Справа № 178/1458/25
24 грудня 2025 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючої судді Берелет В.В.,
секретаря Янченко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.Кринички справу за позовом Акціонерного товариства «Кредобанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
11 серпня 2021 року між ПАТ «Кредобанк» та ОСОБА_1 було укладено кредитним договір № CL-328845, згідно умов якого відповідачка отримала кредит в розмірі 101000 грн., строком на 60 місяців, зі сплатою відсотків за користування кредитом, з кінцевим терміном повернення кредиту до 10 серпня 2026 року. Представник позивача зазначає, що відповідачка порушила умови кредитного договору та має прострочену заборгованість станом на 23 травня 2025 року в розмірі 89622,03 грн., яка складається із простроченої заборгованості за основним боргом (тіло) - 73319,18 грн.; прострочених відсотків за основним боргом - 16302,85 грн., які представник позивача і просить стягнути з відповідачки. Крім того представник позивача просить стягнути з відповідачки на користь АТ «Кредобанк» 3028 грн. судового збору.
Відповідачка в судове засідання не з'явилась, про дату та місце розгляду справи сповіщена в установленому законом порядку.
Враховуючи, що сторони по справі в судове засідання не з'явились, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів.
Оцінивши докази по справі суд вважає, що вимоги позивача мають бути задоволені, бо у судовому засіданні встановлено, що між ОСОБА_1 та ПАТ «Кредобанк» на підставі ст.1054 ЦК України, договору кредитування № CL-328845 від 11 серпня 2021 року встановлені договірні відносини, згідно яких відповідачка отримала кредит в розмірі 101000 грн., строком на 60 місяців, зі сплатою відсотків за користування кредитом, з кінцевим терміном повернення кредиту до 10 серпня 2026 року.
Відповідно до частин першої, другої статті 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
За змістом статей 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Частиною першою статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
У статті 526 ЦК України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (стаття 1055 ЦК України).
Згідно із частиною першою статті 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов'язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
Однак, відповідачка, отримавши кредит, всупереч вимогам ст. ст. 526, 527 ЦК України, умови договору по своєчасному поверненню кредиту не виконала та має прострочену заборгованість станом на 23 травня 2025 року в розмірі 89622,03 грн., які складаються із простроченої заборгованості за основним боргом (тіло) - 73319,18 грн.; прострочених відсотків за основним боргом - 16302,85 грн.
Враховуючи вищевикладене, перевіривши розрахунок заборгованості за кредитним договором, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову та стягнення з відповідачки на користь АТ «Кредобанк» заборгованості в розмірі 89622,03 грн.
Крім того, при зверненні до суду позивачем був сплачений судовий збір у розмірі 3028 грн.
Відповідно до частини 1 статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки позов задоволено, сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню з відповідачки на користь позивача у розмірі 3028 грн.
Керуючись ст. ст. 259, 263-265, 280, 282 ЦПК України суд, -
Позовні вимоги Акціонерного товариства «Кредобанк» - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 на користь Акціонерного товариства «Кредобанк» / 79026, м.Львів, вул.Сахарова, 78, ЄДРПОУ 09807862 / заборгованість станом на 23 травня 2025 року, за кредитним договором № CL-328845 від 11 серпня 2021 року в розмірі 89622,03 грн., яка складається із простроченої заборгованості за основним боргом (тіло) - 73319,18 грн.; прострочених відсотків за основним боргом - 16302,85 грн., крім того 3028 грн. судового збору, всього 92650 грн. 03 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через Криничанський районний суд шляхом подачі в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачки, поданою протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: В. В. Берелет
р