справа № 640/7357/21
про виправлення описки у судовому рішенні
18 грудня 2025 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Желік О.М., розглянувши у порядку письмового провадження питання про виправлення описки у судовому рішенні в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -
у провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа № 640/7357/21 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії.
Рішенням від 16.12.2025 позов задоволено частково.
Стягнуто з військової частини НОМЕР_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ) середнє грошове забезпечення за несвоєчасний розрахунок при звільненні за період із 16.11.2019 по 18.02.2021 у розмірі 95688 (дев'яносто п'ять шість тисяч шістсот вісімдесят вісім) грн 28 коп.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Вирішено, що судові витрати розподілу не підлягають.
Судом встановлено, що у пункті 2 резолютивної частини рішення від 16.12.2025 помилково зазначено розмір середнього грошового забезпечення за несвоєчасний розрахунок при звільненні за період із 16.11.2019 по 18.02.2021 прописом. Вказані обставини зумовили необхідність розгляду питання про виправлення описки у судовому рішенні.
При вирішенні питання про виправлення описки у судовому рішенні суд враховує таке.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 253 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який постановив судове рішення може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
Суд зазначає, що описки по своїй суті - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. У резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
Рішенням від 16.12.2025, зокрема, стягнуто з військової частини НОМЕР_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ) середнє грошове забезпечення за несвоєчасний розрахунок при звільненні за період із 16.11.2019 по 18.02.2021 у розмірі 95688 (дев'яносто п'ять тисяч шістсот вісімдесят вісім) грн 28 коп.
Разом з тим, судом у п. 2 рішення від 16.12.2025 помилково зазначено розмір середнього грошового забезпечення за несвоєчасний розрахунок при звільненні за період із 16.11.2019 по 18.02.2021 прописом «дев'яносто п'ять шість тисяч шістсот вісімдесят вісім» замість правильного «дев'яносто п'ять тисяч шістсот вісімдесят вісім».
Таким чином суд вважає, що вказана описка є технічною помилкою, а тому така підлягає виправленню.
Керуючись ст. 248, 253, 256, 293-295 КАС України, суд, -
виправити допущену у п. 2 резолютивної частини рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.12.2025 у справі № 640/7357/21 описку та резолютивну частину рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.12.2025 у справі № 640/7357/21 викласти в такій редакції:
“адміністративний позов задовольнити частково.
Стягнути з військової частини НОМЕР_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 ) середнє грошове забезпечення за несвоєчасний розрахунок при звільненні за період із 16.11.2019 по 18.02.2021 у розмірі 95688 (дев'яносто п'ять тисяч шістсот вісімдесят вісім) грн 28 коп.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Судові витрати розподілу не підлягають.».
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала про внесення виправлень в судове рішення може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Желік О.М.