3 липня 2025 року
м. Київ
справа № 464/972/25
провадження № 61-7311ск25
Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду: Карпенко С. О. (судді-доповідача), Сердюка В. В., Фаловської І. М., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Уманець Сергій Григорович, на рішення Сихівського районного суду
м. Львова від 13 лютого 2025 року та постанову Львівського апеляційного суду
від 8 травня 2025 року у справі за заявою ОСОБА_2 про видачу обмежувального припису, заінтересована особа - ОСОБА_1 ,
9 червня 2025 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Уманець С. Г., засобами поштового зв'язку подав до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Сихівського районного суду м. Львова від 13 лютого 2025 року та постанову Львівського апеляційного суду від 8 травня 2025 року.
Відповідно до частини третьої статті 3 Цивільного процесуального кодексу
(далі - ЦПК) України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частиною другою статті 389 ЦПК України визначено, що підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у пункті 1 частини першої цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права виключно у таких випадках:
1) якщо суд апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні застосував норму права без урахування висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду, крім випадку наявності постанови Верховного Суду про відступлення від такого висновку;
2) якщо скаржник вмотивовано обґрунтував необхідність відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду та застосованого судом апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні;
3) якщо відсутній висновок Верховного Суду щодопитання застосування норми права у подібних правовідносинах;
4) якщо судове рішення оскаржується з підстав, передбачених частинами першою, третьою статті 411 цього Кодексу.
Відповідно до частини восьмої статті 394 ЦПК України в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Підставою касаційного оскарження судових рішень першої та апеляційної інстанцій
заявник вказує:
- неправильне застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального права та порушення норм процесуального прав, а саме застосування норм права без урахування висновків щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладених у постановах Верховного Суду від 13 липня 2020 року у справі № 753/10840/19, від 30 січня 2020 року у справі № 545/744/19, від 6 лютого 2020 року у справі № 753/8626/19, від 10 лютого 2021 року у справі № 761/49109/19, від 29 листопада 2023 року у справі № 589/4601/21 (пункт 1 частини другої
статті 389 ЦПК України);
- відсутність висновку Верховного Суду щодо питання застосування пункту 7 частини першої статті першої Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» у подібних правовідносинах (пункт 3 частини другої
статті 389 ЦПК України).
Касаційна скарга оформлена відповідно до вимог статті 392 ЦПК України, зокрема містить підстави касаційного оскарження, передбачені пунктами 1, 3 частини другої статті 389 ЦПК України.
З огляду на викладене касаційний суд доходить висновку про відкриття касаційного провадження та витребування матеріалів справи.
Керуючись статтями 389, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду
Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Уманець Сергій Григорович, на рішення Сихівського районного суду м. Львова від 13 лютого 2025 року та постанову Львівського апеляційного суду від 8 травня 2025 року.
Витребувати із Сихівського районного суду м. Львова матеріали цивільної
справи № 464/972/25 за заявою ОСОБА_2 про видачу обмежувального припису, заінтересована особа - ОСОБА_1 .
Роз'яснити учасникам справи право подати до суду касаційної інстанції з додержанням вимог статті 395 ЦПК України відзив на касаційну скаргу в письмовій формі протягом десяти днів з дня вручення ухвали про відкриття касаційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: С. О. Карпенко
В. В. Сердюк
І. М. Фаловська