25.12.2025
Єдиний унікальний № 371/2119/25
25 грудня 2025 року м. Миронівка
ЄУН 371/2119/25
Провадження № 3/371/794/25
Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, порушеної Відділенням поліції № 1 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області відносно ОСОБА_1 за частиною третьою статті 130 КУпАП,
Відносно ОСОБА_1 19 листопада 2025 року складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 517940 за вчинення правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 130 КУпАП.
Відповідно до статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення встановлено, що матеріали справи про адміністративне правопорушення складені не належним чином.
Відповідно до пункту 15 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року № 1376, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Обов'язок щодо надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол та не може бути перекладено на суд.
Пояснення порушника - це можливість особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, висловити свою позицію щодо обставин справи, надати зауваження до протоколу та викласти мотиви відмови від його підписання. Отже, особа має право надати пояснення, навіть якщо відмовляється підписувати протокол.
Пояснення можуть бути використані для захисту прав та інтересів особи під час розгляду справи.
Протокол про адміністративне правопорушення містить відомості про те, що пояснення правопорушника ОСОБА_1 викладені на окремому аркуші.
До матеріалів справи про адміністративне правопорушення додано лише копію таких пояснень ОСОБА_1 як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, щодо факту вчинення адміністративного правопорушення.
До протоколу про адміністративне правопорушення додано копії фото з місця події, проте неналежна якість фото не дає можливість встановивити факти, які можуть бути використані при встановленні обставин адміністративного правопорушення.
Частиною першою статті 130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За частиною третьою статті 130 КУпАП настає відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктами 4 та 5 розділу VII Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07 листопада 2015 року № 1395, передбачено, що поліцейський, який подає матеріали до розгляду, готує довідку про наявність повторності вчинення адміністративного правопорушення, отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, а за матеріалами про адміністративні правопорушення, передбачені частинами другою та третьою статті 130 КУпАП, - довідку про належність транспортного засобу. У разі встановлення повторності правопорушення до протоколу (якщо протокол складається) долучається довідка, у якій міститься інформація про дату вчинення попереднього адміністративного правопорушення і прийняте в справі рішення.
До протоколу про адміністративне правопорушення не додано, передбачених наведеними вимогами Інструкції документів.
Крім, того відповідно до протоколу серії ЕПР1 №517940, складеного 19 листопада 2025 року, ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння. Огляд порушника на стан алкогольного сп'яніння проводився з використанням спеціального технічного приладу газоаналізатора «Alcotest Drager 6810». Показник алкоголю становить 1,71 проміле.
Проте в матеріалах відсутній результат огляду технічним приладом газоаналізатором Drager «Alcotest 6810» від 27 жовтня 2025 року, наявна в матеріалах копія є дублікатом результатів огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння 02 вересня 2025 року.
Вказані недоліки, допущені оформленні матеріалів справи про адміністративне правопорушення, позбавляють можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи по суті та прийняти рішення по ній.
Керуючись статтею 278 КУпАП,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, порушеної відносно ОСОБА_1 за частиною третьою статті 130 КУпАП, повернути до Відділення поліції № 1 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Капшук