Харківський окружний адміністративний суд
61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
14 січня 2026 року № 520/26045/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаєва А.І. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в м.Харкові справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якому просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо неналежного розгляду по суті заяви ОСОБА_1 від 11.09.2025 року про оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у відповідності до п. 3, 4, ч. 3, ст. 23 Закону ''Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.09.2025 року про оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у відповідності до п. 3, 4, ч. 3, ст. 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 направити до Головного управління Національної поліції м. Харків повідомлення про відсутність підстав для розшуку та приводу за порушення правил військового обліку з виключенням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 з бази інформаційного ресурсу Інформаційної підсистеми “Розшук» інформаційно-комунікаційної системи “Інформаційний портал Національної поліції України», автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи (АІТС) “Оберіг», як такого, що є порушником правил військового обліку.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_5 , на думку позивача, допущено протиправну бездіяльність щодо неналежного розгляду по суті заяви ОСОБА_1 від 11.09.2025 року про оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у відповідності до п. 3, 4, ч. 3, ст. 23 Закону ''Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_3 , подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 19.12.2025 відзив на позовну заяву по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії повернуто ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, приходить до висновку про часткове задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою про надання відстрочки від призову за мобілізацією.
Вищевказану заяву направлено засобами поштового зв'язку до ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно витягу з протоколу комісії з надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_6 №112 від 17 вересня 2025 року прийнято рішення про відмову в задоволенні заяви ОСОБА_1 про надання відстрочки від призову на військову службу за призовом під час мобілізації.
Відповідно до повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_1 комісією з питань розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, утвореної при ІНФОРМАЦІЯ_1 протокольним рішенням №112 від 17 вересня 2025 року за результатами вивчення заяви позивача, яка надійшла на розгляд комісії засобами поштового зв'язку АТ “УКРПОШТА» первинно, на підставі вимог п.58 Порядку проведення громадян на військову службу підчас мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 (далі - Порядку), було прийнято рішення про залишення заяви без розгляду по суті.
Відповідно до застосунку Резерв + позивача наявна інформація - “ТЦК та СП 10.08.2025 звернувся до Нацполіції, щоб доставити для складання протоколу».
Позивач направив до ІНФОРМАЦІЯ_1 звернення, в якому просив розібратися з тією обставиною, що у Резерв+ 10.08.2025 р. наявні дані про розшук ТЦК та СП і звернення до Нацполіції та змінити дані у Резерв+ та інших системах.
Позивач, вважаючи протиправною бездіяльність відповідача, звернувся з даним позовом до суду.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо неналежного розгляду по суті заяви ОСОБА_1 від 11.09.2025 року про оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у відповідності до п. 3, 4, ч. 3, ст. 23 Закону ''Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.09.2025 року про оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у відповідності до п. 3, 4, ч. 3, ст. 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (далі - Закон № 3543-XII) мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.
Частиною 2 статті 4 Закону № 3543-XII встановлено, що загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
У відповідності до частин 5 та 6 статті 4 Закону № 3543-XII вид, обсяги, порядок і строк проведення мобілізації визначаються Президентом України в рішенні про її проведення. Рішення про проведення відкритої мобілізації має бути негайно оголошене через засоби масової інформації.
У відповідності до частини 1 статті 22 Закону № 3543-XII громадяни зобов'язані: з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом Служби зовнішньої розвідки України) для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період; надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, Оперативно-рятувальній службі цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом.
Згідно п. 3, п.4 ч. 3 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають: жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа: військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення; працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення; осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів; осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами; жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або зникли безвісти за особливих обставин під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.
Процедуру надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення визначено Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 (далі Постанова № 560).
Відповідно до п. 56 Постанови № 560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Згідно п. 57 Постанови № 560 для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
Для розгляду питань надання військовозобов'язаним, які перебувають на військовому обліку в розвідувальних органах, СБУ, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період наказами керівників відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіонального органу СБУ утворюються відповідні комісії. Надання військовозобов'язаним відстрочок комісіями, утвореними в розвідувальних органах, СБУ, здійснюється відповідно до цього Порядку. Питання надання відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації заброньованим на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, за підприємствами, установами і організаціями, а також посадовим (службовим) особам, зазначеним у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, комісією не розглядаються.
За правилами п. 60 Постанови № 560 комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.
Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
Про відмову у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляється письмово із зазначенням причини відмови за формою згідно з додатком 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
Відповідно до повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_1 комісією з питань розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, утвореної при ІНФОРМАЦІЯ_1 протокольним рішенням №112 від 17 вересня 2025 року за результатами вивчення заяви позивача, яка надійшла на розгляд комісії засобами поштового зв'язку АТ “УКРПОШТА» первинно, на підставі вимог п.58 Порядку проведення громадян на військову службу підчас мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 (далі - Порядку), було прийнято рішення про залишення заяви без розгляду по суті.
Відповідач, обґрунтовуючи свою позицію у відзиві на позов, посилався на те, що комісією заява ОСОБА_2 по суті не розглядалась та рішення про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації не приймалось. Тобто, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, повідомив, що заява позивача по суті не розглядалась.
З огляду на викладене, ІНФОРМАЦІЯ_7 не розглянуто заяви позивача та доданих до неї документів
При цьому, згідно витягу з протоколу комісії з надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_6 №112 від 17 вересня 2025 року прийнято рішення про відмову в задоволенні заяви ОСОБА_1 про надання відстрочки від призову на військову службу за призовом під час мобілізації.
Проте, зміст вказаного протоколу суперечить змісту вищевказаного повідомлення та позиції відповідача викладеній у відзиві на позов.
За таких обставин, суд не може прийти до висновку, що зміст вказаного протоколу свідчить про розгляд заяви з доданими документами позивача.
Враховуючи вищевикладене та правову позицію відповідача, суд вважає, що ІНФОРМАЦІЯ_7 не розглянуто заяви позивача та доданих до неї документів.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Таким чином, відповідач у спірних правовідносинах діяв без використання повноважень з метою, з якою ці повноваження надано, наслідком чого стало прийняття необгрунтованих рішень.
Отже відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо неналежного розгляду по суті заяви ОСОБА_1 від 11.09.2025 року про оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у відповідності до п. 3, 4, ч. 3, ст. 23 Закону ''Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Згідно ч.2 ст.9 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Так, суд з метою ефективного захисту прав позивача вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправним і скасувати рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 оформленого протоколом Комісії з надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_1 №112 від 17 вересня 2025 року щодо відмови в задоволенні заяви ОСОБА_1 про надання відстрочки від призову на військову службу за призовом під час мобілізації.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.09.2025 року про оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у відповідності до п. 3, 4, ч. 3, ст. 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та прийняти відповідне рішення за результатом її розгляду з урахуванням рішення суду по справі.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 направити до Головного управління Національної поліції м. Харків повідомлення про відсутність підстав для розшуку та приводу за порушення правил військового обліку з виключенням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 з бази інформаційного ресурсу Інформаційної підсистеми “Розшук» інформаційно-комунікаційної системи “Інформаційний портал Національної поліції України», автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи (АІТС) “Оберіг», як такого, що є порушником правил військового обліку, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.9 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право:
отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста;
звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Призовник, військовозобов'язаний та резервіст зобов'язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру.
Відповідно до застосунку Резерв + позивача наявна інформація - “ТЦК та СП 10.08.2025 звернувся до Нацполіції, щоб доставити для складання протоколу».
Позивач направив до ІНФОРМАЦІЯ_1 звернення, в якому просив "розібратися з тією обставиною, що у Резерв+ 10.08.2025 р. наявні дані про розшук ТЦК та СП і звернення до Нацполіції та змінити дані у Резерв+ та інших системах".
Отже, позивач скористався своїм правом на звернення із заявою щодо неправомірного включення до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Проте, ІНФОРМАЦІЯ_7 не надав жодних доказів розгляду звернення позивача.
Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_7 допущено протиправну бездіяльність, що полягає у не розгляді звернення ОСОБА_1 від 11.09.2025 щодо виключення з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей відносно ОСОБА_1 щодо розшуку.
Частиною другою статті 9 КАС України визначено, що суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З огляду на те, що відповідачем не було розглянуто заяви позивача, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в даній частині шляхом визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 , що полягає у не розгляді звернення ОСОБА_1 від 11.09.2025 щодо виключення з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей відносно ОСОБА_1 щодо розшуку та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 розглянути звернення ОСОБА_1 від 11.09.2025 щодо виключення з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей відносно ОСОБА_1 щодо розшуку.
Враховуючи те, що заяву позивача не було розглянуто, суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 направити до Головного управління Національної поліції м. Харків повідомлення про відсутність підстав для розшуку та приводу за порушення правил військового обліку з виключенням ОСОБА_1 з бази інформаційного ресурсу Інформаційної підсистеми “Розшук» інформаційно-комунікаційної системи “Інформаційний портал Національної поліції України», автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи (АІТС) “Оберіг», як такого, що є порушником правил військового обліку, звернені на майбутнє та не підлягають задоволенню.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо неналежного розгляду по суті заяви ОСОБА_1 від 11.09.2025 року про оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у відповідності до п. 3, 4, ч. 3, ст. 23 Закону ''Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Визнати протиправним та скасувати рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 оформленого протоколом Комісії з надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_1 №112 від 17 вересня 2025 року щодо відмови в задоволенні заяви ОСОБА_1 про надання відстрочки від призову на військову службу за призовом під час мобілізації.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.09.2025 року про оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у відповідності до п. 3, 4, ч. 3, ст. 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та прийняти відповідне рішення за результатом її розгляду з урахуванням рішення суду по справі.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , що полягає у не розгляді звернення ОСОБА_1 від 11.09.2025 щодо виключення з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей відносно ОСОБА_1 щодо розшуку.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 розглянути звернення ОСОБА_1 від 11.09.2025 щодо виключення з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей відносно ОСОБА_1 щодо розшуку.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Бабаєв А.І.