Єдиний унікальний номер: 448/2289/25
Провадження № 2/448/1034/25
19.12.2025 м.Мостиська
Мостиський районний суд Львівської області в складі:
головуючої судді - Гіряк С.І.
за участі секретаря судового засідання - Гамарської І.І.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Мостиська цивільну справу за позовом:
позивача: заступника керівника Яворівської окружної прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі Мостиської міської ради Львівської області (місцезнаходження: вул. Грушевського, 13, м.Мостиська, Яворівського району Львівської області індекс: 81300) до
відповідача ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ),
предмет та підстави позову: про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки,
учасники справи:
прокурор - Білозір О.М.,
І. Стислий виклад позиції позивача та відповідача
1. До Мостиського районного суду Львівської області надійшов позов заступника керівника Яворівської окружної прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі Мостиської міської ради Львівської області до ОСОБА_1 , в якому просять на підставі ст. 131-1 Конституції України, ст. 23 Закону України «Про прокуратуру, ст.ст. 4, 5, 116, 122, 125, 126, 152, 157, 211, 212 ЗК України, ст. 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель, ст. 56 ЦПК України, зобов'язати ОСОБА_1 звільнити частину самовільно зайнятої земельної ділянки кадастровий номер 4622483900:04:000:0077 площею 6,0 га, яка перебуває у комунальній власності Мостиської міської ради Львівської області, привівши таку до придатного для використання стану шляхом звільнення від сільськогосподарських культур та їх залишків.
2. В обґрунтування позову зазначає, що шляхом моніторингу публічної кадастрової карти та опрацювання карт Яворівського району за допомогою сервісу: https://eos.com/landviewer онлайн платформи для точного землеробства встановлено факт самовільного розорювання невідомими особами земельної ділянки кадастровий номер 4622483900:04:000:0077, яка перебуває у комунальній власності Мостиської міської ради Львівської області, та посіву сільськогосподарської культури на частині земельної ділянки площею 6,00 га, що знаходиться за межами с. Чишки Яворівського району Львівської області.
3. Доповнює, що згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що власником земельної ділянки кадастровий номер 4622483900:04:000:0077 є Мостиська міська рада Львівської області. Відомостей про зареєстроване право оренди чи право постійного користування щодо вищевказаної земельної ділянки в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно не зазначено.
4. Вказує, що під час проведення огляду земельної ділянки встановлено факт самовільної зайняття (шляхом здійснення посіву сільськогосподарської культури, зокрема - сої) частини земельної ділянки кадастровий номер 4622483900:04:000:0077 площею 6,00 га комунальної власності сільськогосподарського призначения, яка розташована за межами с. Чишки Яворівського району Львівської області (Мостиська територіальна громада), що підтверджено комісійним актом обстеження земельної ділянки від 07.10.2025 за участі: заступника голови Мостиської міської ради з питань діяльності виконавчих органів Любомира Корецького; начальника юридичного відділу Мостиської міської ради Андріани Кирилюк; головного спеціаліста відділу земельних ресурсів Мостиської міської ради Олени Ціжман; головного спеціаліста відділу містобудування та архітектури Мостиської міської ради Лідії Гайдук; провідного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства та екології Управління економічного розвитку, інвестицій та інфраструктури Мостиської міської ради Ірени Онисик, у присутності старости старостинського округу №4 Романа Шкульського.
5. Зазначає, що відповідно до листа Мостиської міської ради, скерованого на адресу окружної прокуратури 15.10.2025, встановлено, що згідно доповідної записки старости старостинського округу №4 Шкульського Романа Івановича при огляді території старостинського округу було виявлено ОСОБА_1 , який проводив сільськогосподарські роботи та під час спілкування з яким з?ясовано, що ним самовільно проводились роботи з розорювання земельної ділянки площею 6,00 га з кадастровим номером 4622483900:04:000:0077. Крім цього, актом обстеження земельної ділянки від 07.10.2025 та доданими до нього матеріалами фотофіксації також підтверджено факт самовільного використання вищевказаної земельної ділянки з кадастровим номером 4622483900:04:000:0077 шляхом вирощування сільськогосподарської культури (соя) ОСОБА_1 без наявності будь-яких правовстановлюючих документів для використання земельної ділянки.
6. Вказує, що право оренди вищевказаної земельної ділянки в установленому чинним законодавством порядку не зареєстровано, використовується гр. ОСОБА_1 самовільно, кошти до місцевого бюджету за користування земельною ділянкою не надходили. При цьому, самовільне використання вищезазначеної земельної ділянки порушує права держави в особі позивача, як розпорядника земель комунальної власності, та інтереси держави у сфері забезпечення раціонального використання та охорони земель. Вказує, що Мостиська міська рада Львівської області, як власник самовільно захопленої відповідачем земельної ділянки, була проінформована про виявлені порушення земельного законодавства листами Яворівської окружної прокуратури від 06.10.2025, 16.10.2025. У відповідь на вказаний лист, органом місцевого самоврядування скеровано акт обстеження земельної ділянки, однак, інформації про вжиття заходів щодо звільненої ділянки комунальної власності не надано. Також міською радою на запит прокуратури від 16.10.2025 повторно не надано інформації про те, які заходи вжиті чи будуть вживатись з метою звільнення та повернення земельної ділянки.
7. Отже, вказує, що на даний час частина земельної ділянки з кадастровим номером 4622483900:04:000:0077 площею 6,00 га за межами с. Чишки, Яворівського району, Львівської області та перебуває в комунальній власності Мостиської міської ради Львівської області залишається самовільно зайнятою відповідачем ОСОБА_1 , проте, незважаючи на повідомлення окружною прокуратурою та обізнаність органу місцевого самоврядування про виявлені порушення земельного законодавства та факт самовільного зайняття частини земельної ділянки, радою не вжито жодних заходів до звернення до суду з позовом про звільнення землі, розпорядником яких він же і є. Наголошує, що вказана позовна заява є заходом прокурорського реагування та направлена, насамперед, на захист економічних та суспільних інтересів держави, оскільки, неналежне здійснення Мостиською міською радою Львівської області захисту інтересів держави призводить до незаконного використання земельної ділянки. Враховуючи наведене, просить позов задовольнити.
8. Відповідач ОСОБА_1 позовні вимоги визнав повністю, у поданій заяві вказав, що зобов'язується повернути земельну ділянку та сплатити судові витрати.
ІІ. Заяви (клопотання) учасників справи.
9. Прокурор Яворівської окружної прокуратури Білозір О.М. в підготовчому судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
10. Представник позивача Мостиської міської ради Львівської області в підготовче судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, клопотань про відкладення підготовчого судового засідання не подав.
11. Відповідач ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій вказав, що позовні вимоги визнає у повному обсязі, розгляд справи просить проводити без його участі, доповнив, що зобов'язується повернути земельну ділянку та сплатити судові витрати.
12. Участь у судових засіданнях є правом особи, яка бере участь у справі і ця особа зобов'язана добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки, що закріплено в статті 43 ЦПК України, тому учасників справи неявка не перешкоджає розгляду справи без їх участі.
ІІІ. Процесуальні дії у справі
13. Ухвалою судді від 13.11.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у даній справі та постановлено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
14. В даних конкретних правовідносинах Суд знаходить достатні підстави для ухвалення рішення в підготовчому засіданні відповідно до вимог статті 200 ЦПК.
15. Згідно ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
16. Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи із наступного.
ІV. Обставини справи, встановлені Судом
17. Судом встановлено, що спір виник щодо земельної ділянки кадастровий номер 4622483900:04:000:0077 площею 35,7008 га, яка розташована за адресою: Львівська область, Яворівський район, за межами села Крисовичі Мостиського району, утворилась шляхом поділу земельної ділянки 4622483900:04:000:0052 площею 39,5711 га, та перебуває у комунальній власності Мостиської міської ради Львівської області, з якої частина земельної ділянки площею 6,00 га зайнята відповідачем.
18. Згідно із актом обстеження земельної ділянки від 07.10.2025 комісією Мостиської міської ради, створеної на відповідно до розпорядження голови Мостиської міської ради № 292-Р від 07.10.2025 року у складі голови комісії Любомира Корецького - заступника голови з питань діяльності виконавчих органів, членів комісії: Андріани Кирилюк- начальника юридичного відділу, Олени Ціжман - головного спеціаліста відділу земельних. ресурсів Мостиської міської ради. Лідії Гайдук - головного спеціаліста відділу містобудування та архітектури, Ірени Онисик - провідного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства та екології Управління економічного розвитку, інвестицій та інфраструктури Мостиської міської ради, в присутності Романа Шкульського - старости старостинського округу №4, проведеним на місці обстеженням земельної ділянки встановлено: Земельна ділянка комунальної власності площею 35,7008 та (кадастровий номер 4622483900:04:000:0077) знаходиться за межами населеного пункту с. Чишки Яворівського району Львівської області, землі сільськогосподарського призначення. Частина земельної ділянки орієнтовною площею 6,00 га (визначена за допомогою інтернет ресурсу Google Earth Pro, так як у міській раді відсутній сертифікований інженер-землевпорядник) засіяна сільськогосподарською культурою, а саме - соєю. Встановити особу, яка розорала та засіяла земельну ділянку неможливо, оскільки на час обстеження земляні роботи не проводилися, будь-яка техніка відсутня. Комісія дійшла висновку, що проведеним обстеженням встановлено факт самовільного розорювання і засіяння земельної ділянки комунальної власності сільськогосподарською культурою (соєю).
19. Згідно з доповідної записки старости старостинського округу №4 Шкульського Романа Івановича при огляді території старостинського округу було виявлено ОСОБА_1 , який проводив сільськогосподарські роботи та під час спілкування з яким з?ясовано, що ним самовільно проводились роботи з розорювання земельної ділянки площею 6,00 га за межами с. Чишки на території Мостиської міської ради з кадастровим номером 4622483900:04:000:0077.
20. Яворівська окружна прокуратура інформувала листом від 28.10.2025 року №14.59/05 -23-3922 вих-25 Мостиську міську раду Львівської області про те, що Яворівською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Мостиської міської ради Львівської області подається до Мостиського районного суду Львівської області позовна заява до ОСОБА_1 про зобов'язання звільнити самовільно зайняту частину земельної ділянки кадастровий номер 4622483900:04:000:0077, що перебуває у власності Мостиської міської ради Львівської області.
21. Станом на час розгляду справи земельна ділянка відповідачем не звільнена.
V. Застосоване Судом законодавство
22. За змістом частини четвертої статті 200 ЦПК ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
23. Так, частиною четвертою статті 206 ЦПК передбачено, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
24. Таким чином, ЦПК допускає ухвалення рішення в підготовчому засіданні і в правовідносинах, що виникли між сторонами відповідач позов визнав, таке визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тобто в даному випадку наявні законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову в підготовчому засіданні.
Щодо права прокурора представляти інтереси держави у суді.
25. Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. До місцевого суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.
26. Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокурором інтересів держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів держави у випадку та у порядку, встановленому законом.
Частиною 3 статті 23 Закону України"Про прокуратуру" передбачено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
27. Частиною першою статті 24 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що право подання позовної заяви (заяви, подання) в порядку цивільного, адміністративного або господарського судочинства надається Генеральному прокурору України, його першому заступнику та заступникам, керівникам регіональних та місцевих прокуратур, їх першим заступникам та заступникам.
Відповідно до частини 3 статті 56 Цивільного процесуальногокодексу України у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.
28. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах (ч.4 ст.53 Цивільного процесуального кодексу України).
29. У цій справі, звертаючись до суду з позовом, прокурор зазначав, що Мостиською міською радою Львівської області не вжито належних та ефективних заходів, спрямованих на захист інтересів держави у встановленому законом порядку, що може свідчити про бездіяльність останніх.
Установивши такі обставини, суд констатує, що прокурор звернувся до суду з даним позовом та на підставі ст. 131-1 Конституції України, ч.3 ст.56 ЦПК України і ч.3 ст.23 Закону України"Про прокуратуру" здійснює представництво в суді законних інтересів держави.
Щодо підстави для звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки, привівши таку до придатного для використання стану шляхом звільнення від сільськогосподарських культур та їх залишків.
30. Відповідно до ч. 1 ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
Згідно зі ст.ст. 312, 317, 319, 321, 328, 391 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
31. Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
32. Частиною 1 ст. 84 Земельного кодексу України передбачено, що у державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності.
Предметом спору у цій справі являється звільнення самовільно зайнятої частини (6, 00 га) земельної ділянки кадастровий номер 4622483900:04:000:0077 загальною площею 35,7008га, що відноситься до земель комунальної власності Мостиської міської ради Львівської області сільськогосподарського призначення, шляхом посіву зернових культур - сої, яка знаходиться за межами с.Чишки Яворівського району Львівської області.
34. Статтею 80 ЗК України визначено, що суб'єктами права власності на землю є: а) громадяни та юридичні особи - на землі приватної власності; б) територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності; в) держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади, - на землі державної власності.
До повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, зокрема, розпорядження землями комунальної власності,територіальних громад (положення п. «а» ч. 1 ст. 12 ЗК України).
35. Виходячи з наведених законодавчих положень, органом, уповноваженим здійснювати відповідні функції у даних відносинах щодо розпорядження спірною земельною ділянкою, яка належить до комунальної форми власності, є Мостиська міська рада Львівської області.
Згідно ч. 1, 2 ст. 116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
36. Положеннями ч. 1 ст. 122 ЗК України передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування (положення ч. 1 ст. 123 ЗК України).
37. Згідно ч. 1, 2 ст. 124 ЗК України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі- продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.
38. Таким чином, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Відповідно до ст. 187 ЗК України, державний контроль за використанням та охороною земель полягає в забезпеченні додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами земельного законодавства України.
39. Відповідно до п. 4 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою КМУ від 14.01.2015 №15, Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, організовує та здійснює державний нагляд (контроль), зокрема, за дотриманням органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; додержання строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов'язковим здійсненням заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням; вживає відповідно до закону заходів щодо повернення самовільно зайнятих земельних ділянок їх власникам або користувачам.
За приписами абзацу 1-3 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право: безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель; давати обов'язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов'язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків; складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності.
40. Із наявних матеріалів вбачається, що спірна земельна ділянка зайнята з метою вирощування сільськогосподарських культур.
Статтею 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» визначено, зокрема, що самовільне зайняття земельної ділянки - будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Верховний Суд у постанові від 20.02.2020 у справі №1940/1655/18 вказав, що будь-які дії, направлені на фактичне використання земельної ділянки без оформлення права власності на неї або права постійного користування чи права оренди земельної ділянки в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», є самовільним заняттям земельної ділянки.
41. За приписами п. «б» ч. 1 ст. 211 ЗК України, громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за такі порушення, зокрема, самовільне зайняття земельних ділянок.
Відповідно до ч.2 статті 90 ЗК України порушені права власників земельних ділянок підлягають відновленню в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 ЗК України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
42. Статтею 212 ЗК України передбачено, що самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будинків, будівель і споруд, здійснюється за рахунок громадян або юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки. Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок провадиться за рішенням суду.
43. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав.
44. Враховуючи той факт, що відповідач ОСОБА_1 зайняв частину земельної ділянки площею 6,00 га, яка розташована за межами села Чишки, Яворівський район, Львівська область, та перебуває у комунальній власності Мостиської міської ради Львівської області, самовільно за відсутності правових підстав, така підлягає звільненню привівши таку до придатного для використання стану шляхом звільнення від сільськогосподарських культур та їх залишків.
45. Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність обґрунтованих та достатніх підстав для задоволення позову в повному обсязі.
Слід також зазначити те, що визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону та не порушує права свободи чи інтереси інших осіб.
VI. Судові витрати
46. У відповідності до вимог ст.141, 142 ЦПК України, оскільки відповідач визнав позов до початку розгляду справи по суті, тому позивачу слід повернути з державного бюджету 50 відсотків судового збору, що були сплачені ним при подачі позову до суду, тобто 1211,20 грн. та стягнути з відповідача на користь позивача решту суми сплаченого судового збору у розмірі 1211,20 грн.
Керуючись ст. 12, 13, 76-81, 89, 141, 200, 206, 247, 258, 259, 263-265, 268, 352, 354, 355 ЦПК України, Суд
1. Позов заступника керівника Яворівської окружної прокуратури Львівської області в інтересах держави в особі Мостиської міської ради Львівської області до ОСОБА_1 про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки - задовольнити повністю.
2.Зобов'язати ОСОБА_1 звільнити частину самовільно зайнятої земельної ділянки кадастровий номер 4622483900:04:000:0077 площею 6,0 га, яка перебуває у комунальній власності Мостиської міської ради Львівської області, привівши таку до придатного для використання стану шляхом звільнення від сільськогосподарських культур та їх залишків.
3. Повернути Львівській обласній прокуратурі з державного бюджету 50 відсотків сплаченого судового збору у розмірі 1211 (тисяча двісті одинадцять) гривень 20 коп.
4. Стягнути з ОСОБА_1 на корить Львівської обласної прокуратури судовий збір в розмірі 1211 (тисяча двісті одинадцять) гривень 20 коп.
5.Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
6.Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
7.Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості щодо учасників справи:
Позивач: Яворівська окружна прокуратура Львівської області в інтересах держави в особі: Мостиської міської ради Львівської області, місцезнаходження: вул. Грушевського, 13, м.Мостиська, Яворівського району Львівської області індекс: 81300, ЄДРПОУ 26307500.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Повний текст судового рішення складений 29.12.2025.
Суддя Світлана ГІРЯК