.12.2025 року слідчим суддею було постановлено ухвалу, якою зобов'язано уповноважену особу СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви ОСОБА_2 від 16.12.2025 року, розпочати розслідування, про що повідомити скаржника.

Таке судове рішення підлягає безумовному виконанню без необхідності дублювання тверджень відповідного змісту у тексті оголошеної ухвали.

З урахуванням усього зазначеного, слідчий суддя вважає, що питання яке ставиться у поданої заяві виходять за межі компетенції слідчого судді. Такі питання стосуються поваги сторін процесу до принципу обов'язковості судового рішення, а не випливають зі змісту, неповноти ухвали.

Враховуючи те, що КПК України не передбачено права особи на звернення із клопотанням про встановлення порядку виконання судового рішення, яке підлягає обов'язковому та безумовному виконанню, то з урахуванням положень п. 18 ч. 1ст. 3 КПК України, слідчий суддя дійшов висновку, що належним процесуальним рішенням в даному випадку буде повернення заяви особі, яка її подала.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.3,7,9,21,534 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_2 про здійснення судового контролю за виконанням рішення суду - повернути особі, яка її подала разом з усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до апеляційного суду Київської області шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали; у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
133364879
Наступний документ
133364881
Інформація про рішення:
№ рішення: 133364880
№ справи: 372/7414/25
Дата рішення: 16.01.2026
Дата публікації: 19.01.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Обухівський районний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти власності; Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (16.02.2026)
Дата надходження: 19.01.2026
Предмет позову: -
Розклад засідань:
29.12.2025 11:00 Обухівський районний суд Київської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПОТАБЕНКО ЛАРИСА ВІКТОРІВНА
суддя-доповідач:
ПОТАБЕНКО ЛАРИСА ВІКТОРІВНА