19 грудня 2025 року м. Кропивницький Справа №340/770/25
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Момонт Г.М., розглянув у порядку спрощеного провадження (письмового провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача: Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про:
- визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 28.01.2025 р. №110130001135 (вих. №1795/03-16) сформоване в централізованій підсистемі призначення та виплата пенсії ІКІС ПФУ, про відмову у переведенні ОСОБА_1 на пенсію, відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. №3723-ХІІ;
- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати до стажу державної служби періоди роботи позивача в органах податкової служби з 17.11.1999 р. по 01.07.2001 р. та з 26.02.2002 р. по 11.11.2024 р., перевести ОСОБА_1 на пенсію відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. №3723-ХІІ, та здійснити нарахування (перерахунок) та виплату такої пенсії з дати звернення - 21.01.2025 р., виходячи з розміру заробітної плати, зазначених у довідках ГУ ДПС у Кіровоградській області від 17.01.2025 р. №30 та від 20.01.2025 р. №32 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та з 21.01.2019 р. отримує пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а з 26.08.2021 р. його переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Позивач звернувся до відповідача із заявою від 21.01.2025 р. №1005 про перехід з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. №889-VІІІ. При зверненні позивач надав зокрема, довідки, видані Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області: про заробітну плату від 17.01.2025 р. №30, про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що проведи класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не проведи класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), від 20.01.2025 р. №32 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд). Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 03.02.2025 р. №1100-0201-8/7100 повідомлено, що заява від 21.01.2025 р. №1005 про призначення/перерахунок пенсії розглянута та додано рішення від 28.01.2025 р. №110130001135 Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області. Вказаним рішенням відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ, оскільки статтею 25 цього закону визначено сім категорій посад державних службовців, залежно від яких встановлюються ранги державних службовців, а посадовим особам органів податкової служби згідно зі статтею 343.1 Податкового кодексу України присвоюються спеціальні звання, і відповідно, ці посади не належать до посад, віднесених до категорії посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про службу» №3723-ХІІ. Позивач вважає, що він підпадає під критерії «державного службовця» визначені статтею 1 Закону України «Про державну службу».
Представником відповідача подано відзив на позовну заяву відповідно до якого не погоджується із заявленими вимогами (а.с.55-59). Представник відповідача вказує, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку та з 21.01.2019 р. отримував пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 26.08.2021 р. переведено на пенсію за віком, перераховану відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». 21.01.2025 р. позивач звернувся із заявою щодо переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». До заяви надано сканкопії оригіналів документів: паспорта; довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру; трудової книжки; довідка про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 року працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), від 17.01.2025 р. №30, виданої головним управлінням ДПС у Кіровоградській області (станом на січень 2025); довідка про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 1 січня 2024 року працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд), від 20.01.2025 р. №32, виданої головним управлінням ДПС у Кіровоградській області.( січень - листопад 2024). Основним критерієм, за яким визначається можливість зарахування того чи іншого періоду роботи на посаді державного службовця до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723, є встановлення за займаною посадою відповідного рангу. За результатами розгляду наданих документів встановлено, що стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців станом на 01.05.2016 р. (дата набрання чинності Закону №889) складає 10 місяців 6 днів (з 10.01.1999 р. по 15.11.1999 р. - період роботи у Відділенні Державного казначейства у м. Кіровоград, 10.01.1999 р. прийнято Присягу державного службовця). До стажу державної служби заявника не враховано період роботи з 17.11.1999 р. по 11.11.2024 р. в органах Державної податкової адміністрації, оскільки в трудовій книжці відсутня інформація про присвоєння рангу державного службовця у вищезазначений період. Водночас, записи в трудовій книжці містять інформацію про присвоєння спеціальних звань за період з 17.11.1999 р. по 11.11.2024 р. - інспектор податкової служби ІІ та І рангу, радник податкової та митної справи ІІІ рангу. Рішенням від 28.01.2025 р. №110130001135 за відсутності у позивача необхідного стажу роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723, в частині переведення на пенсію відповідно до Закону №889, позивачу, відмовлено. Представник відповідача зауважує, що на сьогодні враховуючи всі норми діючі на момент звернення, з заявою від 21.01.2025 р., правові підстави для проведення перерахунку шляхом переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» відсутні. Інформація про пороведення класифікації посад державної служби в матеріалах пенсійної справи та в матеріалах електронної судової справи відсутня. У довідці від 17.01.2025 р. №30, виданої головним управлінням ДПС у Кіровоградській області про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на грудень 2024 зазначено надбавку за вислугу років - 50%. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2023 р. №1409 «Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році» (далі - Постанова №1409) затверджено схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням сімей і рівнів посад, юрисдикції та типів державних органів у 2024 році та перелік типових посад державної служби в межах рівнів посад. При цьому на 2024 рік для державних службовців нормами Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік» встановлена максимальний відсоток надбавки за вислугу років - 30%. На думку представника відповідача, вимога позивача щодо зарахувати до стажу державної служби період з 01.05.2016 р. по 11.11.2024 р. є безпідставною. Відповідно до правової позиції викладеної постанові Верховного Суду від 22.05.2024 р. у справі №500/1404/23 стаж державної служби для визначення права на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» зараховується до 01.05.2016 р. Так, у постанові Верховний Суд від 22.05.2024 р. у справі №500/1404/23 зазначив, що пп.1 п.2 розд.XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» не дає можливості враховувати стаж державної служби, набутий після 01.05.2016 р., як такий, що відповідає вимогам пунктів 10, 12 розд.XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VІІІ, та для набуття у зв'язку із цим права на призначення пенсії державного службовця на підставі статті 37 Закону №3723-ХІІ. Верховний Суд у постанові від 22.05.2024 р. у справі №500/1404/23 вказав, що Головне управління Фонду правильно зарахувало позивачці стаж, набутий на посадах державної служби після 01.05.2016 р., до страхового стажу, а не стажу державної служби. Представник відповідача вважає, що за відсутності необхідного стажу роботи на посадах віднесених до категорії посад державної служби, в переведенні на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» позивачці відмовлено. Позивачем, ані до заяви про переведення на пенсію за нормами Закону України «Про державну службу», а ні до позовної заяви не додано доказів віднесення займаних посад до відповідної категорії державної служби.
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 12.02.2025 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а.с.52).
27.02.2025 р. проведено перше судове засідання та розпочато розгляд справи по суті (а.с.132).
Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ОСОБА_1 з 24.01.2019 р. призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с.71), а з 26.08.2021 р. - перераховано пенсію за віком за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с.83).
21.01.2025 р. ОСОБА_1 подано до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області заяву про перерахунок пенсії - перехід на пенсію за Законом України «Про державну службу» №1005 (а.с.116, зі зворотного боку).
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 28.01.2025 р. №110130001135 про відмову в переведенні з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» на підставі заяви від 21.01.2025 №1005 ОСОБА_1 » ОСОБА_1 відмовлено у переведенні на пенсію відповідно до Закону №889, у зв'язку з відсутністю у заявника необхідного стажу роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723 (а.с.8, 115-116). За результатами розгляду наданих документів встановлено, що стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців станом на 01.05.2016 р. (дата набрання чинності Закону №889) складає 10 місяців 6 днів (з 10.01.1999 р. по 15.11.1999 р. - період роботи у Відділенні Державного казначейства у м. Кіровоград, 10.01.1999 р. прийнято Присягу державного службовця). До стажу державної служби заявника не враховано період роботи з 17.11.1999 р. по 11.11.2024 р. в органах Державної податкової адміністрації, оскільки в трудовій книжці відсутня інформація про присвоєння рангу державного службовця у визначений період. Водночас, записи в трудовій книжці містять інформацію про присвоєння спеціальних знань за період з 17.11.1999 р. по 11.11.2024 р. - інспектор податкової служби ІІ та І рангу, радник податкової та митної справи ІІІ рангу.
Відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до ст.90 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. №889-VIII (далі за текстом - Закон №889) пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Пунктом 10 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №889 визначено, що Державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
З огляду на ч.1 ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. №3723-ХІІ (далі за текстом - Закон №3723), на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Із аналізу зазначених норм, суд дійшов висновку, що обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723 після 01.05.2016 р. є дотримання сукупності вимог, визначених ч.1 ст.37 Закону №3723 і Прикінцевих та перехідних положень Закону 889, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Судом встановлено, що підставою для відмови у переведенні позивача на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» є відсутність стажу роботи на посадах, віднесених до категорії державних службовців, оскільки ст.25 Закону №3723 не передбачено посади працівників державної податкової інспекції, які мають спеціальні звання.
Частиною 2 статті 1 Закону №889 встановлено, що державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
Відповідно до ч.5 ст.3 Закону №889 окремі особливості проходження державної служби в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, їх територіальних органах визначаються Митним кодексом України та Податковим кодексом України.
Пунктом 342.4 статті 342 Податкового кодексу України визначено, що посадові особи контролюючих органів є державними службовцями.
Відповідно до п.342.5 ст.342 Податкового кодексу України посадові особи, які вперше зараховуються на службу до контролюючих органів і раніше не перебували на державній службі, складають присягу державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу».
Згідно з п.342.6 ст.342 Податкового кодексу України правовий статус посадових осіб контролюючих органів, їх права та обов'язки визначаються Конституцією України, цим Кодексом та Митним кодексом України, а в частині, що не регулюється ними, - Законом України «Про державну службу» та іншими законами.
У розумінні пп.4.1.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є: податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.
Згідно з п.8 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №889 стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Частинами 1, 2 статті 1 Закону №3723 визначено, що державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.
Ці особи є державними службовцями і мають відповідні службові повноваження.
Частиною 2 статті 25 Закону №3723 установлено такі категорії посад державних службовців: перша категорія - посади перших заступників міністрів, керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Уряду України, їх перших заступників, голів та членів державних колегіальних органів, Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівників Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України, заступників керівників Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України, інші прирівняні до них посади; друга категорія - посади керівників секретаріатів комітетів Верховної Ради України, структурних підрозділів Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, радників та помічників Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, заступників міністрів, заступників інших керівників центральних органів виконавчої влади, першого заступника Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, перших заступників голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та інші прирівняні до них посади; третя категорія - посади заступників керівників структурних підрозділів, завідувачів секторів, головних спеціалістів, експертів, консультантів Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України і Секретаріату Кабінету Міністрів України, заступників Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, заступників голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а також голів районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, начальників управлінь, самостійних відділів у складі міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, державних колегіальних органів, інші прирівняні до них посади; четверта категорія - посади спеціалістів Адміністрації Президента України, Апарату Верховної Ради України і Секретаріату Кабінету Міністрів України, заступників начальників управлінь, самостійних відділів (підвідділів) міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, державних колегіальних органів, керівників управлінь, відділів, служб обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, інші прирівняні до них посади; п'ята категорія - посади спеціалістів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних колегіальних органів, заступників голів районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, заступників керівників управлінь, відділів, служб обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, спеціалістів апарату цих адміністрацій, інші прирівняні до них посади; шоста категорія - посади керівників управлінь, відділів, служб районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, спеціалісти управлінь, відділів, служб обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, інші прирівняні до них посади; сьома категорія - посади спеціалістів районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, їх управлінь і відділів, інші прирівняні до них посади.
Згідно з ч.3 ст.25 Закону №3723 віднесення існуючих посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 р. №680 затверджено співвідношення між рангами державних службовців і військовими званнями та іншими спеціальними званнями, у тому числі між рангами державних службовців і спеціальними званнями працівників органів державної податкової служби.
У подальшому, постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 р. №306 затверджено співвідношення між рангами державних службовців і військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями, у тому числі між рангами державних службовців і спеціальними званнями працівників посадових осіб органів доходів і зборів; між рангами державних службовців і спеціальними званнями посадових осіб податкових органів.
Суд враховує, що Верховний Суд України у постанові від 08.10.2013 р. у справі №21-275а13 сформулював правовий висновок відповідно до якого, аналіз положень статті 37 Закону №3723-XII, Закону №509-ХІІ дає підстави вважати, що посадові особи державної податкової служби, яким присвоєно спеціальні звання, є державними службовцями зі спеціальним статусом, а тому період проходження такої служби в податкових органах має зараховуватися до стажу державної служби, який дає право на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 28.01.2025 р. №110130001135 винесено необґрунтовано та без урахування всіх обставин, що мали значення для прийняття рішення, у зв'язку з чим є передчасним висновок про відсутність у ОСОБА_1 стажу роботи на посадах державної служби та, як наслідок, відсутність права на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
Таким чином, позовна вимога про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 28.01.2025 р. №110130001135, підлягає задоволенню.
Разом з тим, суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку та призначення пенсій громадянам, оскільки рішення про призначення пенсії приймається органом Пенсійного фонду і право на призначення пенсії є його виключними повноваженнями, втручання у які не відповідатиме завданням адміністративного судочинства.
Оскільки Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області безпідставно, внаслідок помилкового тлумачення норм чинного законодавства, встановлено відсутність у позивача стажу державної служби, у зв'язку з чим зроблено передчасний висновок щодо відсутності у ОСОБА_1 , права на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», суд вважає, що належним способом захисту порушеного права позивача буде зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21 січня 2025 року №1005 про перерахунок пенсії - перехід на інший вид пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та прийняти рішення з урахуванням висновків суду.
Згідно з ч.1, 3 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
При зверненні до суду позивачем понесені судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1 211,20 грн (а.с.49), а тому суд стягує на користь позивача документально підтверджені судові витрати (судовий збір) пропорційно до задоволених позовних вимог в розмірі 605,60 грн за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, яким прийнято протиправне рішення.
Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297, 382 КАС України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 28 січня 2025 року №110130001135 про відмову в переведенні з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» на підставі заяви від 21.01.2025 №1005 ОСОБА_1 ».
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21 січня 2025 року №1005 про перерахунок пенсії - перехід на інший вид пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та прийняти рішення з урахуванням висновків суду.
4. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) понесені ним судові витрати (судовий збір) у розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять грн 60 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 7-а, код ЄДРПОУ 20632802).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.
Дата складання повного рішення суду - 19 грудня 2025 року.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.М. МОМОНТ