Ухвала від 23.12.2025 по справі 285/6958/25

Єдиний унікальний номер № 285/6958/25

Провадження № 1-кп/0285/942/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2025 року м. Звягель

Звягельський міськрайонний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання прокурора Звягельської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про закриття кримінального провадження, внесеного 28.10.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022065530000339 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 290 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності та не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення

установив:

До суду з Звягельської окружної прокуратури надійшло клопотання про закриття вищезазначеного кримінального провадження, у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Згідно матеріалів провадження, 27.10.2022 року близько 18 год. 40 хв. надійшло повідомлення від працівника ТСЦ 1844, що розташований по вул. Відродження, 2 в м. Новоград-Волинський Житомирської області, з приводу того, що в ході здійснення реєстрації легкового автомобіля «Renault Clio», на іноземній реєстрації НОМЕР_1 , експертом було виявлено, що ідентифікаційний номер вказаного транспортного засобу НОМЕР_2 має ознаки підробки.

Прокурор посилаючись на те, що оскільки з моменту вчинення зазначеного правопорушення минуло більше трьох років, особу, яка вчинила це правопорушення встановити не вдалося, просить клопотання задовольнити.

Оглянувши матеріали кримінального провадження № 12022065530000339 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 290 КК України, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з ч. 4 ст. 284 КПК України закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої пунктом 3-1 частини першої цієї статті, здійснюється судом за клопотанням прокурора. При цьому за змістом ст. 284 КПК України умовами для закриття кримінального провадження за вказаною підставою є не встановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності (крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі) та наявність відповідного клопотання прокурора. До того ж, за наявності вказаних умов закриття кримінального провадження на підставі пункту 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України є обов'язком суду.

Судом встановлено, що незважаючи на вжиття слідчим процесуальних заходів для встановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, жодна з осіб у цьому кримінальному провадженні в якості підозрюваного допитана не була, повідомлення про підозру нікому не вручено, обвинувальний акт не складено та до суду не направлено, тобто не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення.

Строк давності притягнення до кримінальної відповідальності закінчився 28.10.2025 з урахуванням положень ст. 12 КК України про тяжкість відповідного кримінального правопорушення та положень ст. 49 КК України, якою передбачені строки давності притягнення особи до кримінальної відповідальності.

Кримінальне правопорушення, передбачене ст. 290 КК України, законом України про кримінальну відповідальність до тяжких чи особливо тяжких злочинів проти життя чи здоров'я особи або злочинів, за які згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі, не віднесено.

Враховуючи те, що особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ст. 290 КК України, органом досудового розслідування не встановлено, при цьому строк давності притягнення до кримінальної відповідальності закінчився, а також з моменту його вчинення минуло більше трьох років, суд задовольняє клопотання прокурора про закриття кримінального провадження на підставі п. 3-1 ч.1 ст.284 КПК України.

Долю речових доказів, а саме автомобіля марки «Renault Clio», реєстраційний номер НОМЕР_1 вирішити на підставі ст. 100 КПК України.

Відповідно до п. 1 ч. 9 ст. 100 КПК гроші, цінності та інше майно, які підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та/або зберегли на собі його сліди, конфіскуються, крім випадків, коли власник (законний володілець) не знав і не міг знати про їх незаконне використання. У такому разі зазначені гроші, цінності та інше майно повертаються власнику (законному володільцю).

На підставі викладеного, керуючись ст.314, п.3-1 ст.284, ст.ст. 285, 286, 369 КПК України, ст. 49 КК України, суд

постановив:

Клопотання прокурора Звягельської окружної прокуратури ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження - задовольнити.

Кримінальне провадження, внесене 28.10.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022065530000339, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 290 КК України, - закрити на підставі п. 3-1 ч.1 ст. 284 КПК України, у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності та не встановленням особи, яка вчинила кримінальний проступок.

Судові витрати за проведення судової експертизи в сумі 1510 грн. 24 коп. обернути в рахунок держави.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 03.11.2022 у справі №285/5787/22 на легковий автомобіль «Renault Clio», реєстраційний номер НОМЕР_1 , - скасувати.

Автомобіль марки «Renault Clio», реєстраційний номер НОМЕР_1 , залишити ОСОБА_4 .

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Звягельський міськрайонний суд Житомирської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Головуючий

Попередній документ
132844717
Наступний документ
132844719
Інформація про рішення:
№ рішення: 132844718
№ справи: 285/6958/25
Дата рішення: 23.12.2025
Дата публікації: 25.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Звягельський міськрайонний суд Житомирської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту; Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (31.12.2025)
Дата надходження: 19.12.2025
Розклад засідань:
23.12.2025 09:00 Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
СУСЛОВЕЦЬ МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ
суддя-доповідач:
СУСЛОВЕЦЬ МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ
державний обвинувач:
Звягельська окружна прокуратура
державний обвинувач (прокурор):
Звягельська окружна прокуратура
інша особа:
Павлюк Юрій Олександрович
обвинувачений:
Невстановлена особа