Рішення від 30.12.2025 по справі 915/128/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 грудня 2025 року Справа № 915/128/24 м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику сторін) справу

за позовом: Державної служби України з безпеки на транспорті (03150, м. Київ, вул. Антоновича, буд. 51; ідентифікаційний код 39816845)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Техноторг-Авто» (54025, Миколаївська обл., м. Миколаїв, просп. Героїв України, буд. 113/1; ідентифікаційний код 34707499)

про стягнення 4404,88 грн

УСТАНОВИВ:

Державна служба України з безпеки на транспорті звернулася до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою № 1835/5.4.1/14-24 від 01.02.2024 (вх. №1535/24 від 07.02.2024), в якій просить суд:

“1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Техноторг-Авто» (далі - ТОВ “Техноторг-Авто») (код ЄДРПОУ 34707499) на користь Державного бюджету України плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, у сумі 4404,88 грн.

3. Стягнути з відповідача на користь Державної служби України з безпеки на транспорті понесені судові витрати в розмірі 2684,00 грн.

4. Про час та місце розгляду справи повідомити Державну службу з безпеки на транспорті.»

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.02.2024 справі присвоєно єдиний унікальний номер 915/128/24 та визначено головуючим у справі суддю Адаховську В.С.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 12.02.2024 вказану позовну заяву залишено без руху. Встановлено заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви, - 10 днів з дня вручення вказаної ухвали.

На виконання вимог ухвали суду від 12.02.2024, до Господарського суду від позивача надійшла позовна заява (уточнена) №2555/5.4.1/14-24 від 16.02.2024 (вх. №2012/24 від 20.02.2024) з усуненими недоліками.

Судом встановлено, що позивачем усунуто недоліки позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 26.02.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику сторін) за наявними матеріалами; встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті справи.

01.03.2024 від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог по справі №915/128/24 б/н від 01.03.2024, сформована в системі “Електронний суд» 01.03.2024 року, в якій позивач зазначає, що у прохальній частині позовної заяви було допущено технічну описку, а саме: замість правильного розміру вказаних судових витрат “3 028,00» помилково зазначено “2684 грн.» та просить суд:

1. Долучити до матеріалів справи дану заяву про уточнення позовних вимог.

2. Стягнути з ТОВ “Техноторг-Авто» (код ЄДРПОУ 34707499) на користь Державного бюджету України плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, у сумі 4404 грн. 88 коп.

3. Стягнути з відповідача ТОВ “Техноторг-Авто» на користь Державної служби України з безпеки на транспорті понесені судові витрати в розмірі 3028,00 грн.

11.03.2024 від представника відповідача ТОВ “Техноторг-Авто» надійшла заява про вступ у справу як представника, сформована в системі “Електронний суд» б/н (вх. №2887/24 від 11.03.2024 року), в якій просить суд, залучити Козлова Вадима Віталійовича у справу у якості представника ТОВ “Техноторг-Авто» та надати доступ до справи № 915/128/24 в підсистемі “Електронний суд».

Відповідач у відзиві на позовну заяву, сформованому в системі “Електронний суд» 12.03.2025 року №б/н (вх. №2926/24 від 12.03.2024), заперечує щодо задоволення позовних вимог, посилаючись на положення Конституції України, акти Кабінету Міністрів, а також спеціального законодавства, зокрема, Закони України “Про дорожній рух», “Про автомобільні дороги», Положення Правил дорожнього руху України, Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановами Кабінету Міністрів України та інші, просить долучити відзив на позовну заяву до матеріалів справи та відмовити в задоволенні позовних вимог.

Щодо невідповідності акту №0003878 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, що складено 21.06.2019 року за результатом проведеного документального габаритно-вагового контролю.

Відповідач зазначає, що в акті, наданому позивачем, відсутні дані щодо направлення на здійснення відповідної перевірки, серії і номеру свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, дані щодо документу, які посвідчують особу водія, номеру дорожнього листа, серії і номеру ліцензійної картки та строку її дії, в тому числі відсутні дані про виявлене порушення, з посиланням на норми чинного законодавства, які встановлюють таке порушення, а також не містить пояснень водія про причини таких порушень.

В частині правильності розрахунку розміру плати за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування.

Відповідачем зазначено, що розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту 21.06.2019 р. №0003878 був здійснений лише на підставі акту від 21.06.2019 року та прийнятий за результатами здійснення габаритно-вагового контролю транспортного засобу, який не є достовірним, в тому числі, з відсутністю доказів щодо пройденого шляху транспортним засобом, що порушує норми чинного законодавства.

Позивач у відповіді на відзив зазначає, що викладені у відзиві відповідача заперечення проти позову є необґрунтованими та позивачем правомірно нараховано плату за проїзд за весь маршрут руху відповідно до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879, а вказані заперечення відповідача не спростовують виявлений факт перевищення нормативно-вагових параметрів транспортним засобом, який належить відповідачу на праві власності без відповідного дозволу та обов'язковість відшкодування матеріальних збитків державі внаслідок руйнування автомобільних доріг загального користування. Тому викладені заперечення є недоведеними, та такими, що не спростовують обставин та доказів, якими підтверджено правомірність позовних вимог.

Заперечень щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними матеріалами від сторін до суду не надходило.

За висновками суду, в матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами.

Згідно з ч. 4 ст. 240 ГПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Щодо строку розгляду справи суд зазначає наступне.

Статтею 248 ГПК України передбачено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно з приписами ст. 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.

Розгляд справи здійснено поза межами встановленого ГПК України строку у розумний строк, тривалість якого обумовлюється введенням в Україні Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 №2102-ІХ, воєнного стану через військову агресію Російської Федерації проти України.

Розглянувши матеріали справи, керуючись принципом верховенства права, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, суд встановив наступне.

Посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Київській області (далі ? Управління), на підставі направлення на рейдову перевірку від 18.06.2019 №000127 (а.с. 79), за щотижневим графіком проведення рейдових перевірок Управління Укртрансбезпеки у м. Києві та Київській області у період з 18.06.2019 по 23.06.2019 (а.с. 80), 21.06.2019 на пункті габаритно-вагового контролю на автомобільній дорозі P ? 03 під'їзд до M ? 03 км 4+100 проведено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобіля марки МАЗ 6430 08, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом марки BECTT 975310, реєстраційний номер НОМЕР_2 , водій ОСОБА_1 (а.с. 71).

Згідно свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 від 17.10.2013 та CAE №871667 від 25.08.2011 (а.с. 70), автомобіль марки МАЗ 6430 08, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом марки BECTT 975310, реєстраційний номер НОМЕР_2 належить ТОВ “Техноторг-Авто», яке згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зареєстроване як товариство з обмеженою відповідальністю, основним видом діяльності якого є “Вантажний автомобільний транспорт» (Код КВЕД 49.41) (а.с. 72).

За результатами перевірки 21.06.2019 складено акт б/н проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, підписаний посадовою особою, яка провела перевірку - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та водієм транспортного засобу - Телевним М.Г. (а.с. 63), акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0003878 (а.с. 65), підписаний посадовою особою, яка здійснює габаритно-ваговий контроль - ОСОБА_3 та водієм транспортного засобу - ОСОБА_1 , та довідку б/н про результати здійснення габаритно-вагового контролю (а.с. 64), підписану посадовою особою Уктрансбезпеки, що проводила габаритно-ваговий контроль - Козлюком О.П, якими зафіксовано, що габаритні параметри автомобіля марки МАЗ 6430 08, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом марки BECTT 975310, реєстраційний номер НОМЕР_2 , який здійснював перевезення вантажу, становили: довжина - в габариті при допустимій 22.0, ширина - 3.75 м. при допустимій 2.60 м., висота - 4.30 м. при допустимій 4,0 м.

До вказаного акту проведений розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, згідно якого за перевищення нормативних параметрів нараховано до сплати 149,70 Євро (а.с. 66).

Документів, які б свідчили про оскарження відповідачем ТОВ “Техноторг-Авто» дій при проведенні габаритно-вагового контролю та складання розрахунку плати за проїзд, не було додано.

Розмір плати визначено відповідно до п. 31-1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007, за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою:

П = (Рзм + Рнв + Рг) х В х К

Розрахунок проводився на пройдену відстань:499 км. за сполученням м. Бровари, Киїівська область - м.Миколаїв.

Розмір плати за перевищення габаритів(висота+ширина) транспортного засобу за 1 км. проїзду - 0.06 Євро/км.

Коеціцієнт збільшення плати за проїзд у разі перевищення

Коефіцієнт збільшення плати за проїзд (у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового параметру або габаритного параметру більш ніж 40% - К = 5).

П = (0,06 х 499) х 5 = 149,70 Євро.

Розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, складений державним інспекторам 21.06.2019, надано водію автомобіля ОСОБА_1 та відповідну копію ним отримано.

Київським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки було направлено відповідачу повідомлення від 01.08.2019 №35007/18/24-19 про необхідність внесення нарахованої йому плати за проїзд (а.с. 67).

Київським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки відповідачу (54025, Миколаївська обл., м. Миколаїв, просп. Героїв України, буд. 113/1) рекомендованим листом направлено лист-нагадування від 09.10.2023 №77116/5..4.1/24-23 про наявну заборгованість (а.с. 68).

Станом на момент подання позовної заяви, ТОВ “Техноторг-Авто» зазначені кошти у добровільному порядку не сплатило.

В подальшому, Київським міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки було винесено відносно ТОВ “Техноторг-Авто» постанову № 121270 від 01.08.2019 про застосування адміністративно-господарського штрафу в сумі 1700 грн.

Вказаний штраф був сплачений відповідачем, на підтвердження чого, до матеріалів справи позивачем надано копію платіжного доручення №1683 від 21.08.2019 та копію постанови про закінчення виконавчого провадження № 60315376.

На підставі повно і всебічно з'ясованих обставин справи, на які сторони посилались як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені судом, з наданням оцінки всім аргументам сторін, суд дійшов наступних висновків.

Частиною 2 ст. 29 Закону України “Про дорожній рух» передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.

Відповідно до положень ст. 6 Закону України “Про автомобільний транспорт», центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.

Відповідно до п. 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Згідно з п. 3 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними, дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007 “Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» (далі - Порядок № 879), габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та відповідними підрозділами Національної поліції, що забезпечують безпеку дорожнього руху.

Відповідно до пп. 4 п. 2 Порядку габаритно-ваговий контроль - це контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законом параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

Положенням п. 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001, визначено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, - 3,75 м), за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м. Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється. Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Згідно ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, відповідно до п. 31.1 Порядку № 879, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу) або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частин), яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного ваговою або габаритною параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.

Враховуючи зазначені положення законодавства та нормативно-правових актів, державними інспекторами виконано розрахунки плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №0003878 від 21.06.2019 до акту від 21.06.2019 № 0003878, та нарахована плата у відповідному розмірі 149,70 Євро.

Згідно з пунктом 23 Порядку №879 власник великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу або уповноважена ним особа має право привести габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами шляхом часткового розвантаження, перевантаження на інший транспортний засіб або у будь-який інший спосіб.

Відповідно до пункту 28 Порядку № 879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками, виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Перевізник має право на відшкодування вантажовідправником чи замовником коштів, внесених у рахунок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу.

Таким чином, саме ТОВ “Техноторг-Авто», як власник великогабаритних транспортних засобів, має сплатити визначену суму плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові параметри яких перевищують нормативні, оскільки саме його транспортні засоби завдали шкоди автомобільним дорогам внаслідок такого перевищення.

Пунктом 27 Порядку №879 передбачено, що плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.

Станом на 21.06.2019, за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України, сума 149,70 Євро складає 4404 грн. 88 коп.

Таким чином, загальний розмір нарахованої ТОВ “Техноторг-Авто» плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, відповідно до вищевказаних розрахунків становить 4404 грн. 88 коп.

В пункті 26 Порядку №879 передбачено, що кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету.

Зважаючи на те, що визначена уповноваженим органом плата за проїзд відповідачем в добровільному порядку і в установлені строки не сплачена, вона набуває статусу заборгованості та відтак підлягає стягненню у судовому порядку.

На заперечення відповідача щодо недостовірності відомостей про ділянку, на якій здійснювався габаритно-ваговий контроль, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Рейдові перевірки можуть проводитися із залученням посадових осіб відповідного підрозділу Національної поліції, Укравтодору, органу місцевого самоврядування та/або місцевої держадміністрації, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Укртрансбезпеки, та власників (балансоутримувачів) пунктів габаритно-вагового контролю (за погодженням з їх керівниками).

П.п. 12-13 передбачено, що рейдова перевірка здійснюється на підставі щотижневого графіка, графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується керівником Укртрансбезпеки або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин.

Разом з цим, відповідно до п. 14, рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.

Доводи відповідача у наданому відзиві, які вказують на невідповідність акту №0003878 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, що складено 21.06.2019 року за результатом проведеного документального габаритно-вагового контролю, затвердженій новій формі акту Постановою Кабінету Міністрів від 20 травня 2013 №422, є необгрутованими, оскільки даний акт складено відповідно до підпункту 4 п. 5 Порядку взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування.

Зазначений вище акт передбачений саме в рамках дії даного Порядку, саме тому, не варто ототожнювати зміст даного акту зі змістом акту, який передбачено ч.21 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, відповідно до якої складається акт за формою згідно з додатком 3 (акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом).

Щодо заперечень відповідача по відсутності доказів протяжності маршруту, яким проїхав водій транспортного засобу (відстані, яку покладено в розрахунок контролюючими особами як у актах про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, так і у розрахунку плати за проїзд, яка враховувалась при обчисленні плати за проїзд), суд зазначає наступне.

Як вбачається з наданих до матеріалів справи доказів, відстань (протяжність маршруту), зазначена у акті про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та у розрахунку плати за проїзд, яка відповідно враховувалась при обчисленні плати за проїзд, виходячи з положень Порядку № 879, визначалась працівниками згідно відомостей, вказаних водієм щодо маршруту по території України, що підтверджено його підписом як на Акті про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0003878 від 21.06.2019, так і в Розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту №0003878 від 21.06.2019.

Відстань за маршрутом м. Бровари, Київська область - м. Миколаїв (499 км) додатково перевірена судом на підставі даних Інтернет ресурсу della.com.ua, який використовує карти Google.

Судом враховується, що водій Телевний М.Г. підписав складені співробітниками Укртрансбезпеки документи без будь-яких зауважень, в тому числі, і щодо маршруту та відстані перевезення, а, отже, твердження відповідача щодо недостовірності пройденого шляху транспортним засобом та протяжності маршруту спростовуються матеріалами справи.

Таким чином, заперечення відповідача викладені у відзиві на позовну заяву судом відхиляються.

Враховуючи викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 129 ГПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. 129, 236-238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Техноторг-Авто» (54025, Миколаївська обл., м. Миколаїв, просп. Героїв України, буд. 113/1; ідентифікаційний код 34707499) на користь Державного бюджету України плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, в сумі 4404,88 грн.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Техноторг-Авто»(54025, Миколаївська обл., м. Миколаїв, просп. Героїв України, буд. 113/1; ідентифікаційний код 34707499) на користь Державної служби України з безпеки на транспорті (03150, м. Київ, вул. Антоновича, буд. 51; ідентифікаційний код 39816845) судовий збір в сумі 3028,00 грн.

4. Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дати складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржене в порядку та у строки, визначені статтями 253, 254, 256-259 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя В.С. Адаховська