Постанова від 24.12.2010 по справі 2а-6215/10/1670

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2010 року < ЧАС >м. ПолтаваСправа № 2а-6215/10/1670

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Алєксєєва Н.Ю., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Миргородської об"єднаної державної податкової інспекції до Хомутецького споживчого товариства про стягнення боргу, -

ВСТАНОВИВ:

01 грудня 2010 року позивач Миргородська об"єднана державна податкова інспекція звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Хомутецького споживчого товариства про стягнення боргу у розмірі 1060 грн, який виник в результаті часткової несплати сум нарахованих штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", виявленого за результатами перевірки та задокументованого в акті № 0079/16/20/23/04543884 від 26.05.2010. На підставі даного акту перевірки прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000982303 від 31.05.2010 на суму 3060,00 грн.

11.11.2010 відповідачем отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення. Разом із тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.

Відтак, суд дійшов висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.

Відповідно до положень пунктів 2, 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, відповідно до статті 15 зазначеного закону, здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Як свідчать матеріали справи, 26.05.2010 працівниками Миргородської ОДПІ проведено перевірку господарської одиниці кафе "Закусочна", розташованого за адресою: с. Хомутець, вул. Леніна, 149, який належить Хомутецькому споживчому товариству, з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Перевірка проводилася в присутності буфетниці ОСОБА_2.

Відповідно до акту, в ході перевірки було встановлено зокрема порушення відповідачем вимог пункту 9 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", яке зафіксоване в акті перевірки № 0079/16/20/23/04543884 від 26.05.2010. При цьому зауважень до акту перевірки не виникало.

Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та в порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції: вилучення прибутку (доходу); адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів); застосування антидемпінгових заходів; припинення експортно-імпортних операцій; застосування індивідуального режим) ліцензування; зупинення дії ліцензії (патенту) па здійснення суб'єктом господарювання певних видів господарської діяльності; анулювання ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання окремих видів господарської діяльності; обмеження або зупинення діяльності суб'єкта господарювання; скасування державної реєстрації та ліквідації суб'єкта господарювання; інші адміністративно-господарські санкції, встановлені ним Кодексом та іншими законами.

Згідно зі статтею 241 цього Кодексу адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету в разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

За результатами перевірки, на підставі акту № 0079/16/20/23/04543884 від 26.05.2010, позивачем було винесено рішення № 0000982303 від 31.05.2010 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 3060,00 грн, яке було вручене особисто керівнику Хомутецького споживчого товариства Бабській В.І., про що свідчить її підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Відповідно до пункту 9 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Із матеріалів перевірки встановлено, що в супереч вищезазначеній нормі, відповідач не забезпечив щоденного друкування на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальних звітніх чеків, а саме Z-звіти за період: 17.01.2009, 04.02.2009, 13.02.2009, 18.02.2009, 01.06.2009, 05.06.2009, 02.04.2010, а також не забезпечив зберігання в книзі обліку розрахункових операцій № 1620001131р/4 фіскальних звітніх чеків № 883 від 16.08.2008 та № 1011 від 22.12.2008.

Згідно пункту 4 статті 17 Закону у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до порушника застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачем допущено порушення вимог пункту 9 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", тому позивачем вірно застосовано штрафні (фінансові) санкції згідно із пунктом 4 статті 17 цього Закону.

Відповідач не скористався своїм правом на оскарження рішення Миргородської ОДПІ у порядку процедури адміністративного або судового оскарження та частково погасив заборгованість на суму 2000,00 грн.

Таким чином, Хомутецьке споживче товариство має заборгованість перед бюджетом в розмірі 1060,00 грн. (3060,00 грн - 2000 грн).

Відповідно до статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами Державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Виходячи з вищенаведеного, позивач правомірно звернувся до суду з вимогою про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1060,00 грн.

Таким чином, з урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Миргородської об"єднаної державної податкової інспекції до Хомутецького споживчого товариства про стягнення боргу у розмірі 1060,00 грн обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Миргородської об"єднаної державної податкової інспекції до Хомутецького споживчого товариства про стягнення боргу задовольнити.

Стягнути з Хомутецького споживчого товариства (ідентифікаційний код 04543884) суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1060,00 гривень (тисячу шістдесят гривень нуль копійок) шляхом перерахування вказаної суми на розрахунковий рахунок 31118104700012, код платежу 3021080900, одержувач ГУДКУ в Полтавській області, в установі банку ГУДКУ в Полтавській області, код ЄДРПОУ 34698720, МФО 831019.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Н.Ю. Алєксєєва