вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
09 грудня 2025 рокуСправа № 912/2525/25
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Глушкова М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Кропивницької філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" (вул. Арсенія Тарковського, 67, м. Кропивницький, 25006)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Світловодськпобут" (вул. Григорія Сковороди, 2-а, м. Світловодськ, 27500)
про стягнення 148 152,98 грн,
секретар судового засідання - Коваленко Т.А.,
представники сторін
від позивача - Руденко Т.В., адвокат, довіреність №560/Дов-24 від 26.12.24;
від відповідача - участі не брав,
у судовому засіданні проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення,
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Кропивницької філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Світловодськпобут" (далі - ТОВ "Світловодськпобут") про стягнення 148 152,98 грн з покладенням на відповідача витрат зі сплати судового збору.
В обґрунтування позовних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Кропивницької філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" зазначило, що у зв'язку з нездійсненням відповідачем оплати компенсації вартості не облікованого (донарахованого) об'єму, обсягу природного газу та компенсації вартості проведення позачергової повірки ЗВТ з ТОВ "Світловодськпобут" підлягає стягненню заборгованість в судовому порядку.
Ухвалою від 30.09.2025 господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначив на 23.10.2025.
23.10.2025 у підготовчому засіданні оголошено перерву до 25.11.2025.
Ухвалою від 25.11.2025 продовжено строк підготовчого провадження на 15 днів за ініціативою суду, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 09.12.2025.
У судовому засіданні 09.12.2025 представник позивача позов підтримав.
Представник відповідача участі в судовому засіданні не брав, належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.
Згідно з ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відзив на позов відповідач не подав.
Відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
З огляду на викладене, господарський суд розглядає справу в судовому засіданні 09.12.2025 за відсутності представника відповідача.
У судовому засіданні 09.12.2025 досліджено докази у справі.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд встановив таке.
Між ТОВ "Газорозподільні мережі України" в особі Кропивницької філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" та ТОВ "Світловодськпобут" (Споживач) укладено договір розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) шляхом підписання останньою заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу на умовах Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №2498 від 30.09.2015 (далі - Договір, а.с. 6-14), відповідно до п. 1.1. розділу 1 якого, цей договір є публічним та регламентує порядок і умови забезпечення цілодобового доступу споживача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об'єкта споживача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки оператором ГРМ обсягів природного газу до об'єктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи.
Відповідно до п. 2.1. та пп. 2. п.7.1. Договору Оператор ГРМ зобов'язується надати Споживачу послугу з розподілу природного газу та забезпечити можливість цілодобового доступу Споживача до газорозподільної системи та передачу належних Споживачу об'ємів (обсягів) природного газу з дотриманням належного рівня надійності, безпеки, якості та величини його тиску за умови дотримання Споживачем вимог цього Договору, а Споживач зобов'язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором.
Згідно з пп. 5 п. 7.4. розділу 7 та п. 8.1. розділу 8 Договору Споживач зобов'язується не допускати несанкціонованого відбору природного газу. За невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за цим договором сторони несуть відповідальність згідно з цим договором та чинним законодавством України.
Підпунктом 7 п. 7.4. розділу 7 Договору передбачено, що Споживач зобов'язується дотримуватись інших вимог цього договору та Кодексу газорозподільних систем (далі - Кодекс).
24.04.2024 під час обстеження/контрольного огляду обліку газу ТОВ "Світловодськпобут" за адресою: вул. Бойка, 15, м. Світловодськ у представників Оператора ГРМ виникли сумніви щодо результатів вимірювання об'ємів природного газу та метрологічних характеристик комерційного ВОГ. На місці виявлення ознак порушень представниками позивача було складено акт про порушення № 22, здійснено демонтаж комерційного ВОГ, а саме лічильника газу Курс 01 G-65 А1 зав № 5622 та відповідно до протоколу № 1 від 24.04.2024 направлено на позачергову (експертну) повірку. Місцем проведення повірки сторони визначили ДП "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації метрології та сертифікації" (а.с. 15-18).
Наведений акт складено за участю споживача (його представника) Дзими М.М., який підписав акт.
Довідкою № 062 П-13/24 від 07.05.2024 виданою ДП "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації метрології та сертифікації" лічильник газу ультразвуковий Курс 01 G-65 А1 зав № 5622 визнано непридатним та таким, що не відповідає вимогам ДСТУ 9036:2020 (а.с. 19).
Комісією позивача з розгляду актів про порушення, 20.05.2024 розглянуто акт про порушення № 22 від 24.04.2024 та за результатами розгляду, оформленого протоколом №12, прийнято рішення про задоволення акта про порушення (а.с. 20).
Позивачем відповідно до п.п. 2 п. 11 глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС здійснено розрахунок не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу за період з 07:00 01.04.2024 по 11:00 08.04.2024 (а.с. 21).
У результаті розрахунку, враховуючи газоспоживаюче обладнання встановлене у відповідача, його технічні характеристики розмір не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу становить 9 671 м3.
Враховуючи середньоарифмитичне значення маржинальної ціни природного газу 14 995,20 грн, вартість не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу в результаті задоволення акта про порушення № 22, становить 145 018,58 грн.
Листом № КФ/100/102/1-1840 від 11.06.2024 позивач направив відповідачу лист з вимогою оплати компенсації вартості не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу в розмірі 145 018,58 грн, а також компенсації вартості проведення позачергової повірки ЗВТ в розмірі 3 134,40 грн (а.с. 22-24).
Станом на 25.09.2025 відповідачем не здійснено оплати згідно з отриманими рахунками.
Вказані обставини стали підставою для звернення до суду.
Вирішуючи спір по суті, господарський суд враховує таке.
Статтею 1 Закону України "Про ринок природного газу" визначено, що споживачем є фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини.
Відповідно до ст. 40 Закону України "Про ринок природного газу" розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами. За договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобов'язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов'язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу. Типовий договір розподілу природного газу затверджується Регулятором. Оператор газорозподільної системи має забезпечити додержання принципу недискримінації під час укладення договорів розподілу природного газу з замовниками. Договір розподілу природного газу є публічним.
Положеннями ст. 59 Закону України "Про ринок природного газу" передбачено, що суб'єкти ринку природного газу, які порушили законодавство, що регулює функціонування ринку природного газу, несуть відповідальність згідно з законом (ч. 1). Правопорушеннями на ринку природного газу, зокрема, є несанкціонований відбір природного газу (п. 2 ч. 2).
Взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб'єктами ринку природного газу, а також правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем визначає Кодекс, затверджений Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) №2494 від 30.09.2015.
Згідно з п. п. 3, 4, 7 глави 3 Розділу VI Кодексу договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням ст. 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) за формою Типового договору розподілу природного газу. Договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному вебсайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору. Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.
Відповідно до п. 1 глави 1 розділу VІ Кодексу суб'єкти ринку природного газу (у тому числі споживачі), які в установленому законодавством порядку підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання/передачу природного газу зазначеними газорозподільними системами за умови дотримання ними вимог цього Кодексу та укладення договору розподілу природного газу.
Підпунктом 4 п. 7 глави 9 розділу Х Кодексу передбачено, що у разі виявлення під час перевірки комерційного ВОГ чи його складових або контрольного огляду вузла обліку ознак нижченаведених порушень представник Оператора ГРМ на місці перевірки складає у порядку, визначеному цим Кодексом, акт про порушення, зокрема про непрацездатність комерційного ВОГ чи його складових та/або його (їх) невідповідність умовам експлуатації чи узгодженій проєктній документації або умовам договору.
Відповідно до п. 1 глави 9 розділу X Кодексу суміжні суб'єкти ринку природного газу, суміжні суб'єкти ринку природного газу, зокрема Оператор ГРМ та споживач, під час введення в експлуатацію або протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових, у тому числі в разі позаштатної ситуації чи виникнення спірних питань щодо результатів вимірювань об'єму природного газу, мають право здійснювати з дотриманням вимог цього Кодексу перевірку комерційного ВОГ та його складових щодо:
1) відповідності умовам експлуатації та узгодженій проектній документації чи умовам договору;
2) працездатності та/або придатності ЗВТ до застосування на підставі результатів перевірки їх метрологічних характеристик, зокрема загальної похибки вимірювання;
3) відсутності ознак пошкодження ЗВТ та/або пошкодження пломб;
4) відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або несанкціонованого газопроводу;
5) перевірки стану підвідного газопроводу, зокрема способу прокладання та відсутності можливості відбору газу поза вузлом обліку, в тому числі шляхом обстеження газопроводів приладовим методом на предмет відсутності підключень до підземних та надземних підвідних, розподільчих та транзитних газових мереж поза комерційним ВОГ, візуального обстеження способів монтажу і обв'язки газового та газорегулюючого обладнання;
6) відсутності несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу).
Суд зазначає, що в матеріалах справи відсутні докази звернення відповідача щодо перевірки комерційного ВОГ та його складових, виникнення позаштатної ситуації, спірних питань щодо результатів вимірювань об'єму природного газу чи питань відповідності умовам експлуатації та узгодженій проектній документації, умовам договору.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України "Про ринок природного газу" суб'єкти ринку природного газу, які порушили законодавство, що регулює функціонування ринку природного газу, несуть відповідальність згідно з законом.
Пунктом 1 глави 5 розділу ХІ Кодексу передбачено, що у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 21 до цього Кодексу.
Відповідно до п. 2 глави 5 розділу ХІ Кодексу акт про порушення після пред'явлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об'єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами. У разі якщо комерційний вузол обліку, на якому сталося порушення, знаходиться на території (в приміщенні) Оператора ГРМ, останній повинен завчасно попередити споживача про час і місце складання акта про порушення. Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення.
Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення.
В акті обстеження/контрольного огляду вузла обліку газу №251 від 24.04.2024 зазначено що під час перевірки відповідності проектної документації виявлено наступне:
- ступінь фільтрації фільтра не відповідає проектній документації (фактично - 150 МКМ, у проектній - 50 МКМ);
- встановлені контрольні манометри не відповідають проектній документації;
- засіб дистанційної передачі не відповідає проектній документації;
- виявлено розбаланс між лічильником та коректором, різниця показників складає - 26 м3.
Також в акті обстеження/контрольного огляду вузла обліку газу №251 від 24.04.2024 зазначено про необхідність здійснення демонтажу ЗВТ на позачергову перевірку.
На підставі даного факту представниками Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Кропивницької філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" було складено Акт про порушення № 22 від 24.04.2024.
Відповідно до п. 5 глави 5 розділу ХІ Кодексу споживач (несанкціонований споживач) та представники Оператора ГРМ під час виявлення порушення та складання акта про порушення мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявленого порушення чи інших дій та фактів, про що зазначається в акті про порушення. До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження, заперечення та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в акті про порушення.
Акт про порушення № 22 від 24.04.2024 порушення підписано двома представниками Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Кропивницької філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" та одним представником ТОВ "Світловодськпобут". Додані пояснення, зауваження, заперечення відсутні.
Отже, споживач фактично визнав свою вину у вчиненні порушення Кодексу ГРМ, підписавши Акт про порушення № 22 від 24.04.2024. Так, споживачем було визнано факт порушення (пошкодження ЗВТ/лічильника газу або робота в позаштатному режимі).
Відповідно до п.п. 8, 10-12 глави 5 розділу ХІ Кодексу акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення. Засідання комісії з розгляду акта про порушення має бути проведено Оператором ГРМ не пізніше двомісячного строку з дня складання акта про порушення (крім випадку очікування результатів експертизи ЗВТ, яка проводиться суб'єктами судово-експертної діяльності, діяльність яких регулюється Законом України "Про судову експертизу").
Споживач (несанкціонований споживач) зобов'язаний бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення, на якому буде розглядатися складений на нього акт про порушення.
За неможливості бути присутнім на засіданні особисто споживач (несанкціонований споживач) має право дати письмову згоду у довільній формі на проведення засідання без його присутності або у присутності його уповноваженої особи.
У разі неприбуття споживача (несанкціонованого споживача) та/або уповноваженої ним особи на засідання комісії остання розглядає складений акт про порушення без його (її) участі.
Відповідно до п. 11 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.
При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості.
При складанні акта-розрахунку враховується таке:
1) розрахований відповідно до вимог цього розділу не облікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, у якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення (тобто до закритого балансового періоду), не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість у повному обсязі має бути оплачена споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ. При цьому вартість природного газу визначається Оператором ГРМ:
для побутових споживачів - за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ для покриття нормативних втрат та виробничо-технологічних витрат або у випадку нездійснення такої закупівлі - за ціною, визначеною для обсягів нормативних втрат та виробничо-технологічних витрат відповідно до положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу протягом періоду не облікованого природного газу;
для споживачів, що не є побутовими - середньоарифметичне значення маржинальної ціна придбання, визначеної Оператором ГТС відповідно до положень глави 6 розділу XIV Кодексу ГТС, протягом періоду не облікованого природного газу;
2) розрахований відповідно до вимог цього розділу не облікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період після 01-го числа місяця, у якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення, не включається в баланс поточного календарного місяця за загальними правилами та має бути компенсована споживачем Оператору ГРМ за виключенням обсягів споживання, інформація про величину яких була передана Оператором ГРМ на інформаційну платформу Оператора ГТС відповідно до положень Кодексу ГТС з метою ви значення попередньої щодобової алокації відборів. Виключенням є об'єм природного газу, нарахований несанкціонованому споживачу та споживачу, у якого відсутній постачальник, вартість якого має бути оплачена Оператору ГРМ:
для побутових споживачів - за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ для покриття нормативних втрат та виробничо-технологічних витрат або у випадку нездійснення такої закупівлі - за ціною, визначеною для обсягів нормативних втрат та виробничо-технологічних витрат відповідно до положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу протягом періоду не облікованого природного газу;
для споживачів, що не є побутовими - середньоарифметичне значення маржинальної ціни придбання, визначеної Оператором ГТС відповідно до положень глави 6 розділу XIV Кодексу ГТС, протягом періоду не облікованого природного газу;
3) при розрахунку не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу відповідно до підпункту 1 цього пункту має бути віднятий об'єм природного газу, фактично нарахований споживачу (інформація про обсяги споживання, яка була передана Оператором ГРМ на інформаційну платформу Оператора ГТС відповідно до положень Кодексу ГТС з метою визначення остаточної алокації щодобових відборів) протягом періоду порушення. Виключенням є несанкціонований відбір природного газу поза охопленням комерційного вузла обліку;
4) при розрахунку не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу пільги та субсидії, на які має право побутовий споживач, не враховуються.
Згідно з п. 12 глави 5 розділу XI Кодексу ГРС вартість не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу, яка пред'являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі.
20.05.2024 на засіданні Комісії з розгляду актів про порушення, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування об'ємів природного газу та зміни їх режиму нарахування споживачу (несанкціонованому споживачу) Товариством з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Кропивницької філії ТОВ "Газорозподільні мережі України", акт про порушення № 22 від 04.04.2024 розглянуто та задоволено.
За наслідками задоволення Акта про порушення складено акт розрахунок від 20.05.2024 необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості з 07:00 01.04.2024 по 11:00 08.04.2024 на суму 145 018,58 грн.
Відповідно до абзацу 6 п. 6 глави 9 розділу Х Кодексу ГРС якщо за результатами позачергової чи експертної повірки комерційного ВОГ (ЗВТ) буде підтверджена його невідповідність нормативним документам у сфері метрології та/або факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, у всіх випадках за відсутності дублюючого чи підмінного ВОГ (ЗВТ) або припинення газопостачання об'єм розподіленого в точці вимірювання природного газу за період порушення та відсутності комерційного ВОГ (ЗВТ) розраховується у порядку, визначеному розділом XI цього Кодексу, зі складанням акта про порушення. При цьому витрати, пов'язані з позачерговою чи експертною повіркою, компенсуються власником комерційного ВОГ/ЗВТ (крім факту несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ).
Як зазначалось вище, довідкою № 062 П-13/24 від 07.05.2024 виданою ДП "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації метрології та сертифікації" лічильник газу ультразвуковий Курс 01 G-65 А1 зав № 5622 визнано непридатним та таким що не відповідає вимогам ДСТУ 9036:2020.
На підставі акта-розрахунку від 20.05.2024 вартість не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу в рахунку № КФ000000241 від 04.06.2024 та компенсації проведення позачергової повірки ЗВТ в рахунку № КФ000000242 від 04.06.2024 в розмірі 3 134,40 грн пред'явлено до сплати споживачу листом 11.06.2024 (а.с. 22).
Вказані рахунки відповідачем не оплачено.
Матеріали справи не містять доказів оскарження відповідачем у судовому порядку акта про порушення №22 від 04.04.2024 та протоколу засідання комісії №12 від 20.05.2024 з розгляду вказаного акта.
Доказів про те, що вказаний розрахунок є неправильним, або не відповідає нормам Кодексу суду не надано.
За таких обставин, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню.
За правилами ст. 129 ГПК України сплачений позивачем судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Світловодськпобут" (вул. Григорія Сковороди, 2-а, м. Світловодськ, 27500, ідентифікаційний код 31678853) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Кропивницької філії товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" (вул. Арсенія Тарковського, 67, м. Кропивницький, 25006, ідентифікаційний код 45068116) 145 018,58 грн компенсації вартості не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу, 3 134,40 грн компенсації вартості проведення позачергової перевірки ЗВТ, а також 2 422,40 грн судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Копії рішення надіслати позивачу та відповідачу через систему "Електронний суд".
Повний текст рішення складено - 19.12.2025.
Суддя М.С. Глушков