ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33601 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
07 січня 2026 року Справа № 918/574/25
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Павлюк І.Ю., суддя Юрчук М.І. , суддя Розізнана І.В.
без виклику (повідомлення) учасників справи
розглянувши апеляційну скаргу Жовклого Володимира Миколайовича на рішення Господарського суду Рівненської області від 23.09.2025 у справі №918/574/25 (повний текст складено 24.09.2025)
за позовом Приватного акціонерного товариства "Рівнеобленерго"
до відповідача Жовклого Володимира Миколайовича
про стягнення заборгованості в сумі 302 477 грн 59 коп.
Рішенням Господарського суду Рівненської області від 23.09.2025 у справі №918/574/25 позов задоволено.
Стягнуто з Жовклого Володимира Миколайовича на користь Приватного акціонерного товариства "Рівнеобленерго" вартість необлікованої електричної енергії у сумі 283 443, 38 грн, витрати на проведення експертних досліджень у сумі 19 034,21 грн, витрати по сплаті судового збору у сумі 4 537,16 грн.
Суд першої інстанції, керуючись Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 № 312, виснував, що вимога позивача про стягнення вартості необлікованої електричної енергії на суму 283 443,38 грн є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Не погоджуючись із ухваленим рішенням, Жовклий Володимир Миколайович звернувся до суду із апеляційною скаргою через систему Електронний суд, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Рівненської області від 23.09.2025 у справі №918/574/25 і ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог Приватного акціонерного товариства "Рівнеобленерго" до Жовклого Володимира Миколайовича про стягнення вартості необлікованої електричної енергії. Стягнути з позивача понесені відповідачем судові витрати у справі.
Обґрунтовуючи доводи апеляційної скарги, скаржник зазначає наступне:
- суд першої інстанції безпідставно послався на Акт про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії № R 11012952 від 03.07.2024, складений представниками позивача у присутності іншої особи (Домантович Аліни Володимирівни, яка є дочкою Жовклого В.М.), але без його участі як споживача. Згідно з п. 8.2.5 ПРРЕЕ, акт про порушення має складатися у присутності споживача або його представника. При цьому, поза увагою суду залишився той факт, що ОСОБА_1. не є представником відповідача. В свою чергу позивачем не надано доказів того, що представники останнього зверталися до ОСОБА_1. з вимогою про допуск їх для на об'єкт (територію) для проведення перевірки;
- висновки експертних досліджень (від 16.09.2024 № ЕД-19/118-24/10494-ТР та від 25.11.2024 № 10469) не доводять прямого втручання в роботу засобів обліку електричної енергії. Так, експертизи підтверджують лише технічну можливість впливу генератора радіочастот, але не встановлюють, що пристрій, який був вилучений представниками позивача знаходився в тому місці де був вилучений, належав відповідачу, чи використовувався ним;
- розрахунок обсягу необлікованої електричної енергії (35 659 кВт*год за період з 03.07.2023 по 02.07.2024) є необґрунтованим;
- позивачем не було доведено суду жодної з підстав, передбачених пунктом 8.4.10 ПРРЕЕ, для застосування відповідного способу розрахунку вартості недоврахованої електричної енергії.
24.10.2025 матеріали справи №918/574/25 надійшли до суду.
Ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 28.10.2025 апеляційну скаргу Жовклого Володимира Миколайовича на рішення Господарського суду Рівненської області від 23.09.2025 у справі №918/574/25 залишено без руху. Запропоновано скаржнику усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали та надати Північно-західному апеляційному господарському суду належні докази сплати 5101,98 грн судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.
07.11.2025 на адресу суду від Жовклого Володимира Миколайовича надійшла заява про усунення недоліків, до якої долучено докази сплати судового збору.
Ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 12.11.2025 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Жовклого Володимира Миколайовича на рішення Господарського суду Рівненської області від 23.09.2025 у справі №918/574/25. Роз'яснено, що розгляд апеляційної скарги Жовклого Володимира Миколайовича на рішення Господарського суду Рівненської області від 23.09.2025 у справі №918/574/25 без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження. Запропоновано учасникам у справі подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в порядку ст. 263 ГПК України протягом 15 днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
20.11.2025 на адресу суду від Приватного акціонерного товариства "Рівнеобленерго" надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому позивач просить рішення Господарського суду Рівненської області від 23.09.2025 у справі № 918/574/25 залишити без змін, а апеляційну скаргу Жовклого Володимира Миколайовича від 14.10.2025 - без задоволення.
Ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 24.11.2025 відмовлено у задоволенні клопотання Приватного акціонерного товариства "Рівнеобленерго" про розгляд справи №918/574/25 в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Судова колегія, беручи до уваги межі перегляду справи у апеляційній інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при прийнятті оскаржуваного рішення суду, вважає за необхідне зазначити наступне.
Судом встановлено, що відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 13.11.2018 №1413 Приватне акціонерне товариство "Рівнеобленерго" з 01.01.2019 здійснює господарську діяльність з розподілу електричної енергії на підставі ліцензії.
24.07.2020 між Приватним акціонерним товариством "Рівнеобленерго" (оператор системи розподілу) та Фізичною особою-підприємцем Жовклим Володимиром Миколайовичем (Споживач) було укладено Договір споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії №270012934 за об'єктом: Кафе-бар з магазином, що знаходиться за адресою: вул. Шевченківська, буд. 51, с. Переброди, Сарненський район, Рівненська область (а.с. 27-55).
За п. 6.2. договору споживач зобов'язується забезпечити доступ представників Оператора системи, які пред'явили свої службові посвідчення, до свого об'єкта для обстеження звузла вимірювання, електроустановок, електропроводки. А за п. 7.1. Оператор системи має право безперешкодного доступу (за пред'явленням службового посвідчення) до елктричних установок Споживача для проведення технічної перевірки та контрольного огляду вузла вимірювання, контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого ПРРЕЕ порядку та умов договору.
Пунктом 8.9. договору передбачено, що у разі виявлення однією із Сторін порушень умов договору іншою стороною, за які законодавством передбачене застосування санкцій чи які тягнуть за собою збитки, недоотриману продукцію або вигоду тощо, на місці оформлюється двосторонній акт порушень, Акт складається у присутності представників обох сторін у двох примірниках. Сторона, дії або бездіяльність якої стала причиною складання акта, має право внести до акта свої зауваження. Сторона, яка виявила порушення своїх прав, зобов'язана попередити іншу Сторону про необхідність складання акта. Сторона, яка здійснила таке порушення, не може без поважних причин відмовитись від складання та підписання відповідного акту.
Відповідно до умов договору об'єкти споживача облаштовані розрахунковими засобами обліку активної та реактивної електричної енергії.
03.07.2024 представниками ПрАТ "Рівнеобленерго" на об'єкті Відповідача - Кафе-бар з магазином за адресою вул. Шевченківська, буд. 51, с. Переброди, Сарненський район, Рівненська область, виявлено порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії, а саме п.п. 3, п.8.4.2 Правил: інші дії споживача, які призвели до зміни показів засобів вимірювальної техніки (Електролічильника №15053547), а саме встановлення генератора радіочастот, що зупиняв роботу даного електролічильника. Генератор радіочастот знаходився в підсобному приміщенні, а антенний фідер був протягнутий в отвір в стіні до ввіднорозподільчої шафи з вузлом обліку розташований на стіні приміщення.
В підтвердження даних обставин було складено Акт про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії №R012952 від 03.07.2024 у присутності іншої особи, яка допустила представників оператора системи розподілу на об'єкт територію) споживача (а.с. 70-72).
Акт про порушення підписано представниками Позивача у складі шести уповноважених осіб та іншою особою, що допустила оператора системи розподілу на об'єкт споживача дочкою Домантович Аліною Володимирівною, яка з актом про порушення ознайомилась, про що свідчить її підпис в акті про порушення, однак від підпису про отримання екземпляру акта відмовилась.
У Акті про порушення зазначено, що засідання комісії по розгляду даного Акту буде проводитись 22.08.2024.
05.07.2024 зазначений акт про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії та повідомлення №68-05/462 від 05.07.2024 про запрошення споживача на засідання комісії по розгляду акту про порушення із зазначенням дати та часу було надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу Відповідача (поштове відправлення №3410004950016). (арк.с. 73-74).
Відповідно до п. 8.2.6 Правил роздрібного ринку електричної енергії встановлено, що акт про порушення розглядається комісією з розгляду актів про порушення, що створюється Оператором системи і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників оператора системи. Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення.
Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання.
22.08.2024 на засіданні комісії Дубровицького відділення ПрАТ "Рівнеобленерго" з розгляду актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії в присутності Споживача складено Протокол № 49 засідання комісії по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ яким було прийнято рішення про направлення на експертизу лічильника №15053547 та генератор радіочастотний (а. с. 75).
Копію Протоколу засідання комісії по розгляду актів про порушення ПРРЕЕ №49 від 22.08.2024 Споживач отримав особисто, про що свідчить його підпис на даному протоколі.
Справжність підпису Споживача засвідчили своїм підписом Клюйко І.В., Прихода М,0. та Бугайов П.О. (а. с. 76).
30.08.2024 ПрАТ "Рівнеобленерго" направило до Рівненського НДЕКЦ МВС заяву на проведення експертизи за вих №34/6103. Разом із заявою ПрАТ "Рівнеобленерго" направило прилад, а саме високочастотний генератор, який разом з випромінюючою антеною знаходились в пломбувальному пакеті №0415034 (а.с. 77-78).
На вирішення експертного дослідження були поставлені наступні питання :
1. Чи був одним цілим до розділення провід випромінюючої антени з проводом, який залишився на приладі?
2. Якщо відповідь на перше питання позитивна, то яким чином, чи під дією чого, відбулося його розділення?
12.09.2024 ПрАТ "Рівнеобленерго" направило до Рівненського НДЕКЦ МВС уточнюючу заяву на проведення дослідження за вих. №34/6433 (Додаток до заяви ПрАТ "Рівнеобленерго" від 30.08.2024 №34/6103) де повідомило, що ПрАТ "Рівнеобленерго" надає дозвіл на пошкодження об'єктів що досліджуються, а саме розрізання кабелю випромінюючої антени в місцях біля розриву.
18.09.2024 ПрАТ "Рівнеобленерго" отримало висновок експертного трасологічного дослідження від 16.09.2024 №ЕД-19/118-24/10494-ТР. За результатами експертного трасологічного дослідження було зроблено висновок, а саме: (а.с. 79-90)
1. Провід (кабель) випромінюючої антени та провід (кабель), який лишився на приладі (високочастотному генераторі) - до розділення між собою складали єдине ціле.
2. Даний кабель міг бути розділений в результаті прикладання фізичних зусиль до нього, направлених в протилежні сторони, що призвело до його розділення (розриву).
24.09.2024 ПрАТ "Рівнеобленерго" направило до Товариства з обмеженою відповідальністю "Незалежний інститут судових експертиз" заяву на проведення експертизи за вих №34/6684. Разом із заявою ПрАТ "Рівнеобленерго" направило Електролічильник типу ЛТЕ 1.03ТУ завод. №15052547, який знаходиться в пломбувальному пакеті №0415035, прилад, а також високочастотний генератор, який знаходиться в пломбувальному пакеті №3079626, копію висновку експертного дослідження від 16.09.2024 №ЕД-19/118- 24/10494-ТР, щодо дослідження проводу антени високочастотного генератора, що знаходиться в пломбувальному пакеті №3079626, на предмет з'ясування чи був він один цілим до розділення, На вирішення експертного дослідження були поставлені наступні питання :
1. Чи впливає робота високочастотного генератора при підключенні його до мережі 220В, та розміщення його антени біля корпусу електролічильника ЛТЕ 1.03ТУ завод. №15052547, на правильність обрахунку електричної енергії вищевказаним приладом обліку?
2. Якщо відповідь на перше запитання позитивна, то при якому діапазоні частот відбувається вплив і яка при цьому похибка обліку електроенергії електролічильника типу ЛТЕ 1.03ТУ завод. №15052547? (а.с. 93)
29 листопада 2024 року ПрАТ "Рівнеобленерго" отримало висновок експерта за результатами проведення електротехнічного дослідження №10469 (а.с. 94-107).
Результати проведених експертних електротехнічних досліджень дозволяють зробити наступні висновки:
1. Робота високочастотного генератора при підключенні його до мережі 220В, та розміщенні його робочій антені біля корпусу лічильника електричної енергії типу "МЕРИДІАН ЛТЕ-1.03ТУ зав. №15053547 2015 року випуску, впливає на правильність обрахунку електричної енергії вищевказаним приладом обліку.
2. Діапазон зміни вихідної частоти високочастотного генератора при якому відбувається вплив на облік електроенергії лічильника електричної енергії типу "МЕРИДІАН ЛТЕ-1.03ТУ" зав. №1505354 2015 року випуску складає (545,617-545,615 МГц). У вказаному діапазоні частот відбувається повне блокування обліку (100 %) лічильника електричної енергії типу "МЕРИДІАН ЛТЕ-1 .03ТУ" зав. №15053547.
03.12.2024 Позивачем на адресу Відповідача було направлено повідомлення-виклик на засідання комісії по розгляду акта про порушення №68-05/854 від 02.12.2024, копію висновку експерта за результатами проведення електротехнічного дослідження №10469 від 25.11.2024 рекомендованим листом з описом вкладення (поштове відправлення №0505206437019) (а.с. 112-116).
Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення №0505206437019 з АТ Укрпошта встановлено, що Відповідач отримав вищевказані документи особисто 11.12.2024.
Споживач був належним чином повідомлений про час та місце проведення засідання комісії, однак на засідання комісії 09.01.2025 не з'явився.
09.01.2025 комісією по розгляду актів про порушення споживачами Правил роздрібного ринку електричної енергії Дубровицького відділення ПрАТ "Рівнеобленерго" розглянуло зазначений акт про порушення та складено Протокол № 61 засідання комісії, за результатом розгляду якого вирішила провести нарахування Споживачу збитків завданих ПрАТ Рівнеобленерго за період з 03.07.2023 по 02.07.2024 відповідно до п.п.3, п.8.4.2 Правил роздрібного ринку електричної енергії, про що складено Протокол комісії з розгляду Актів про порушення №61 від 09.01.2025 (а.с. 117).
Згідно Протоколу №61 обсяг необлікованої електричної енергії становить 35659 кВт*год, що в грошовому еквіваленті становить 283 443, 38 грн (а.с. 118).
Згідно розрахунку проведених нарахувань від 09.01.2025 до протоколу засідання комісії №61 від 09.01.2025 загальний розмір вартості необлікованої електричної енергії без врахування ПДВ становить 236 202,82 грн, що із врахуванням ПДВ становить 283 443,38 грн.
З повідомленням № 68-05/73 від 10.01.2025 Відповідачу було надіслано: копію протоколу комісії №61, розрахунок проведених нарахувань до акта про порушення та повідомлення про оплату за січень 2025 року рекомендованим листом на адресу Відповідача (поштове відправлення №0505232834379) (а.с. 121-122).
Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення №0505232834379 з АТ Укрпошта встановлено, що Відповідач отримав вищевказані документи особисто 16.01.2025.
Повідомлення про оплату відповідачем неоплачене.
Приватне акціонерне товариство "Рівнеобленерго" звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовом до відповідача Жовклого Володимира Миколайовича про стягнення заборгованості в сумі 302 477 грн 59 коп., з яких 283 443,38 грн вартість необлікованої електроенергії, 19 034,21 грн - витрати на проведення експертних досліджень.
Надаючи правову кваліфікацію спірним правовідносинам, колегія суддів зазначає наступне.
Правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище визначаються Законом України "Про ринок електричної енергії" та Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 №312 (далі - ПРРЕЕ).
Відповідно до частини третьої статті 58 Закону України "Про ринок електричної енергії" споживач зобов'язаний, зокрема, сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів, дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів.
Відповідно до пункту 5.5.5. глави 5.5. розділу V ПРРЕЕ споживач, зокрема, зобов'язаний користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів); сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів; за умови неповної оплати за спожиту електричну енергію припинити власне електроспоживання відповідно до умов договору; здійснювати оплату рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору; дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та електроприладів згідно з вимогами нормативно-технічних документів та нормативно-правових актів України; забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об'єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акту про пломбування; невідкладно повідомляти оператора системи та постачальника послуг комерційного обліку про недоліки в роботі засобу вимірювання; не допускати безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані оператору системи та/або споживачу (основному споживачу), у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача.
У пункті 1.1.2 ПРРЕЕ визначені значення, зокрема, таких термінів: акт про порушення - документ установленої форми, який складається для фіксації факту порушення на об'єкті споживача цих Правил; самовільне підключення - несанкціоноване (непогоджене) оператором системи підключення (у тому числі після відключення) електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі, що є підставою для оформлення акта про порушення та визначення обсягу необлікованої електричної енергії внаслідок такого підключення; самовільне підключення без порушення схеми обліку - несанкціоноване (непогоджене) оператором системи підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі за схемою, передбаченою проєктними рішеннями та/або договором з оператором системи, після їх відключення оператором системи в установленому законодавством порядку (за умови наявності договору з оператором системи); необлікована електрична енергія - обсяг електричної енергії, використаний споживачем або переданий транзитом в електромережі, що належать іншим власникам електричних мереж, але не врахований розрахунковими засобами комерційного обліку або врахований неправильно.
За змістом пункту 8.2.5 ПРРЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки, оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 9 до цих Правил.
Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред'явлення ними службових посвідчень.
В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням, ЕІС код площадки комерційного обліку, за якою виявлено порушення (за наявності), та у разі виявлення порушень, зазначених у пункті 8.4.2 глави 8.4 цього розділу: меж балансової належності; перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення; номінальної сили струму спрацювання комутаційних апаратів, задіяних у схемі підключення; фазування лічильника на дату оформлення акта про порушення.
Особа, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки, має пред'явити представникам оператора системи документ, що посвідчує її особу. Відповідні дані, що посвідчують особу, зазначаються в акті про порушення (крім випадку складення акта у присутності споживача). У разі відмови особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки, пред'являти представникам оператора системи документ, що посвідчує її особу, відповідна відмова особи має фіксуватися відеозйомкою, про що зазначається в акті про порушення.
Споживачі, представники оператора системи, інші особи, присутні при перевірці, під час здійснення перевірки електроустановок мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявлених порушень та/або відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення та пред'являти документ, що посвідчує його особу, про що зазначається в акті про порушення.
В акті про порушення заповнюються всі графи та рядки без пропусків. Виправлення чи підчищення не допускаються. Текст повинен бути однозначним, без можливості подвійного тлумачення. Якщо графи та рядки акта про порушення не стосуються виявленого порушення, у них проставляються прочерки.
В акті зазначаються заходи, яких було вжито або яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки.
Таким чином, пунктом 8.2.5 ПРРЕЕ визначено коло осіб, у присутності яких оформлюється відповідний акт про порушення, та коло осіб, якими такий акт про порушення підписується.
Такими особами у розумінні наведених положень є представник (представники) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживач (представник споживача) або інша особа, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи).
За висновками Верховного Суду, наведеними у постановах від 13.12.2022 у справі №906/790/21, від 17.05.2022 у справі № 910/18902/20, від 21.06.2022 у справі №912/1133/21, "за відсутності визначення, зокрема, ПРРЕЕ, поняття "інша особа, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи)", наведеного в абзацах 1 і 8 пункту 8.2.5 ПРРЕЕ, такою особою слід вважати особу, яка: має доступ до електрифікованої споруди, частини електрифікованої споруди, сукупності електрифікованих споруд на одній території (далі - об'єкт), що належить на праві власності або користування споживачу, або має доступ до території, на якій розміщено об'єкт; має можливість допуску представників оператора системи до об'єкта, що належить на праві власності або користування споживачу, або до території, на якій розміщено об'єкт, що належить на праві власності або користування споживачу, для проведення перевірки; таку особу встановлено за документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо цієї особи. При цьому ПРРЕЕ не передбачено обов'язку зазначати в акті про порушення документ, за яким відбулось встановлення особи".
Судом встановлено, що 03.07.2024 представниками ПрАТ "Рівнеобленерго" на об'єкті Відповідача - Кафе-бар з магазином за адресою вул. Шевченківська, буд. 51, с. Переброди, Сарненський район, Рівненська область, виявлено порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії, а саме п.п. 3, п. 8.4.2 Правил: інші дії споживача, які призвели до зміни показів засобів вимірювальної техніки (Електролічильника №15053547), а саме встановлення генератора радіочастот, що зупиняв роботу даного електролічильника. Генератор радіочастот знаходився в підсобному приміщенні, а антенний фідер був протягнутий в отвір в стіні до ввіднорозподільчої шафи з вузлом обліку розташований на стіні приміщення.
В підтвердження даних обставин було складено Акт про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії №R012952 від 03.07.2024 у присутності іншої особи, яка допустила представників оператора системи розподілу на об'єкт (територію) споживача (а.с. 70-72).
Акт про порушення підписано представниками Позивача у складі шести уповноважених осіб та іншою особою, що допустила оператора системи розподілу на об'єкт споживача дочка Домантович Аліна Володимирівна, яка з актом про порушення ознайомилась, про що свідчить її підпис в акті про порушення, однак від підпису про отримання екземпляру акта відмовилась.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 знаходилася на об'єкті відповідача та допустила представників позивача до перевірки, чого не може зробити неуповноважена особа, колегія суддів дійшла висновку, що Акт про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії №R012952 від 03.07.2024 відповідає положенням пункту 8.2.5 ПРРЕЕ, як такий, що складений у присутності іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об'єкт (територію) споживача для проведення перевірки, як того і вимагає ПРРЕЕ, а тому доводи скаржника в цій частині необґрунтовані.
Відповідно до пункту 8.4.2 ПРРЕЕ визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення таких порушень:
1) порушення цілісності пломб, цілісності пломбувального матеріалу, на якому встановлені пломби (дріт, кордова нитка тощо), порушення цілісності гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал (далі - пошкодження пломб), або відсутність на засобах вимірювальної техніки пломб з відбитками тавр про їх повірку чи пломб з відбитками тавр оператора системи або інших заінтересованих сторін, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії (за умови наявності акта про пломбування, складеного в порядку, установленому Кодексом комерційного обліку, або іншого документа, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження засобів вимірювальної техніки, установлених пломб, та за умови втручання споживача в роботу засобів вимірювальної техніки);
2) пошкодження або відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи чи інших заінтересованих сторін, установлених на засобах вимірювальної техніки (вузлах обліку) (крім пломб, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії), та/або пристроїв (шафи обліку, захисної панелі тощо), на яких встановлені такі пломби та які закривають доступ до струмоведучих частин схеми (вузла) обліку (за умови наявності акта про пломбування, складеного в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку, або іншого документа, який підтверджує передачу на збереження засобів вимірювальної техніки та установлених пломб);
3) пошкодження (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу лічильника тощо) або відсутність засобів вимірювальної техніки (за умови наявності акта про пломбування, складеного в порядку, установленому Кодексом комерційного обліку, або іншого документа, який підтверджує передачу на збереження засобів вимірювальної техніки, та у разі пошкодження засобів вимірювальної техніки за умови втручання споживача в роботу засобів вимірювальної техніки), інші дії споживача, які призвели до зміни показів засобів вимірювальної техніки (використання фазозсувного трансформатора, постійних магнітів (у разі невстановлення на/в лічильник індикаторів), пристрою випромінювання електромагнітних полів тощо);
4) фіксація індикаторами впливу на лічильник електричної енергії постійного (змінного) магнітного або електричного полів (далі - фіксація індикаторами впливу фізичних полів), пошкодження або відсутність індикаторів (за умови наявності акта про пломбування, складеного в порядку, визначеному Кодексом комерційного обліку, або іншого документа, який підтверджує факт встановлення та передачі на збереження індикаторів);
5) самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі без порушення схеми обліку;
6) самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі оператора системи з порушенням схеми обліку;
7) самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі, що не є власністю оператора системи, з порушенням схеми обліку;
8) використання "штучного нуля", що призвело до споживання необлікованої електричної енергії;
9) пошкодження або відсутність пломб на засобах вимірювальної техніки, що вимірюють обсяг електричної енергії, розподіленої мережами споживача (основного споживача), пошкодження (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу лічильника тощо) зазначених засобів вимірювальної техніки (за наявності акта про пломбування, складеного в порядку, визначеному Кодексом комерційного обліку, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження засобів вимірювальної техніки та установлених пломб), інші дії споживача, які призвели до зміни показів цих засобів вимірювальної техніки.
Згідно з підп.7 п.8.4.2 Правил визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення, зокрема самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі оператора системи з порушенням схеми обліку.
Відповідно до п. 8.4.4. Правил роздрібного ринку електричної енергії, факт пошкодження пломб та/або індикаторів, та/або засобів вимірювальної техніки, факт втручання споживача в роботу засобів вимірювальної техніки, крім випадків спрацювання індикаторів (фіксації індикаторами впливу фізичних полів), має бути підтверджений експертизою, проведеною спеціалізованою організацією (підприємством), яка має право на її проведення відповідно до законодавства (далі - експертиза). До отримання оператором системи результатів експертизи положення цієї глави не застосовуються для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, за винятком випадків, передбачених цим пунктом.
У разі необхідності проведення експертизи або отримання висновку заводу виробника пломб, індикаторів та/або засобу вимірювальної техніки електричної енергії для встановлення факту порушення, оператор системи має зняти, упакувати (з наступним опломбуванням упаковки) пломби та/або засоби вимірювальної техніки, а також інші технічні засоби, якими здійснювалося втручання в роботу засобів вимірювальної техніки (за наявності), та протягом 30 календарних днів від дня складення акта про порушення або прийняття на засіданні комісії з розгляду акта про порушення рішення щодо необхідності проведення експертизи/обстеження направити їх на експертизу/обстеження (про що повідомити споживача) або, якщо оператор системи не є власником засобів вимірювальної техніки, за відповідною заявою власника засобів вимірювальної техніки передати йому належним чином упаковані та опломбовані засоби вимірювальної техніки та інші технічні засоби, якими здійснювалося втручання в роботу засобів вимірювальної техніки (за наявності), для направлення їх на експертизу/обстеження. Якщо оператором системи до моменту передачі засобів вимірювальної техніки, індикаторів та/або пломб на експертизу пошкоджено упаковку та/або пломби, встановлені на ній, положення цієї глави не застосовуються.
Відповідно до п.п.3 п.8.4.8 ПРРЕЕ кількість днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил, визначається виходячи з кількості робочих днів електроустановки споживача (крім випадків фіксації засобами комерційного обліку кількості днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил), якщо споживач здійснив самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі, що не є власністю оператора системи, з порушенням схеми обліку, вчинив інші дії, лю призвели до споживання необлікованої електричної енергії, виявити які представники оператора системи під час проведення контрольного огляду засобу комерційного обліку не мали можливості, або установив пристрій, що занижує покази лічильника електричної енергії (використання фазозсувного трансформатора, постійних магнітів (у разі встановлення на/в лічильник індикаторів), пристрою випромінювання електромагнітних полів тощо), - з дня останньої технічної перевірки або допуску електроустановки споживача в експлуатацію, або набуття права власності чи користування на об'єкт (якщо технічну перевірку у період з дати допуску електроустановки споживача в експлуатацію або набуття ним права власності (користування) на об'єкт до дати виявлення порушення не було проведено) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у дванадцяти календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.
Акт про порушення розглядається комісією з розгляду актів про порушення, що створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників оператора системи. Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення. Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання. У разі відмови споживача або представника споживача від отримання акта про порушення, у якому визначено місце, час та дату проведення засідання комісії, або окремого повідомлення про місце, час і дату засідання комісії оператор системи направляє споживачу таке повідомлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу, визначену в даних щодо споживача, наявних в оператора системи, у строк до 60 календарних днів від дати складення акта (крім випадків проведення експертизи або отримання висновку заводу виробника пломби та/або індикатора, та/або засобу вимірювальної техніки електричної енергії; повторного розгляду акта на засіданні комісії з розгляду актів про порушення). У такому разі оператор системи має право розглянути акт про порушення на засіданні комісії, яке має відбутися по закінченню 30 календарних днів від дати направлення споживачу такого повідомлення, але не пізніше 90 календарних днів від дати направлення такого повідомлення.
За зверненням споживача оператор системи може розглянути акт про порушення на засіданні комісії раніше указаного терміну. Акт про порушення, не розглянутий у визначеному цими Правилами порядку протягом 90 календарних днів від дня його складення, вважається недійсним та підлягає скасуванню, крім випадків необхідності проведення експертизи або отримання висновку заводу виробника пломб, індикаторів та/або засобу вимірювальної техніки електричної енергії для встановлення факту порушення. Якщо для розгляду акта про порушення необхідні результати експертного дослідження та/або обстеження заводом виробником, перебіг зазначеного терміну починається з дати їх отримання оператором системи.
Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу. У протоколі комісії зазначається ЕІС код точки/точок комерційного обліку, за якою(ими) виявлено порушення (за наявності). У разі причетності споживача до порушень, зазначених у п. 8.4.2 глави 8.4 цього розділу, у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. У такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти глави 8.4 цього розділу та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків (п. 8.2.6. Правил).
Згідно з матеріалами справи, 09.01.2025 комісією по розгляду актів про порушення споживачами Правил роздрібного ринку електричної енергії Дубровицького відділення ПрАТ "Рівнеобленерго" розглянуло акт про порушення та складено Протокол № 61 засідання комісії, за результатом розгляду якого вирішила провести нарахування Споживачу збитків завданих ПрАТ "Рівнеобленерго" за період з 03.07.2023 по 02.07.2024 відповідно до п.п.3, п.8.4.2 Правил роздрібного ринку електричної енергії. Згідно Протоколу №61 обсяг необлікованої електричної енергії становить 35 659 кВт*год, що в грошовому еквіваленті становить 283 443, 38 грн.
Розрахунок проводився за формулою, наведеною у п. 8.4.10 Правил.
За умовами п. 8.4.10 ПРРЕЕ у разі виявлення у непобутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 1-5 пункту 8.4.2 цієї глави, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу (Wдоб, кВт·год) розраховується за формулою W доб. = P*t доб. * Кв , де Р - потужність (кВт), визначена як:
1) сумарна максимальна потужність наявних у споживача на час складення акта про порушення струмоприймачів відповідно до їх паспортних даних (за умови, якщо визначена таким чином потужність не перевищує дозволену потужність для цієї точки комерційного обліку, зазначену в договорі з оператором системи);
2) потужність, обчислена виходячи зі струму навантаження електроустановки споживача при підключенні всіх наявних на час складення акта про порушення струмоприймачів на максимальну потужність, визначеного на підставі показів відповідних засобів вимірювальної техніки, повірених у терміни, передбачені законодавством у сфері метрології (за умови відсутності паспортних даних усіх струмоприймачів, наявних у споживача на час складення акта про порушення, та якщо визначена таким чином потужність не перевищує дозволену потужність для цієї точки комерційного обліку, зазначену в договорі з оператором системи);
3) дозволена потужність для цієї точки комерційного обліку, зазначена в договорі з оператором системи (за умови, якщо потужність, визначена відповідно до положень підпунктів 1 або 2 цього пункту, перевищує дозволену потужність для цієї точки комерційного обліку, ненадання споживачем інформації щодо паспортних даних струмоприймачів, недопуску представників оператора системи на свою територію для перевірки інформації щодо сумарної максимальної потужності струмоприймачів, відмови споживача від вимірювання струму навантаження електроустановки при підключенні всіх наявних струмоприймачів на повну потужність);
t доб - тривалість роботи обладнання протягом доби, що визначається на підставі договору з оператором системи (год). У разі відсутності в договорі даних про тривалість роботи обладнання споживача t доб приймається рівним 8 год;
Kв - коефіцієнт використання струмоприймачів (приймається рівним 0,6).
За п. 8.2.7. Правил кошти за необліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи. Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день). У разі незгоди споживача з фактом безоблікового споживання електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту безоблікового споживання електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії. Спірні питання, які виникають між сторонами при складанні акта про порушення та/або визначенні обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, вирішуються Регулятором, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики відповідно до компетенції, енергетичним омбудсменом та/або судом. Якщо судом прийнято рішення, яким спростовано факт безоблікового споживання електричної енергії споживачем та/або відмовлено оператору системи в задоволенні позову щодо стягнення зі споживача вартості необлікованої електричної енергії, розрахованої на підставі акта про порушення, та за умови набрання рішенням суду законної сили оператор системи скасовує відповідний акт про порушення.
Колегія суддів зазначає, що відповідно до п. 5 Акта про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії №R012952 від 03.07.2024 представниками позивача було зазначено, що на момент складання акта паспортних даних усіх наявних струмоприймачів не надано, доступу до складання повного переліку усіх наявних струмоприймачів на вимірювання потужності при їх включені на максимальне навантаження не надано. Максимальне навантаження визначити немає можливості. У зв'язку з цим потужність (кВт) при розрахунку добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу була визначена як дозволена потужність для цієї точки комерційного обліку, зазначена в договорі з оператором системи, а саме 7кВт.
Отже, W доб. = P*t доб. * Кв, а саме 100,8 кВт*год = 7 кВт (договірна потужність) * 24 год. (час використання) * 0,6 (коефіцієнт).
Загальний обсяг необлікованої електричної енергії становить 35 659 кВт*год за період з 03.07.2023 до 02.07.2024.
Згідно з розрахунком проведених нарахувань від 09.01.2025 до протоколу засідання комісії №61 від 09.01.2025 загальний розмір вартості необлікованої електричної енергії без врахування ПДВ становить 236 202,82 грн, що із врахуванням ПДВ становить 283 443, 38 грн.
Враховуючи наведене, доводи скаржника про необґрунтованість розрахунку є безпідставними, оскільки розрахунок вартості необлікованої електричної енергії, проведений позивачем, здійснено відповідно до положень ПРРЕЕ, з дотриманням передбаченої методики та із використанням належних вихідних даних, що підтверджує його правомірність.
Також 18.09.2024 ПрАТ "Рівнеобленерго" отримало висновок експертного трасологічного дослідження від 16.09.2024 №ЕД-19/118-24/10494-ТР. За результатами експертного трасологічного дослідження було зроблено висновок, а саме: (а.с. 79-90)
1. Провід (кабель) випромінюючої антени та провід (кабель), який лишився на приладі (високочастотному генераторі) - до розділення між собою складали єдине ціле.
2. Даний кабель міг бути розділений в результаті прикладання фізичних зусиль до нього, направлених в протилежні сторони, що призвело до його розділення (розриву).
29.11.2024 ПрАТ "Рівнеобленерго" отримало висновок експерта за результатами проведення електротехнічного дослідження №10469 (а.с. 94-107).
Результати проведених експертних електротехнічних досліджень дозволяють зробити наступні висновки:
1. Робота високочастотного генератора при підключенні його до мережі 220В, та розміщенні його робочій антені біля корпусу лічильника електричної енергії типу "МЕРИДІАН ЛТЕ-1.03ТУ зав. №15053547 2015 року випуску, впливає на правильність обрахунку електричної енергії вищевказаним приладом обліку.
2. Діапазон зміни вихідної частоти високочастотного генератора при якому відбувається вплив на облік електроенергії лічильника електричної енергії типу "МЕРИДІАН ЛТЕ-1.03ТУ" зав. №1505354 2015 року випуску складає (545,617-545,615 МГц). У вказаному діапазоні частот відбувається повне блокування обліку (100 %) лічильника електричної енергії типу "МЕРИДІАН ЛТЕ-1 .03ТУ" зав. №15053547.
У справі № 918/574/25 відносини сторін регулюються ПРРЕЕ, відповідно до пункту 8.4.4. яких факт пошкодження пломб та/або індикаторів, та/або засобів вимірювальної техніки, факт втручання споживача в роботу засобів вимірювальної техніки, крім випадків спрацювання індикаторів (фіксації індикаторами впливу фізичних полів), має бути підтверджений експертизою, проведеною спеціалізованою організацією (підприємством), яка має право на її проведення відповідно до законодавства (далі - експертиза). До отримання оператором системи результатів експертизи положення цієї глави не застосовуються для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, за винятком випадків, передбачених цим пунктом.
Тобто проведення експертизи у подібних правовідносинах є обов'язковою вимогою закону, а не проводиться за бажанням сторони спору для подання до суду.
Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 20.03.2025 у справі №917/526/24.
Таким чином висновком експерта за результатами проведення електротехнічного дослідження №10469 було підтверджено несанкціоноване втручання Споживача в роботу електролічильника типу "МЕРИДІАН ЛТЕ-1.03ТУ" зав. №15053547 2015 року випуску за допомогою високочастотного генератора, що є порушенням Закону України "Про ринок електричної енергії" та Правил роздрібного ринку електричної енергії.
Твердження скаржника про те, що експертизи підтверджують лише технічну можливість впливу генератора радіочастот, але не встановлюють, що пристрій, який був вилучений представниками позивача знаходився в тому місці де був вилучений, належав відповідачу, чи використовувався ним, спростовуються змістом Акту про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії №R012952 від 03.07.2024, в якому зазначено, що на об'єкті відповідача - Кафе-бар з магазином за адресою вул. Шевченківська, буд. 51, с. Переброди, Сарненський район, Рівненська область, виявлено порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії, а саме п.п. 3, п. 8.4.2 Правил: інші дії споживача, які призвели до зміни показів засобів вимірювальної техніки (Електролічильника №15053547), а саме встановлення генератора радіочастот, що зупиняв роботу даного електролічильника. Генератор радіочастот знаходився в підсобному приміщенні, а антенний фідер був протягнутий в отвір в стіні до ввіднорозподільчої шафи з вузлом обліку розташований на стіні приміщення.
Доказів, що генератор радіочастот, який знаходився на об'єкті відповідача, належить іншим особам відповідачем не надано.
Судом встановлено, що з повідомленням №68-05/73 від 10.01.2025 відповідачу було надіслано: копію протоколу комісії №61, розрахунок проведених нарахувань до акта про порушення та повідомлення про оплату за січень 2025 року рекомендованим листом на адресу Відповідача (поштове відправлення №0505232834379).
Однак доказів оплати в матеріалах справи станом на дату розгляду вказаного спору відсутні.
Таким чином, вимога позивача про стягнення вартості необлікованої електричної енергії на суму 283 443,38 грн є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Водночас, скаржником не оскаржується рішення у частині стягнення з відповідача витрат на проведення експертного дослідження в сумі 19 034,21 грн.
Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказі.
В силу приписів ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Натомість, скаржником не надано достатніх належних та допустимих доказів у розумінні ст.ст. 75, 76 ГПК України на підтвердження своєї правової позиції, викладеної в апеляційній скарзі.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 10.02.2010 у справі "Серявін та інші проти України" (заява №4909/04) зауважив, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.
Зважаючи на вказане, судова колегія зазначає, що доводи скаржника, викладені в апеляційній скарзі, не спростовують встановлених обставин справи, не підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами, а тому не приймаються судом апеляційної інстанції до уваги.
Відповідно до ст. 276 ГПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За наведених обставини, рішення Господарського суду Рівненської області від 23.09.2025 у справі №918/574/25 необхідно залишити без змін, а апеляційну скаргу Жовклого Володимира Миколайовича - без задоволення.
Керуючись ст.ст. 269, 270, 273, 275, 276, 281-284 Господарського процесуального кодексу України, Північно-західний апеляційний господарський суд, -
1. Апеляційну скаргу Жовклого Володимира Миколайовича на рішення Господарського суду Рівненської області від 23.09.2025 у справі №918/574/25 залишити без задоволення, а рішення Господарського суду Рівненської області від 23.09.2025 у справі №918/574/25 - без змін.
2. Справу №918/574/25 повернути до Господарського суду Рівненської області.
3. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
Повний текст постанови складений "07" січня 2026 р.
Головуючий суддя Павлюк І.Ю.
Суддя Юрчук М.І.
Суддя Розізнана І.В.