Ухвала від 23.12.2025 по справі 556/3535/25

Справа 556/3535/25

Номер провадження 1-в/556/406/2025

УХВАЛА

іменем України

про припинення примусових заходів медичного характеру

23.12.2025 року сел. Володимирець

Володимирецький районний суд Рівненської області -

в особі судді ОСОБА_1 ,

з участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Володимирецького районного суду Рівненської області заяву головного лікаря КНП «Володимирецька ЦРЛ» ОСОБА_4 щодо ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 громадянина України, про припинення примусового амбулаторного лікування,-

ВСТАНОВИВ:

До Володимирецького районного суду Рівненської області надійшла заява головного лікаря КНП «Володимирецька ЦРЛ» ОСОБА_4 про припинення примусового амбулаторного лікування відносно ОСОБА_5 , якому надається амбулаторна психіатрична допомога в примусовому порядку на базі КНП «Володимирецька центральна районна лікарня».

Ухвалою Сарненського районного суду Рівненської області від 16 жовтня 2024 року щодо ОСОБА_5 продовжено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом.

Ухвалою Сарненського районного суду Рівненської області від 28 травня 2025 року щодо ОСОБА_5 змінено примусові заходи медичного характеру із госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом на примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Заява про припинення примусових заходів медичного характеру обґрунтована тим, що психічний стан ОСОБА_5 , в даний час покращився, на теперішній час він не становить небезпеку для себе і оточуючих. У психічному стані відбулися зміни, в результаті яких відпала необхідність у подальшому застосуванні примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги.

У зв'язку із наведеним, головний лікар КНП «Володимирецької ЦРЛ» клопочеться перед судом про припинення відносно ОСОБА_5 , амбулаторної примусової психіатричної допомоги.

Прокурор у судовому засіданні не заперечував проти задоволення заяви та припинення амбулаторної примусової психіатричної допомоги відносно ОСОБА_5 .

Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали заяви, суд вважає необхідним припинити застосування відносно ОСОБА_5 , амбулаторної примусової психіатричної допомоги з огляду на таке.

Відповідно ч. 3 ст. 514 КПК України розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за поданням представника медичного закладу (лікаря-психіатра), де тримається дана особа, у передбаченому статтею 95 КК України та статтею 512 КПК України. До подання додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу» та ч. 2 ст. 95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюються судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, на підставі висновку комісії лікарів-психіатрів.

Як вбачається з висновку комісії лікарів-психіатрів КНП «Володимирецька БЛ» №2279 від 17.11.2025р. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хворіє хронічним психічним захворюванням. На фоні проведених медичних реабілітаційних заходів у ОСОБА_5 спостерігалася адекватна поведінка без антисоціальних проявів. Стан його психічного здоров'я є задовільним. За останні 6 місяців ОСОБА_5 , регулярно відвідував лікаря-психіатра та отримував амбулаторне протирецидивне лікування. Також ОСОБА_5 , потребує оформлення до психіатричного інтернату, виявляє бажання проживати в інтернаті.

У суду немає підстав ставити під сумнів достовірність такого висновку комісії лікарів - психіатрів, оскільки висновок складений з дотриманням процесуального порядку, компетентними особами, які наділені спеціальними знаннями в області психіатрії.

Таким чином, судом встановлено наявність підстав для припинення відносно ОСОБА_5 , примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної примусової психіатричної допомоги.

На підставі викладеного та керуючись ст. 95 КК України, ст.512, 514, 539 КПК України, ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву головного лікаря КНП «Володимирецька ЦРЛ» ОСОБА_4 щодо ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 про припинення примусового амбулаторного лікування - задовольнити.

Припинити відносно ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 громадянина України, надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку на базі КНП «Володимирецька центральна районна лікарня».

Ухвалу може бути оскаржено до Рівненського апеляційного суду через Володимирецький районний суд Рівненської області шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя Володимирецького

районного суду ОСОБА_1

Попередній документ
133067955
Наступний документ
133067957
Інформація про рішення:
№ рішення: 133067956
№ справи: 556/3535/25
Дата рішення: 23.12.2025
Дата публікації: 05.01.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Володимирецький районний суд Рівненської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про продовження, зміну або припинення примусового лікування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (23.12.2025)
Дата надходження: 24.11.2025
Учасники справи:
головуючий суддя:
ІВАНКІВ О В
суддя-доповідач:
ІВАНКІВ О В
інша особа:
КНП " Володимирецька багатопрофільна лікарня" Володимирецької селищної ради
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Стадник Григорій Володимирович