26 грудня 2025 року м. Дніпросправа № 280/7908/24
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Божко Л.А. (доповідач),
суддів: Лукманової О.М., Дурасової Ю.В.,
розглянувши у письмовому провадженні в місті Дніпро апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 02.12.2024 р. (суддя Чорнова Ж.М.) по справі за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про визнання протиправними та скасування рішення
22.08.2024 р. ФОП ОСОБА_1 звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про визнання протиправними та скасування рішення, де просила:
- визнати протиправними дії посадових осіб Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області щодо проведення в період з 04 липня 2024 р. по 09 липня 2024 р. планової перевірки характеристик продукції у відношенні Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ;
-визнати протиправними та скасувати рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 09 липня 2024 року №47, №48, №49, складені Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області у відношенні Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ;
-визнати протиправною та скасувати постанову №11 від 22 липня 2024 року про накладення штрафу у розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 51 000,00 грн, складену Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області у відношенні Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 .
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 02.12.2024 р. в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду позивач подала апеляційну скаргу, де просила скасувати рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 02.12.2024 р., прийняти нову постанову про задоволення позовних вимог.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції не правильно та не повністю досліджені обставини справи.
Дослідивши матеріали справи та докази по справі, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду - залишити без змін в зв'язку з наступним.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області від 02.07.2024 №20 Про проведення планового заходу зі здійснення державного ринкового нагляду, відповідно до вимог пункту 4 частини 1 статті 11 та пункту 1 частини 1 статті 24 Закону України від 02.12.2010 №2735-VI та статті 11 Закону України від 02.12.2010 №2736-VI, з урахуванням п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 №303 "Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану", на виконання секторального плану державного ринкового нагляду на 2024 рік, затвердженого т.в.о. Голови Держпродспоживслужби від 28.11.2023, наказано: начальнику відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Черних А.В., головному спеціалісту відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродпоживслужби в Запорізькій області Головко К.Л., головному спеціалісту відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби I Запорізькій області Меркуловій В.Г. здійснити планови захід на предмет додержання законодавства у сфері державного ринкового нагляду (перевірка характеристик продукції: подрібнювачі харчових продукті та міксери, соковижималки для фруктів та овочів, електричні водонагрівач праски електричні, печі мікрохвильові, мультиварки, кавоварки, фени прилади для укладання волосся, машинки для підстригання волосся та електробритви, епілятори, каміни, електричні обігрівачі, мережеві зарядні пристрої, люстри та інші електричні освітлювальні прилади, які підвішуються або закріплюються на стелі чи на стіні, лампи, включаючи люмінесцентні без інтегрованого баласту, газорозрядні лампи високої інтенсивності та побутові лампи неспрямованого випромінення в частині їх відповідності вимогам Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для побутових лами неспрямованого випромінення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 №734 і Технічного регламенту щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 №804, Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1077, Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1067) магазину "ЛТ Маркет» " за адресою: м. Запоріжжя вул. Ладозька,44 в термін з 04.07.2024 по 09.07.2024.
Згідно з направлення на проведення перевірки начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області від 02.07.2024 №20, відповідно до Закону України від 02.12.2010 №2735-VI та Закону України від 02.12.2010 №2736-VI, наказу від 02.07.2024 №20 посадовими особами органу державного ринкового нагляду за участі: начальнику відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Черних А.В., головного спеціаліста відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродпоживслужби в Запорізькій області Головко К.Л., головного спеціаліста відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби I Запорізькій області Меркуловій В.Г., доручено провести перевірку: характеристик продукції; додержання виог щодо представлення продукції за місцем проведення ярмарку, виставки, показу чи демонстрації в інший спосіб продукції, що не відповідає встановленим вимогам; стану виконання суб'єктом господарювання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів. Тип перевірки: планова. Місце розміщення продукції: мазазин «ЛТ Маркет» за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя вул. Ладозьа,44. Термін проведення перевірки з 04.07.2024 до 09.07.2024. Підставою для проведення перевірки є секторальний план державного ринкового нагляду на 2024 рік, затверджений т.в.о. Голови Держпродспоживслужби від 28.11.2023.
На направленні на проведення перевірки від 02.07.2024 №20 мається власноручний запис та підпис продавця ОСОБА_2 про пред'явлення їй направлення на перевірку, зазначено: "копію направлення отримала, зобов'язуюсь передати ФОП ОСОБА_1 ".
04.07.2024 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області винесено вимогу №20 про надання ФОП ОСОБА_1 місце реєстрації: АДРЕСА_1 , яка здійснює свою господарську діяльність у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 документації на поставку продукції для проведення планової перевірки характеристик продукції відповідно до направлення на проведення перевірки від 02.07.2024 №20, відповідно до якої вимагається надати до органу ринкового нагляду в термін до 08.07.2024 до 17:00 документацію, а саме: договори, накладні, товарно-супровідна документація, інформація про залишки зазначеної продукції, декларація про відповідність, тощо на продукцію:
- світлодіодна лампа ТМ "Neomax" LED NX10L, 10 ВТ 450, штрихкод: 4823052006532, виробник КНР, вартість - 52 грн 00 коп., пакування: картонна коробка в біло-червоних кольорах, 4500К, Е-27, постачальник ТОВ "Алан-Електро" та ТОВ "Комета-2007";
- праска ТМ "ІНФОРМАЦІЯ_4" Steam iron model №: MS-2202, 220-240V, 50-60 Hz, 2200w, made in China, штрихкод: 4008485299946, Art 6786, вартість 729 грн.
На вимозі Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області від 04.07.2024 №20 мається власноручний запис та підпис продавця ОСОБА_2 про отримання нею копії вимоги та про зобов'язання передати ФОП ОСОБА_1 .
Засобами електронного зв'язку на електронну пошту ФОП ОСОБА_1 05.07.2024 направлено вказану вимогу.
Відповідно до наказу (розпорядження) ФОП ОСОБА_1 №1-К від 20.07.2023 про прийняття на роботу, ОСОБА_2 прийнята на роботу з 21.07.2023 на посаду продавця непродовольчих товарів.
Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області винесено акт перевірки характеристики продукції від 09.07.2024 №20, відповідно до якого під час перевірки виявлено порушення вимог законодавства, а саме: п.3 Додатку Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для побутових ламп неспрямованого випромінення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 №734; п.8, 12, 13, 19, 20, 21, 28, 42, 43 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2025 №1067; п.13, 17, 18, 24, 25, 26, 32, 44, 45, 46 Технічного регламенту електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2025 №1077, а саме:
"В ході проведення планової перевірки характеристик продукції в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 " за адресою: АДРЕСА_2 , де веде господарську діляьність ФОП ОСОБА_1 , були перевірені питання відповідності продукції вимогам Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2025 №1067 та Технічного регламенту електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2025 №1077, Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для побутових ламп і неспрямованого випромінення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 734 та Технічного регламенту щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайно енергоспоживчих продуктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 №804.
Згідно візуального огляду продукції та пакування, встановлено факти надання продукції на ринку, яка не відповідає встановленим вимогам, а саме:
- світлодіодна лампа ТМ "Neomax" LED NX10L, 10w, Е27, напруга 165-265В, світловий потік 1000лм, цоколь Е 27, яскраве світло 4500К, ресурс роботи 30000 годин, кут розсіювання 270 градусів, вироблено в КНР, постачальник в Україні ТОВ "Алан-Електро" та ТОВ "Комета-2007", дата виготовлення: відсутня, штрихкод: 4823052006532, вартість - 52 грн 00 коп. На залишку зі слів продавця 5 штук.
Відсутня інформація: про кількість циклів вмикання до передчасного виходу лампи з ладу; про розміри лампи у мм (довжина та діаметр); про час розігрівання лампи до 60% повної світлової віддачі (якщо менше 1 секунди може позначатися як "миттєве повне світло").
- праска ТМ "ІНФОРМАЦІЯ_4", Steam iron model №: MS-2202, 220-240V, 50-60 Hz, 220w, made in China, штрихкод: 4008485299946, Art 6786, вартість 729 грн. На залишку зі слів продавця 1 штука.
Відсутня інформація: на продукції, її маркуванні, пакуванні про виробника та імпортера. Інструкція складена на іноземній мові, що порушує вимоги закону щодо порядку застосування мов. Не нанесено знак відповідності технічним регламентам.
Під час перевірки характеристик продукції продавцю вказаного магазину ОСОБА_3 надано вимогу від 04.07.2024 №20 про надання суб'єктом господарювання документації, що дає змогу ідентифікувати постачальника вищезазначеної продукції, для передачі ФОП ОСОБА_1 , із зазначенням терміну надання документів до 17 годин 00 хвилин 08.07.2024.
Також засобами електронного зв'язку на електронну пошту, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ФОП ОСОБА_1 05.07.2024 направлено вказану вимогу.
ФОП ОСОБА_1 протягом строку проведення перевірки характеристик продукції та станом на 09.07.2024 не надано документацію, яка дає змогу ідентифікувати постачальника вищезазначеної продукції.
Відповідно до ч.7 ст.8 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" ФОП ОСОБА_1 вважається особою, що ввела вищезазначену продукцію в обіг.
В ході здійснення перевірки проводилась відеофіксація.".
09.07.2024 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області складено протокол №6 про виявлені порушення вимог Закону №2735 та Закону №2736, в якому зазначено, що ФОП ОСОБА_1 протягом строку проведення перевірки характеристик продукції та станом на 09.07.2024 не надано запитану документацію.
Відповідачем з урахуванням виявленних порушень, було вжито обмежувальні (корегувальні) заходи щодо такої продукції, а саме було винесено рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 09.07.2024 №47, в якому встановлено обмежувальний (корегувальний) захід: вжити заходів через взаємодію з розповсюджувачем (постачальником) /імпортером/ уповноваженим представником виробника/ виробником в ланцюгу постачання продукції щодо усунення формальної невідповідності, шляхом зазначення на продукції, її пакуванні, маркуванні інформації про виробника та імпортера: найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу. Інструкцію складено на іноземній мові, що порушує вимоги закону щодо порядку застосування мов. Нанести знак відповідності технічним регламентам. Обмежувальний захід вжити шодо всього обсягу продукції (однієї праски ТМ "Domotec", Steam iron model №: MS-2202, 220-240V, 50-60 Hz, 220w, made in China, штрихкод: 4008485299946, Art 6786).
Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 09.07.2024 №48 встановлено обмежувальний (корегувальний) захід: вжити заходів через взаємодію з розповсюджувачем (постачальником) /імпортером/ уповноваженим представником виробника/ виробником в ланцюгу постачання продукції щодо приведення продукції у відповідність встановленим вимогам, шляхом зазначення на видному місці на упаковці інформації: про кількість циклів вмикання до передчасного виходу лампи з ладу; про розміри лампи у міліметрах (довжина та діаметр); про час розігрівання лампи до 60% повної світлової віддачі (якщо менше 1 секунди може позначатися як "миттєве повне світло"). Обмежувальний захід вжити шодо всього обсягу продукції (п'ять світлодіодних ламп ТМ "Neomax" LED NX10L, 10w, Е27, штрихкод: 4823052006532, вироблено в КНР).
Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 09.07.2024 №49 встановлено обмежувальний (корегувальний) захід: вжити заходів щодо тимчасової заборони надання вищезазначеної продукції на ринку до приведення її у відповідність із встановленими вимогами. Обмежувальний захід вжити шодо всього обсягу продукції (п'ять світлодіодних ламп ТМ "Neomax" LED NX10L, 10w, Е27, штрихкод: 4823052006532, вироблено в КНР).
Листом Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області №Вих-5.1-08.1-10/2492 від 22.07.2024 направлено на адресу реєстрації, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, акт перевірки та рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, протокол про виявлені порушення, який було повернуто без вручення з відміткою АТ "Укрпошта" за закінченням терміну зберігання.
Листом Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області №Вих-5.1-08.1-10/2495 від 10.07.2024 направлено ФОП ОСОБА_1 на адресу ведення господарської діяльності (магазин " ЛТ Маркет" за адресою: АДРЕСА_2 ) та надану адресу для листування ( АДРЕСА_3 ), акт перевірки та рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, протокол про виявлені порушення.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №6903600921373, лист вручено особисто 13.07.2024.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №6903600921349, лист вручено особисто 22.07.2024.
Листом Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області №Вих-5.1-08.1-10/2493 від 10.07.2024 направлено ФОП ОСОБА_1 на адресу реєстрації, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, на адресу ведення господарської діяльності (магазин " ІНФОРМАЦІЯ_1 " за адресою: АДРЕСА_2 ) та надану адресу для листування ( АДРЕСА_3 ), запрошення на розгляд матеріалів позапланової перевірки характеристик продукції (акт від 09.07.2024 №20) на 22.07.2024 об 11 год. 00 хв. за адресою: м. Запоріжжя пр. Маяковського,20-а/703. Повідомлено, що у випадку неприбуття уповноваженої особи або ФОП ОСОБА_4 , розгляд матеріалів планової перевірки відбудеться за їх відсутності. Попереджено, що у випадку неявки питання про застосування штрафних санкцій передбачених ст.44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", будуть вирішені без її участі.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №6903600921373, лист вручено особисто 13.07.2024.
Засобами електронного зв'язку на електронну пошту ФОП ОСОБА_1 10.07.2024 направлено матеріали справи.
На підставі висновків акту від 09.07.2024 №20, протоколу про виявлені порушення вимог Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" та Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції", відеофіксації в кількості 5 файлів, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області було винесено постанову від 22 липня 2024 року №11 про накладення штрафу, якою постановлено фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 сплатити у 15-денний строк штраф у розмірі 3000 (три тисячі) неоподатковуваних мінімумів громадян у сумі 51 000 грн (п'ятдесят одна тисяча гривень 00 копійок).
Листом Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області №Вих-5.1-08.1-10/2631 від 22.07.2024 направлено на адресу реєстрації, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, постанову про накладення штрафу від 22.07.2024 №11, який було повернуто без вручення з відміткою АТ "Укрпошта" за закінченням терміну зберігання.
Листом Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області №Вих-5.1-08.1-10/2630 від 22.07.2024 направлено на адресу ведення господарської діяльності (магазин "ЛТ Маркет" за адресою: м. Запоріжжя вул. Ладозька,44) та надану адресу для листування (м. Запоріжжя вул. Сергія Синенка,61/12), постанову про накладення штрафу від 22.07.2024 №11.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №6903600938705, лист вручено за довіренісю 08.08.2024.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №6903600938748, лист вручено за довіренісю 08.08.2024.
Позивач, не погодившись з діями посадових осіб Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області щодо проведення в період з 04.07.2024 по 09.07.2024 планової перевірки характеристик продукції, та з вимогами про визнання протиправними та скасування рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 09.07.2024 №47, №48, №49, постанови №11 від 22.07.2024 про накладення штрафу, звернулась з даним позовом до суду.
Відповідно статті 1 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» станом на час прноведеннЯ перевірки встановлено, що «державний ринковий нагляд (далі - ринковий нагляд) - діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам;…».
Статтею 4 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукціїпередбачено, що «1. Метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам».
Відповідно статті 5 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» встановлені Основні принципи ринкового нагляду і контролю продукції, зокрема:
« 1.1) пропорційність заходів ринкового нагляду, що вживаються органами ринкового нагляду, рівню загрози суспільним інтересам;
2) об'єктивність, неупередженість та компетентність органів ринкового нагляду і митних органів при здійсненні ринкового нагляду і контролю продукції;
…12) наявність законних підстав, визначених цим Законом та виданими відповідно до нього іншими нормативно-правовими актами, для вжиття заходів ринкового нагляду і контролю продукції;
…17) результативність та пропорційність відповідальності суб'єктів господарювання за порушення вимог цього Закону, Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції" та інших встановлених вимог, її спрямованість на попередження вчинення суб'єктами господарювання порушень, а також можливість посилення санкцій у разі повторного вчинення суб'єктом господарювання того самого порушення;…».
Згідно статті 22 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»
«1. Заходами ринкового нагляду є:
1) перевірки характеристик продукції, у тому числі відбір зразків продукції та їх експертиза (випробування);
2) обмежувальні (корегувальні) заходи, що включають: а) обмеження надання продукції на ринку; б) заборону надання продукції на ринку; в) вилучення продукції з обігу; г) відкликання продукції; 3) контроль стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів; 4) попередження органами ринкового нагляду споживачів (користувачів) про виявлену цими органами небезпеку, що становить продукція».
А відповідно статті 23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» «1. Під час проведення перевірок характеристик продукції проводиться перевірка документів, у разі необхідності - обстеження зразків продукції, за результатами яких приймається рішення про відбір та експертизу (випробування) зразків продукції, про що зазначається в акті, підготовленому відповідно до вимог статті 23- 1 цього Закону.
…3. Органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції. …Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові - у розповсюджувачів та виробників такої продукції.
Статтею 24 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» передбачено, що «1. Органи ринкового нагляду проводять перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів:
1) планові - згідно із секторальними планами ринкового нагляду;.
…2. Під час проведення перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів на підставах, визначених пунктом 1 і підпунктом "а" пункту 2 частини першої цієї статті:
1) на початковому етапі перевірки об'єктами перевірки є:
а) наявність знака відповідності технічним регламентам, якщо його нанесення передбачено технічним регламентом на відповідний вид продукції, та додержання вимог щодо форми, опису, правил та умов нанесення знака відповідності технічним регламентам, а також правил його застосування;
б) наявність супровідної документації, яка має додаватися до відповідної продукції (зокрема інструкція з користування продукцією), етикетки, маркування, інших позначок, якщо це встановлено технічними регламентами, та їх відповідність встановленим вимогам;
в) наявність декларації про відповідність, якщо згідно з технічним регламентом на відповідний вид продукції продукція при її розповсюдженні має супроводжуватися такою декларацією;… .
2) на наступних етапах перевірки можуть бути проведені:
а) обстеження зразків відповідної продукції та ідентифікація виробника продукції;
б) відбір та експертиза (випробування) зразків продукції (у разі якщо є підстави вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам)».
Згідно статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» встановлено, що «2. До особи, яка ввела продукцію в обіг або відповідно до цього Закону вважається такою, що ввела продукцію в обіг, застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в разі:
…2) введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам (крім випадків, передбачених статтею 28 та частиною третьою статті 29 цього Закону), - у розмірі від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на суб'єкта господарювання вже накла дено штраф, - у розмірі чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5. При визначенні розміру штрафу за порушення враховуються всі обставини його вчинення, зокрема характер, передумови і причини порушення, факт повторного вчинення того самого порушення, за яке на особу протягом останнього року було накладено штраф, кількість відповідних порушень, вчинених особою протягом останніх трьох років, ступінь вини особи, наявність або відсутність негативних наслідків порушення, їх масштаб та можливість їх усунення».
Судом встановлено, що 09.07.2024 р. складений протокол №6 про виявлені порушення вимог вищезазначеного Закону, де вказано, що ФОП ОСОБА_1 протягом строку проведення перевірки не надала відповідної документації, що дала б змогу ідентифікувати постачальника продукції.
Тому ФОП ОСОБА_1 вважається особою, яка ввела продукцію в обіг, про що зазначено в додатках до акту перевірки.
За результатами проведеної перевірки прийняті рішення про вжиття обмежувальних заходів, спрямованих на запобігання або уникнення ризиків суспільним інтересам.
До суб'єкта господарювання застосовані адміністративно - господарські санкції у вигляді штрафу за введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам.
22.07.2024 р. відповідачем прийняте рішення про накладення штрафних санкцій, передбачених п.2 ч.2 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» за введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам на суму 51 000 грн.
Суд апеляційної інстанції повністю погоджується з прийнятим спірним рішенням і доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.
Враховуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про залишення без задоволення апеляційної скарги, рішення суду - залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 315,316,321,322,325 КАС України, суд -
Апеляційну скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 02.12.2024 р. - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів з дня її прийняття шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий - суддя Л.А. Божко
суддя О.М. Лукманова
суддя Ю. В. Дурасова