Справа № 349/1549/18
Провадження № 1-кс/349/2/26
06 січня 2026 року м. Рогатин
Слідчий суддя Рогатинського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , вивчивши клопотання слідчого слідчого відділення відділення поліції №4 (м.Рогатин) Івано-Франківського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Рогатинського відділу Івано-Франківської окружної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12012090210000072 щодо злочину, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України, про застосування до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
встановив:
03 липня 2025 року слідчий за погодженням з прокурором звернувся до суду з клопотанням про застосування до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Ухвалою слідчого судді Рогатинського районного суду від 03 липня 2025 року задоволено клопотання про надання дозволу на затримання з метою приводу підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 з метою її приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що клопотання необхідно залишити без розгляду з наступних підстав.
За ст.186 КПК України клопотання про застосування або зміну запобіжного заходу розглядається слідчим суддею, судом невідкладно, але не пізніше сімдесяти двох годин з моменту фактичного затримання підозрюваного, обвинуваченого або з моменту надходження до суду клопотання, якщо підозрюваний, обвинувачений перебуває на свободі, чи з моменту подання підозрюваним, обвинуваченим, його захисником до суду відповідного клопотання.
Підозрювану ОСОБА_4 у судове засідання не доставлено, ухвала слідчого судді від 03 липня 2025 року про надання дозволу на затримання підозрюваної з метою приводу її для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою не виконана.
Відповідно до ст.193 КПК України розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу на стадії досудового розслідування здійснюється з участю підозрюваного. Виключення з цього правила, передбачене ч.6 ст.193 КПК України, згідно якого допускається розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту за відсутності підозрюваного, лише у разі, якщо прокурором, крім наявності підстав, передбачених статтею 177 КПК України, буде доведено, що підозрюваний оголошений у міжнародний розшук.
Доказів оголошення підозрюваної ОСОБА_4 у міжнародний розшук слідчому судді не надано.
За ч.3 ст.190 КПК України ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту:1) приводу підозрюваного, обвинуваченого до суду; 2) закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення шести місяців з дати постановлення ухвали, у якій не зазначено строку її дії; 2 1) добровільного з'явлення підозрюваного до слідчого судді, а обвинуваченого до суду, про що слідчий суддя, суд повідомляє прокурора; 3) відкликання ухвали прокурором.
Враховуючи, що підозрювану не доставлено до слідчого судді, ухвала про надання дозволу на її затримання з метою приводу для розгляду клопотання про застосування щодо неї запобіжного заходу у виді тримання під вартою втратила законну силу, відсутні підстави для розгляду клопотання у зв'язку з чим клопотання підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст. 186,187,193 КПК України, слідчий суддя,
ухвалив:
Клопотання слідчого слідчого відділення ВП №4 (м.Рогатин) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській облаті ОСОБА_2 у кримінальному провадженні № 12012090210000072про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1