вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
07 січня 2026 рокуСправа № 912/4/26
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Кузьміна Б.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви Відділу культури, спорту та молоді Глобинської міської ради (39000, Полтавська область, Кременчуцький район, м. Глобине, вул. Центральна, буд. 285)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Локкард" (м. Кропивницький, вул. Ельворті, 7, офіс 202)
про стягнення 10 462,50 грн,
02.01.2026 через підсистему "Електронний суд" до Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Відділу культури, спорту та молоді Глобинської міської ради від 30.12.2025 з вимогою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Локкард" про стягнення грошових коштів у розмірі 10 462,50 грн, з покладенням на відповідача витрат зі сплати судового збору.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, суддя дійшла висновку, що позовна заява підлягає до залишення без руху з таких підстав.
За пунктом 8 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Всупереч вимогам пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позивач не зазначив відомості щодо наявності у позивача, відповідача або іншої особи оригіналів письмових доказів (з конкретним переліком), копії яких додано до позовної заяви.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з підпунктом 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір", при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Станом на 01 січня 2026 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3328,00 грн.
Позивач просить стягнути з відповідача грошові кошти у розмірі 10 462,50 грн.
З платіжної інструкції №197 від 24.12.2025 вбачається, що позивачем сплачено до Державного бюджету судовий збір в розмірі 2 422,40 грн.
Застосувавши понижуючий коефіцієнт (0,8) за подання позовної заяви в електронній формі, суд встановив, що судовий збір, який мав сплатити позивач за подання позовної заяви в електронній формі, становить 2 662,40 грн.
Отже, позивачем сплачено судовий збір у меншому розмірі, ніж передбачено законом.
Суд урахував, що за частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Позовна заява подана до суду в електронній формі засобами підсистеми "Електронний суд" 02.01.2026, про що свідчить картка руху документу. За такого за подання зазначеної позовної заяви до господарського суду належить сплатити судовий збір виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2026.
Отже, позивачу необхідно подати до суду документ про доплату судового збору в розмірі 240,00 грн.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною другою статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на вищезазначене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
1. Позовну заяву Відділу культури, спорту та молоді Глобинської міської ради залишити без руху.
2. Установити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Установити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- доказів доплати суми судового збору у розмірі 240,00 грн;
- відомостей щодо наявності у позивача, відповідача або іншої особи оригіналів письмових доказів (з конкретним переліком), копії яких додано до позовної заяви;
- доказів направлення заяви на усунення недоліків відповідачу з урахуванням положень статті 42 Господарського процесуального кодексу України.
4. Роз'яснити Відділу культури, спорту та молоді Глобинської міської ради, що відповідно до частин третьої, четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає до оскарження.
6. Копію ухвали надіслати до електронного кабінету Відділу культури, спорту та молоді Глобинської міської ради.
Ухвалу підписано 07.01.2026.
Суддя Б.М. Кузьміна