Ухвала від 07.01.2026 по справі 120/5510/24

УХВАЛА

м. Вінниця

07 січня 2026 р. Справа № 120/5510/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бошкової Юлії Миколаївни, розглянувши в письмовому проваджені звіт про виконання судового рішення за виконанням судового рішення в справі за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити дії.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 28.10.2024 позов задоволено частково. Зокрема, зобов'язано військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 10.08.2018 відповідно до вимог абзаців 4, 5, 6, пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 за № 1078.

Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 , відповідно до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплат" та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суму невиплаченої індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 10.08.2018 за весь час затримки виплати по день фактичної виплати індексації грошового забезпечення.

Зобов'язано протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо неврахування індексації грошового забезпечення при обрахунку ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, грошову допомогу для оздоровлення на 2018, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2018, грошову компенсацію за невикористані дні відпусти.

Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу при звільненні з військової служби, грошову допомогу для оздоровлення на 2018, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, грошову компенсацію за невикористані дні відпусти з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення для обрахунку вказаних виплат, індексації грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.

Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 , відповідно до Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплат" та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 159, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати на суму невиплаченої одноразової грошової допомоги при звільненні за весь час затримки виплати, а саме за період з 10.08.2018 по дату фактичної виплати одноразової грошової допомоги при звільненні.

Рішення суду набрало законної сили 13.01.2025.

04.07.2025 позивач подав заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 28.10.2024, оскільки станом на момент звернення до суду вказане рішення залишається невиконаним.

Ухвалою від 15.07.2025 зобов'язано військову частину НОМЕР_1 в строк до 01.11.2025 подати до Вінницького окружного адміністративного суду звіт про виконання прийнятого у справі №120/5510/24 рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 28.10.2024 року.

03.11.2025 представником відповідача до суду подано звіт про виконання судового рішення, у якому відповідач зазначає, що військовою частиною НОМЕР_1 неодноразово направлялися заявки на кошти до ІНФОРМАЦІЯ_1 , як розпорядника коштів другого рівня, однак такі виділенні не були.

Ухвалою від 06.11.2025 відмовлено у прийнятті звіту військовій частині НОМЕР_1 про виконання рішення суду у справі №120/5510/24, та зобов'язано військову частину НОМЕР_1 подати звіт про виконання судового рішення у справі №120/5510/24 протягом 2 місяців з дня отримання даної ухвали суду.

05.01.2026 представником відповідача до суду подано звіт про виконання судового рішення, у якому відповідач зазначає, що військовою частиною НОМЕР_1 неодноразово направлялися заявки на кошти до ІНФОРМАЦІЯ_1 , як розпорядника коштів другого рівня, однак такі виділенні не були.

Оцінюючи поданий звіт, суд вказує наступне.

Відповідно до статті 382-2 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту.

Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Так, рішенням суду у цій справі від 28.10.2024 позов задоволено частково.

Згідно звіту відповідача рішення суду буде виконано після надходження асигнувань КЕКВ 2800 "Інші видатки".

Так, як вбачається із довідки розрахунку від 27.10.2025, позивачу нараховано на виконання рішення суду кошти в сумі 6875,44 грн. Однак, кошти не виплачено. У зв'язку із чим відповідачем заявлено потребу в коштах на виконання судового рішення.

Відповідно до довідок за серпень - грудень 2025 у військовій частині НОМЕР_1 по КЕКВ 2800 на рахунках кошти відсутні 00,00 грн.

Суд зауважує, що положеннями статей 23 та 116 Бюджетного кодексу України передбачено, що будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушенням бюджетного законодавства.

Згідно п. 3, 4 ч. 5 ст. 22 Бюджетного кодексу України головний розпорядник бюджетних коштів отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет); приймає рішення щодо делегування повноважень на виконання бюджетної програми розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та/або одержувачами бюджетних коштів, розподіляє та доводить до них у встановленому порядку обсяги бюджетних асигнувань; затверджує кошториси розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (плани використання бюджетних коштів одержувачів бюджетних коштів), якщо інше не передбачено законодавством.

Розпорядник бюджетних коштів може уповноважити одержувача бюджетних коштів на виконання заходів, передбачених бюджетною програмою, шляхом доведення йому бюджетних асигнувань та надання відповідних коштів бюджету (на безповоротній чи поворотній основі). Одержувач бюджетних коштів використовує такі кошти відповідно до вимог бюджетного законодавства на підставі плану використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань (ч. 6 ст.22 БК України).

Згідно пункту 7 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, за обсягом наданих повноважень розпорядники поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (розпорядник, який у своїй діяльності підпорядкований відповідному головному розпоряднику та (або) діяльність якого координується через нього). Розпорядники бюджетних коштів мають право провадити діяльність виключно в межах бюджетних асигнувань, затверджених кошторисами, планами асигнувань загального фонду бюджету.

Згідно пп. 9 п. 2.6 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету, затвердженого наказом МФУ від 12.03.2012 № 333, код 2800 "Інші поточні видатки". За цим кодом здійснюються видатки, які не пов'язані з придбанням товарів та послуг установами, у тому числі виконання судових рішень (як у безспірному, так і добровільному порядку незалежно від економічної суті платежу), крім виплат, передбачених підпунктом 27 підпункту 2.5.3 пункту 2.5 цієї глави цієї Інструкції, щодо:

відшкодування збитків, майнової (матеріальної) та моральної (немайнової) шкоди юридичним та фізичним особам згідно з рішенням суду;

інші виплати юридичним та фізичним особам згідно з рішенням суду, у тому числі виплати, що здійснюються на виконання судових рішень за позовами суддів на їх користь згідно із законодавством. Перерахування (сплата) податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також інших податків і зборів, які у встановлених законодавством випадках підлягають нарахуванню/утриманню на/з сум виплат за рішеннями суду, здійснюються за цим кодом;

відшкодування судових витрат;

Отже, виплати, які належить працівнику (середній заробіток за час вимушеного прогулу, компенсація моральної шкоди, грошове забезпечення тощо ) на виконання судового рішення здійснюють за КЕКВ 2800.

При цьому, як видно і з виписки по рахунку за КЕКВ 2800 зазначено в графі "наявні кошти " в сумі 00,00 грн., що є недостатнім для виконання судового рішення у цій справі.

Із урахуванням вищевказаного, зважаючи на те, що перерахунок грошового забезпечення здійснено, а виплату не є можливим провести з підстав відсутності коштів, суд доходить висновку, що слід прийняти звіт про виконання судового рішення.

Керуючись ст.ст. 248, 256, 382 КАС України, -

УХВАЛИВ:

прийняти звіт військовій частині НОМЕР_1 про виконання рішення суду у справі №120/5510/24.

Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Бошкова Юлія Миколаївна