Справа № 743/45/26
Провадження №1-кс/743/7/26
15 січня 2026 року селище Ріпки
Слідчий суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Ріпки клопотання прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Чернігівської окружної прокуратури ОСОБА_3 , на підставі матеріалів кримінального провадження, внесених до ЄРДР 24.09.2024 за
№ 42024272010000216, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 191, частиною 1 статті 366 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,
Клопотання мотивоване таким.
У провадженні слідчого відділення ВП №2 (с-ще Ріпки) Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024272010000216 від 24.09.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 191, частиною 1 статті 366 КК України.
Директор ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , виступаючи замовником - представником ІНФОРМАЦІЯ_1 , 25.10.2024 уклала з підрядником - товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в особі генерального директора ОСОБА_5 (договір підряду №10) на проведення капітального ремонту харчоблоку в ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
У подальшому, 20.12.2024 у невстановлений досудовим розслідуванням час ОСОБА_6 прибув до ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташований по АДРЕСА_1 , де надав вже підписані як службовою особою товариства
ОСОБА_7 акт 2/1 вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт від 20.12.2024, який є додатком до акту №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2024 року, достовірно знаючи, що устаткування, зазначене в ньому, до ІНФОРМАЦІЯ_1 фактично не поставлене та вартість його штучно завищена, а також довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2024 року від 20.12.2024 Форма №КБ-3, в які були внесені відомості про завищену вартість обладнання, та надав на підпис директору ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , яка, достеменно розуміючи факт непоставки відповідного устаткування та необґрунтоване завищення його вартості, їх підписала.
Загалом, у акті 2/1 вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт від 20.12.2024, вартість устаткування завищено на 1 677 790,06 гривень.
Крім того, продовжуючи реалізовувати єдиний спільний злочинний умисел на заволодіння бюджетними коштами, ОСОБА_6 , за попередньою змовою з ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , достовірно знаючи про кількість та асортимент очисних таблеток для камери паконвектоматів бойлерного типу Rational (Німеччина), а також таблеток Care-Tab для очищення бойлеру пароконвектомату бойлерного типу Rational (Німеччина), які ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зобов'язаний поставити згідно укладеного договору № 10, та що фактично поставлена їх менша кількість забезпечили підписання акту 2/1 вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт, від 20.12.2024 на підставі якого ІНФОРМАЦІЯ_3 25.12.2024 здійснено оплату за поставку зазначеного в акті 2/1 обладнання на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Відповідно до висновку судово-економічної експертизи №СЕ-19/125-25/6895-ЕК від 30.05.2025, загальний розмір матеріальної шкоди (збитків), завданих внаслідок недопоставки таблеток становить 1 592 185 грн.
Загальна сума коштів, які незаконно перераховано на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у зв'язку із завищенням вартості устаткування та недопостачанням таблеток, складає 3 269 975,06 грн.
В ході досудового розслідування стороною надано для долучення до матеріалів кримінального провадження договір поставки, укладений між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ФОП ОСОБА_8 №12 від 17.12.2024 про постачання вказаних очисних таблеток в кількості 150 штук кожного виду на загальну суму 1 408 800 грн.
Реальність цього договору викликає сумніви з урахуванням матеріалів кримінального провадження та потребує перевірки слідчим шляхом, у тому числі отриманням відомостей про дану фізичну особу підприємця у податкових органах щодо відомостей, зазначених у податкових звітах, про рахунки, якими він користується та у подальшому рух коштів по них з аналізом надходжень коштів та придбання товарів і відомостей про контрагентів. Перевірка вказаних відомостей неможлива без отримання шляхом тимчасового доступу відомостей у ІНФОРМАЦІЯ_4 . Вказані відомості необхідно отримати з 25.10.2024 коли між ІНФОРМАЦІЯ_5 в особі директора ОСОБА_4 та підрядником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в особі генерального директора ОСОБА_5 укладено договір підряду №10 по 09.09.2025, оскільки саме цього числа захисником вперше заявлено про наявність правовідносин між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ФОП ОСОБА_8 .
Місцезнаходженням ФОП ОСОБА_8 відповідно до договору є
м. Чернігів, отже відомості необхідно отримати в ІНФОРМАЦІЯ_4 : АДРЕСА_2 .
Таким чином виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу та вилученні інформації щодо податкової звітності ФОП ОСОБА_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та інформації щодо банківських рахунків, які відкриті на нього, та які використовуються ним в господарській діяльності, перелік працівників, щодо яких здійснюються відрахування із зазначенням повних анкетних даних, за період часу з 25.10.2024 по 09.09.2025; ІР-адрес, з яких подається звітність суб'єкта господарювання, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Вказана інформація дозволить перевірити згідно податкової звітності інформацію щодо придбання таблеток та реєстрацію податкових накладних з цього приводу, а отримані відомості про рахунки нададуть можливість у подальшому відслідкувати фактичну оплату за товари та імовірне виведення коштів, відомості про працівників є необхідними з метою подальшого можливого їх допиту як свідків.
Іншими способами встановити обставини, які передбачається довести, зокрема довести обставини, що мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, які передбачається довести за допомогою вищевказаної інформації, не вбачається за можливе.
Існує нагальна необхідність у безпосередньому використанні вказаної інформації під час проведення досудового розслідування, зокрема для встановлення особи причетної до вчинення даного кримінального правопорушення.
Прокурором також заявлено клопотання про розгляд клопотання без виклику осіб, у володінні яких знаходиться інформація, позаяк існує реальна загроза зміни або знищення інформації, однак доказів цього до матеріалів клопотання не додано.
Беручи до уваги викладене, з метою використання отриманих відомостей у кримінальному провадженні як доказів, а також неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, прокурор просив отримати тимчасовий доступ та можливість їх вилучити.
У судове засідання прокурор не з'явився, у клопотанні просив розгляд клопотання провести без його участі.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_4 у судове засідання не з'явився, про місце та час розгляду повідомлений належним чином.
Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження, відповідно до частини 4 статті 107 КПК України, не здійснювалось.
Дослідивши клопотання та документи, додані до нього, слідчий суддя встановив таке.
З матеріалів клопотання вбачається, що упровадженні слідчого відділення ВП №2 (с-ще Ріпки) Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за
№ 42024272010000216 від 24.09.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.
Прокурор у клопотанні просить отримати доступ до інформації, яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_4 , про інформацію щодо придбання таблеток та реєстрацію податкових накладних з цього приводу, з метою подальшого відслідковування фактичної оплати за товари та імовірного виведення коштів, допиту працівників як свідків. Така інформація як сама по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами має суттєве значення для провадження, встановлення важливих обставин кримінальному провадженні, зокрема особи, яка вчинила злочин.
Згідно з частиною 2 статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
У відповідності до частини 5 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з пунктом 10 частини 1 статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить таємниця фінансового моніторингу.
Згідно зі статтею 14 Закону України «Про захист персональних даних» поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Відповідно до частини 6 статті 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Перевіривши клопотання та додані до нього матеріали, враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні прокурор вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до вказаних в клопотанні речей і документів, які перебувають у володінніІНФОРМАЦІЯ_4 .
Керуючись статтями 159,162, 163 КПК України, слідчий суддя
Клопотання задовольнити.
Надати групі слідчих у кримінальному провадженні, а саме: старшому слідчому СВ відділення поліції № 2 (смт. Ріпки) Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , слідчому СВ ВП №2 (с-ще Ріпки) Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_10 , слідчому СВ ВП №2 (с-ще Ріпки) Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_11 дозвіл на тимчасовий доступ до документів та інформації, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 (розташовано за адресою: АДРЕСА_2 ), а саме документів щодо податкової звітності ФОП ОСОБА_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), інформації щодо банківських рахунків, які відкриті на нього та які використовуються ним в господарській діяльності, перелік працівників щодо, яких здійснюються відрахування із зазначенням повних анкетних даних, ІР-адрес, з яких подається звітність суб'єкта господарювання, за період часу з 25.10.2024 по 09.09.2025.
Строк дії ухвали встановити до 31.01.2026.
Роз'яснити, що, відповідно до статті 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_12