Постанова від 12.01.2026 по справі 700/1095/25

Справа №: 700/1095/25

Провадження № 3/700/11/26

ПОСТАНОВА

іменем України

12 січня 2026 року Суддя Лисянського районного суду Черкаської області Пічкур С.Д., при секретарі: Нетребенко В.О., за участю прокурора: Іщенка О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Лисянської селищної ради Звенигородського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України ''Про запобігання корупції'' суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45, пунктів 2-7 Прикінцевих положень Закону України ''Про запобігання корупції'' без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.01.2024, а декларація фактично подана 09.01.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Лисянської селищної ради Звенигородського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б'пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України ''Про запобігання корупції'' суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог частини 1 статті 45, пунктів 2-7 Прикінцевих положень Закону України ''Про запобігання корупції'' без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.01.2024, а декларація фактично подана 09.01.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи депутатом Лисянської селищної ради Звенигородського району Черкаської області та відповідно до підпункту «б'пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України ''Про запобігання корупції'' суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог частини 1 статті 45, пунктів 2-7 Прикінцевих положень Закону України ''Про запобігання корупції'' без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2024, а декларація фактично подана 01.04.2024, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 повторно не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином судовою повісткою за місцем роботи.

Прокурор у судовому засіданні просив суд визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, суд з'ясував наступне.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно з ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Відповідно до п.п. ''б'' п.1 ч.1 ст.3 Закону України ''Про запобігання корупції'' суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно з ч.1 ст.45 Закону України ''Про запобігання корупції'' особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

З 24.02.2022р. відповідно до Закону України ''Про правовий режим воєнного стану'' указом Президента України № 64/2022 24.02.2022р. в Україні введено воєнний стан, термін якого продовжено з 05 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року строком на 90 діб.

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ ''Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану'', яким відновлено декларування. Кампанія декларування за 2021-2022 роки тривала до 31 січня 2024 року. До зазначеної дати декларанти мали подати декларації за звітні періоди 2021-2022 років, у тому числі для проведення спецперевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Лисянської селищної ради Звенигородського району Черкаської області та суб'єктом декларування, подав декларації за звітні періоди 2021-2022 років після 31 січня 2024 року та за 2023 рік після 31.03.2024 року.

Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується наявними матеріалами справи, зокрема: протоколом №543/2025 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 21.10.2025р., протоколом №544/2025 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 21.10.2025р., протоколом №545/2025 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 21.10.2025р. інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, роздрукованої з веб-ресурсу - https://public.nazk.gov.ua, з якої слідує, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2021 р. о 15.47 год. 09.01.2025р., інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, роздрукованої з веб-ресурсу - https://public.nazk.gov.ua, з якої слідує, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2022 р. о 15.46 год. 09.01.2025 р., інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, роздрукованої з веб-ресурсу - https://public.nazk.gov.ua, з якої слідує, що ОСОБА_2 подав щорічну декларацію за 2023р. о 14.14 год. 01.04.2024 року, листом виконавчого комітету Лисянської селищної ради Звенигородського району Черкаської області від 29.09.2025 р. №1315.

Подання декларації за 2023 рік на один день пізніше, не звільняє ОСОБА_1 від відповідальності за несвоєчасне, з істотним запізненням, подання декларацій за 2021-2022 роки.

Згідно з ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У рішенні від 21 липня 2011р. по справі ''Коробов проти України'' Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення ''поза розумним сумнівом''. Проте, така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумцій факту.

Суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена ''поза розумним сумнівом'' та випливає із співвідношення достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків (доказів).

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 не надано суду доказів на підтвердження поважності причин несвоєчасності подання декларацій, зокрема за період з лютого по вересень 2024 року.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

При визначенні виду і міри адміністративного стягнення, згідно зі ст.33 КУпАП, суд враховує характер здійснених правопорушень, особу правопорушника, ступень його вини, майнове становище, обставини пом'якшуючі і обтяжуючі відповідальність.

З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 у відповідності до ст.36 КУпАП, необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.36, 40-1, ч.1 ст.172-6, ст.ст.249, 251, 252, 279, 280, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, і відповідно до ст.36 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Отримувач коштів: ГУК у Черкаській області/Черкаська обл/21081100;

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37930566;

Банк отримувача:Казначейство України (ел. адмін. подат.)

Рахунок отримувача: UA658999980313020106000023685

Код класифікації доходів бюджету: 21081100

Призначення платежу: адміністративні штрафи та санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір у розмірі 665 (шісот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок.

Отримувач коштів: ГУК у м.Києві./ м.Київ/22030106;

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;

р/р: UA 908999980313111256000026001 ;

Банк отримувача : Казначейство України (ЕАП);

Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.

Відповідно до ч.1ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови простягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушенняз правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

У разі несплати правопорушником у зазначений термін штрафу у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , подвійний розмір штрафу, який становить 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Черкаського апеляційного суду через Лисянський районний суд Черкаської області.

Суддя Сергій ПІЧКУР