Справа№ 953/12030/25
н/п 3/953/3086/25
"17" грудня 2025 р.суддя Київського районного суду м. Харкова Єфіменко Н.В., розглянувши адміністративний матеріал стосовний ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , керівник ТОВ «ДІЖЕГЗ», ЄДРПОУ 40901142, юридична адреса: м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, буд.24, за ч.1 ст.163-1 КУпАП,
встановив:
Керівник ТОВ «ДІЖЕГЗ», ЄДРПОУ 40901142, ОСОБА_2 не подала податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2025 по гранічному терміну подані 22.09.2025 до Луцької ДПІ (м. Луцьк), чим порушила п.49.2, пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 ПК України.
До судового засідання ОСОБА_2 , належним чином повідомлена про дату, час та місце судового розгляду, не з'явилась, причину неявку не сповістила.
З урахуванням викладеного, суд розглядає справу за відсутності ОСОБА_1 відповідно положень ст.268 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, доходжу наступного:
Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно ст.252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
За положеннями ч.1 ст.163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законом України.
Об'єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері оподаткування. Об'єктивна сторона правопорушення полягає у вчиненні таких діянь: а) відсутність податкового обліку; б) порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України. Суб'єктивна сторона правопорушень, передбачених ч.1 ст.163-1 КУпАП України, характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.
Факт вчинення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №2043/03-20-04-05-09 від 05.11.2025; актом про результати камеральної перевірки щодо неподання/несвоєчасне подання податкової звітності №26313/03-20-04-05-10/40901142 від 23.09.2025.
Вказані докази є належними, допустимими, достовірними та такими, що узгоджуються із стандартом доказування «поза розумним сумнівом», та свідчать про беззастережну винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого їй адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.163-1 КУпАП, тобто порушення ведення податкового обліку.
При накладенні стягнення, враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, данні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
У відповідності зі ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст.40-1 КУпАП, судовий збір підлягає стягненню в дохід Держави з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Керуючись ч.1 ст.163-1, ст. 283, 284, 294 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір»,
постановив:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід Держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Відповідно до вимог ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. На підставі ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Роз'яснити ОСОБА_5 , що у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується штраф в подвійному розмірі, тобто 170 грн.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Н.В. Єфіменко