Постанова від 18.12.2025 по справі 331/7317/25

Справа № 331/7317/25

Провадження № 3/331/2493/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2025 року м. Запоріжжя

Суддя Олександрівського районного суду міста Запоріжжя Кольц Д.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділу поліції № 2 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області за протоколами серії ВАД №682172 від 11.12.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Мар'ївка Запорізької області, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , за ч. 1 ст. 187 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно матеріалів протоколу серії ВАД №682172 від 11.12.2025 року - 24.03.2023 року Жовтневим районним судом м. Запоріжжя у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд, 31.07.2025 року адміністративний нагляд продовжено з обов'язком з'являтись на реєстрацію до Відділу поліції № 2 у 1-й, 2-й, 3-й, 4-й четвер кожного місяця, однак 04.12.2025 року ОСОБА_1 на реєстрацію не з'явився, чим порушив правила адміністративного нагляду.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав. Пояснив, що не прийшов на реєстрацію, бо переплутав дні тижня. Розкаявся, просив суворо не карати.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суд приходить до наступних висновків.

Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.

Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особо) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяло майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції

У судовому засіданні були дослідженні письмові матеріали справи, а саме:

-протокол про адміністративне правопорушення ВАД №682172 від 11.12.2025, в якому викладено суть правопорушень;

-письмові пояснення ОСОБА_1 , які тотожні тим, які він надав в судовому засіданні;

-рапорт дільничного офіцера поліції сектору превенції відділу поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області капітана поліції В. Цимбал-Люшні від 05.12.2025 року, де остання вказала, що ОСОБА_1 , у відношенні якого встановлено адміністративний нагляд, до обов'язків якого входить з'являтись на реєстрацію до відділу поліції 04.12.2025 року на реєстрацію не з'явився;

-постанова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 24.03.2025 (провадження № 1-в/331/37/2023)відносно ОСОБА_1 було встановлено адміністративний нагляд із обов'язком з'являтись на реєстрацію до відділу поліції у 1-й, 2-й, 3-й, 4-й четвер кожного місяця;

-постанова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 20.02.2024 року (провадження № 1-в/331/34/2024), якоюпродовжено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на 6 місяців з обмеженнями та обов'язками;

-постанова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 14.08.2024 року (провадження № 1-в/331/123/2024), якою продовжено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на 6 місяців з обмеженнями та обов'язками;

-постанова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 03.02.2025 року (провадження № 1-в/331/23/2025), якою продовжено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на 6 місяців з обмеженнями та обов'язками;

--постанова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 31.07.2025 року (провадження № 1-в/331/81/2025), якою продовжено адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 строком на 6 місяців з обмеженнями та обов'язками;

-довідка про ознайомлення з постановою про встановлення адміністративного нагляду, де ОСОБА_1 ознайомлений зі змістом постанови Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 24.03.2025 ( провадження № 1-в/331/37/2023);

-реєстраційний лист особи, що перебуває під адміністративним наглядом у відділі поліції № 2 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області, де зазначено, що ОСОБА_1 на реєстрацію 04.12.2025 року не з'явився,

З огляду на досліджені докази, та пояснення особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, які він надав у судовому засідання, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП.

Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, та накладення на нього передбаченого чинним законодавством стягнення, суддя у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан порушника, обставини, що пом'якшують та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст.ст. 40-1, 283 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути судовий збір.

При вищевикладеному, керуючись ст. 187, ст. ст. 268, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) грн..

Реквізити для сплати штрафу: Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100; ЄДРПОУ: 37941997; Банк: Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA558999980313060106000008479; ККДБ: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»)

Роз'яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізні як через п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;

- витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривні 60 копійок.

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесу протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Олександрівський районний суд міста Запоріжжя апеляційної скарги.

Суддя Д.М. Кольц