Ухвала від 15.01.2026 по справі 280/4531/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ПОНОВЛЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

15 січня 2026 року Справа № 280/4531/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чернової Ж.М. розглянувши в порядку письмового провадження питання про поновлення провадження у адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 158-Б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

02 червня 2025 року до Запорізького окружного адміністративного суду через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:

визнати протиправними дії та бездіяльність Відповідача з вини якого були припинені виплати страхових виплат у зв'язку з виїздом Позивача в Ізраїль та своєчасно не виплачено позивачу суми страхових виплат починаючи з 05.11.1998 року по сьогоднішній день;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області виплатити суми страхових виплат Позивача за період з 05.11.1998 року по сьогоднішній день урахуванням їх перерахунку відповідно до чинного законодавства на момент виплати з нарахуванням компенсації втрати частини доходів та поновити поточну страхову виплату.

Ухвалою від 09 червня 2025 року позовну заяву залишено без руху. Надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху. Недоліки позовної заяви запропоновано усунути шляхом подання до суду: доказів сплати судового збору в сумі 968,96 грн, заяви про поновлення строку звернення до суду із цим позовом із доказами поважності таких причин щодо періоду з 05.11.1998 по 29.11.2024.

23 червня 2025 року засобами системи «Електронний суд» від представника позивача до суду надійшла заява про усунення недоліків позову.

Ухвалою від 30 червня 2025 року позовну заяву в частині позовних вимог за період з 05.11.1998 по 29.11.2024 було повернуто позивачу через пропуск строку звернення до суду.

Ухвалою від 30 червня 2025 року відкрито провадження у справі в частині позовних вимог з 30.11.2024, призначено справу до судового розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Ухвалою від 30 вересня 2025 року зупинено провадження в адміністративній справі №280/4531/25 до перегляду в порядку апеляційного провадження ухвали Запорізького окружного адміністративного суду від 30.06.2025 про повернення позовної заяви в частині позовних вимог.

За приписами ч.1 ст. 237 КАС України, провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.

Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 11 грудня 2025 року по справі №280/4531/25 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено. Ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду від 30 червня 2025 року скасовано, і направлено справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.

13 січня 2026 року до Запорізького окружного адміністративного суду з Третього апеляційного адміністративного суду повернулись матеріали справи №280/4531/25.

Відтак, обставини, які зумовили зупинення провадження у справі відпали, у зв'язку із чим суд вважає за необхідне поновити провадження у справі №280/4531/25.

Керуючись ст. 237 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Поновити провадження в адміністративній справі №280/4531/25.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набуває чинності з моменту прийняття та оскарженню не підлягає.

Суддя Ж.М. Чернова

Попередній документ
133353228
Наступний документ
133353230
Інформація про рішення:
№ рішення: 133353229
№ справи: 280/4531/25
Дата рішення: 15.01.2026
Дата публікації: 19.01.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Запорізький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі; від нещасного випадку на виробництві та профе
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (11.12.2025)
Дата надходження: 02.06.2025
Предмет позову: про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЯСЕНОВА Т І
суддя-доповідач:
ЧЕРНОВА ЖАННА МИКОЛАЇВНА
ЯСЕНОВА Т І
відповідач (боржник):
Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області
позивач (заявник):
Хацав Ігор Леонідович
представник позивача:
Меламед Вадим Борисович
суддя-учасник колегії:
ГОЛОВКО О В
СУХОВАРОВ А В