Ухвала від 19.12.2025 по справі 727/16076/25

Справа № 727/16076/25

Провадження № 1-кс/727/3297/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2025 року Шевченківський районний суд м. Чернівці

в складі:

слідчого судді - ОСОБА_1

при секретарі - ОСОБА_2

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці клопотання прокурора відділу Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_3 про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного у зв'язку з обраним запобіжним заходом у вигляді застави (матеріали кримінального провадження № 12025260000000560 від 17.07.2025 року) відносно підозрюваного

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Чернівці, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,-

за участю:

прокурора - ОСОБА_3 ,

підозрюваного - ОСОБА_4 ,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернулася до слідчого судді з клопотанням про продовження строку дії обов'язків покладених на підозрюваного ОСОБА_4 , у зв'язку з обраним запобіжним заходом у вигляді застави.

Посилається на те, що що 10.01.2022 розпорядженням № 31-К Чернівецького міського голови ОСОБА_4 призначено генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня» Чернівецької міської (юридична адреса: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 226), за трудовим контрактом.

Згідно трудового контракту (строкового трудового договору) № 2325 від 10.01.2022 генеральний директор зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію підприємства здійснювати поточне управління (керівництво) підприємством з метою забезпечення виконання його статутних завдань; ефективної діяльності підприємства; раціонального використання і збереження закріпленого за підприємством майна.

Відповідно до визначених контрактом прав та обов'язків, генеральний директор здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організовує його господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання підприємством завдань, передбачених законодавством, статутом підприємства і цим контрактом, у зв'язку із чим зобов'язується: своєчасно вживати заходів до запобігання банкрутству підприємства у разі його неплатоспроможності; забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством майна; забезпечувати належне виконання вимог законодавства у сфері публічних закупівель; забезпечувати своєчасну та в повному обсязі сплату передбачених законодавством податків, зборів та інших обов'язкових платежів; укладати трудові договори з працівниками підприємства.

Окрім цього, генеральний директор має право діяти від імені підприємства, представляти його інтереси у відносинах з підприємствами, установами, організаціями будь-якої форми власності, фізичними особами; укладати від імені підприємства правочини відповідно до законодавства та обмежень, встановлених статутом; відкривати рахунки в банках та органах Казначейства; розпоряджатись коштами підприємства в межах обсягів та у порядку, визначеному законодавством та фінансовим планом підприємства.

Отже, ОСОБА_4 , обіймаючи посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня» Чернівецької міської ради, згідно з ч. 3 ст. 18 КК України та приміткою 1 до ст. 364 КК України був службовою особою, оскільки постійно обіймав в комунальному підприємстві посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

11.10.2023 заступник генерального директора ОСОБА_5 звернулася до генерального директора ОСОБА_4 з клопотанням про дозвіл на закупівлю UPS 120кВт з метою забезпечення введення в експлуатацію медичного обладнання - системи рентгенохірургічної для ангіографії Infinix VF-iSP, яке той погодив. Після чого, ОСОБА_4 , здійснюючи керівництво КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Чернівецької міської ради, усвідомлюючи обов'язок забезпечити надання належної, якісної та кваліфікованої медичної допомоги, а також організувати надання підприємством належного, доступного, кваліфікованого медичного обслуговування, розробив злочинний план, направлений на розтрату ввірених йому бюджетних коштів шляхом здійснення публічної закупівлі джерела безперебійного живлення потужністю 120 кВА.

Так відповідно до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі за текстом - Закон) до принципів здійснення публічних закупівель входить, зокрема, максимальна економія, ефективність та пропорційність, запобігання корупційним діям і зловживанням.

Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб'єктів господарювання. Такі рекомендації та інформація можуть використовуватися замовником під час підготовки до проведення закупівлі, якщо вони не призводять до порушення статті 5 цього Закону. Консультації з ринком можуть проводитися через електронну систему закупівель шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб'єктів господарювання або шляхом організації відкритих зустрічей з потенційними учасниками.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону, замовники - суб'єкти, визначені згідно із статтею 2 цього Закону, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до цього Закону.

Згідно з п. 35 ч. 1 ст. 1 Закону уповноважена особа (особи) - службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).

Поряд з цим, Законом України «Про публічні закупівлі» передбачено виключні компетенції замовника, а саме: визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю за результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції/пропозиції (п. 15 ст. 29); укладення договору про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі (ч. 6 ст.33); вимога до учасника про усунення невідповідностей в інформації та/або документах (ст. 29); відхилення тендерної пропозиції із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель (ст. 31); відміна тендеру (ст. 32).

При цьому, для недопущення зловживань замовниками під час здійснення публічних закупівель, держава наділила замовника не лише вищезазначеними виключними повноваженнями, а й рядом інших повноважень, які дозволяють забезпечити дотримання вимог законодавства щодо ефективної діяльності підприємства, забезпечення належного виконання вимог законодавства у сфері публічних закупівель; укладення від імені підприємства правочинів відповідно до законодавства та обмежень, встановлених статутом; розпоряджання коштами підприємства в межах обсягів та у порядку, визначеному законодавством та фінансовим планом підприємства. Зокрема, замовник, для забезпечення недопущення безпідставних бюджетних витрат за результатами здійснення публічних закупівель, будучи суб'єктом визначення очікуваної вартості товару, який є предметом закупівлі, з метою визначення найнижчої ціни, уповноважений направляти запити цінових пропозицій, тобто документ, лист-звернення до учасників ринку з проханням надати свої комерційні пропозиції на зазначений товар або послугу; направляти учасникам ринку повідомлення (анкети, запити, запрошення) з описом необхідних та бажаних вимог до предмета закупівлі (зацікавлені учасники ринку надсилають свої пропозиції із зазначенням можливих варіантів, замовники опрацьовують та аналізують отримані пропозиції; отримана замовниками під час ринкових консультацій інформація дозволить визначити оптимальні вимоги до предмета закупівлі з урахуванням актуальних пропозицій ринку та визначити обґрунтовану очікувану вартість); замовник уповноважений не лише здійснити пошук, збір та аналіз загальнодоступної інформації про ціну, а й направляти письмові запити цінових пропозицій (електронною поштою) виробникам, офіційним представникам та дилерам, постачальникам конкретного товару, надавачам послуг, тощо.

Надалі у невстановлений досудовим розслідування час, однак не пізніше 07.08.2024, ОСОБА_4 , реалізовуючи свій злочинний план, спрямований на розтрату бюджетних коштів КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Чернівецької міської ради, будучи при цьому особою, яка є їх розпорядником та яка в силу своїх посадових обов'язків повинна забезпечувати ефективне їх використання, забезпечувати виконання вимог законодавства у сфері публічних закупівель, залучив до своєї протиправної діяльності фахівця з державних закупівель відділу матеріально-технічного забезпечення КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Чернівецької міської ради ОСОБА_6 , яка була переведена на цю посаду наказом генерального директора № 19-перев від 08.08.2023 та наказом генерального директора № 102 від 07.08.2023 призначена уповноваженою особою за організацію та проведення публічних закупівель.

Згідно з посадовою інструкцією фахівця з публічних закупівель від 01.11.2023 № 5/2, що затверджена генеральним директором ОСОБА_4 , яка визначає функціональні обов'язки, права та відповідальність фахівця з публічних закупівель до завдань та обов'язків (розділ 2) ОСОБА_6 належить: складати та затверджувати річний план закупівель; обирати процедури закупівлі та проводити їх; забезпечувати рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця; забезпечувати складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом про публічні закупівлі; забезпечувати оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до вимог Закону про публічні закупівлі; представляти інтереси замовника з питань, пов'язаних зі закупівлями, зокрема під час перевірок і контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ, надавати в установлений строк необхідні документи та відповідні пояснення; аналізувати виконання договорів, укладених згідно із Законом про публічні закупівлі.

Згідно з наділеними правами (розділ 3), фахівець з публічних закупівель має право роз'яснювати й консультувати структурні підрозділи замовника в межах своїх повноважень. Фахівець з публічних закупівель може бути притягнутий до відповідальності за невиконання або неналежне виконання посадових завдань та обов'язків, правопорушення, скоєні під час здійснення своєї діяльності відповідно до законодавства; порушення умов об'єктивності та неупередженості під час організації та проведення закупівлі в інтересах замовника (розділ 4). Окрім цього фахівець з публічних закупівель повинен знати (розділ 5) кон'юнктуру товарного ринку та чинники, які впливають на її формування; джерела інформації про торговельну кон'юнктуру.

Також згідно з Положенням про уповноважену особу, що є додатком № 1 до наказу № 102 від 07.08.2023, уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність і неупередження процесу організації та проведення процедур закупівлі/ спрощених закупівель в інтересах замовника; проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку.

У відповідності до ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі», уповноважена особа є відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, що здійснюються відповідно до частини третьої статті 3 цього Закону. Частиною 6 цієї статті Закону передбачено, що уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об'єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника. Крім цього, ч. 10 ст. 11 Закону визначено, що уповноважена особа: планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель; здійснює вибір процедури закупівлі; проводить процедури закупівель/спрощені закупівлі; оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у випадку здійснення закупівель відповідно до частини сьомої статті 3 цього Закону; забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом; забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог цього Закону; здійснює інші дії, передбачені цим Законом.

Отже, зазначеними вище наказами, посадовою інструкцією, Положенням про уповноважену особу, вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» ОСОБА_6 уповноважено на організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, об'єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі, розгляд тендерної пропозиції учасника, яка за результатами аукціону визначена найбільш економічно вигідною на відповідність вимогам тендерної документації, а також на прийняття рішення про визначення переможця за результатами проведення публічної закупівлі та намір укладення з переможцем договору про закупівлю, у зв'язку з чим в контексті діяльності та функцій уповноваженої особи, яка відповідальна за організацію та проведення процедур закупівель, ОСОБА_6 , як службова особа здійснює організаційно-розпорядчі функції у формі керівництва цією ділянкою роботи КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Чернівецької міської ради.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України, бюджетна система України ґрунтується, зокрема, на принципі ефективності та результативності, яким передбачено, що при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Згідно із п. 3 ч. 1 ст. 26 цього Кодексу, контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами та здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього Кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень.

Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі», для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб'єктів господарювання. Такі рекомендації та інформація можуть використовуватися замовником під час підготовки до проведення закупівлі, якщо вони не призводять до порушення статті 5 цього Закону. Консультації з ринком можуть проводитися через електронну систему закупівель шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб'єктів господарювання або шляхом організації відкритих зустрічей з потенційними учасниками.

Обґрунтування у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа готується уповноваженою особою або іншою службовою (посадовою) особою замовника та погоджується (затверджується) керівником замовника або іншою особою, визначеною керівником замовника.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» до принципів здійснення публічних закупівель, входить зокрема максимальна економія, ефективність та пропорційність, запобігання корупційним діям і зловживанням.

Відповідно до розділу ІІІ Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 18.02.2020 № 275, визначення замовником очікуваної вартості предмета закупівлі може здійснюватися методом порівняння ринкових цін. Способами, що рекомендуються для отримання інформації про ціну товарів та послуг є пошук, збір та аналіз загальнодоступної інформації про ціну, а також направлення не менше 3-х письмових запитів цінових пропозицій (електронною поштою) виробникам, офіційним представникам та дилерам, постачальникам конкретного товару, надавачам послуг. У запитах цінових пропозицій рекомендується зазначати інформацію щодо повної характеристики предмета закупівлі (марка, креслення, розмір, ДСТУ, ГОСТ, технічні умови, тип, сорт, категорія, артикул, ємність, густина, тип упаковки (тара), а також рік випуску для техніки та обладнання), необхідної кількості, графіку поставок, умов постачання, умов оплати та системи надання знижок, гарантійного терміну тощо.

Однак ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , будучи службовими особами, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, в умовах воєнного стану, зловживаючи своїми службовими повноваженнями, здійснили розтрату бюджетних коштів на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Астріум» у великих розмірах.

Так ОСОБА_6 , діючи спільно та за вказівкою ОСОБА_4 , в порушення вищезазначених вимог Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема ст. 5 Закону, п. 6 ч. 1 ст. 7, п. 3 ч. 1 ст. 26 Бюджетного кодексу України, Положення про уповноважену особу, посадової інструкції, Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, всупереч інтересам служби, умисно, не виконуючи свої посадові обов'язки задля досягнення цілей при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату, передбачаючи при цьому настання суспільно-небезпечних наслідків свого діяння, умисно не провела перевірку актуальної на період закупівлі ринкової вартості відповідного предмету закупівлі, а також не направила не менше 3-х письмових запитів цінових пропозицій (електронною поштою) виробникам, офіційним представникам та дилерам, постачальникам конкретного товару, надавачам послуг, не проаналізувала загальнодоступну відкриту інформацію про ціни, що міститься в мережі Інтернет у відкритому доступі, в тому числі на сайтах виробників та/або постачальників відповідної продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель «Prozorro» та на аналогічних торгівельних електронних майданчиках, свідомо розуміючи можливість отримання актуальних на період закупівлі цінових пропозицій, при яких буде відсутня можливість завищити вартість предмету закупівлі.

Надалі, усвідомлюючи, що відповідний предмет закупівлі, а саме джерело безперебійного живлення потужністю 120 кВА не є дефіцитним на ринку та у відкритих джерелах наявна повна та актуальна інформація про ціни і характеристики цього товару, розуміючи, що вони умисно не використали всіх передбачених нормативно-правовими актами можливостей для збереження бюджетних коштів від зайвих витрат, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 визначили очікувану вартість предмета закупівлі у сумі 1 536 000 грн, після чого ОСОБА_6 за вказівкою ОСОБА_4 підготувала тендерну пропозицію на закупівлю джерела безперебійного живлення потужністю 120 кВА за вказаною очікуваною вартістю, що була суттєво вищою від ринкових цін на такі товари.

У свою чергу ОСОБА_6 , діючи за вказівкою ОСОБА_4 та розуміючи, що ціна на предмет закупівлі значно завищена, 14.08.2024 затвердила тендерну документацію щодо проведення процедури відкритих торгів (з особливостями) і розмістила оголошення про проведення відкритих торгів.

Так ОСОБА_6 з метою реалізації спільного злочинного із ОСОБА_4 умислу, усвідомлюючи, що організація процедури закупівлі здійснюється із порушенням встановлених норм та вимог, перебуваючи на робочому місці за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 226, 14.08.2024 розмістила в системі електронних закупівель «ProZorro» оголошення про проведення відкритих торгів ID UA-2024-08-14-002251 із визначенням дати подання тендерних пропозицій та проведенням відкритих торгів за предметом закупівлі «ДК 021:2015:31154000-0-Джерела безперебійного живлення» з очікуваною вартістю 1 536 000 грн, усвідомлюючи, що вартість за одиницю відповідного товару є суттєво вищою від ринкових цін.

Надалі 02.09.2024 ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , склала звіти про результати проведення процедури закупівель і виконання договору про закупівлю, згідно яких переможцем торгів визнано ТОВ «Астріум» (м. Київ, код ЄДРПОУ 33603690), чия цінова пропозиція складала 1 534 800 грн (вартість ДБЖ потужністю 128 кВА - 1 416 000 грн, монтаж - 80 400 грн, налаштування 38 400 грн), що в свою чергу була суттєво вищою від ринкових цін на такі товари.

В подальшому ОСОБА_4 , який в силу своїх посадових обов'язків повинен забезпечувати ефективне використання бюджетних коштів, забезпечуючи при цьому виконання вимог законодавства у сфері публічних закупівель, усвідомлюючи, що цінова пропозиція, надана переможцем торгів, є суттєво вищою від ринкової, реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на розтрату бюджетних коштів, 02.09.2024 уклав з ТОВ «Астріум» договір на закупівлю № 561, відповідно до якого та додатку № 1 (Специфікації) постачальник зобов'язується поставити, а покупець прийняти та оплатити Джерело безперебійного живлення вартістю 1 534 800, 00 грн з ПДВ.

09.10.2024 згадане ДБЖ потужністю 120кВА було поставлене до підприємства відповідно до видаткової накладної № 143 та того ж дня введене в експлуатацію згідно з актом введення в експлуатацію товару, який підписаний директором ТОВ «Астріум» та генеральним директором КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Чернівецької міської ради ОСОБА_4 .

Після чого відповідальні особи КНП «Центральна міська клінічна лікарня», які не були обізнані про злочинний умисел ОСОБА_4 , який в силу своєї посади наділений правомочністю оперативного управління бюджетними коштами, на виконання умов договору та видаткової накладеної, на підставі платіжної інструкції № 3739 від 15.10.2024 перерахували з рахунку підприємства UA043204780000026003924880651, відкритого в АБ «Укргазбанк» на рахунок ТОВ «Астріум» НОМЕР_1 , відкритий в АБ «Укргазбанк» бюджетні кошти в сумі 1 534 800 грн (вартість ДБЖ потужністю 128 кВА - 1 416 000 грн, монтаж - 80 400 грн, налаштування 38 400 грн), що суттєво вище ринкових цін на такий товар (джерело безперебійного живлення) на суму 798 895 грн.

Отже ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою, будучи службовими особами, умисно, протиправно, зловживаючи службовим становищем, незаконно розтратили бюджетні кошти на користь ТОВ «Астріум» на суму 798 895 грн, у великих розмірах, внаслідок чого КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Чернівецької міської ради завдано шкоди на визначену суму, яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.

22.10.2025 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України

27.10.2025 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Чернівці до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 67 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить суму 202 876 грн. та покладено на підозрюваного обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; не відлучатися за межі Чернівецької області без дозволу слідчого, прокурора або суду; утримуватись від спілкування з іншою підозрюваною ОСОБА_6 ; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну. Термін дії обов'язків, покладених судом, визначено до 22.12.2025.

Постановою заступника керівника Чернівецької обласної прокуратури строк досудового розслідування кримінального провадження продовжено до трьох місяців, а саме до 22.01.2026.

Вказує, що закінчення досудового розслідування на даному етапі є неможливим та потребує додаткового строку, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, заявлені ризики не зменшилися, в зв'язку з чим просить клопотання задовольнити.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримала, проси ла задовольнити.

Підозрюваний в судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання.

Заслухавши доводи прокурора, пояснення підозрюваного, дослідивши матеріали кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню.

Встановлено, що 17.07.2025 року до ЄРДР внесені відомості № 12025260000000560, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

22.10.2025 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України

27.10.2025 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Чернівці до підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 67 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить суму 202 876 грн. та покладено на підозрюваного обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; не відлучатися за межі Чернівецької області без дозволу слідчого, прокурора або суду; утримуватись від спілкування з іншою підозрюваною ОСОБА_6 ; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну. Термін дії обов'язків, покладених судом, визначено до 22.12.2025.

Постановою заступника керівника Чернівецької обласної прокуратури строк досудового розслідування кримінального провадження продовжено до трьох місяців, а саме до 22.01.2026.

Також встановлено, що завершити досудове розслідування до закінчення строку дії покладених на підозрюваного обов'язків не представляється можливим, оскільки ще необхідно провести ряд слідчих дій.

Згідно з ч.7 ст. 194 КПК України, обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються.

Метою і підставою продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного є запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення.

Вважаю, що органом досудового розслідування в клопотанні наведено докази наявності обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, на даному етапі розслідування кримінального провадження доведено те, що існують ризики, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, а тому підозрюваному ОСОБА_4 слід залишити обраний запобіжний захід у вигляді застави та продовжити строк дії покладених обов'язків, підстави для зміни обов'язків відсутні.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 176, 177, 178, 182, 194, 199, 309, 370-371 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк дії обов'язків, покладених ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Чернівців від 27.10.2025 року на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв'язку із обраним йому запобіжним заходом у вигляді застави, до 22.01.2026 року, в межах строку досудового розслідування, а саме:

-прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду;

-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

-не відлучатися за межі Чернівецької області без дозволу слідчого, прокурора або суду;

-утримуватись від спілкування з іншою підозрюваною ОСОБА_6 ;

-здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1