Рішення від 24.12.2025 по справі 260/7414/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2025 рокум. Ужгород№ 260/7414/25

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Плеханової З.Б. розглянувши у спрощеному письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_2 , яким просить суд:

- Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо взяття на військовий облік ОСОБА_1 ;

- Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 виключити з військового обліку ОСОБА_1 , про що зробити відповідний запис в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що згідно з висновком ВЛК № 7/2221 від 27.04.2022 при ІНФОРМАЦІЯ_4 , позивач був визнаний непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку і таким, що не підлягає призову на військову службу під час мобілізації відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Крім того, йому видано тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 , у п. 8 якого було зазначено, що призовною комісією ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_1 визнаний непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку на підставі протоколу № 54 від 27.04.2022, а в п. 13 поставлена печатка «НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИЙ» із датою 28.04.2022. Згідно із зробленою 01.05.2025 з додатку «Резерв +» роздруківкою розширених даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, позивач не перебував на військовому обліку.

Разом із тим, зі сформованого 22.07.2025 в додатку «Резерв +» паперового військово-облікового документу вбачається, що позивач рахується на військовому обліку як військовозобов'язаний з 04.05.2025 року. До того ж, з роздрукованого 13.08.2025 року із додатку «Резерв +» паперового військово-облікового документу вбачається, що позивач рахується на військовому обліку як військовозобов'язаний, хоча в графі «Постанова ВЛК» зазначено: «Непридатний з виключенням з військового обліку», а в графі «Дата ВЛК» вказано дату 27.04.2022. Такі статуси позивача є взаємовиключними, оскільки не може бути військовозобов'язаною особа, яка визнана непридатною з виключенням з військового обліку.

Тобто, позивач який в 2022 році виключений із військового обліку на підставі п. 3 ч. 6 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (у зв'язку з непридатністю до військової служби), був на його переконання, незаконно взятий на військовий облік 04.05.2025 року за відсутності підстав, передбачених ч. 1 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Заяви ОСОБА_1 , надіслані 22.07.2025 року та 01.08.2025 року до ІНФОРМАЦІЯ_5 , про виключення його з військового обліку, а також адвокатський запит в інтересах ОСОБА_1 від 26.08.2025 залишені без відповідного реагування та вирішення. Беручи до уваги все вищенаведене, з метою якісного та повного захисту прав й інтересів позивача, він змушений звернутися до суду із даною позовною заявою.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2025 року було відкрито спрощене позовне провадження в справі. Також даною ухвалою було зобов'язано відповідача надати суду в термін 7 днів з дня отримання даної ухвали особову справу позивача, а також документи, які стали підставою для внесення 22.07.25 року о 15:08 год. запису до Резерв + статус «військовозобов'язаний».

10 жовтня 2025 року відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просять відмовити в задоволенні позову. Зазначає, що відповідно до абзацу 12 пункту 9 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. N 154, передбачено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань: здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов'язаних та резервістів СБУ та розвідувальних органів): на військову службу за призовом осіб офіцерського складу; на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву); на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку). Отже, дії ІНФОРМАЦІЯ_1 за вказаними вимогами були цілком правомірними, а тому позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Стосовно позовної вимоги зобов'язати керівника ІНФОРМАЦІЯ_5 виключити з військового обліку ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 вказує, що позивач, фактично в порушення вимог законодавства хоче примусити орган військового управління, яким є ІНФОРМАЦІЯ_3 , згідно п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки /затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. № 154/, за допомогою своїх безпідставних вимог за позовом, - зробити дії, що не передбачені і суперечать законодавству, що є недопустимим.

Вимога позивача про зобов'язання відповідача виключити його із військового обліку не підлягає задоволенню, так як згідно ч. 6 ст. 37 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які: 1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими; 2) припинили громадянство України; 3) визнані непридатними до військової служби; 4) досягли граничного віку перебування в запасі.

Вказані підстави у ОСОБА_1 відсутні, а позовні вимоги в цій частині є безпідставні і не підлягають до задоволення

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2025 року було зобов'язано відповідача надати суду в термін 5 днів з дня отримання даної ухвали всі документи які стали підставою для визнання позивача непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку, а також документи, які стали підставою для внесення 22.07.25 року о 15:08 год. запису до Резерв + статус «військовозобов'язаний». та особову справу військовозобов'язаного ОСОБА_1 .

17 грудня 2025 року ІНФОРМАЦІЯ_7 на виконання вимог ухвали ЗОАС від 11 грудня 2025 року було надані витребовувані докази.

Обставини встановлені судом

Згідно з висновком військово-лікарської комісії № 7/2221 від 27.04.2022 при ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_1 , визнаний непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку і таким, що не підлягає призову на військову службу під час мобілізації відповідно до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Відповідно до інформації, яка міститься в довідці ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 № 7/2221 від 27.04.2022, ОСОБА_1 , 27.04.2022 проведено медичний огляд ВЛК і встановлено діагноз: двобічний коксартроз зліва ІІІ ступеня, справа ІІ-ІІІ ступеня, прогресуючий з контрактурою кульшових суглобів середнього ступеню, больовим синдромом, вкороченням лівої нижньої кінцівки на 1 см. Остеохондроз поперекового відділу хребта з протрузією L4 L5 дисків з радикулярним синдромом, вираженим порушенням функції ходи та опори та помірним порушенням функції хребта. На підставі статті 61 «а», 64 «б» Розкладу хвороб, графи ІІ, непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

Відповідно до п. 8 тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 28.04.2022 року вбачається, що ОСОБА_1 визнаний непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку на підставі протоколу №54 від 27.04.2022 року, а в п. 13 тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 поставлена печатка «невійськовозобов'язаний» із датою.

Відповідно до скріншоту з застосунку «Резерв+», який сформовано 01.05.2025 року о 19:05, вбачається, що ОСОБА_1 не перебуває на військовому обліку.

Відповідно до скріншоту з застосунку «Резерв+», який сформовано 22.07.2025 року о 15:08, вбачається, що ОСОБА_1 рахується на військовому обліку як військовозобов'язаний з 04.05.2025 року.

Судом також досліджено скріншот з застосунку «Резерв+», який сформовано 13.08.2025 року о 18:45 вбачається, що ОСОБА_1 рахується на військовому обліку як військовозобов'язаний. Також в графі «Постанова ВЛК» зазначено: «Непридатний з виключенням з військового обліку», а в графі «Дата ВЛК» вказано дату 27.04.2022

22.07.2025 року позивач надіслав на адресу ІНФОРМАЦІЯ_5 заяву, у якій просив виключити його з військового обліку в зв'язку з непридатністю до військової служби.

До заяви позивачем було долучено наступні документи:

- копію довідки ІНФОРМАЦІЯ_5 №779-д віж 28.04.2022 року;

- копію тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 28.04.2022;

- копію довідки ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 №7/2221 від 27.04.2022 року;

- копію роздруківки розширених даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів від 01.05.2022 року:

- копію роздруківки ВОД від 22.07.2025 року.

Як встановлено з роздруківки з трекінгу відправлень Укрпошти, заява ОСОБА_1 від 22.07.2025 року була вручена «за довіреністю» ІНФОРМАЦІЯ_4 - 04 серпня 2025 року.

01.08.2025 року позивач повторно надіслав на адресу ІНФОРМАЦІЯ_5 заяву, у якій просив виключити його з військового обліку в зв'язку з непридатністю до військової служби.

До заяви позивачем було долучено наступні документи:

- копію довідки ІНФОРМАЦІЯ_5 №779-д віж 28.04.2022 року;

- копію тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 від 28.04.2022;

- копію довідки ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 №7/2221 від 27.04.2022 року;

- копію роздруківки розширених даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів від 01.05.2022 року:

- копію роздруківки ВОД від 22.07.2025 року.

Як встановлено з роздруківки з трекінгу відправлень Укрпошти, заява ОСОБА_1 від 01.08.2025 року була вручена «за довіреністю» ІНФОРМАЦІЯ_4 - 01 вересня 2025 року.

Вважаючи дії ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо повторного взяття на військовий облік протиправними, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Мотиви та норми права застосовані судом.

Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-ХІІ (далі Закон №2232-ХІІ) здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону №2232-ХІІ захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок включає дотримання правил військового обліку (ч.3 ст.1 Закону №2232-ХІІ).

Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч.5 ст.33 Закону №2232-ХІІ).

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі Порядок №1487), який визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності.

Пунктом 79 Порядку №1487 передбачено, що районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема: організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього.

Згідно з п.7 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154 (далі Положення №154) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства.

Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя.

З метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у їх складі утворюються структурні підрозділи (відділи, відділення, групи, служби), які провадять діяльність відповідно до положення про структурний підрозділ районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що затверджується керівником районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до п.9 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема, ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Частиною 6 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» передбачено вичерпні підстави для виключення військовозобов'язаного з військового обліку, серед яких, зокрема, визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку (п.3 ч.6 ст.37 Закону).

Відповідно до частини третьої статті 1 Закону №2232-XII (в редакції 01.01.2007р.) щодо загального військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії, зокрема, невійськовозобов'язані - особи, не взяті на військовий облік або зняті з нього.

При цьому, підпунктом 3 с.6 ст. 37 Закону №2232-XII на той час було установлено, що зняттю з військового обліку підлягають громадяни, визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

Згідно з пунктом 79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 (далі - Порядок №1487), районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, з-поміж іншого: здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; проставляють у військово-облікових документах призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідні відмітки про взяття їх на військовий облік, зняття та виключення з нього.

Статтею 37 Закону №2232-ХІІ (в чинній редакції) врегульовані підстави для: взяття на військовий облік та зняття з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (частини перша-п'ята); виключення з військового обліку у відповідних ТЦК та СП (частина шоста).

Відповідно до частини шостої статті 37 Закону №2232-ХІІ виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які: 1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими; 2) припинили громадянство України; 3) визнані непридатними до військової служби; 4) досягли граничного віку перебування в запасі.

У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

Суд вважає, що ключовим у спірних правовідносинах є факт прийняття рішення про виключення позивача з військового обліку та його реалізація, оскільки саме виключення з військового обліку є юридичним фактом, який свідчить про остаточну втрату позивачем статусу військовозобов'язаного.

Процедурно рішення про виключення громадянина України з військового обліку означає, що ця особа більше не перебуває на військовому обліку та втрачає статус військовозобов'язаного/резервіста.

При цьому, відповідно до норм чинного законодавства для внесення відповідної відмітки про виключення із військового обліку повинні існувати відповідні підстави. Запис у військово-обліковому документі непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку вчиняється на підставі постанови військово-лікарської комісії.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач, ініціюючи у заявах від 22.07.2025 року та від 01.08.2025 року питання внесення змін до даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, надав наявні у нього документи, які підтверджують, що останній визнаний непридатним до військової служби, в той час як відповідачем будь-яких доказів та обґрунтувань з посиланням на нормативно-правові акти щодо поновлення на військовому обліку позивача не надано.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, до компетенції та обов'язків якого належить внесення змін до персональних та службових даних військовозобов'язаних в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, після отримання від позивача заяви та документів, повинен був внести зміни до Реєстру, а у випадку відмови у вчиненні дій, про які йшлося повідомити обґрунтовані причини та нормативні підстави.

Однак відповідач не розглянув по суті заяву ОСОБА_1 та не вирішив порушене у ній питання (про внесення даних щодо статусу та категорії обліку, підстави зняття/виключення з військового обліку, відомостей про постанову військово-лікарської комісії, якою його було визнано непридатним до військової служби). Отже, наявні підстави для висновку про те, що така заява не була вирішена по суті (відсутнє будь-яке рішення, яке б породжувало для позивача юридичні наслідки).

Отже, суд дійшов висновку, що відповідач не надав оцінку документам позивача, які були додані ним у заявах від 22.07.2025 та від 01.08.2025 року та не вирішив питання про внесення даних у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів про стан здоров'я позивача відповідно до відомостей з його військово-облікового документа.

Недотримання порядку розгляду заявах позивача від 22.07.2025 та від 01.08.2025 року вказує на протиправну бездіяльність відповідача.

Судом встановлено, що саме відповідач наділений відповідними повноваженнями щодо розгляду заяви позивача та прийняття відповідного рішення щодо перевірки відомостей та внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Суд зазначає, що діючим законодавством не визначено чіткі умови для прийняття відповідного рішення відповідачем за наслідками розгляду відповідної заяви позивача. Поряд з тим суд не може підміняти територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, уповноважений на здійснення відповідних дій щодо перевірки наведених у заяві службових відомостей та внесення відповідних змін до електронного реєстру чи військово-облікового документа.

При цьому, суд вважає за необхідне, керуючись статтею 9 КАС України, вийти за межі позовних вимог, оскільки це є необхідним для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, про захист яких він просить.

Так, згідно частини першої вказаної норми, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод та інтересів людини і громадянина з боку суб'єктів владних повноважень.

Зі змісту вказаної норми, можна зробити висновок, що при розгляді справи суд обмежений предметом та обсягом заявлених позовних вимог та не може застосовувати інший спосіб захисту ніж той, що зазначив позивач у позовній заяві. Водночас суд може вийти за межі правового обґрунтування, зазначеного у позовній заяві, якщо вбачає порушення інших приписів ніж ті, про які йдеться у позовній заяві.

Отже, вихід за межі позовних вимог можливий у справах за позовами до суб'єктів владних повноважень, при цьому, вихід за межі позовних вимог повинен бути пов'язаний із захистом саме тих прав, щодо яких подана позовна вимога.

Вказане підтверджується роз'ясненням поняття «виходу за межі позовних вимог», наведеним у Постанові Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року «Про судове рішення».

Так, відповідно до пункту 3 цієї, Постанови виходом за межі позовних вимог є вирішення незаявленої вимоги, задоволення вимоги позивача у більшому розмірі, ніж було заявлено.

Як вже встановлено судом та зазначалось вище, всупереч нормам чинного законодавства відповідач не розглянув по суті заяви ОСОБА_1 та не вирішив порушене у них питання (про внесення даних щодо статусу та категорії обліку, підстави зняття/виключення з військового обліку, відомостей про постанову військово-лікарської комісії, якою його було визнано непридатним до військової служби. Відтак, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 22.07.2025 року про виключення ОСОБА_1 з військового обліку та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_9 розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.07.2025 року про виключення ОСОБА_1 з військового обліку у зв'язку з непридатністю до військової служби.

Частиною 1 ст.72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст.ст.73,74,75,76 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням встановлених фактів суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З урахуванням висновку суду про задоволення позову, наявні підстави для стягнення з відповідача на користь позивача судового збору у розмірі 1937,92 грн.

Керуючись ст. 2, 9, 19, 139, 241, 244, 242-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії -задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо не розгляду заяв в ОСОБА_1 від 22.07.2025 року про виключення ОСОБА_1 з військового обліку.

3. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_9 розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.07.2025 року про виключення ОСОБА_1 з військового обліку у зв'язку з непридатністю до військової служби.

4. У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) судові витрати у вигляду сплаченого судового збору в розмірі 1937,92 грн.

Рішення може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом 30 днів.

СуддяЗ.Б.Плеханова