Справа № 420/4763/25
26 грудня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потоцької Н.В.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку ст. 262 КАС України) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СГ ТОРГ» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання зареєструвати податкові накладні,
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СГ ТОРГ» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України, в якому позивач просить:
визнати протиправним та скасувати рішення комісії регіонального рівня ГУ ДПС в Одеській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11626409/39236326 від 13.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 05.12.2022;
зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ТОВ «СГ ТОРГ» (ЄДРПОУ 39236326) №5 від 05.12.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного отримання;
визнати протиправним та скасувати рішення комісії регіонального рівня ГУ ДПС в Одеській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11626414/39236326 від 13.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №20 від 12.12.2022;
зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ТОВ «СГ ТОРГ» (ЄДРПОУ 39236326) №20 від 12.12.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного отримання;
визнати протиправним та скасувати рішення комісії регіонального рівня ГУ ДПС в Одеській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11626415/39236326 від 13.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №25 від 15.12.2022;
зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ТОВ «СГ ТОРГ» (ЄДРПОУ 39236326) №25 від 15.12.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного отримання;
визнати протиправним та скасувати рішення комісії регіонального рівня ГУ ДПС в Одеській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11626417/39236326 від 13.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №36 від 22.12.2022;
зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ТОВ «СГ ТОРГ» (ЄДРПОУ 39236326) №36 від 22.12.2022 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного отримання.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 18.09.2023 року (набуло чинності 25.12.2023р.) по справі №420/9212/23 визнано протиправним та скасовано рішення ГУ ДПС в Одеській області про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку - ТОВ «СГ ТОРГ» та зобов'язано ГУ ДПС в Одеській області виключити ТОВ «СГ ТОРГ» з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості.
28.12.2023 року ГУ ДПС в Одеській області виконало судове рішення, та виключило Позивача з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості.
29.07.2024 р. на адресу контролюючого органу Товариством було направлено повідомлення №55 про надання пояснень та/або копій документів щодо 14-ти податкових накладних, в тому числі: накладних №5 від 05.12.2022 року, №20 від 12.12.2022 року, №25 від 15.12.2022 та №36 від 22.12.2022 року в якому було зазначено усі обставини виниклої ситуації з посиланням на фактичні дані та додано всі документи, що розкривають зміст операцій.
За наслідками розгляду повідомлення №55 від 29.07.2024 року контролюючим органом прийнято серед інших наступні рішення, а саме:
рішення №11626409/39236326 від 13.08.2024 року про відмову у здійсненні реєстрації податкової накладної №5 від 05.12.2022 р.;
рішення №11626414/39236326 від 13.08.2024 року про відмову у здійсненні реєстрації податкової накладної №20 від 12.12.2022 р.;
рішення №11626415/39236326 від 13.08.2024 року про відмову у здійсненні реєстрації податкової накладної №25 від 15.12.2022 р.;
рішення №11626417/39236326 від 13.08.2024 року про відмову у здійсненні реєстрації податкової накладної №36 від 22.12.2022 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з: ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку. В графі «Додаткова інформація (зазначити конкретні документи)» проставлено прочерк.
Вважаючи дії контролюючого органу протиправними та такими, що суперечать вимогам чинного законодавства, ТОВ «СГ ТОРГ» звернулось до суду за захистом своїх порушених прав, свобод та інтересів, просить визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у реєстрації податкових накладних №5 від 05.12.2022 року, №20 від 12.12.2022, №25 від 15.12.2022 та №36 від 22.12.2022 року Комісії Головного управління ДПС в Одеській області, яка уповноважена приймати рішення про реєстрацію накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації. Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну датою її фактичного отримання.
Процесуальні дії
Ухвалою судді від 19.02.2025 року залишено позовну заяву без руху у зв'язку несплатою судового збору.
26.02.2025 року до суду за вхід. №ЕС/17381/25 надійшла заява на виконання ухвали з доказами сплати судового збору.
Ухвалою суду від 05.03.2025 відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження (відповідно до ст. 262 КАСУ) без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
20.03.2025 року за вхід.№ЕС/26022/25 надійшов відзив на позов, в якому зазначено, що відповідно до фактичних обставин справи, Позивач засобами електронного зв'язку направив на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні №5 від 05.12.2022, №20 від 12.12.2022, №25 від 15.12.2022, №36 від 22.12.2022 на загальну суму - 839 850,0 грн.
За отриманими Квитанціями №1 з Єдиного вікна приймання звітності Державної податкової служби України Позивачу було повідомлено, що реєстрація податкових накладних зупинена, оскільки: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрації податкових накладних, в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Податкова накладна складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку».
Надалі платник податку направив засобами електронного зв'язку повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК.
Разом з Повідомленнями про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування на розгляд Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування Головного управління ДПС в Одеській області зазначаємо, що згідно договору №Н22/05-2022 поставки нафтопродуктів від 22.05.2022 року, якість товару повинна відповідати технічним умова (ТУ) і державним стандартам (ДСТУ), що діють на території України та підтверджуються певними документами, але Позивачем не надано жодного ТУ чи ДСТУ, щодо товару.
Також, товарно-транспортні накладні надані Позивачем на розгляд комісії регіонального рівня не відповідають вимогам наказу Міністерства транспорту України «Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» від 14.10.1997 №363 (в редакції від 12.07.2019), а саме підпункту 11.1 пункту 11 Правил оформлення документів на перевезення Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, зокрема у наданих товарно-транспортних накладних не заповнено обов'язкових граф щодо вантажо-розвантажувальних операцій.
Позивачем надані банківські виписки складені з порушеннями чинного законодавства.
За рішеннями Комісії №11626409/39236326 від 13.08.2024, №11626414/39236326 від 13.08.2024, №11626415/39236326 від 13.08.2024, №11626417/39236326 від 13.08.2024 Позивачу відмовлено в реєстрації податкових накладних №5 від 05.12.2022, №20 від 12.12.2022, №25 від 15.12.2022, №36 від 22.12.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
01.05.2025 за вхід.№ЕС/41904/25 надійшли додаткові пояснення позивача, в яких наголошено, що Відповідач посилається на те, що станом на дату зупинення реєстрації податкових накладних ТОВ "СГ ТОРГ" мало статус ризикового підприємства на підставі п.8 Критеріїв ризиковості, але вказане твердження не відповідає дійсності, у зв'язку з тим, що рішення №50593 від 08.11.2022 Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС в Одеській області про відповідність ТОВ «СГ ТОРГ» критеріям ризиковості було визнано незаконним та скасовано в судовому порядку (справа №420/9212/23). З викладеного вбачається, що у разі визнання судом незаконним (протиправним) індивідуальний акт є таким, що не діє з моменту його прийняття, тобто станом на дату зупинення реєстрації податкових накладних ТОВ «СГ ТОРГ» не перебувало у статусі «ризикового підприємства».
Також зазначено таке:
ТОВ «СГ ТОРГ» не повинно було надавати на розгляд Комісії ДСТУ (державний стандарт України) або ТУ (технічні умови виробника) у зв'язку з тим, що зазначені документи не є первинними документами бухгалтерського обліку, а є загальнодержавними стандартами та нормативними документами і знаходяться в загальному доступі;
перелік обов'язкових реквізитів, відповідно до ст. 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт» є вичерпним, та не містить таких «обов'язкових» на думку Відповідача реквізитів, як інформації про вантажо-розвантажувальні операції, що фактично спростовує твердження Відповідача про те, що надані Позивачем на розгляд Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС в Одеській області товаротранспортні накладні складені з порушенням вимог Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом;
ТОВ «СГ ТОРГ» взагалі не надавало на розгляд Комісії банківські виписки. Замість них Позивачем надавались платіжні доручення/інструкції.
ТОВ «СГ ТОРГ», код ЄДРПОУ 39236326, знаходиться за юридичною адресою: 67600, Україна, Одеська область, Одеський район, м. Біляївка, вул. Костіна, 5/1.
Основним видом господарської діяльності ТОВ «СГ ТОРГ» є роздрібна та оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.
Товариство з обмеженою відповідальністю «СГ ТОРГ» отримало ліцензію на оптову торгівлю пальним, за відсутність місць оптової торгівлі №990614201901068 від 02.07.2019р. та станом на 01.12.2022 року мало 27-м ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним за №№15540314201900036; 15540314201900117; 15510314201900139; 15510314201900124; 15520314201900127; 15180314201900136; 15090314201900038; 15050314201900129; 15120314201900128; 15520314201900509; 15510314201900517; 15120314202000119; 15100314202000120; 15520314202000151; 15520314202100076; 15140314202200047; 15090314202200046; 15130314202200045; 15140314202200044; 15170314202200078; 15120314202200076; 15290314202200079; 15160314202200077; 15090314202200080; 15140314202200085; 15040314202200086; 15520314202200090.
07.07.2021 року ТОВ «СГ ТОРГ» уклало з ТОВ «ЕПІЦЕНТР К» договір постачання світлих нафтопродуктів та скрапленого газу №30/86-Т, відповідно до умов якого Товариство взяло на себе обов'язок поставити Покупцю через мережу автомобільних газозаправних пунктів/автомобільних заправних станцій світлі нафтопродукти (Бензин, Дизельне пальне) та скраплений газ, тобто Товар.
Відповідно до пунктів 1.2.-1.4. Договору Постачальник видає Покупцю Талони на пальне встановленої форми, відповідного номіналу. Асортимент, ціна, загальна вартість та кількість Товару погоджується сторонами у рахунку на оплату, видатковій накладній.
Відповідно до п.3.1. Договору після погодження Сторонами асортименту, кількості та ціни Товару Постачальник видає за видатковою накладною Покупцю Талони на пальне встановленої форми, відповідного номіналу.
Відповідно до п.3.3. Договору Талон на пальне є товарно-розпорядчим документом на Товар, на підставі якого здійснюється відпуск Товару на АЗС.
Відповідно до п.6.1. Договору АГЗП/АЗС здійснює відпуск пального цілодобово, автомобілі заправляються через паливороздавальні колонки в порядку черги.
На протязі червня-грудня 2022 року ТОВ «СГ ТОРГ», на виконання умов договору постачання світлих нафтопродуктів та скрапленого газу №30/86-Т від 07.07.2021 року здійснив відпуск по талонам пального через власні АГЗП та АЗС.
Всього в період - грудень 2022 року в паливні баки автотранспорту ТОВ «ЕПІЦЕНТР К» було заправлено (відвантажено) на АЗС/АГЗП ТОВ «СГ ТОРГ» наступна кількість пального: - дизельне паливо у кількості 15000 літрів (талони), на загальну суму 839850 грн.
Факт відвантаження пального, тобто проведення господарської операції з постачання пального підтверджується первинними документами бухгалтерського обліку, а саме:
видатковою накладною №166 від 05.12.2022 року, підписанням якої Покупець підтвердив отримання талонів на замовлену кількість товару (пального) у повному обсязі;
видатковою накладною №177 від 12.12.2022 року, підписанням якої Покупець підтвердив отримання талонів на замовлену кількість товару (пального) у повному обсязі;
видатковою накладною №180 від 15.12.2022 року, підписанням якої Покупець підтвердив отримання талонів на замовлену кількість товару (пального) у повному обсязі;
видатковою накладною №191 від 26.12.2022 року, підписанням якої Покупець підтвердив отримання талонів на замовлену кількість товару (пального) у повному обсязі;
По зазначеним 4 господарським операціях Позивачем було складено спірні податкові накладні №5 від 05.12.2022 року, № 20 від 12.12.2022, №25 від 15.12.2022 та №36 від 22.12.2022.
На виконання умов договорів Покупець здійснив оплату за отриманий у 2022 році Товар у розмірі 839851 грн., що підтверджується платіжними інструкціями кредитового переказу коштів №230278, №228271, №226330 та №227362.
На підтвердження походження товару, та наявності його у ТОВ «СГ ТОРГ» на дату проведення господарських операцій в грудні 2022 року, на адресу фіскального органу разом з вище переліченими документами бухгалтерського обліку та письмовими поясненнями надавалось документальне підтвердження придбання товару (пального), а саме:
Договір поставки нафтопродуктів №Н22/05-2022 від 22.05.2022 року, відповідно до умов якого ТОВ «СГ ТОРГ» придбало у ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ» паливо;
Видаткова накладна №262 від 20.07.2022 року та товаротранспортна накладна №Р262 від 20.07.2022 року, відповідно до яких ТОВ «СГ ТОРГ» отримав від ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ» дизельне паливо у кількості 11000 літрів;
Видаткова накладна №365 від 17.10.2022 року та товаротранспортна накладна №Р365 від 17.10.2022 року, відповідно до яких ТОВ «СГ ТОРГ» отримало від ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ» дизельне пальне у кількості 4541 літрів.
ТОВ «СГ ТОРГ» було складено в електронній формі відповідну податкову накладну №5 від 05.12.2022 та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРАН).
29.12.2022 Товариство було повідомлено, що документ прийнято, реєстрація податкової накладної №5 від 05.12.2022 року зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.
ТОВ «СГ ТОРГ» було складено в електронній формі відповідну податкову накладну №20 від 12.12.2022 року та подано податкову накладну №20 від 12.12.2022 року на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРАН).
29.12.2022 р. Товариство було повідомлено, що документ прийнято, реєстрація податкової накладної №20 від 12.12.2022. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.
ТОВ «СГ ТОРГ» було складено в електронній формі відповідну податкову накладну №25 від 15.12.2022 та подано податкову накладну №25 від 15.12.2022 на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРАН).
29.12.2022 Товариство було повідомлено, що документ прийнято, реєстрація податкової накладної №25 від 15.12.2022 зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.
ТОВ «СГ ТОРГ» було складено в електронній формі відповідну податкову накладну №36 від 22.12.2022 та подано податкову накладну №36 від 22.12.2022 на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРАН).
29.12.2022 Товариство було повідомлено, що документ прийнято, реєстрація податкової накладної №36 від 22.12.2022 зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.
Рішеннями Комісії №11626409/39236326 від 13.08.2024, №11626414/39236326 від 13.08.2024, №11626415/39236326 від 13.08.2024, №11626417/39236326 від 13.08.2024 Позивачу відмовлено в реєстрації податкових накладних №5 від 05.12.2022, №20 від 12.12.2022, №25 від 15.12.2022, №36 від 22.12.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Також судом встановлено, що Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 18.09.2023 року (набуло чинності 25.12.2023р.) по справі №420/9212/23 визнано протиправним та скасовано рішення ГУ ДПС в Одеській області про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку - ТОВ «СГ ТОРГ» та зобов'язано ГУ ДПС в Одеській області виключити ТОВ «СГ ТОРГ» з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості.
Вимогами ч.1 ст.2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до вимог ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Керуючись положеннями вищевказаних законів, Кодексом та контекстом Конституції України можна зробити висновок, що однією з найважливіших тенденцій розвитку сучасного законодавства України є розширення сфери судового захисту, в тому числі судового контролю за правомірністю і обґрунтованістю рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України), Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі - Постанова №1246), Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1165 (далі - Порядок №1165), Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року №520 (далі - Порядок №520).
Згідно з вимогами пп. «а», «б» п.185.1 ст.185 ПК України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Відповідно до вимог п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до вимог п.201.7 ст.201 ПКУ податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Пунктом 201.1 ст.201 ПКУ встановлений обов'язок платника податків на дату виникнення податкових зобов'язань скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до вимог п.201.10 ст.201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01.07.2017 в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відповідно до пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 20.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Пунктом 13 Порядку №1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Аналогічні приписи наведені у пункті 201.16 статті 201 ПК України, згідно з яким реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11 грудня 2019 року №1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, Порядок розгляду скарги щодо рішення комісії про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вказаний Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі права та обов'язки їх членів.
Відповідно до вимог п.5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Пунктами 10, 11 Порядку №1165 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Згідно з вимогами абзацу 2 п. 25, п. 26 Порядку №1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.
Відповідно до вимог п.44 Порядку №1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).
Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року №520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зокрема окреслений Порядок визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 Порядку №520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Пунктами 3,4 Порядку №520 встановлено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги».
Відповідно до вимог п.5 Порядку №520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.
Згідно з вимогами п.6 Порядку №520 Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної/розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Пунктом 7 Порядку №520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Відповідно до вимог п.п.9-12 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
- ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;
- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.
Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Під час розгляду судом встановлено, що реєстрація податкових накладних №5 від 05.12.2022, №20 від 12.12.2022, №25 від 15.12.2022, №36 від 22.12.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена із зазначенням що податкова накладна складена та подана платником податку який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку.
Пункт 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість (Додаток 1 до Порядку №1165) визначає, що одним з таких критеріїв є: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
У квитанціях про зупинення реєстрації податкової накладної запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Як встановлено зі змісту квитанцій про зупинення реєстрації податкової, контролюючий орган не вказав, які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація податкової накладної стала можливою, що також свідчить про невідповідність сформованої квитанції вимогам до неї, які визначені пунктом 11 Порядку №1165.
Суд зазначає, що зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування без зазначення чіткого переліку документів, необхідних для прийняття рішення про їх реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, позбавило позивача можливості надати достатній обсяг підтверджуючих та відповідних документів.
Отже, як вбачається з викладеного, саме лише зазначення про відсутність документів не є достатньою та законною підставою для відмови в реєстрації податкових накладних, оскільки контролюючий орган має зазначити об'єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкових накладних з урахуванням відсутності таких документів, при цьому надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.
Як вбачається з матеріалів справи, після отримання квитанцій про зупинення податкової накладної, позивачем було направлено повідомлення про подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено.
У зв'язку із цим, позивачем було самостійно надано документи на власний розсуд, які, на думку останнього, підтверджують реальність господарських операцій з його контрагентом та складені вищезазначені податкові накладні.
Слід зазначити, що надіслані позивачем письмові пояснення з копіями первинних та інших документів повністю відображають зміст господарських операцій позивача із певними його контрагентами та були достатніми для прийняття податковим органом рішення про реєстрацію податкової накладної.
При цьому, контролюючий орган, після отримання від позивача письмових пояснень з доданими документами, на адресу позивача жодних запитів щодо недостатності документів, або їх невідповідності чинному законодавству України для прийняття рішення в рамках розглядуваних пояснень не надав.
Суд погоджується з доводами позивача, що на момент прийняття оскаржуваних рішень про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН, позивач виконав вимоги Податкового кодексу України та Порядку №520 щодо підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних, а надані ним документи та пояснення є достатніми для їх реєстрації.
Окремо суд зазначає, що можливість виконання платником податків обов'язку надати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного переліку цих документів. Хоча перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, визначено Порядком №520, конкретний перелік таких документів може залежати, зокрема, від змісту операції з постачання, суб'єктного складу її учасників, їх податкової поведінки.
Загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Здійснення моніторингу відповідності платника податків критеріям ризиковості є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 18.02.2020 року по справі №360/1776/19.
У випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для податкового органу, відповідно створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.
Крім того, на думку суду, рішення суб'єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.
Приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України.
Предметом розгляду, у даному випадку, є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкових накладних, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом.
У свою чергу, при реєстрації податкової накладної фактично проводиться моніторинг операції чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями. А тому, в даному випадку суд не робить висновків щодо реальності операцій за участю позивача, а лише оцінює наявність чи відсутність підстав для реєстрації податкових накладних.
В спірних рішеннях про відмову у реєстрації податкової накладної також не вказано конкретного переліку документів, ненадання яких стало підставою для відмови у реєстрації податкової накладної.
Таким чином, зважаючи на те, що наданих контролюючому органу документів та письмових пояснень було достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних №5 від 05.12.2022, №20 від 12.12.2022, №25 від 15.12.2022, №36 від 22.12.2022, то комісія регіонального рівня не мала правових підстав для відмови позивачу у їх реєстрації з підстав, вказаних в оскаржуваних рішеннях.
З огляду на зазначене, Головним управлінням ДПС в Одеській області не доведено правомірність своїх рішень щодо відмови у реєстрації податкових накладних №11626409/39236326 від 13.08.2024, №11626414/39236326 від 13.08.2024, №11626415/39236326 від 13.08.2024, №11626417/39236326 від 13.08.2024.
Також, суд вважає обґрунтованими вимоги про зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №5 від 05.12.2022, №20 від 12.12.2022, №25 від 15.12.2022, №36 від 22.12.2022.
Відповідно до вимог пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій, зокрема, набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення).
Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку. Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.
Згідно з вказаними нормами, податковий орган реєструє податкову накладну, у тому числі, на підставі рішення суду датою набрання ним законної сили або іншою датою, вказаною у рішенні.
Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом апеляційної інстанції не встановлено.
Відповідно до вимог ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до вимог ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Отже, в адміністративному процесі, як виняток із загального правила, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень встановлена презумпція його винуватості. Презумпція винуватості покладає на суб'єкта владних повноважень обов'язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
При розв'язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999 року у справі "Гарсія Руїз проти Іспанії", від 22.02.2007 року у справі "Красуля проти Росії", від 05.05.2011 року у справі "Ільяді проти Росії", від 28.10.2010 року у справі "Трофимчук проти України", від 09.12.1994 року у справі "Хіро Балані проти Іспанії", від 01.07.2003 року у справі "Суомінен проти Фінляндії", від 07.06.2008 року у справі "Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії") і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Так, з урахуванням вказаної норми КАС України на користь позивача належить стягнути 9689,60 грн. судових витрат, сплачених згідно платіжної інструкції №6699 від 21.02.2025 року.
Керуючись ст.ст.2-9, 139, 242, 246, 250, 251, 255, 262, 293-297 КАС України, суд,
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «СГ ТОРГ» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання зареєструвати податкові накладні - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії регіонального рівня ГУ ДПС в Одеській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11626409/39236326 від 13.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №5 від 05.12.2022.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ТОВ «СГ ТОРГ» (ЄДРПОУ 39236326) №5 від 05.12.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного отримання.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії регіонального рівня ГУ ДПС в Одеській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11626414/39236326 від 13.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №20 від 12.12.2022.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ТОВ «СГ ТОРГ» (ЄДРПОУ 39236326) №20 від 12.12.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного отримання.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії регіонального рівня ГУ ДПС в Одеській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11626415/39236326 від 13.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №25 від 15.12.2022.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ТОВ «СГ ТОРГ» (ЄДРПОУ 39236326) №25 від 15.12.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного отримання.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії регіонального рівня ГУ ДПС в Одеській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №11626417/39236326 від 13.08.2024 року про відмову в реєстрації податкової накладної №36 від 22.12.2022.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ТОВ «СГ ТОРГ» (ЄДРПОУ 39236326) №36 від 22.12.2022 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного отримання.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СГ ТОРГ» (адреса: 67600, Одеська область, Одеський район, м. Біляївка, вул. Костіна, буд. 5/1, ЄДРПОУ 39236326) судові витрати за сплату судового збору у розмірі 9689 (дев'ять тисяч шістсот вісімдесят дев'ять гривень) грн. 60 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області (адреса: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, ЄДРПОУ ВП 44069166).
Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Товариство з обмеженою відповідальністю «СГ ТОРГ» (адреса: 67600, Одеська область, Одеський район, м. Біляївка, вул. Костіна, буд. 5/1, ЄДРПОУ 39236326)
Державна податкова служба України (адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8, ЄДРПОУ 43005393, електронна пошта: post@tax.gov.ua)
Головне управління ДПС в Одеській області (адреса: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, ЄДРПОУ ВП:44069166, електронна пошта: od.official@tax.gov.ua)
Головуючий суддя Нінель ПОТОЦЬКА