Справа № 204/104/26
Провадження № 1-кс/204/42/26
13 січня 2026 року слідчий суддя Чечелівського районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу ІНФОРМАЦІЯ_2 капітана юстиції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна, в рамках кримінального провадження № 22022220000003188 від 18.10.2022 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 111-2 КК України,-
встановив:
До суду надійшло клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу ІНФОРМАЦІЯ_2 капітана юстиції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна, в рамках кримінального провадження № 22022220000003188 від 18.10.2022 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 111-2 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що слідчим відділом ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22022220000003188 від 18.10.2022 за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацію (далі - РФ) 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом. Всупереч вказаним нормам міжнародного гуманітарного права невстановлені досудовим розслідуванням представники влади РФ) діючи всупереч вимогам п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на військове вторгнення збройних сил та інших збройних підрозділів Російської Федерації на територію України, з метою її незаконного збройного захоплення та подальшої військової окупації. Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» окупаційна адміністрація Російської Федерації - сукупність державних органів структур Російської Федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг. Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована територія - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації. Згідно ст. 42 IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі та додаток неї: положення про закони і звичаї війни на суходолі (1907 року) територія визнається окупованою, якщо вона фактично перебуває під владою армії супротивника. Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», відповідно до якого із 05.30 год. 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан. 03.06.1998 у м. Куп'янськ Харківської області зареєстровано ПП «Куп'янський комбікормовий завод» (код ЄДРПОУ 31558573, статутний капітал - 13 740 207 грн., основний вид діяльності - складське господарство). Єдиним кінцевим бенефіціарним власником є ОСОБА_5 . Директором підприємства з 04.07.2019 призначено ОСОБА_6 , який після звільнення м. Куп'янськ Харківської області виїхав до рф. 19.07.2012 у с. Ягідне Куп'янського району зареєстровано фермерське господарство «Ягідка+» (код ЄДРПОУ 37346800, статутний капітал -30 000 грн., основний вид діяльності - вирощування зернових, бобових та олійних культур), кінцевим бенефіціарним власником якого також є ОСОБА_5 24.02.2022 війська рф незаконно перетнули державний кордон України, через державні кордони України в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти та здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків та тимчасово окупували частину Харківської області, включно з м. Куп'янськ і Куп'янським районом Харківської області, внаслідок чого з 24.02.2022 по 09.09.2022 м. Куп'янськ Харківської області вважався тимчасово окупованим (Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або які є тимчасово окупованими рф, затвердженого Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376). На тимчасово окупованих територіях Харківської області окупаційною владою Російської Федерації, всупереч вимогам Конституції України, законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні», а також інших нормативно-правових актів України, було незаконно встановлено систему окупаційних адміністрацій. Зокрема, на тимчасово окупованій території міста Куп'янськ утворено та функціонували так звані окупаційні органи влади, які здійснювали узурповані функції, притаманні органам державної влади та органам місцевого самоврядування України. У межах своєї протиправної діяльності зазначені окупаційні адміністрації фактично перебрали на себе повноваження з управління територією, здійснюючи контроль над економічною, правовою, соціальною та культурною сферами життя населення. Зокрема, ними приймалися управлінські рішення, що регулювали господарську діяльність, порядок використання майна, функціонування підприємств, установ і організацій, а також запроваджувалися власні «нормативні акти», які не мали жодної законної сили відповідно до законодавства України. З метою інституціоналізації окупаційного режиму на вказаній території було створено так звані (мовою оригіналу) «Военно-гражданскую администрацию Купянского района Харьковской области» та «Временную гражданскую администрацию Харьковской области», діяльність яких була спрямована на забезпечення контролю держави-окупанта над місцевим населенням, ресурсами та інфраструктурою регіону, а також на підрив конституційного ладу та суверенітету України. У червні 2022 року окупаційна адміністрація російської федерації - так звана (мовою оригіналу) «Временная гражданская администрация Харьковской области» ініціювала та організувала кампанію зі збору сільськогосподарського врожаю на тимчасово окупованій території Харківської області. У межах зазначеної кампанії представники окупаційної влади здійснювали координацію процесів збирання, обліку та вивезення сільськогосподарської продукції, а також вживали заходів, спрямованих на залучення місцевих фермерських господарств до співпраці. Зокрема, фермерам, які погоджувалися взаємодіяти з окупаційною адміністрацією, надавалась організаційна, матеріально-технічна та інформаційна підтримка. Зазначені дії здійснювалися в умовах тимчасової окупації та мали на меті встановлення контролю над аграрним сектором регіону і використання його економічного потенціалу в інтересах держави-окупанта. У свою чергу, ОСОБА_5 діючи умисно та з прямим умислом, повністю усвідомлюючи протиправний характер власних дій, а також достовірно знаючи про те, що відповідно до частини другої статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їх посадові та службові особи, створені на тимчасово окупованій території України у порядку, не передбаченому законодавством України, є незаконними та не визнаються Україною, добровільно вступила у взаємодію та співпрацю з так званими органами окупаційної адміністрації держави-агресора. Реалізуючи свій злочинний намір, ОСОБА_5 з метою сприяння окупаційній владі держави-агресора у реалізації її економічної та ресурсної політики на тимчасово окупованій території, умисно вчиняла дії, спрямовані на підтримання та реалізацію прийнятих рішень незаконних органів окупаційної адміністрації, а також на добровільний збір та підготовку до передачі матеріальних ресурсів державі-агресору, а саме сільськогосподарських культур, вирощених на тимчасово окупованих територіях Куп'янського району Харківської області. Так, у не встановленому досудовим розслідуванням місці та час, але не пізніше 05.07.2022, ОСОБА_5 , діючи з корисливих мотивів та з метою отримання прибутку від здійснення господарської діяльності на тимчасово окупованій території, усвідомлюючи, що така діяльність за вказаних умов можлива виключно за сприяння та підтримки представників держави-агресора, добровільно досягла домовленості з представниками окупаційної адміністрації російської федерації - так званої (мовою оригіналу) «Временной гражданской администрации Харьковской области», щодо організації та здійснення господарської діяльності на тимчасово окупованій території Харківської області. Зазначена домовленість передбачала, що ОСОБА_5 здійснює організацію (визначення сільськогосподарських угідь Куп'янського району Харківської області, на яких підлягали збиранню зернові культури; планування строків проведення уборочної кампанії з урахуванням погодних умов, стану посівів та технічної готовності; залучення та розподіл сільськогосподарської техніки (комбайнів, вантажного транспорту, зерновозів), що перебувала у користуванні ФГ «Ягідка+», ПП «Куп'янський комбікормовий завод»; залучення та координацію працівників, у тому числі механізаторів, водіїв та іншого персоналу, задіяного у зборі, транспортуванні та первинній обробці зернових культур; організацію логістики перевезення зібраного врожаю з полів до місць приймання, зберігання та обробки зерна), та виконання збору зернових культур на сільськогосподарських угіддях Куп'янського району Харківської області. Представники окупаційної адміністрації рф, у свою чергу координували проведення уборочної кампанії зернових культур, а також організовували збір врожаю на всіх доступних земельних ділянках, що перебували у володінні та користуванні ОСОБА_5 . Така координація включала забезпечення її всіма необхідними засобами, включно з сільськогосподарською технікою, паливно-мастильними матеріалами, добривами та іншими ресурсами, які надходили з території російської федерації, визначення пріоритетних ділянок для збору, строки проведення робіт, контроль за прийманням, обліком і зберіганням зернових культур, що забезпечувало подальше розпорядження ними під повним контролем окупаційних органів та організацію їх вивезення на територію рф. У свою чергу, ОСОБА_5 добровільно прийняла та підтримала зазначену пропозицію, достовірно усвідомлюючи її мету, протиправний характер та суспільно небезпечні наслідки своїх дій. Це свідчить про наявність у неї прямого умислу на пособництво окупаційній адміністрації держави-агресора, підтримання та реалізацію прийнятих рішень незаконних органів окупаційної адміністрації, а також на добровільний збір та підготовку до передачі матеріальних ресурсів державі-агресору, а також на здійснення господарської діяльності у тісній взаємодії з органами окупаційної адміністрації, створеними всупереч законодавству України. Через те, що виконання зазначених обов'язків у сфері організації збору та обробки зернових культур було технічно та організаційно неможливим без залучення додаткових осіб та використання відповідних ресурсів, ОСОБА_5 у не встановленому досудовим розслідуванням місці та час, але не пізніше 05.07.2022, вступила у попередню змову з посадовими особами ПП «Куп'янський комбікормовий завод». Вказані особи, усвідомлюючи мету та наслідки такої співпраці, добровільно прийняли відповідну пропозицію та погодилися на спільну діяльність із органами тимчасової окупаційної адміністрації, яка полягала у забезпеченні збору, приймання, зберігання та подальшого розпорядження зерновими культурами на території тимчасово окупованого Куп'янського району Харківської області для подальшої передачі російській федерації. З метою реалізації своєї мети на тимчасово окупованій території ОСОБА_5 отримала від так званої (мовою оригіналу) «Временной гражданской администрации Харьковской области» патент на здійснення торговельної діяльності ФГ «Ягідка+» від 05.07.2022 на оптову торгівлю зерном, насінням та кормами (строк дії: 05.07.2022-05.08.2022), виданий так званим (мовою оригіналу) «Управлением промышленности и торговли Временной гражданской администрации Харьковской области». Крім того, посадові особи ПП «Куп'янський комбікормовий завод» отримали патент на складську діяльність відповідного підприємства від 05.07.2022 (строк дії: 05.07.2022-04.08.2022). Водночас, перебуваючи на тимчасово окупованій території України, діючи умисно, свідомо та добровільно на користь держави-агресора, забезпечила підтримку та реалізацію вищезазначених рішень окупаційної адміністрації Російської Федерації шляхом здійснення господарської діяльності на підставі отриманого так званого «патента на торговельну діяльність». Крім того, вона організовувала підготовку до передачі матеріальних активів, а саме зібраних зернових культур, представникам окупаційної адміністрації та збройних формувань держави-агресора, отриманих за результатами проведеної уборочної кампанії на тимчасово окупованих територіях Куп'янського району Харківської області. 01.07.2022, з метою забезпечення належного зберігання зернових культур та на підставі так званого «патента на складське господарство», виданого окупаційною адміністрацією, за попередньою домовленістю між ОСОБА_5 та посадовою особою ПП «Куп'янський комбікормовий завод» було укладено договір про приймання, зберігання та облік зернових культур на потужностях ПП «Куп'янський комбікормовий завод» для подальшої передачі зерна представника російської федерації. Угода фактично передбачала взаємодію між сторонами з метою забезпечення функціонування складської діяльності за сприяння так званих органів тимчасової окупаційної адміністрації, що дозволяло здійснювати подальше розпорядження зерновими культурами та їх вивезення на територію держави-агресора. Так, у період з червня по серпень 2022 року ОСОБА_5 у тісній взаємодії з представниками окупаційної адміністрації інтегрувала підконтрольні їй підприємства у систему господарського забезпечення окупаційного режиму, сприяючи реалізації економічної політики держави-агресора. Зокрема, вона забезпечила безперервне функціонування відповідної господарської діяльності шляхом: залучення працівників підконтрольних підприємств та організації їх роботи на полях, у сховищах і складських приміщеннях для збору, перевезення та зберігання врожаю; використання наявних сільськогосподарських машин та обладнання для інтеграції у господарську діяльність окупаційної адміністрації РФ; задіяння складських приміщень та іншої інфраструктури для зберігання, обліку та подальшого переміщення зібраного врожаю; координацію та організацію робіт зі збору зернових культур на агропідприємствах під її фактичним контролем; взаємодію з представниками держави-агресора щодо залучення додаткових ресурсів, зокрема паливно-мастильних матеріалів. У подальшому, в період з червня по серпень 2022 року, ОСОБА_5 організувала систематичну передачу зібраних зернових культур до афілійованого їй ПП «Куп'янський комбікормовий завод», а саме: 25.07.2022 - пшениця м'яка 2 класу у кількості 110 900 кг; 26.07.2022 - пшениця м'яка 3 класу у кількості 94 160 кг; 28.07.2022 - пшениця м'яка 3 класу у кількості 244 460 кг та 580 000 кг; 29.07.2022 - пшениця м'яка 2 класу у кількості 718 100 кг; 30.07.2022 - пшениця м'яка 3 класу у кількості 143 020 кг; 30.07.2022 - пшениця м'яка 2 класу у кількості 10 060 кг та 156 820 кг; 31.07.2022 - пшениця м'яка 3 класу у кількості 11 800 кг; 31.07.2022 - пшениця м'яка 2 класу у кількості 10 120 кг; 04.08.2022 - пшениця м'яка 2 класу у кількості 29 380 кг; 10.08.2022 - пшениця м'яка 2 класу у кількості 152 160 кг; 10.08.2022 - пшениця м'яка 3 класу у кількості 247 320 кг; 11.08.2022 - пшениця м'яка 2 класу у кількості 23 280 кг; 11.08.2022 - пшениця м'яка 3 класу у кількості 23 280 кг та 10 560 кг. Загальна кількість переданої пшениці м'якої 2-3 класу за вказаний період часу становила 2 371 600 кг. 12.08.2022, за погодженям ОСОБА_5 (як бенефіціарного власника на момент тимчасової окупації ПП «Куп'янський комбікормовий завод»), посадовою особою ПП «Куп'янський комбікормовий завод» з однієї сторони, та від імені так званого «Государственного предприятия «Купянская железная дорога», незаконно створеного та перереєстрованого відповідно до законодавства рф, в особі генерального директора ОСОБА_7 , з іншої сторони, було укладено договір про транспортну логістику та переміщення зернових культур залізничним транспортом по тимчасово окупованій території Харківської області та території Російської Федерації. Відповідно до умов вказаного договору було передбачено підгін вагонів, організацію їх завантаження та подальшого перевезення зернових культур, що фактично завершувало процес збору та підготовки зерна для передачі державі-агресору. Крім того, у серпні 2022 року окупаційна адміністрація російської федерації - так звана (мовою оригіналу) «Военно-гражданская администрация Купянского района Харьковской области» - ініціювала та організувала осінню кампанію зі збору сільськогосподарського врожаю на тимчасово окупованій території Харківської області. З цією метою до ФГ «Ягідка+» та інших підконтрольних ОСОБА_5 підприємств надійшли запити від окупаційної адміністрації щодо ресурсів необхідних для забезпечення проведення збору врожаю. У свою чергу, з метою реалізації та підтримки рішень окупаційної адміністрації держави-агресора, ОСОБА_5 надала відповідь, у якій зазначила дані необхідні для забезпечення її підприємств матеріально-технічними та трудовими ресурсами для проведення збору врожаю. У результаті вказаних умисних дій ОСОБА_5 державі завдано шкоду, що виразилося у наступному: ослабленні економічної та продовольчої безпеки України, оскільки незаконно зібрані та вивезені культури могли бути використані державою-агресором для забезпечення власних потреб та фінансування збройної агресії проти України; створенні економічної бази для функціонування окупаційної адміністрації рф та її збройних формувань шляхом надання матеріальних, технічних та людських ресурсів для збору й використання врожаю; легітимізації діяльності незаконно створених органів влади через отримання та використання так званих патентів і дозволів від окупаційної адміністрації, що сприяло зміцненню окупаційного режиму та підриву державного суверенітету України на тимчасово окупованій території. Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб та реалізуючи злочинний умисел на пособництво окупаційній адміністрації держави-агресора, спрямований на завдання шкоди Україні шляхом реалізації та підтримки рішень окупаційної влади, а також на добровільний збір та підготовку до передачі матеріальних ресурсів державі-агресору: забезпечила виконання рішень держави-агресора, спрямованих на проведення збору врожаю на тимчасово окупованих територіях Куп'янського району Харківської області, шляхом ведення господарської діяльності на підставі отриманих рішень та з використанням матеріально-технічних і виробничих потужностей ФГ «Ягідка+», ПП «Куп'янський комбікормовий завод» та інших афілійованих підприємств; у період з червня по серпень 2022 року, у тісній взаємодії з представниками окупаційної адміністрації, здійснила збір врожаю зернових культур, укладення договорів на зберігання зерна та організацію логістики для подальшого вивезення зернових культур до російської федерації. За викладених обставин, 23.12.2025 повідомлено про підозру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що вона підозрюється у вчиненні умисних дій, спрямованих на допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора (пособництво), вчиненому громадянином України, з метою завдання шкоди Україні, шляхом реалізації та підтримки рішень окупаційній адміністрації держави-агресора, добровільного збору, підготовки до передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України. Крім того, встановлено, що у власності та підозрюваної ОСОБА_5 перебувають наступні транспортні засоби: Причіп марки KRONE ADP 27, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN: НОМЕР_2 ; Причіп марки ГКБ 8352, д.н.з. НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_5 , VIN: НОМЕР_6 ; Автомобіль марки MAN TGA 26.430, д.н.з. НОМЕР_7 , VIN: НОМЕР_8 ; Причіп марки SCHMITZ GOTHA, д.н.з. НОМЕР_9 , VIN: НОМЕР_10 ; Автомобіль марки LADA 219010, д.н.з. НОМЕР_11 , VIN: НОМЕР_12 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_13 , VIN: НОМЕР_14 ; Причіп марки SCHMITZ AWF 18, д.н.з. НОМЕР_15 , VIN: НОМЕР_16 ; Автомобіль марки MAN TGS 26.440, д.н.з. НОМЕР_17 , VIN: НОМЕР_18 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_19 , VIN: НОМЕР_20 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.480, д.н.з. НОМЕР_21 , VIN: НОМЕР_22 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_23 , VIN: НОМЕР_24 ; Причіп марки KRONE AZW 18, д.н.з. НОМЕР_25 , VIN: НОМЕР_26 ; Причіп марки SCHWARZMULLER PA-2ATL, д.н.з. НОМЕР_27 , VIN: НОМЕР_28 ; Причіп марки WUELLHORST FDA, д.н.з. НОМЕР_29 , VIN: НОМЕР_30 ; Автомобіль марки КАМАЗ 55111, д.н.з. НОМЕР_31 , VIN: НОМЕР_32 ; Автомобіль марки MERCEDES-BENZ SPRINTER 216 CDI, д.н.з. НОМЕР_33 , VIN: НОМЕР_34 ; Автомобіль марки MAN 26.440, д.н.з НОМЕР_35 , VIN: НОМЕР_36 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_37 , VIN: НОМЕР_38 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.480, д.н.з. НОМЕР_39 , VIN: НОМЕР_40 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_41 , VIN: НОМЕР_42 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_43 , VIN: НОМЕР_44 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_45 , Автомобіль марки НОМЕР_74; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_46 , VIN: НОМЕР_47 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_37 , VIN: НОМЕР_48 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_49 , VIN: НОМЕР_50 ; Автомобіль марки MAN TGA 26.430, д.н.з. НОМЕР_51 , VIN: НОМЕР_52 ; Причіп марки ПВА, д.н.з. НОМЕР_53 , VIN: НОМЕР_54 ; Причіп марки SCHWARZMULLER PA-3E, д.н.з. НОМЕР_55 , VIN: НОМЕР_56 ; Автомобіль марки MAN TGA 26.430, д.н.з. НОМЕР_57 , VIN: НОМЕР_58 ; Автомобіль марки MAN TGA 26.430, д.н.з. НОМЕР_51 , VIN: НОМЕР_52 ; Причіп марки KRONE ADP, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN: НОМЕР_2 . Автомобіль марки КАМАЗ 53202, д.н.з. НОМЕР_59 , VIN: НОМЕР_60 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_61 , VIN: НОМЕР_62 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_49 , VIN: НОМЕР_63 ; Причіп марки ГКБ 8350, д.н.з. НОМЕР_64 , VIN: НОМЕР_65 ; Причіп марки ГКБ 8350 НОМЕР_66 , VIN: НОМЕР_67 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_68 , VIN: НОМЕР_69 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_70 , VIN: НОМЕР_71 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_72 , VIN: НОМЕР_73 . Згідно інформації НАІС МВС України зазначені вище автомобілі марки, на праві приватної власності належить громадянці ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Статтею 9 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) встановлено, що прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов'язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень. Слід зазначити, що санкція ч. 1 ст. 111-2 КК України передбачає вид додаткового покарання - конфіскацію майна. З вищевикладеного вбачається, що існують обставини, які підтверджують, що незастосування заборони або обмеження користування, розпорядження зазначеним транспортним засобом призведе до їх незаконного використання або передачі іншим особам, що позбавить можливості застосування конфіскації. На підставі викладеного вище, слідчий звертається до суду з даним клопотанням про арешт майна та просить проводити розгляд клопотання на підставі ч.2 ст. 172 КПК України.
Від слідчого надано заяву про проведення судового засідання без його участі.
Вважаю за можливе розглянути дане клопотання на підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, без повідомлення власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення арешту майна.
У зв'язку з неявкою учасників судового провадження у судове засідання, фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів не здійснювалося, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.
Ознайомившись з матеріалами клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ст. 84 КПК України, доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Згідно зі ст. 4 Конвенції Ради Європи «Про відмивання, виявлення, вилучення і конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму» (ратифіковану Законом України N 2698-VI від 17.11.2010) - «слідчі і тимчасові заходи» - Кожна Сторона зобов'язана вжити такі заходи, які можуть знадобитися для можливості її здатності швидко визначити, виявити, заблокувати або заарештувати майно, яке підлягає конфіскації для того, щоб, зокрема, сприяти здійсненню конфіскації надалі.
Згідно зі ст. 5 даної Конвенції, держава Україна зобов'язана вжити заходів, які можуть знадобитися для того, щоб забезпечити застосування заходів щодо блокування, арешту та конфіскації також до:a) майна, в яке були перетворені або конвертовані доходи; b) майна, отриманого із законних джерел, якщо до нього було повністю або частково приєднані доходи, отримані злочинним шляхом; c) прибутку або інших вигод, отриманих від доходів, від майна, в яке були перетворені або конвертовані доходи, отримані злочинним шляхом, або від майна, до якого залучені доходи, отримані злочинним шляхом.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
За ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Як визначено ч.3 ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч.4 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.
Відповідно до ч.5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
За ч.2 ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
В судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22022220000003188 від 18.10.2022 за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
23 грудня 2025 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлено про підозру за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України. Відповідно до санкції ч. 1 ст. 111-2 КК України передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Згідно інформації НАІС МВС України транспортні засоби: Причіп марки KRONE ADP 27, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN: НОМЕР_2 ; Причіп марки ГКБ 8352, д.н.з. НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_5 , VIN: НОМЕР_6 ; Автомобіль марки MAN TGA 26.430, д.н.з. НОМЕР_7 , VIN: НОМЕР_8 ; Причіп марки SCHMITZ GOTHA, д.н.з. НОМЕР_9 , VIN: НОМЕР_10 ; Автомобіль марки LADA 219010, д.н.з. НОМЕР_11 , VIN: НОМЕР_12 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_13 , VIN: НОМЕР_14 ; Причіп марки SCHMITZ AWF 18, д.н.з. НОМЕР_15 , VIN: НОМЕР_16 ; Автомобіль марки MAN TGS 26.440, д.н.з. НОМЕР_17 , VIN: НОМЕР_18 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_19 , VIN: НОМЕР_20 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.480, д.н.з. НОМЕР_21 , VIN: НОМЕР_22 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_23 , VIN: НОМЕР_24 ; Причіп марки KRONE AZW 18, д.н.з. НОМЕР_25 , VIN: НОМЕР_26 ; Причіп марки SCHWARZMULLER PA-2ATL, д.н.з. НОМЕР_27 , VIN: НОМЕР_28 ; Причіп марки WUELLHORST FDA, д.н.з. НОМЕР_29 , VIN: НОМЕР_30 ; Автомобіль марки КАМАЗ 55111, д.н.з. НОМЕР_31 , VIN: НОМЕР_32 ; Автомобіль марки MERCEDES-BENZ SPRINTER 216 CDI, д.н.з. НОМЕР_33 , VIN: НОМЕР_34 ; Автомобіль марки MAN 26.440, д.н.з НОМЕР_35 , VIN: НОМЕР_36 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_37 , VIN: НОМЕР_38 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.480, д.н.з. НОМЕР_39 , VIN: НОМЕР_40 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_41 , VIN: НОМЕР_42 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_43 , VIN: НОМЕР_44 ; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_45 , Автомобіль марки НОМЕР_74; Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_46 , VIN: НОМЕР_47 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_37 , VIN: НОМЕР_48 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_49 , VIN: НОМЕР_50 ; Автомобіль марки MAN TGA 26.430, д.н.з. НОМЕР_51 , VIN: НОМЕР_52 ; Причіп марки ПВА, д.н.з. НОМЕР_53 , VIN: НОМЕР_54 ; Причіп марки SCHWARZMULLER PA-3E, д.н.з. НОМЕР_55 , VIN: НОМЕР_56 ; Автомобіль марки MAN TGA 26.430, д.н.з. НОМЕР_57 , VIN: НОМЕР_58 ; Автомобіль марки MAN TGA 26.430, д.н.з. НОМЕР_51 , VIN: НОМЕР_52 ; Причіп марки KRONE ADP, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN: НОМЕР_2 . Автомобіль марки КАМАЗ 53202, д.н.з. НОМЕР_59 , VIN: НОМЕР_60 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_61 , VIN: НОМЕР_62 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_49 , VIN: НОМЕР_63 ; Причіп марки ГКБ 8350, д.н.з. НОМЕР_64 , VIN: НОМЕР_65 ; Причіп марки ГКБ 8350 НОМЕР_66 , VIN: НОМЕР_67 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_68 , VIN: НОМЕР_69 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_70 , VIN: НОМЕР_71 ; Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_72 , VIN: НОМЕР_73 , на праві приватної власності належить громадянці ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Незастосування заходів забезпечення кримінального провадження, може призвести до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування та передачі іншим особам, власником вищезазначеного майна.
Правовою підставою для арешту зазначеного майна є п.3 ч.2 ст.170 КПК України - конфіскація майна як виду покарання.
Слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи органу досудового розслідування, щодо необхідності накладення арешту на вказане майно, у зв'язку з чим, клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 36, 40, 110,131-132, 170-171,309 КПК України, слідчий суддя,-
постановив:
Клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу ІНФОРМАЦІЯ_2 капітана юстиції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна, в рамках кримінального провадження № 22022220000003188 від 18.10.2022 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 111-2 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на транспортні засоби, які перебувають у власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на:
- Причіп марки KRONE ADP 27, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN: НОМЕР_2 ;
- Причіп марки ГКБ 8352, д.н.з. НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 ;
- Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_5 , VIN: НОМЕР_6 ;
- Автомобіль марки MAN TGA 26.430, д.н.з. НОМЕР_7 , VIN: НОМЕР_8 ;
- Причіп марки SCHMITZ GOTHA, д.н.з. НОМЕР_9 , VIN: НОМЕР_10 ;
- Автомобіль марки LADA 219010, д.н.з. НОМЕР_11 , VIN: НОМЕР_12 ;
- Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_13 , VIN: НОМЕР_14 ;
- Причіп марки SCHMITZ AWF 18, д.н.з. НОМЕР_15 , VIN: НОМЕР_16 ;
- Автомобіль марки MAN TGS 26.440, д.н.з. НОМЕР_17 , VIN: НОМЕР_18 ;
- Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_19 , VIN: НОМЕР_20 ;
- Автомобіль марки MAN TGX 26.480, д.н.з. НОМЕР_21 , VIN: НОМЕР_22 ;
- Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_23 , VIN: НОМЕР_24 ;
- Причіп марки KRONE AZW 18, д.н.з. НОМЕР_25 , VIN: НОМЕР_26 ;
- Причіп марки SCHWARZMULLER PA-2ATL, д.н.з. НОМЕР_27 , VIN: НОМЕР_28 ;
- Причіп марки WUELLHORST FDA, д.н.з. НОМЕР_29 , VIN: НОМЕР_30 ;
- Автомобіль марки КАМАЗ 55111, д.н.з. НОМЕР_31 , VIN: НОМЕР_32 ;
- Автомобіль марки MERCEDES-BENZ SPRINTER 216 CDI, д.н.з. НОМЕР_33 , VIN: НОМЕР_34 ;
- Автомобіль марки MAN 26.440, д.н.з НОМЕР_35 , VIN: НОМЕР_36 ;
- Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_37 , VIN: НОМЕР_38 ;
- Автомобіль марки MAN TGX 26.480, д.н.з. НОМЕР_39 , VIN: НОМЕР_40 ;
- Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_41 , VIN: НОМЕР_42 ;
- Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_43 , VIN: НОМЕР_44 ;
- Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_45 , Автомобіль марки НОМЕР_74;
- Автомобіль марки MAN TGX 26.440, д.н.з. НОМЕР_46 , VIN: НОМЕР_47 ;
- Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_37 , VIN: НОМЕР_48 ;
- Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_49 , VIN: НОМЕР_50 ;
- Автомобіль марки MAN TGA 26.430, д.н.з. НОМЕР_51 , VIN: НОМЕР_52 ;
- Причіп марки ПВА, д.н.з. НОМЕР_53 , VIN: НОМЕР_54 ;
- Причіп марки SCHWARZMULLER PA-3E, д.н.з. НОМЕР_55 , VIN: НОМЕР_56 ;
- Автомобіль марки MAN TGA 26.430, д.н.з. НОМЕР_57 , VIN: НОМЕР_58 ;
- Автомобіль марки MAN TGA 26.430, д.н.з. НОМЕР_51 , VIN: НОМЕР_52 ;
- Причіп марки KRONE ADP, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN: НОМЕР_2 .
- Автомобіль марки КАМАЗ 53202, д.н.з. НОМЕР_59 , VIN: НОМЕР_60 ;
- Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_61 , VIN: НОМЕР_62 ;
- Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_49 , VIN: НОМЕР_63 ;
- Причіп марки ГКБ 8350, д.н.з. НОМЕР_64 , VIN: НОМЕР_65 ;
- Причіп марки ГКБ 8350 НОМЕР_66 , VIN: НОМЕР_67 ;
- Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_68 , VIN: НОМЕР_69 ;
- Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_70 , VIN: НОМЕР_71 ;
- Автомобіль марки КАМАЗ 5320, д.н.з. НОМЕР_72 , VIN: НОМЕР_73 ,
шляхом накладення заборони відчуження, розпорядження та користування зазначеним майном.
Зобов'язати посадових осіб Головного сервісного центру МВС України (регіональних/територіальних сервісних центрів МВС України) чи інших уповноважених посадових осіб державних органів влади чи місцевого самоврядування внести відповідні дані щодо зміни правового статусу арештованого майна, а також надати інформацію (витяг) щодо внесення вказаних відомостей.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її проголошення до Дніпровського апеляційного суду. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1