Рішення від 15.11.2010 по справі 2-о-120

Справа №-2о-120\10

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
УХВАЛА

Бережанський районний суд Тернопільської області 15 листопада 2010 року м.Бережани

Суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Німко Н.П., перевіривши дотримання вимог ст. 119-121 ЦПК України за заявою ОСОБА_1 за участю зацікавленої особи Відділу реєстрації актів цивільного стану Бережанського районного управління юстиції про встановлення факту, що має юридичне значення, -

ВСТАНОВИВ:

Заявниця ОСОБА_1 звернулася до Бережанського районного суду, як до суду загальної юрисдикції із заявою ( в порядку окремого провадження), зазначивши зацікавленою особою відділ реєстрації актів цивільного стану Бережанського районного управління юстиції із вимогою анулювати поновлений (востановлений) актовий запис про народження №-641 ОСОБА_1, складений відділом реєстрації актів цивільного стану. Бережанського районного управління юстиції 13 листопада 1954 року у зв"язку з наявністю первинного запису акта про народження складеного 01 серпня 1943 року Римо-католицькою парафією місцевості с. Шибалин, колишнього повіту Бережани Тернопільського воєводства.

Суд, вивчивши подану заяву та додані документи, прийшов до висновку, що за даною заявою слід відмовити у відкритті провадження в порядку цивільно-процесуального судочинства, з наступних підстав ,-

Як вбачається із ст. 15 ЦПК України, суди розглядають справи в порядку цивільного судочинства про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до ч.1 ст. З КАС України, справа адміністративної юрисдикції, - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб"єкт, який здійснює владні управлінській функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ч.1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, що підсудні окружним адміністративним судам.

Відповідно до п.2 ч.З ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимогу зобов'язання відповідача суб"єкта владних повноважень прийняти рішення чи вчинити певні дії.

Відповідно до п.2.9 Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, підставою для внесення змін у актові записи цивільного стану є рішення суду ... про установлення неправильності в актовому записі цивільного стану...

Із змісту поданої заяви та доданих до неї документів, вбачається, що заявниця звернулася до органів реєстрації актів цивільного стану із заявою про анулювання актового запису №-641 про народження стосовно ОСОБА_1, складеного 13 листопада 1954 року відділом реєстрації актів цивільного стану Бережанського районного управління юстиції Тернопільської області

Однак, відділом реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Тернопільській області в задоволенні згаданих вимог було відмовлено та роз"яснено заявниці, що рішення про відмову в анулюванні поновленого актового запису цивільного стану може бути оскаржене в судовому порядку.

З огляду на характер правовідносин, які виникли між заявницею та відділом реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції у Тернопільській області (далі ВРАЦСу ГУЮ у Тюбл.), з врахуванням суб"єктного складу сторін і предмету заявлених вимог, суд прийшов до висновку, що між сторонами виник публічно-правовий спір, оскільки саме ВРАЦСу ГУЮ у Тюбл державою надано повноваження вносити зміни в актові записи про цивільний стан і заявниця не погоджується та фактично оспорює дії ВРАЦСу ГУЮ у Тобл. по відмові їй у вчиненні згаданих дій.

А тому, вимоги заявлені заявницею повинні вирішуватися в порядку адміністративного судочинства, шляхом подання адміністративного позову до відповідача ВРАЦСу ГУЮ у Тюбл., з дотримання правил територіальної підсудності, а не шляхом подання заяви в порядку окремого провадження в порядку цивільно-процесуальногс законодавства.

Відповідно до вимог ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства..

З огляду на викладене, керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 за участю зацікавлено особи Відділу реєстрації актів цивільного стану Бережанського районного управління юстиції про встановлення факту що має юридичне значення, оскільки подана заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Роз"яснити заявниці її право на звернення до суду адміністративної юрисдикції із заявленими вимогами і порядку адміністративного судочинства з дотриманням правил територіальної підсудності.

На дану ухвалу може бути подано апеляційну скаргу протягом п"яти днів з дня отримання даної ухвали суду, як, подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану судову ухвалу. Ухвала суду набирає закони силу після закінчення строку на її оскарження.

Суддя Бережанського районного суду

Тернопільської області Н.П Німко