26 грудня 2025 рокуСправа №160/21873/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сластьон А.О. розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про скасування рішення.
Суть спору: 29 липня 2025 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ІНФОРМАЦІЯ_3 , в якій позивач просить суд:
-визнати протиправним та скасувати рішення Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 від 04.03.2025.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем при проведенні медичного огляду не було враховано ряд захворювань позивача, вказаних у наданій позивачем під час проходження медичного огляду медичній документації. Позивач вважає, що медична документація, яка стосується проходження медичного огляду, містить суперечливі дані, які підтверджують порушення військово-лікарською комісією встановленої законом процедури проведення медичного огляду. На переконання позивача, відповідач недостатньо точно визначив стан його здоров'я, не врахував надану медичну документацію, чим порушив процедуру проведення огляду. Позивач ставить під сумнів визначений військово-лікарською комісією ступінь його придатності до військової служби, що призвело до прийняття протиправного рішення про придатність позивача до військової служби. У зв'язку із викладеними обставинами позивач звернувся за захистом своїх прав до суду.
01.08.2025 ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.12.2025 залучено до участі у справі в якості співвідповідача - ІНФОРМАЦІЯ_3 .
15 серпня 2025 року від відповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти заявлених позовних вимог. Зокрема, відповідач вказав, що позивач ще не використав адміністративний спосіб оскарження рішення військово-лікарської комісії, а тому не набув права на звернення до суду. Наголосив, що під час оскарження рішень військово-лікарської комісії суд вправі перевірити законність оскаржуваного висновку лише в межах дотримання процедури прийняття такого висновку. Однак суд не може здійснювати власну оцінку підставності прийняття певного висновку, оскільки суди не є спеціалізованими установами в медичній сфері і тому оцінка підставності висновку військово-лікарської комісії виходить за межі необхідного дослідження в контексті застосування норм матеріального права. Питання визначення наявності або відсутності певного діагнозу у позивача та його придатності (непридатності) до військової служби за результатами медичного обстеження є дискреційними повноваженнями військово-лікарської комісії, а тому суд не вправі перебирати на себе повноваження цього органу. З цих підстав просив відмовити у задоволенні позову.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.
З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , 04.03.2025 проходив медичний огляд, за результатами якого ІНФОРМАЦІЯ_1 видана довідка №47/1139 військово-лікарської комісії
Також, матеріалами справи підтверджено, що 24.02.2025 ОСОБА_1 перебував за направленням ІНФОРМАЦІЯ_2 на амбулаторному обстеженні у Комунальній Філії комунального підприємства «Дніпропетровська обласна офтальмологічна лікарня».
Відповідно до Акта від 24.02.2025 №719 дослідження стану здоров'я ОСОБА_1 встановлено наступний діагноз: Міопія високого ступеню до 12.25Д, міопічний складний астигматизм до 4.75 правого ока. Міопія високого ступеню до 10.75Д, міопічний складний астигматизм до 4.5Д лівого ока. Вікова макулодистрофія, суха форма, переферична хоріоретинальна дегенерація, рефракційна амбліопія обох очей.
З оскаржуваної Довідки військово-лікарської комісії, оформленої ІНФОРМАЦІЯ_1 від 04.03.2025 №47/1139, вбачається, що ОСОБА_1 визнано придатним до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони на підставі ст. 26-б, 30-б, 31-б, 78-б, 39-в графи ІІ Розкладу хвороб. Встановлено наступний діагноз: ОСОБА_2 вис. Ст. обох очей. Вікова макулодістофія. Амбліопія обох очей. Гіпертонічна хвороба І ст. СН-0 П/травмат контрактура, гонартроз ІІ ст. лівого колінного суглобу. ПФ ходи ІІ ст.
Не погоджуючись зі встановленним ступенем придатності до військової служби у довідці військово-лікарської комісії, позивач звернувся з даним позовом до адміністративного суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
За приписами частини першої статті 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі - у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) організація і порядок проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.
Зі змісту положень статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» вбачається, що призову на військову службу під час мобілізації підлягають військовозобов'язані, які, з-поміж іншого, визнані придатними до військової служби за станом здоров'я відповідно до висновку військово-лікарської комісії.
Частина п'ята статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачає, що особливості проходження медичного обстеження військовозобов'язаними та резервістами під час мобілізації, на особливий період визначаються Міністерством оборони України спільно з Міністерством охорони здоров'я України.
Питання медичного огляду регулюється розділом ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402 (далі - Положення №402, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Пункти 1.1. Розділу ІІ Положення №402 передбачають, що медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності, зокрема, до військової служби, з винесенням письмового висновку (постанови).
Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час.
Медичний огляд проводиться ВЛК з метою визначення придатності, зокрема, до військової служби допризовників, призовників, військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти).
Відповідно до пункту 2.1. глави 2 розділу І Положення №402 для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).
Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.
Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання.
Відповідно до підпункту 2.5.1 пункту 2.5 глави 2 розділу І Положення №402, до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать: госпітальні ВЛК; гарнізонні ВЛК; ЛЛК; ВЛК Десантно-штурмових військ; ВЛК ТЦК та СП; ВЛК розвідувального органу Міністерства оборони України; ВЛК Сил спеціальних операцій Збройних Сил України; ВЛК інших закладів охорони здоров'я комунальної або державної форми власності.
За змістом пунктів 1.1, 1.2 глави 1 розділу ІІ Положення № 402 медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови).
Постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3).
Аналіз зазначених вище норм дає підстави для висновку, що під час дії воєнного стану військовослужбовці, військовозобов'язані підлягають медичному огляду за наявності для цього підстав. Для проведення військово-лікарської експертизи створюються штатні та позаштатні військово-лікарські комісії. Серед основних завдань військово-лікарської комісії є визначення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтва) у військовослужбовців, військовозобов'язаних. За результатами медичного огляду військово-лікарська комісія відповідного рівня, зокрема встановлює причинний зв'язок захворювання, травми, контузії, каліцтва, поранення, про що зазначається в довідці ВЛК. Штатні і позаштатні військово-лікарські комісії з питань військово-лікарської експертизи підпорядковуються вищим штатним військово-лікарські комісії. Рішенням штатної військово-лікарської комісії може бути проведений повторний або контрольний медичний огляд. Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку. Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Верховний Суд в постанові від 13.06.2018 у справі №806/526/16 зауважив, що в межах адміністративного процесу суд не вправі надавати оцінку професійним діям конкретних лікарів-членів ВЛК при застосуванні ними відповідних методів огляду позивача, дослідження медичної документації, визначенні діагнозів та відповідності їх конкретній статті Розкладу хвороб, оскільки це потребує спеціальних знань у медичній галузі.
На ВЛК районного (міського) ТЦК та СП покладається огляд громадян відповідно до пункту 1.2 глави 1 розділу І, пункту 1.4 глави І розділу ІІ Положення №402.
Строки проведення медичних оглядів, а також лабораторних та інструментальних досліджень, не можуть перевищувати 4 днів.
За необхідності направлення особи на додаткові лабораторні та інструментальні дослідження для отримання повної та об'єктивної інформації про стан її здоров'я, загальний строк проведення медичних оглядів, а також лабораторних та інструментальних досліджень, не можуть перевищувати 14 днів (підпункт 2.8.6 глави 2 розділу І Положення №402).
Відповідно до п.1.2. глави 1 розділу ІІ Положення №402 постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я.
Відомості про результати проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи) призовниками, військовозобов'язаними та резервістами вносяться до Єдиного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у встановленому законодавством порядку.
Згідно з п.3.1 глави 3 розділу ІІ Положення №402 медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП, командирів військових частин, начальників центрів рекрутингу Збройних Сил України на підставі направлення, яке формується відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560, ВЛК при ТЦК та СП за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності, які мають договір із НСЗУ на пакет медичних послуг, включений до програми державних гарантій медичного обслуговування населення на відповідний рік щодо медичного огляду осіб, який організовується ТЦК та СП, лікарями, які входять до складу ВЛК при ТЦК та СП.
Відомості з направлення, сформованого за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, надсилаються до інформаційно-комунікаційної системи «Медична інформаційна система Збройних Сил України» шляхом електронної інформаційної взаємодії.
Контроль за направленням та проходженням військовозобов'язаними медичного огляду ВЛК покладається на керівника відповідного ТЦК та СП.
ВЛК при ТЦК та СП заводить на кожного військовозобов'язаного картку обстеження та медичного огляду у паперовій формі за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності. Картка обстеження та медичного огляду скріплюється печаткою закладу охорони здоров'я (установи), в якому ця ВЛК проводить медичні огляди.
Кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей (пункт 3.1. глави 3 Розділу ІІ Положення №402).
З п. 3.4 глави 3 розділу ІІ вбачається, що перед оглядом військовозобов'язаних їм проводиться загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), поверхневий антиген до вірусу гепатиту «В» (HbsAg), загальні антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном або загальні антитіла до блідої трепонеми (RW); визначається група крові та резус-належність, проводяться рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, ЕКГ. Особам старшим 40 років обов'язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор. Інші дослідження проводяться за показаннями.
Направлення для проведення вказаних лабораторних та інструментальних досліджень може здійснюватися лікарями із закладів охорони здоров'я комунальної або державної форми власності, які залучаються для проведення медичного огляду військовозобов'язаних.
Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров'я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов'язаний, що характеризують його стан здоров'я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.
Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов'язаного одну із таких постанов: "Придатний до військової служби", включаючи придатність до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони; "Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)"; "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку" (пункт 3.8. Розділу ІІ Положення №402).
Під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов'язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу, інші постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП, на особливий період оформлюються довідкою військово-лікарської комісії у трьох примірниках.
Копія довідки ВЛК з підписом про ознайомлення та датою видається особі, яка пройшла медичний огляд.
Повертаючись до обставин справи, що розглядається, суд звертає увагу на такі обставини.
Судом встановлено, що військова-лікарська комісія за результатами медичного огляду ОСОБА_1 прийняла рішення, оформлене ІНФОРМАЦІЯ_3 у вигляді довідки від 04.03.2025 №47/1139, про його придатність до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони на підставі ст. 26-б, 30-б, 31-б, 78-б, 39-в графи ІІ Розкладу хвороб.
На думку позивача, таке рішення є протиправним, оскільки, як вважає позивач, відповідачем не було в повній мірі досліджена надана медична документація щодо наявних у позивача захворювань. Також, позивач вказує, що при проведенні медичного огляду, відповідачем невірно встановлено ступінь придатності, а саме встановлено на підставі ст. 30-б, замість правильної ст. 30-а графи ІІ Розкладу хвороб.
Попри те, що суд не вправі надавати оцінку діям лікарів ВЛК при застосуванні ними відповідних методів огляду позивача, дослідження медичної документації, визначенні діагнозів та відповідності їх конкретній статті Розкладу хвороб, суд вправі перевірити законність висновку ВЛК в межах дотримання процедури прийняття оскаржуваного висновку.
Так 24.02.2025 ОСОБА_1 перебував за направленням ІНФОРМАЦІЯ_2 на амбулаторному обстеженні у Комунальній Філії комунального підприємства «Дніпропетровська обласна офтальмологічна лікарня».
Відповідно до Акта №719 дослідження стану здоров'я ОСОБА_1 встановлено наступний діагноз: Міопія високого ступеню до 12.25Д, міопічний складний астигматизм до 4.75 правого ока. Міопія високого ступеню до 10.75Д, міопічний складний астигматизм до 4.5Д лівого ока. Вікова макулодистрофія, суха форма, переферична хоріоретинальна дегенерація, рефракційна амбліопія обох очей.
Згідно з статтею 30а графи ІІ Розкладу хвороб особи, які мають короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів більше 12,0 дптр визнаються непридатними до військової служби.
Натомість, відповідно до довідки військово-лікарської комісії ОСОБА_1 від 04.03.2025 №47/1139 визнано придатним до військової служби на підставі статті 30-б графи ІІ Розкладу хвороб.
Відтак, в ході розгляду справи знайшли підтвердження обставини неправильного визначення ступеня придатності позивача за результатам проведеного медичного огляду, що стало наслідком неврахування відповідачем наявного у позивача діагнозу, який підтверджено висновком лікарів в Акті дослідження стану здоров'я ОСОБА_1 №719. Тобто, під час проведення медичного огляду не були враховані надані позивачем під час огляду документи та медичні висновки щодо встановленого ОСОБА_1 діагнозу.
З огляду на встановлені обставини щодо наявного у позивача діагнозу, який підтверджено висновком лікарів в Акті №719 та який за Розкладом хвороб у воєнний час не передбачає визнання придатним до військової служби, а також ненадання відповідачем доказів на підтвердження правомірності такого висновку, зокрема надання оцінки наявному у позивача діагнозу та підстав невіднесення його до категорії тих, за якими особа у воєнний час визнається непридатною до військової служби, висновок ВЛК у цьому спорі є необґрунтованим.
Відтак, в ході розгляду справи знайшли підтвердження обставини незабезпечення відповідачем належності та повноти дослідження наданої позивачем під час медичного огляду документації щодо наявних у ОСОБА_1 захворювань.
Також, судом встановлено, що в оскаржуваній довідці військово-лікарською комісією без жодних обґрунтувань неправильно визначено ступінь порушення рефракції та акомодації Н52 (гіперметропія, міопія, астигматизм, анізометропія, пресбіопія та інше) шляхом зміни номерів пунктів статей Розкладу хвороб, що призвело до зміни ступеня придатності позивача до військової служби. Відтак, знайшли підтвердження обставини суперечності довідки ВЛК від 04.03.2025 №47/1139 результатам проведеного медичного огляду позивача.
Суд звертає увагу, що розглядаючи по суті спори у справах щодо оскарження рішень ВЛК, суд вправі перевірити законність висновку ВЛК лише в межах дотримання процедури прийняття цього висновку. Однак суд не може здійснювати власну оцінку підставності прийняття певного висновку, оскільки суди не є спеціалізованими установами в медичній сфері і тому оцінка підставності висновку ВЛК виходить за межі необхідного дослідження в контексті застосування норм матеріального права.
Суд також зазначає, що питання визначення наявності або відсутності певного діагнозу у позивача та його придатності (непридатності) до військової служби за результатами медичного обстеження є дискреційними повноваженнями військово-лікарської комісії, а тому суд не вправі перебирати на себе повноваження цього органу.
Отже, надання оцінки діагнозу позивача на предмет того, чи підпадає він під дію статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступень придатності до військової служби, виходить за межі судового розгляду.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 12.06.2020 р. у справі № 810/5009/18.
Встановлюючи у цьому спорі обставини щодо порушення процедури медичного огляду позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі заявлених позовних вимог та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 направити ОСОБА_1 на повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності позивача до військової служби, з урахуванням висновків суду та відомостей Акта дослідження стану здоров'я від 24.02.2025 №719.
Такий вихід за межі заявлених позовних вимог пояснюється тим, що суд не може надати оцінку діагнозам позивача на предмет того, чи підпадають вони під дію статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступень придатності до військової служби, а може лише співставити відомості, які містяться в оскаржуваній довідці, із наявними у матеріалах справи документами, зокрема висновками лікарів, які свідчать про неповне врахування обставин під час прийняття рішення ВЛК у цій справі.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Позивачем надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості позовних вимог, а наведені ним доводи не спростовано відповідачем.
З огляду на зазначене, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Під час звернення до суду позивачем був сплачений судовий збір у розмірі 1211,20 грн., який підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_1 (Ідентифікаційний код: НОМЕР_2 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 (Ідентифікаційний код: НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ) про скасування рішення, - задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову військово-лікарської комісії, оформлену ІНФОРМАЦІЯ_3 у вигляду довідки військово-лікарської комісії №471139 від 04.03.2025, за результатами проведеного 04.03.2025 медичного огляду ОСОБА_1 .
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 направити ОСОБА_1 на повторний медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби, з урахуванням висновків суду та відомостей Акта дослідження стану здоров'я від 24.02.2025 №719.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 1211, 20 грн. (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок) за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_2 (Ідентифікаційний код: НОМЕР_3 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя А.О. Сластьон