Рішення від 18.12.2025 по справі 160/9229/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2025 рокуСправа №160/9229/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Турової О.М.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (відповідач-1), Державної податкової служби України (відповідач-2) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

28.03.2025 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій, з урахуванням уточненої позовної заяви від 02 квітня 2025 року вх.№ 28977/25, позивач просить:

- визнати протиправними дії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з прийняття рішень про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №12308346/40667449, №12308342/40667449, №12308341/40667449, №12308344/40667449, №12308343/40667449, №12308347/40667449, №12308345/40667449 від 03.01.2025 та скасувати їх;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №8 від 22.01.2024, №9 від 25.01.2024, №10 від 26.01.2024, №12 від 30.01.2024, №13 від 30.01.2024, №14 від 31.01.2024, №15 від 31.01.2024 датою її надходження до контролюючого органу.

В обґрунтування позовних вимог зазначається, що Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» було складено та направлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні №8 від 22.01.2024р., №9 від 25.01.2024р., №10 від 26.01.2024р., №12 від 30.01.2024р., №13 від 30.01.2024р., №14 від 31.01.2024р., №15 від 31.01.2024р., однак в подальшому, позивачем отримано квитанції про зупинення реєстрації цих податкових накладних відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, оскільки обсяг постачання товару/послуги 77.12, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, у зв'язку із чим запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/відмову в реєстрації цих податкових накладних в ЄРПН. Позивач скористався своїм правом на надання пояснень та їх документального підтвердження із залученням документів, підтверджуючих господарські операції та підстави складання вищезазначених податкових накладних, що, на думку позивача, було цілком достатньою підставою для прийняття рішення про їх реєстрацію в ЄРПН. Однак, оскаржуваними рішеннями Комісії ГУ ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відмовлено у реєстрації вказаних податкових накладних в ЄРПН, з причин: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства». Водночас, позивач наголошує, що оскаржувані рішення Комісії ГУ ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних є необґрунтованими, протиправними та такими, що підлягають скасуванню, оскільки не містять жодних посилань на документи, які були надані із порушенням законодавства з зазначенням нормативно-правового обґрунтування таких порушень, що є порушенням приписів Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1165 від 11 грудня 2019 року. Крім того, позивач зауважує, що надані позивачем документи у повній мірі підтверджують реальність господарських операцій, за наслідками яких складено та направлено для реєстрації спірні податкові накладні, натомість, відповідачами не встановлено обставин, які б свідчили про юридичну дефектність поданих документів. Таким чином, на думку позивача, ним було надано всі необхідні первинні документи на підтвердження реальності господарських операцій, за результатами яких складено вищезазначені податкові накладні, які безпідставно не взято контролюючим органом до уваги.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.04.2025 року позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» була залишена без руху та позивачеві надано строк - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позову шляхом подання до суду: уточненої позовної заяви, в якій чітко зазначено кого саме позивач вважає відповідачами у цій справі та до кого спрямовує свої позовні вимоги, а також копій цієї уточненої позовної заяви відповідності до кількості осіб, що беруть участь у справі; - завірених належним чином копій оскаржуваних рішень Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №12308346/40667449, №12308342/40667449, №12308341/40667449, №12308344/40667449; №12308343/40667449, № 12308347/40667449, № 12308345/40667449 від 03.01.2025, а також копій квитанцій про зупинення реєстрації спірних податкових накладних та копії цих спірних податкових накладних (№ 8 від 22.01.2024, № 9 від 25.01.2024, № 10 від 26.01.2024, № 12 від 30.01.2024, № 13 від 30.01.2024, № 14 від 31.01.2024, № 15 від 31.01.2024), у реєстрації яких відмовлено оскаржуваними рішеннями, копії повідомлень контролюючого органу про необхідність подання додаткових документів для суду та відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі.

На виконання вимог вказаної ухвали суду від 02.04.2025 року позивачем надано уточнену позовну заяву, в якій зазначено у якості відповідачів Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (відповідач-1) та Державну податкову службу України (відповідач-2) та викладено позовні вимоги в оновленій редакції.

Також на виконання вимог ухвали суду від 02.04.2025 року позивачем разом із уточненою позовною заявою подано завірені належним чином копії оскаржуваних рішень Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, №12308346/40667449, №12308342/40667449, №12308341/40667449, №12308344/40667449; №12308343/40667449, № 12308347/40667449, №12308345/40667449 від 03.01.2025, а також копії квитанцій про зупинення реєстрації спірних податкових накладних та копії цих спірних податкових накладних (№ 8 від 22.01.2024, № 9 від 25.01.2024, № 10 від 26.01.2024, № 12 від 30.01.2024, № 13 від 30.01.2024, № 14 від 31.01.2024, № 15 від 31.01.2024), у реєстрації яких відмовлено оскаржуваними рішеннями, копії повідомлень контролюючого органу про необхідність подання додаткових документів для суду та відповідно до кількості осіб, що беруть участь у справі.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21.04.2025р. вищевказану уточнену позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі №160/9229/25 за цією позовною заявою і призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні), а також встановлено відповідачам 15-денний строк з дня вручення копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

12.05.2025 року до суду надійшов відзив Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ», в якому відповідач-1 заперечує проти задоволення позовних вимог, які заявлені до нього, посилаючись на те, що рішення про відмову у реєстрації податкової накладної приймається у разі, зокрема, не надання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 Порядку №520, при цьому, на підтвердження фактичного здійснення господарських операцій, платник повинен мати необхідні первинні документи, які мають бути належно оформлені, містити всі необхідні реквізити, бути підписані уповноваженими особами, в той же час, податковий орган не зобов'язаний вказувати у квитанції перелік документів, який необхідно подати для підтвердження реальності господарської операції. Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача-2 зареєструвати податкові накладні представник відповідача-1 вказує на те, що реєстрація податкових накладних є дискреційними повноваженнями та для ухвалення рішення про зобов'язання ДПС зареєструвати податкову накладну, суд повинен перевірити саме той факт, що податкова накладна, яка була подана позивачем, відповідає всім критеріям відповідно до п.12 Порядку №1246 і її можливо зареєструвати у ЄРПН, при цьому така перевірка здійснюється податковим органом автоматично, і судом не може бути проведена, про що, на думку представника відповідача-1, зазначено і у постановах Верховного Суду, перелік яких наведено у відзиві. З огляду на викладене позовні вимоги є безпідставними і не обґрунтованими, у зв'язку з чим не підлягають задоволенню.

Крім того, 12.05.2025 року до суду надійшов відзив Державної податкової служби України на позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ», в якому відповідач-2 заперечує проти задоволення позовних вимог, які заявлені до нього, посилаючись на те, що рішення про відмову у реєстрації податкових накладних були прийняті комісією регіонального рівня, у зв'язку з чим позовні вимоги про зобов'язання ДПС України зареєструвати вищезазначені податкові накладні є необґрунтованими, оскільки без надання правової оцінки рішенням комісії регіонального рівня, зобов'язання ДПС України зареєструвати податкові накладні є передчасним.

24.11.2025 року від представника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшло клопотання із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, в якому останній просив здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження або за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.12.2025 року у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про розгляд справи в порядку загального позовного провадження або за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін в адміністративній справі №160/9229/25 за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (відповідач-1), Державної податкової служби України (відповідач-2) про визнання протиправними та скасування рішень і зобов'язання вчинити певні дії відмовлено у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі, з огляду на таке.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» (код ЄДРПОУ 40667449) є юридичною особою, зареєстрованою в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області та є платником податку на додану вартість. Основним видом економічної діяльності ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» за КВЕД ДК 009:2010 (КВЕД-2010) є: 49.41 - Вантажний автомобільний транспорт.

Як свідчать матеріали справи, між ТОВ «НОРДГАЗ» (далі - Орендодавець) та ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» (далі - Орендар) було укладено Договір оренди транспортних засобів від 28.04.2017 р. (далі - Договір).

Відповідно до п.1.1 Договору в порядку і на умовах, визначених цим Договором, Орендодавець зобов'язується передати Орендарю в тимчасове оплатне користування транспортний засіб вказаний в п.1.2 цього /Договору, а Орендар зобов'язується прийняти його в тимчасове користування.

Згідно з п.1.2 предметом Договору є транспортні засоби зазначені в Додатку 1 до договору.

Відповідно до п.1.3 Договору транспортні засоби зазначені в п.1.2 цього договору належать Орендодавцю на праві власності відповідно договору купівлі-продажу.

На виконання умов укладеного Договору, 22.01.2024 р. ТОВ «НОРДГАЗ» на користь ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» здійснило переплату за оренду транспортних засобів на суму 214 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 35 666,67 грн.

Отримання грошових коштів на розрахунковий рахунок Орендаря підтверджується випискою банка АТ КБ «ПРИВАТБАНК» від 22.01.2024р.

З огляду на наведене, ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» складено податкову накладну №8 від 22.01.2024р. на загальну суму 214 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 35 666,67 грн., яку направлено на реєстрацію в ЄРПН.

На виконання умов укладеного Договору, 25.01.2024 р. ТОВ «НОРДГАЗ» на користь ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» здійснило переплату за оренду транспортних засобів на суму 307 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 51 166,67 грн.

Отримання грошових коштів на розрахунковий рахунок Орендаря підтверджується випискою банка АТ КБ «ПРИВАТБАНК» від 25.01.2024р.

З огляду на наведене, ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» складено податкову накладну №9 від 25.01.2024р. на загальну суму 307 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 51 166,67 грн., яку направлено на реєстрацію в ЄРПН.

На виконання умов укладеного Договору, 26.01.2024р. ТОВ «НОРДГАЗ» на користь ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» здійснило переплату за оренду транспортних засобів на суму 150 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 25 000,00 грн.

Отримання грошових коштів на розрахунковий рахунок Орендаря підтверджується випискою банка АТ КБ «ПРИВАТБАНК» від 26.01.2024р.

З огляду на наведене, ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» складено податкову накладну №10 від 26.01.2024р. на загальну суму 150 000,00 грн. в т.ч. - ПДВ 25 000,00 грн., яку направлено на реєстрацію в ЄРПН.

На виконання умов укладеного Договору, 30.01.2024 р. ТОВ «НОРДГАЗ» на користь ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» здійснило переплату за оренду транспортних засобів на суму 909 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 151 500,00 грн.

Отримання грошових коштів на розрахунковий рахунок Орендаря підтверджується випискою банка АТ КБ «ПРИВАТБАНК» від 30.01.2024р.

З огляду на наведене, ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» складено податкову накладну №12 від 30.01.2024р. на загальну суму 909 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 151 500,00 грн., яку направлено на реєстрацію в ЄРПН.

На виконання умов укладеного Договору, 30.01.2024р. ТОВ «НОРДГАЗ» на користь ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» здійснило переплату за оренду транспортних засобів на суму 200 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 33 333,33 грн.

Отримання грошових коштів на розрахунковий рахунок Орендаря підтверджується випискою банка АТ КБ «ПРИВАТБАНК» від 30.01.2024р.

З огляду на наведене, ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» складено податкову накладну №13 від 30.01.2024р. на загальну суму 200 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 33 333,33 грн., яку направлено на реєстрацію в ЄРПН.

На виконання умов укладеного Договору, 31.01.2024 р. ТОВ «НОРДГАЗ» на користь ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» здійснило переплату за оренду транспортних засобів на суму 123 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 20 500,00 грн.

Отримання грошових коштів на розрахунковий рахунок Орендаря підтверджується випискою банка АТ КБ «ПРИВАТБАНК» від 31.01.2024р.

З огляду на наведене, ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» складено податкову накладну №14 від 31.01.2024р. на загальну суму 123 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 20 500,00 грн., яку направлено на реєстрацію в ЄРПН.

На виконання умов укладеного Договору, 31.01.2024. р. ТОВ «НОРДГАЗ» на користь ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» здійснило переплату за оренду транспортних засобів на суму 5 849 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 974 833,33 грн.

Отримання грошових коштів на розрахунковий рахунок Орендаря підтверджується випискою банка АТ КБ «ПРИВАТБАНК» від 31.01.2024р.

З огляду на наведене, ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» складено податкову накладну №15 від 31.01.2024р. на загальну суму 5 849 000,00 грн. в т.ч. ПДВ - 974 833,33 грн., яку направлено на реєстрацію в ЄРПН.

Про отримання контролюючим органом вищевказаних податкових накладних свідчать квитанції від 14.02.2024р. №9027691662, №9027681847, №9027659042, №9027678229, №9027676098, №9027678739, №9027687505.

Згідно з інформацією, зазначеною у квитанціях від 14.02.2024р. №9027691662, №9027681847, №9027659042, №9027678229, №9027676098, №9027678739 та №9027687505: Документ збережено. Реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку №1165, реєстрація податкових накладних №8 від 22.01.2024р., №9 від 25.01.2024р., №10 від 26.01.2024р., №12 від 30.01.2024р., №13 від 30.01.2024 р., №14 від 31.01.2024р., та №15 від 31.01.2024р. в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 77.12 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, у зв'язку із чим запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Повідомленням №1 від 25.12.2024р. у зв'язку із зупиненням реєстрації в ЄРПН вищевказаних податкових накладних позивачем направлено на адресу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області пояснення та копії документів на підтвердження факту здійснення господарських операцій з ТОВ «НОРДГАЗ», за якими було складено податкову накладну №8, реєстрацію яких було зупинено, що підтверджується Квитанцією №2 від 25.12.2024р., реєстраційний номер 9392012580, згідно з якою Повідомлення від 25.12.2024р. №1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, прийнято до розгляду.

Повідомленням №2 від 25.12.2024р. у зв'язку із зупиненням реєстрації в ЄРПН вищевказаних податкових накладних позивачем направлено на адресу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області пояснення та копії документів на підтвердження факту здійснення господарських операцій з ТОВ «НОРДГАЗ», за якими було складено податкову накладну №9, реєстрацію яких було зупинено, що підтверджується Квитанцією №2 від 25.12.2024р., реєстраційний номер 9392012698, згідно з якою Повідомлення від 25.12.2024р. №2 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, прийнято до розгляду.

Повідомленням №3 від 25.12.2024р. у зв'язку із зупиненням реєстрації в ЄРПН вищевказаних податкових накладних позивачем направлено на адресу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області пояснення та копії документів на підтвердження факту здійснення господарських операцій з ТОВ «НОРДГАЗ», за якими було складено податкову накладну №10, реєстрацію яких було зупинено, що підтверджується Квитанцією №2 від 25.12.2024р., реєстраційний номер 9392012742, згідно з якою Повідомлення від 25.12.2024р. №3 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, прийнято до розгляду.

Повідомленням №4 від 25.12.2024р. у зв'язку із зупиненням реєстрації в ЄРПН вищевказаних податкових накладних позивачем направлено на адресу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області пояснення та копії документів на підтвердження факту здійснення господарських операцій з ТОВ «НОРДГАЗ», за якими було складено податкову накладну №12, реєстрацію яких було зупинено, що підтверджується Квитанцією №2 від 25.12.2024р., реєстраційний номер 9392012842, згідно з якою Повідомлення від 25.12.2024р. №4 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, прийнято до розгляду.

Повідомленням №5 від 25.12.2024р. у зв'язку із зупиненням реєстрації в ЄРПН вищевказаних податкових накладних позивачем направлено на адресу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області пояснення та копії документів на підтвердження факту здійснення господарських операцій з ТОВ «НОРДГАЗ», за якими було складено податкову накладну №13, реєстрацію яких було зупинено, що підтверджується Квитанцією №2 від 25.12.2024р., реєстраційний номер 9392012977, згідно з якою Повідомлення від 25.12.2024р. №5 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, прийнято до розгляду.

Повідомленням №6 від 25.12.2024р. у зв'язку із зупиненням реєстрації в ЄРПН вищевказаних податкових накладних позивачем направлено на адресу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області пояснення та копії документів на підтвердження факту здійснення господарських операцій з ТОВ «НОРДГАЗ», за якими було складено податкову накладну №14, реєстрацію яких було зупинено, що підтверджується Квитанцією №2 від 25.12.2024р., реєстраційний номер 9392013045, згідно з якою Повідомлення від 25.12.2024р. №6 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, прийнято до розгляду.

Повідомленням №7 від 25.12.2024р. у зв'язку із зупиненням реєстрації в ЄРПН вищевказаних податкових накладних позивачем направлено на адресу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області пояснення та копії документів на підтвердження факту здійснення господарських операцій з ТОВ «НОРДГАЗ», за якими було складено податкову накладну №15, реєстрацію яких було зупинено, що підтверджується Квитанцією №2 від 25.12.2024р., реєстраційний номер 9392013097, згідно з якою Повідомлення від 25.12.2024р. №7 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, прийнято до розгляду.

Повідомленнями про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН від 27.12.2024р. №12276291/40667449, №12276295/40667449, №12276296/40667449, №1227692/40667449, №12276293/40667449, №12276294/40667449, №12276287/40667449, контролюючий орган повідомив позивача про необхідність надання додаткових документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, а саме: інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН. Додаткова інформація: «Надані документи не дають змоги ідентифікувати транспортні засоби, які надаються в оренду (в акті наданих послуг не зазначено перелік транспортних засобів; не надано додаток 1 до договору, де визначено, що в додатку 1 зазначений перелік транспортних засобів, що надаються в оренду; надані свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів не відповідають транспортним засобам, зазначеним у Акті приймання-передачі; відсутня інформація щодо продовження терміну оренди транспортних засобів). Крім того, встановлено ймовірність наявності ризикових операцій: постачання послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (?накл) у зв'язку з придбанням товарів, не пов'язаних з господарською діяльністю платника податку.».

При цьому слід зазначити, що у вищевказаних Повідомленнях про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН від 27.12.2024р. №12276291/40667449, №12276295/40667449, №12276296/40667449, №1227692/40667449, №12276293/40667449, №12276294/40667449, №12276287/40667449, контролюючий орган при посиланні на необхідність надання платником податку копій додаткових документів, а саме: інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, не підкреслено жодного з перелічених документів та не зазначено чіткого переліку таких документів, в даному випадку контролюючий орган обмежився лише проставлянням відміток «х», не вказавши яких саме конкретно документів не було надано платником податку у цьому конкретному випадку.

У зв'язку з цим ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» надано до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів до вищезазначених Повідомлень, що підтверджується Повідомленням про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1 від 31.12.2024р. та Квитанцією №2 від 31.12.2024р. реєстраційний номер 9398600171 щодо прийняття цих додаткових пояснень та документів до розгляду, Повідомленням про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2 від 31.12.2024р. та Квитанцією №2 від 31.12.2024р. реєстраційний номер 9398598529 щодо прийняття цих додаткових пояснень та документів до розгляду, Повідомленням про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №3 від 31.12.2024р. та Квитанцією №2 від 31.12.2024р. реєстраційний номер 93938600724 щодо прийняття цих додаткових пояснень та документів до розгляду, Повідомленням про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №4 від 31.12.2024р. та Квитанцією №2 від 31.12.2024р., реєстраційний номер 9398599786, щодо прийняття цих додаткових пояснень та документів до розгляду, Повідомленням про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №5 від 31.12.2024р. та Квитанцією №2 від 31.12.2024р., реєстраційний номер 9398598988, щодо прийняття цих додаткових пояснень та документів до розгляду, Повідомленням про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №6 від 31.12.2024р. та Квитанцією №2 від 31.12.2024р., реєстраційний номер 9392013045, щодо прийняття цих додаткових пояснень та документів до розгляду, Повідомленням про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №7 від 31.12.2024р. та Квитанцією №2 від 31.12.2024р., реєстраційний номер 9398600472, щодо прийняття цих додаткових пояснень та документів до розгляду.

Рішеннями Комісії ГУ ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 03.01.2025р. №12308346/40667449, №12308342/40667449, №12308341/40667449, №12308344/40667449, №12308343/40667449, №12308347/40667449, №12308345/40667449 відмовлено у реєстрації податкових накладних №8 від 22.01.2024р., №9 від 25.01.2024р., №10 від 26.01.2024р., №12 від 30.01.2024р., №13 від 30.01.2024р., №14 від 31.01.2024р., №15 від 31.01.2024р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, у зв'язку із: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства». Додаткова інформація: «Надані документи не дають змоги ідентифікувати транспортні засоби, які надаються в оренду (не надано додаток 1 до договору; надані свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів не відповідають транспортним засобам, зазначеним у Акті приймання-передачі; відсутня інформація щодо продовження терміну оренди транспортних засобів). Крім того, встановлено ймовірність наявності ризикових операцій: постачання послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (?накл) у зв'язку з придбанням товарів, не пов'язаних з господарською діяльністю платника податку (дизельного пального).».

Не погоджуючись із спірними рішенням, позивач 16.01.2025р. направив на них відповідні скарги до Державної податкової служби України.

Рішеннями Державної податкової служби України від 22.01.2025р. №4290/40667449/2, №4308/40667449/2, №4310/40667449/2, №4311/4066744/2 №4289/40667449/2, №4309/40667449/2 та № 4307/40667449/2 скарги ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» залишено без задоволення, а спірні рішення залишено без змін.

Не погоджуючись із вказаними рішеннями Комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації спірних податкових накладних в ЄРПН та вважаючи їх протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зважає на таке.

Податковий кодекс України (далі - ПК України) є спеціальним законом з питань оподаткування та встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Відповідно до абзацу 1 пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.

За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб'єкти підприємницької діяльності можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України

Такий Порядок був затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року (з наступними змінами, далі - Порядок №1246).

Відповідно до пункту 2 Порядку №1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з п.12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України “Про електронні довірчі послуги», “Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Пунктом 13 Порядку №1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Відповідно до приписів п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1165 від 11 грудня 2019 року (далі - Порядок №1165) (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

За приписами п. п. 7, 8, 9 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет. Платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет.

При цьому, Додатком 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість, якими, зокрема, згідно з п.8 цих Критеріїв є: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Системний аналіз наведених вище норм свідчить, що метою здійснення контролюючим органом моніторингу податкових накладних/розрахунків коригування шляхом аналізу наявної податкової інформації, що міститься в інформаційних ресурсах Державної податкової служби є виявлення ризиків порушення норм податкового законодавства. Здійснюючи моніторинг, контролюючий орган виявляє ризик порушення норм податкового законодавства, який проявляється у ймовірності складання та надання податкової накладної з порушенням Податкового кодексу та неможливості здійснення операцій з постачання товарів/послуг дані про які зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування та/або ймовірності уникнення платником податку виконання свого податкового обов'язку.

Відповідно до п.10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Пунктом 11 Порядку №1165 встановлено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Як зазначено вище, пункт 8 Додатку 1 до Порядку №1165 відносить до ознак ризиковості платника податку на додану вартість наявність у контролюючих органах податкової інформації, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Аналіз вказаної норми свідчить про те, що питання про відповідність платника податку Критеріям ризиковості платника податку з винесенням відповідного рішення, розглядається виключно у разі наявності у контролюючого органу податкової інформації що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Тобто, встановлення контролюючим органом факту наявності податкової інформації, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, є можливим виключно внаслідок оцінки господарської операції, щодо якої подані податкові накладні / розрахунки коригування.

Зі змісту квитанцій від 14.02.2024р. №9027691662, №9027681847, №9027659042, №9027678229, №9027676098, №9027678739 та №9027687505 про зупинення реєстрації спірних податкових накладних в ЄРПН слідує, що контролюючим органом зроблено висновок про те, що обсяг постачання товару/послуги 77.12 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Крім того, запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Водночас, контролюючим органом порушено принцип обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень, а також норми п.11 Порядку №1165, якими чітко передбачено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються, зокрема, критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку чи здійснена операція, чого у даному випадку зроблено не було.

Суд зауважує, що контролюючим органом у квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних не було вказано які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація цих податкових накладних стала можливою, що також свідчить про невідповідність сформованої квитанцій вимогам до таких, що визначені пунктом 11 Порядку №1165.

На переконання суду, контролюючий орган має конкретизувати перелік документів, необхідних для виконання покладених на нього функцій, для того, щоб платник податку чітко розумів адресовану йому вимогу. Пред'явлення контролюючим органом до платника податків загальної вимоги про надання документів без їх конкретизації та без посилання на відповідну норму права виключає можливість такого органу в подальшому застосовувати до такого платника податків негативні наслідки, пов'язані із ненаданням певного документу.

При цьому доцільне звернути увагу також на таке.

У пункті 70 рішення від 20 жовтня 2011 року «Рисовський проти України» Європейський суд з прав людини (далі також - ЄСПЛ) підкреслив особливу важливість принципу належного урядування. Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Крім того, ЄСПЛ звертає увагу на те, що на державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси.

Суд також звертає увагу на те, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної.

Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 22.07.2019р. у справі №815/2985/18 (адміністративне провадження №К/9901/14651/19).

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Така правова позиція вже неодноразово викладалась Верховним Судом, зокрема у постановах від 23 жовтня 2018 року у справі №822/1817/18, від 21 травня 2019 року у справі №0940/1240/18.

Таким чином, з метою забезпечення визначеності у податковому правозастосуванні та зважаючи на необхідність застосування принципу належного урядування при здійсненні суб'єктами владних повноважень своїх функцій, контролюючий орган в квитанції про зупинення реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної/розрахунку коригування повинен здійснювати не лише загальне посилання на пункт 1 Критеріїв ризиковості платника податку, а містить в собі вичерпний перелік документів, які необхідно подати платнику податків.

Суд наголошує, що будь-яке рішення чи дії суб'єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, повинні містити конкретні об'єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено.

Загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення контролюючим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 23.10.2018 у справі №822/1817/18.

Відтак, невиконання контролюючим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Незважаючи на те, що рішення про зупинення реєстрації податкових накладних не є предметом розгляду в рамках даного спору, суд вважає за необхідне відзначити, що такі рішення податкового органу не містять в собі вичерпного переліку документів, які необхідно подати платнику податків.

При цьому, недотримання контролюючим органом вимог законодавства на етапі зупинення реєстрації податкової накладної щодо оформлення квитанції прямо вказує на те, що рішення, яке прийняте на наступному етапі, тобто рішення Комісії про відмову у реєстрації податкової накладної, теж не є законним.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року №520, яким затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №520).

Пунктом 2 Порядку №520 визначено, що рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку №520 комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги».

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Разом із тим, пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, серед яких:

договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

При цьому, письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (пункти 6, 7 Порядку №520).

Згідно з вимогами пунктів 9, 10 та 11 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

В даному ж випадку, судом встановлено, що позивачем подано до контролюючого органу відповідні пояснення, а саме: письмові пояснення щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній №8 від 22.01.2024р., №9 від 25.01.2024р., №10 від 26.01.2024р., №12 від 30.01.2024р., №13 від 30.01.2024р., №14 від 31.01.2024р., №15 від 31.01.2024р., реєстрацію яких зупинено в ЄРПН, з додаванням документів, що підтверджують господарські операції та підстави складання цих податкових накладних, що, на думку позивача, було цілком достатньою підставою для прийняття рішення про їх реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, відповідачем-1 не було надано їм відповідної оцінки, а у направлених контролюючим органом позивачу повідомленнях про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, контролюючий орган знову не вказав вичерпного та конкретного переліку документів, що мають бути надані платником податків для прийняття Комісією рішення про реєстрацію спірних податкових накладних в ЄРПН.

Водночас, принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.

При цьому, суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.

Суд зазначає, що використання податковим органом загальних висновків призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути обізнаним у моделюванні поведінки та таким, що не повідомлений про необхідність надання документів за вичерпним і зрозумілим переліком.

Рішення суб'єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акту індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Зазначений висновок відповідає правовій позиції, викладеній в постанові Верховного Суду від 02.07.2019 у справі №140/2160/18.

Крім того, при прийнятті рішення у даній справі, судом також враховано висновки Верховного Суду, викладені в постанові від 21.05.2019 у справі №0940/1240/18, в якій зазначено, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Частиною 5 статті 242 КАС України передбачено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Таким чином, суд вважає за необхідне зазначити, що всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом зупинення реєстрації податкової накладної.

Крім того, суд зазначає, що затверджена Порядком №520 форма рішення про відмову в реєстрації податкової накладної передбачає, що у разі відмови в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН з підстав надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, передбачає зазначення контролюючим органом у графі «Додаткова інформація» конкретних документів, що, на думку контролюючого органу, складені із порушенням законодавства.

Проте, в порушення наведених вимог законодавства та затвердженої Порядком №520 форми рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, оскаржувані рішення відповідача-1 містять лише абстрактне твердження про надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, без зазначення того, які саме з поданих документів складені із порушенням законодавства та в чому саме такі порушення полягають, бо у цьому випадку контролюючий орган обмежився лише проставлянням відмітки «х» навпроти цієї підстави, без зазначення конкретного переліку документів, а у графі «Додаткова інформація» замість конкретних документів вказав: «Надані документи не дають змоги ідентифікувати транспортні засоби, які надаються в оренду (не надано додаток 1 до договору; надані свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів не відповідають транспортним засобам, зазначеним у Акті прийманні-передачі; відсутня інформація щодо продовження терміну оренди транспортних засобів). Крім того, встановлено ймовірність наявності ризикових операцій: постачання послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (?накл) у зв'язку з придбанням товарів, не пов'язаних з господарською діяльністю платника податку (дизельного пального).».

Доводи податкового органу, викладенні в графі «Додаткова інформація» є необґрунтованими, оскільки не були підставою для зупинення реєстрації податкової накладної та не зазначалася у відповідних квитанціях. Відшукування нових підстав контролюючим органом, що не були підставами для зупинення та відмові у реєстрації податкової накладної на виправдання своєї позиції під час судового розгляду справи є безпідставним та необґрунтованим.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Касаційного адміністративного суду від 06.03.2024 року у справі №440/3706/23.

При цьому можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків та переліку документів, які контролюючий орган вважає достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Пропозиція контролюючого органу про надання пояснень та/або копій документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної без наведення переліку документів, які контролюючий орган вважає достатніми для прийняття позитивного рішення, призводить до ситуації невизначеності та необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.

Вищезазначене відповідає усталеній правовій позиції Верховного Суду, висловленій, зокрема, у постановах від 14.05.2019 року у справі №817/1356/18, від 21.05.2019 року у справі № 0940/1240/18, від 03.11.2021 року у справі №360/2460/20, від 16.09.2022 року у справі №380/7736/21 тощо.

Суд зазначає, що за відсутності конкретного переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної.

Аналогічний висновок викладений у постановах Верховного Суду від 22.07.2019 року у справі №815/2985/18, від 05.08.2021 року у справі №816/2222/18, від 30.09.2022 року у справі №600/332/21-а.

Зміст оскаржуваних рішень дає підстави стверджувати, що Комісія Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, розглядаючи подані позивачем документи, не з'ясовувала специфіку проведених господарських операцій та не визначила документів, які є достатніми для підтвердження реальності цих господарських операцій з урахуванням їх змісту і обсягу. Також наведене свідчить, про порушення контролюючим органом форми заповнення рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.

Разом з цим, суд вважає за доцільне наголосити, що прозорість адміністративних процедур є ефективним запобіжником державному свавіллю. Вмотивоване рішення демонструє особі, що вона була почута, дає стороні можливість апелювати проти нього. Лише за умови прийняття обґрунтованого рішення може забезпечуватися належний публічний та, зокрема, судовий контроль за адміністративними актами суб'єкта владних повноважень.

Про дотримання контролюючим органом вимог обґрунтованості під час прийняття відповідного акта індивідуальної дії свідчитиме належна мотивація його висновку, зокрема зі встановленням обставин, що мають значення для реєстрації податкової накладної, а також за умови посилання на докази, якими такі обставини обґрунтовані, із зазначенням причин їх прийняття чи відхилення.

І навпаки, не наведення мотивів прийнятих рішень не дає змоги суду встановити дійсні підстави та причини, за яких цей орган дійшов саме таких висновків, надати їм належну правову оцінку, та встановити законність, обґрунтованість, пропорційність прийнятого рішення.

Оскільки Комісія ГУ ДПС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації, у спірних рішеннях про відмову у реєстрації податкової накладної зазначила лише загальну, неконкретизовану та неоднозначну причину відмови у реєстрації цієї податкової накладної, суд дійшов висновку, що Комісія прийняла невмотивоване рішення, оскільки його зміст не дає чіткого розуміння обставин, за яких було прийнято негативне для платника податків рішення.

У той же час, аналіз наданих позивачем документів та пояснень свідчить про відсутність у них дефекту форми, змісту або походження, які у силу частини другої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", пункту 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №88 від 24.05.1995 року, спричинили б втрату такими документами юридичної сили.

Щодо аналізу господарської операції між позивачем та його контрагентом в цій справі суд не надає оцінку реальності її здійснення, оскільки це питання повинно досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що відповідно до пункту 61.1 статті 61 ПК України включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 03.01.2025р. №12308346/40667449, №12308342/40667449, №12308341/40667449, №12308344/40667449, №12308343/40667449, №12308347/40667449, №12308345/40667449 прийнято необґрунтовано, тобто без урахуванням усіх обставин, що мали значення для його прийняття, непропорційно, тобто без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване рішення (дія), а відтак є протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №8 від 22.01.2024р., №9 від 25.01.2024р., №10 від 26.01.2024р., №12 від 30.01.2024р., №13 від 30.01.2024р., №14 від 31.01.2024р., №15 від 31.01.2024р. датою їх надходження до контролюючого органу, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 201.1, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов'язків платника податків.

Згідно з нормами п.п. 19, 20 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Отже, реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, надані позивачем документи складені з дотриманням вимог законодавства та були достатніми для реєстрації спірної податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

Відтак, беручи до уваги вимоги ст. 245 КАС України щодо ефективності способу захисту порушеного права, суд вважає, що порушене право позивача підлягає захисту шляхом зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, подані позивачем податкові накладні №8 від 22.01.2024р., №9 від 25.01.2024р., №10 від 26.01.2024р., №12 від 30.01.2024р., №13 від 30.01.2024р., №14 від 31.01.2024р., №15 від 31.01.2024р.

Відтак, покладання на Державну податкову службу України обов'язку зареєструвати податкову накладну не вважатиметься втручанням у його дискреційні повноваження.

За наведених обставин, позовні вимоги ТОВ «ЦЕНТР ГАЗ» підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зважає на таке.

Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Зважаючи на задоволення позовних вимог у повному обсязі, судові витрати зі сплати судового збору, понесені позивачем при зверненні до суду з цією позовною заявою у загальному розмірі 21196 грн., підлягають відшкодуванню на користь останнього шляхом стягнення цієї суми коштів з відповідачів за рахунок їх бюджетних асигнувань відповідно до ч.1 ст.139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 139, 242-244, 246, 258, 262 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» (код ЄДРПОУ 40667449, місцезнаходження: вул. Космічна, буд. 49Г, місто Дніпро, 49000) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, місцезнаходження: вул. Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005), Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 03.01.2025 року №12308346/40667449 про відмову у реєстрації податкової накладної №8 від 22.01.2024р., складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ».

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №8 від 22.01.2024р., складену Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» (код ЄДРПОУ 40667449, місцезнаходження: вул. Космічна, буд. 49Г, місто Дніпро, 49000), датою її фактичного подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 03.01.2025 року №12308342/40667449 про відмову у реєстрації податкової накладної №9 від 25.01.2024р., складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ».

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №9 від 25.01.2024р., складену Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» (код ЄДРПОУ 40667449, місцезнаходження: вул. Космічна, буд. 49Г, місто Дніпро, 49000), датою її фактичного подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 03.01.2025 року №12308341/40667449 про відмову у реєстрації податкової накладної №10 від 26.01.2024р., складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ».

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №10 від 26.01.2024р., складену Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» (код ЄДРПОУ 40667449, місцезнаходження: вул. Космічна, буд. 49Г, місто Дніпро, 49000), датою її фактичного подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 03.01.2025 року №12308344/40667449 про відмову у реєстрації податкової накладної №12 від 30.01.2024р., складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ».

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №12 від 30.01.2024р., складену Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» (код ЄДРПОУ 40667449, місцезнаходження: вул. Космічна, буд. 49Г, місто Дніпро, 49000), датою її фактичного подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 03.01.2025 року №12308343/40667449 про відмову у реєстрації податкової накладної №13 від 30.01.2024р., складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ».

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №13 від 30.01.2024р., складену Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» (код ЄДРПОУ 40667449, місцезнаходження: вул. Космічна, буд. 49Г, місто Дніпро, 49000), датою її фактичного подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 03.01.2025 року №12308347/40667449 про відмову у реєстрації податкової накладної №14 від 31.01.2024р., складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ».

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №14 від 31.01.2024р., складену Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» (код ЄДРПОУ 40667449, місцезнаходження: вул. Космічна, буд. 49Г, місто Дніпро, 49000), датою її фактичного подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 03.01.2025 року №12308345/40667449 про відмову у реєстрації податкової накладної №15 від 31.01.2024р., складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ».

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №15 від 31.01.2024р., складену Товариством з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» (код ЄДРПОУ 40667449, місцезнаходження: вул. Космічна, буд. 49Г, місто Дніпро, 49000), датою її фактичного подання на реєстрацію.

Стягнути з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, місцезнаходження: вул. Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» (код ЄДРПОУ 40667449, місцезнаходження: вул. Космічна, буд. 49Г, місто Дніпро, 49000) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 10 598,00 грн. (десять тисяч п'ятсот дев'яносто вісім гривень 00 копійок).

Стягнути з Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) за рахунок її бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦЕНТР ГАЗ» (код ЄДРПОУ 40667449, місцезнаходження: вул. Космічна, буд. 49Г, місто Дніпро, 49000) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 10 598,00 грн. (десять тисяч п'ятсот дев'яносто вісім гривень 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, передбачені ст. ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: О.М. Турова