Рішення від 09.01.2026 по справі 320/1872/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2026 року справа №320/1872/25

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вісьтак М. Я., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) в приміщенні суду м. Києва адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Бюро економічної безпеки (код ЄРДПОУ 44168316, місцезнаходження: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд.31) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Суть спору.

ОСОБА_1 звернувся у Київський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до Бюро економічної безпеки, у якому просить суд:

- визнати протиправними дії Бюро економічної безпеки України щодо не зарахування до вислуги років ОСОБА_2 стажу державної служби, набутого ним в Головному управлінні ДПС у м. Києві в період з 20.06.2023 по 24.06.2024, як періоду служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ;

- зобов'язати Бюро економічної безпеки України провести перерахунок та зарахувати до вислуги років ОСОБА_3 стаж державної служби, набутий ним в Головному управлінні ДПС у м. Києві в період з 20.06.2023 по 24.06.2024, відповідно до пункту «и» частини 1 статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХII.

Аргументи сторін.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивача з 24.06.2024 наказом БЕБ № 205-к/ДСК-ДП прийнято на службу до Бюро економічної безпеки та призначено на посаду старшого детектива Департаменту детективів із стратегічного захисту економіки Бюро економічної безпеки, який має спеціальне звання БЕБ, де останній проходить службу по даний час.

До служби в БЕБ позивач з 26.08.1997 по 07.10.2021 проходив службу в органах внутрішніх справ - в податковій міліції.

У період з 20.06.2023 по 24.06.2024 позивач працював на посадах, що відносяться до посад державної служби, зокрема, 20.06.2023 позивача призначено на посаду головного державного інспектора відділу контролю за виробництвом та обігом пального управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у м. Києві і цього ж дня, відповідно до частини 1 статі 36 Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015, останнім публічно складено присягу державного службовця, як особою, що призначена на посаду державної служби вперше. Вказану посаду позивач займав до 24.06.2024.

Відповідно, на думку позивача він як особа, яка була звільнена з Головного управління ДПС у м. Києві та прийнята (здійснено перехід) на службу до Бюро економічної безпеки України на посаду, яка відноситься до посад, що передбачає спеціальне звання БЕБ відповідно до пункту «и» частини 1 статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262, має право на зарахування страхового стажу, набутого ним у період з 20.06.2023 по 24.06.2024, до вислуги років.

30.10.2024 позивач звернувся до БЕБ із заявою, в якій просив надати йому копію витягу з наказу щодо зарахування стажу державної служби до вислуги років для виплати йому надбавки за вислугу років.

Листом за вих. № 3П1/161/0/13 від 06.11.2024 відповідачем надано копії запитуваних Позивачем документів, зокрема копію витягу з висновку Центральної комісії БЕБ від 25.06.2024 № 282/11.4- 11ДСК-24, відповідно до якого позивачу зараховано до вислуги років для нарахування та виплати надбавки за вислугу років такі періоди служби: з 26.08.1997 по 07.10.2021 (24 роки 01 місяць 11 днів - служба в податковій міліції; з 25.06.2044 по 25.06.2024 (00 років 00 місяців 01 день) - служба в БЕБ, що в загальній кількості, станом на 25.06.2024, складає 24 роки 01 місяць 12 днів. Натомість не зараховано у вислугу років період його роботи на посадах державної служби в Головному управлінні ДПС у м. Києві - з 20.06.2023 по 24.06.2024.

З метою досудового врегулювання спору, 20.11.2024 позивач звернувся до Відповідача із заявою, в якій просив провести перерахунок його вислуги років, врахувати до неї стаж роботи державної служби в Головному управлінні ДПС у м. Києві з 20.06.2023 по 24.06.2024.

Листом за вих. № 2501/0/12 від 23.12.2024 відповідачем відмовлено позивачу у здійсненні такого перерахунку вислуги років.

Не погоджуючись із діями Відповідача, позивач звернувся в суд із цим адміністративним позовом.

Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого заперечив щодо задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Заперечуючи проти позову відповідач зазначив, що оплата праці державних службовців здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 року № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів», на відміну від осіб, які мають спеціальні звання БЕБ, яким оплата праці здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 06 жовтня 2021 року № 1068 «Деякі питання організації діяльності Бюро економічної безпеки України», якою визначено, що відповідно до пункту 2 Умов та розмірів оплати праці і грошового забезпечення працівників Бюро економічної безпеки України до посад осіб, які мають спеціальні звання БЕБ, віднесені посади різних рівнів детективів, аналітиків, оперуповноважених та інспекторів.

Водночас статтею 6 Закону України «Про державну службу» встановлено перелік категорій посад державної служби, який не містить посад осіб, які є гласними і негласними штатними працівниками, з числа осіб, які мають спеціальні звання БЕБ.

Отже, на думку відповідача, слідує висновок, що поняття «державна служба» та «час роботи в державних органах» є відмінним, що не дає змоги ототожнювати їх, в тому числі, виходячи з відмінностей в правовому регулюванні.

Додатково, відповідач вказує, що на час виникнення спірних правовідносин діяла редакція від 13.01.2024 постанови Кабінету Міністрів України №393. В якій норма в пункті 1 абзаці 12 зазнала змін та виглядає наступним чином : «час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки, Управління державної охорони, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації, органи і підрозділи цивільного захисту, державну пожежну охорону, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки або Державну кримінально-виконавчу службу на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затвердженими відповідно Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро, Державною службою спеціального зв?язку та захисту інформації, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, виконання кримінальних покарань, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, затвердженим Головою Служби судової охорони».

Таким чином, час роботи в державних органах зараховується до вислуги років у разі переходу на військову службу в органи і військові формування. В свою чергу, відповідно до частини 1 статті другої Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру. яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Натомість відповідно до статті 19 ЗУ «Про Бюро економічно безпеки України» служба в Бюро економічної безпеки України є державною службою особливого характеру, що полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України.

Позивач не виконував та не виконує функцій пов'язаних з обороною України, її незалежності та територіальної цілісності проходячи службу в БЕБ. Проходження служби в Бюро економічної безпеки України не вказує на приналежність позивача до військової служби, оскільки несення служби в органі та військова служба в органі має різні за своєю природою та правовим регулюванням значення.

Відповідно, відповідач стверджує, що у нього була відсутня законодавча можливість зарахувати позивачеві час роботи в державних органах до стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, а тому всі рішення та дії БЕБ були спрямовані на забезпечення виконання законодавчих вимог та норм та жодних ознак протиправності у діях БЕБ не вбачається.

Процесуальні дії у справі.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду зазначеної справи визначено головуючого суддю - Вісьтак М.Я.

Ухвалою суду від 22.01.2025 відкрито провадження у справі за позовом за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою суду від 01.04.2025 позовну заяву залишено без руху після відкриття провадження у справі.

Ухвалою суду від 26.05.2025 продовжено розгляд справи.

Щодо заявленого у відзиві на позовну заяву клопотання розглядати справу за правилами загального позовного провадження суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до ч.1 ст.260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Пунктом 20 ч.1 ст.4 КАС України встановлено, що адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.

Частиною 2 ст. 12 КАС України визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Проаналізувавши зміст мотивів представника відповідача, наведених у клопотанні, суд дійшов висновку про їх не обґрунтованість, оскільки останнім не наведено переконливих доводів з приводу того, чому розглядуваний спір неможливо буде вирішити у порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

При цьому, жодне право учасника справи на висловлення своєї позиції не порушується, оскільки положення КАС України передбачають можливість викласти учасниками справи свою думку та надати відповідні докази шляхом надання відповіді на відзив, заперечень, відзиву, додаткових пояснень, доказів тощо.

Розглянувши та проаналізувавши наявні матеріали справи, враховуючи характер спірних правовідносин, предмет та підстави позову, склад учасників справи, суд не вбачає обґрунтованих підстав для розгляду справи у порядку загального позовного провадження.

Встановлені судом фактичні обставини справи.

24.06.2024 наказом БЕБ № 205-к/ДСК-ДП ОСОБА_1 прийнято на службу в Бюро економічної безпеки та призначено на посаду старшого детектива Департаменту детективів із стратегічного захисту економіки Бюро економічної безпеки, який має спеціальне звання БЕБ, де останній проходить службу по даний час.

Відповідно до відомостей трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 позивач з 26.08.1997 по 07.10.2021 проходив службу в органах внутрішніх справ, а саме в податковій міліції.

20.06.2023 позивача призначено на посаду головного державного інспектора відділу контролю за виробництвом та обігом пального управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у м. Києві відповідно до наказу Головного управління ДПС у м. Києві Державної податкової служби України від 19.06.2023 № 904-о.

24.06.2024позивача звільнено за посади головного державного інспектора відділу контролю за виробництвом та обігом пального управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у м. Києві відповідно до наказу Головного управління ДПС у м. Києві Державної податкової служби України від 19.06.2024 № 761-о.

Відповідно до довідки від 01.11.2024 № 10-455 позивач дійсно працював в Головному управлінні ДПС у м. Києві Державної податкової служби України із 20.06.2023 по 24.06.2024 на посаді головного державного інспектора.

30.10.2024 позивачем скеровано запит до Бюро економічної безпеки, в якому просив надати йому: витяги з наказів, що стосуються прийняття та проходження його на службу у Бюро економічної безпеки України; розрахунок вислуги років станом на дату працевлаштування в Бюро економічної безпеки України; довідку про розмір грошового забезпечення за весь час проходження ним служби в Бюро економічної безпеки України, в якій помісячно відобразити розміри посадового окладу, окладу за спеціальне звання, надбавки за вислугу років та розміри інших додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, а також інформацію щодо відсоткового розміру надбавки за вислугу років, чи зараховано Бюро економічної безпеки України до вислуги років наявну в нього вислугу років на державній службі (стаж державної служби) за період роботи в Головному управлінні ДПС у м. Києві.

Листом за вих. № 3П1/161/0/13 від 06.11.2024 відповідачем надано копії запитуваних Позивачем документів, зокрема копію витягу з висновку Центральної комісії БЕБ від 25.06.2024 № 282/11.4- 11ДСК-24, відповідно до якого позивачу зараховано до вислуги років для нарахування та виплати надбавки за вислугу років такі періоди служби: з 26.08.1997 по 07.10.2021 (24 роки 01 місяць 11 днів - служба в податковій міліції; з 25.06.2044 по 25.06.2024 (00 років 00 місяців 01 день) - служба в БЕБ, що в загальній кількості, станом на 25.06.2024, складає 24 роки 01 місяць 12 днів. Натомість не зараховано у вислугу років період його роботи на посадах державної служби в Головному управлінні ДПС у м. Києві - з 20.06.2023 по 24.06.2024.

В подальшому, 20.11.2024 позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив провести перерахунок його вислуги років, врахувати до неї стаж роботи державної служби в Головному управлінні ДПС у м. Києві з 20.06.2023 по 24.06.2024.

Листом за вих. № 2501/0/12 від 23.12.2024 відповідачем відмовлено позивачу у здійсненні такого перерахунку вислуги років.

Релевантні джерела права й акти їхнього застосування (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) та висновки суди по суті спору.

Відповідно до положень статті 19 Конституції України, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові основи організації та діяльності Бюро економічної безпеки України визначає Закон України «Про Бюро економічної безпеки» від 28.01.2021 № 1150-IX (далі - Закон № 1150-IX).

Відповідно до статті 1 Закону № 1150-IX Бюро економічної безпеки України - це центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави. Відповідно до покладених завдань Бюро економічної безпеки України виконує правоохоронну, аналітичну, економічну, інформаційну та інші функції.

Частиною 3 статті 19 Закону № 1150-IX визначено, що на службу до Бюро економічної безпеки України приймаються на конкурсній основі в добровільному порядку громадяни України, які здатні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки.

Згідно частиною 5 статті 19 Закону № 1150-IX порядок проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, визначається цим Законом, Положенням про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, що затверджується Кабінетом Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами.

Указане Положенням про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2022 № 1333.

Відповідно до пункту 34 Положенням про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховується служба, визначена в пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб" (ЗП України, 1992 р., № 7, ст. 182; Офіційний вісник України, 2022 р., № 18, ст. 969), у календарному обчисленні (один місяць служби за один місяць).

Також, указаним пунктом визначено, що порядок обчислення стажу для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, встановлюється Директором БЕБ.

Наказом Бюро економічної безпеки від 19.04.2022 № 70 затверджено Інструкцію з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України (далі - Інструкція № 70).

Відповідно до пункту 6 Інструкції з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховуються періоди служби, визначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб».

Пунктом 10 Інструкція № 70 встановлено, що особам, які мають спеціальні звання БЕБ, яким у встановленому законодавством порядку зараховано до вислуги років раніше не враховані періоди служби, доплата надбавки за вислугу років здійснюється з дня надання ними документів, що підтверджують їх період служби (роботи).

До документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, належить трудова книжка (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо).

Відповідно до приписів пункту «и» частини першої статті 17 Закону України «Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII) визначено, що особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "з" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки України, Управління державної охорони України, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро України, державну пожежну охорону, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України, органи і підрозділи цивільного захисту, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки України або Державну кримінально-виконавчу службу України на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затверджуваними відповідно Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах виконання кримінальних покарань, цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, що затверджується Головою Служби судової охорони.

Таку ж норму містить абзац 12 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 393), а саме для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" і "з" статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки, Управління державної охорони, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації, органи і підрозділи цивільного захисту, державну пожежну охорону, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки або Державну кримінально-виконавчу службу на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затвердженими відповідно Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, виконання кримінальних покарань, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, затвердженим Головою Служби судової охорони.

Як встановлено судом, позивачу зараховано до вислуги років для нарахування та виплати надбавки за вислугу років такі періоди служби: з 26.08.1997 по 07.10.2021 (24 роки 01 місяць 11 днів - служба в податковій міліції; з 25.06.2044 по 25.06.2024 (00 років 00 місяців 01 день) - служба в БЕБ, що в загальній кількості, станом на 25.06.2024, складає 24 роки 01 місяць 12 днів.

Спірним є питання зарахування до вислуги років позивача, що дає право для виплати надбавки за вислугу років, стажу набутого ним в Головному управлінні ДПС в м. Києві Державної податкової служби України, а саме 1 року 5 (п'яти) днів.

Відповідачем у відзиві на позовну заяву вказано, що поняття «державна служба» та «час роботи в державних органах» є відмінним, що не дає змоги ототожнювати їх, в тому числі, виходячи з відмінностей в правовому регулюванні. З цього приводу суд зазначає наступне.

За приписами статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-XII (зі змінами), основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Як вказано вище судом, приписами пункту 10 Інструкції № 70 визначено, що до документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ відносить трудову книжку (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо).

Як встановлено судом, 20.06.2023 позивача призначено на посаду головного державного інспектора відділу контролю за виробництвом та обігом пального управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у м. Києві відповідно до наказу Головного управління ДПС у м. Києві Державної податкової служби України від 19.06.2023 № 904-о., а 24.06.2024 - звільнено з цієї ж посади відповідно до наказу Головного управління ДПС у м. Києві Державної податкової служби України від 19.06.2024 № 761-о.

Указане підтверджується записами в трудовій книжці позивача.

Відтак, стаж державної служби відповідно до записів трудової книжки позивача становить 1 рік 5 днів.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про державну службу» №889-VIII від 10.12.2015 державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави.

Частиною другою статті 1 Закону №889-VIII визначено, що державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Відповідачем не ставиться під сумнів наявність стажу державної служби у позивача, а тому беручи до уваги приписи статті 1 Закону України «Про державну службу», суд висновує, що позивач є особою, яка обіймала посаду в державному органі, а саме в Головному управлінні ДПС у м. Києві Державної податкової служби України.

Таким чином стаж позивача 1 рік 5 днів, є стажем, набутим на посаді в державному органі.

Таким чином, позивач належними документами, наданими і БЕБ, і суду підтвердив період державної служби за спірні періоди для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З'ясувавши обставини у справі, перевіривши всі доводи та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 2, 17, 77, 90, 139, 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Бюро економічної безпеки (код ЄРДПОУ 44168316, місцезнаходження: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд.31) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

2. Визнати протиправними дії Бюро економічної безпеки України щодо не зарахування до вислуги років ОСОБА_2 стажу державної служби, набутого ним в Головному управлінні ДПС у м. Києві в період з 20.06.2023 по 24.06.2024, як періоду служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ.

3. Зобов'язати Бюро економічної безпеки України провести перерахунок та зарахувати до вислуги років ОСОБА_3 стаж державної служби, набутий ним в Головному управлінні ДПС у м. Києві в період з 20.06.2023 по 24.06.2024, відповідно до пункту «и» частини 1 статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХII.

4. Надіслати учасникам справи (їх представникам) копію судового рішення в порядку, передбаченому ч. 5 ст. 251 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення та набирає законної сили в порядку встановленому статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Вісьтак М.Я.