Харківський окружний адміністративний суд
61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі
13 січня 2026 року Справа № 635/7571/25
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 в Харківській області ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) , третя особа: Головне управління Національної поліції в Харківській області в особі Відділення поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області (вул. Слобожанська, буд. 34,м. Люботин,Харківський р-н, Харківська обл.,62433, код ЄДРПОУ 40108599) про скасування звернення, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
15.09.2025 року позивач звернувся до Харківського районного суду Харківської області з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_2 , третя особа: Головне управління Національної поліції в Харківській області в особі Відділення поліції № 2 Харківського РУП№1 ГУНП в Харківській області, в якому просив суд:
- скасувати звернення ІНФОРМАЦІЯ_2 , надісланого у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, що надійшло 04.07.2025 року до Відділення поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області щодо необхідності затримання та доставлення ОСОБА_1 , як особу, яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 210, 210-1 КУпАП, зареєстроване в ІКС ІПНП від 04.07.2025 року за № 7967;
- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 , які полягають у внесенні 03.07.2025 року до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку внесені 03.07.2025 року.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 16 вересня 2025 року по справі №635/7571/25 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 , третя особа: Головне управління Національної поліції в Харківській області в особі Відділення поліції № 2 Харківського РУП№1 ГУНП в Харківській області про визнання протиправними дій та скасування рішення передано за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 21 жовтня 2025 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, ухвалу Харківського районного суду Харківської області від 16.09.2025 залишено без змін (а.с. 104 - 108).
Спір належить до юрисдикції адміністративних судів, має розглядатись в порядку адміністративного судочинства та підсудний Харківському окружному адміністративному суду.
Перешкоди для відкриття провадження в адміністративній справі відсутні, підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі немає.
Відповідно до положень статей 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись положеннями ст. ст. 19, 160-162, 171, 172, 241, 243, 248, 256-262 КАС України, суд, -
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити спрощене провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 , третя особа: Головне управління Національної поліції в Харківській області в особі Відділення поліції № 2 Харківського РУП№1 ГУНП в Харківській області про скасування звернення, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного провадження.
Запропонувати відповідачу у разі невизнання адміністративного позову подати до суду відзив на позов разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення (в разі неможливості їх подання - зазначити докази, які не можуть бути подані разом з відзивом із зазначенням причин їх неподання) та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу - у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, відповідно до вимог ст.162 КАС України.
Запропонувати позивачу подати відповідь на відзив разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь (в разі неможливості їх подання - зазначити докази, які не можуть бути подані разом з відповіддю із зазначенням причин їх неподання) та документами, що підтверджують надіслання (надання) відповіді і доданих до неї доказів відповідачу - у п'ятиденний строк з дня отримання відзиву на позов, у разі його подання відповідачем, дотримуючись вимог ст. ст. 162, 163 КАС України.
Запропонувати відповідачу подати заперечення - у п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив, у разі його подання позивачем, дотримуючись вимог ст. ст. 162, 164 КАС України.
Запропоновувати третій особі подати до суду пояснення до позову або відзиву разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються пояснення (в разі неможливості їх подання - зазначити докази, які не можуть бути подані разом з поясненнями із зазначенням причин їх неподання) та документами, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до них доказів іншим учасникам справи - у десятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, відповідно до вимог ст. ст. 162, 165 КАС України.
Запропонувати сторонам подати відповідь на пояснення - у п'ятиденний строк з дня отримання пояснень, у разі їх подання третьою особою, дотримуючись вимог ст. 165 КАС України.
Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що вони мають права та обов'язки, визначені статтями 44, 45, 47, 131 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Адміністративна справа розглядається суддею одноособово відповідно до статті 32 Кодексу адміністративного судочинства України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі знаходиться за посиланням: http://adm.hr.court.gov.ua/sud2070/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В.Шевченко