Рішення від 05.12.2025 по справі 580/10520/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2025 року справа № 580/10520/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гаращенка В.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом Черкаської районної державної адміністрації Черкаської області до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - ОСОБА_1 , про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду надійшов позов Черкаської районної державної адміністрації Черкаської області до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому позивач з урахуванням уточнення позовних вимог просить:

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 , до структури якого входить ІНФОРМАЦІЯ_3 , забронювати ОСОБА_1 ;

- визнати протиправними дії Відділу №4 (м. Чигирин) ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо видалення у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації щодо розбронювання ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Відділ №4 (м. Чигирин) ІНФОРМАЦІЯ_3 внести відомості у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про бронювання ОСОБА_1 терміном - на строк проведення мобілізації.

Ухвалою судді від 06.10.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику учасників справи.

В обґрунтування позовних представник позивача зазначив, що керівний склад та державні службовці Черкаської РВА (зазначені в листі від 02.08.2023 № 2848/01-68) за результатами бронювання отримали Посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час, що є підтвердженням їхнього бронювання, такі ж відомості внесено у Повідомлення про зарахування на спеціальний облік, форма якого є додатком 5 Порядку. Проте, державному службовцю, ОСОБА_1 через застосунок призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Резерв+» 08.02.2025 стало відомо, про відсутність у нього відстрочки, як заброньованого працівника, який перебуває на спеціальному військовому обліку за Черкаською районною державною адміністрацією.

Черкаська РВА не погоджується із діями представників Відділу №4 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 та вважає вчиненими із порушеннями чинного законодавства, оскільки Черкаською РВА жодних повідомлень щодо припинення, скасування, закінчення бронювання чи зняття зі спеціального військового обліку військовозобов'язаного не подавалося. Відповідно, відстрочки, надані військовозобов'язаним відповідно до Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2015 № 45, є чинними протягом строку на який вони надані.

Відзив у встановлений судом строк, відповідачами до суду не подано, копію ухвали про відкриття провадження у справі та копію позовної заяви з додатками отримано одночасно в електронний кабінет та засобами поштового зв'язку. Оскільки відзиви до суду не подано, тому з урахуванням ч. 6 ст. 162 КАС України, суд визначив достатніми наявні в матеріалах справи докази та за відсутності поданих відповідачами відзивів проти позову, розглянути справу за наявними матеріалами.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - ОСОБА_1 , своїх пояснень щодо позову не подав.

Розглянувши подані документи і матеріали, суд зазначає, що відповідно до пункту 122 розділу VI “Перехідні положення» Положення №1845/0/15-21 до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи можуть розглядатися (формуватися та зберігатися) в паперовій, електронній чи змішаній формі залежно від наявних у суді можливостей. Електронні документи та електронні копії паперових документів вносяться до АСДС та зберігаються в централізованому файловому сховищі. Документи, що надійшли до суду в електронній формі, за потреби можуть роздруковуватися та приєднуватися до матеріалів справи у паперовій формі.

Згідно з абзацом 21 пункту 1 розділу VII Формування і оформлення судових справ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 № 814 (у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 17 жовтня 2023 року № 485) у випадку прийняття суддею (суддею-доповідачем), у провадженні якого перебуває судова справа, рішення щодо розгляду (формування та зберігання) судової справи (матеріалів кримінального провадження) в електронній чи змішаній (паперовій та електронній) формі, формування матеріалів судової справи здійснюється у відповідній (их) формі(ах) (паперовій та/або електронній).

Отже, процесуальне законодавство передбачає можливість розгляду справи у змішаній формі (паперовій та електронній) та прийняття рішення про такий розгляд суддею, у провадженні якого перебуває судова справа.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає за доцільне здійснити розгляд справи у змішаній (паперовій та електронній) формі.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд виходить з такого.

Згідно відомостей, які містяться в матеріалах справи, ОСОБА_1 займає посаду головного спеціаліста відділу містобудування та архітектури Черкаської районної державної адміністрації та перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У серпні 2023 року військовозобов'язаному ОСОБА_1 позивачем оформлено бронювання згідно з вимогами Порядку бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2015 № 45 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 12) відповідно до додатку 72 Переліку посад і професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час і працюють в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери їх управління або залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 № 493, та видано посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на строк проведення мобілізації. На адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 направлено повідомлення (від 17.08.2023 № ЧРДА 027) про зарахування ОСОБА_1 на спеціальний військовий облік (вихідний лист Черкаської районної військової адміністрації від 24.08.2023 № 3173/01-68).

Супровідним листом від 24.02.2025 №1370 ІНФОРМАЦІЯ_5 , із вказівкою про закінчення строку дії, повернуто Черкаській районній державній адміністрації повідомлення від 17.08.2023 №027 про бронювання військовозобов'язаного ОСОБА_1 .

Окрім цього направлено лист від 24.02.2025 №1369 в якому повідомлено інформацію про те, що підставою зняття із спеціального військового обліку військовозобов'язаного ОСОБА_1 є закінчення строку дії відстрочки від призову, відповідно до Порядку та запропоновано підготувати та надати у установленому порядку відповідний комплект документів до ІНФОРМАЦІЯ_6 , з подальшим направленням на адресу відділу Повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік.

Листами від 18.02.2025 №578/01-68; 04.03.2025 №01-68/1/578/01-68/736; 15.04.2025 №01-68/2/578/01-68/1208 Черкаська РДА зверталася до ІНФОРМАЦІЯ_7 з проханням поновити бронювання державному службовцю ОСОБА_1 .

Оскільки відповідачі не вжили заходів щодо відновлення бронювання ОСОБА_1 , позивач звернувся до суду із даним позовом.

Вирішуючи спір по суті, суд зазначає, що правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон №2232-ХІІ).

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ) введено в Україні воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб. На момент розгляду адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні триває.

Одночасно із введенням воєнного стану Указом Президента України від 24.02.2022 №65/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженого Законом України від 03.03.2022 року №2105-IX, у зв'язку з військовою агресією РФ проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва протягом 90 діб із дня набрання чинності цим Указом (строк проведення загальної мобілізації продовжено надалі іншими Указами до сьогоднішнього дня).

Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлює Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" від 21.10.93 N 3543-XII (далі - Закон № 3543-XII).

Статтею 1 цього Закону встановлено, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Відповідно до частини 2 статті 4 Закону № 3543-XII загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

Згідно з частиною 5 статті 4 Закону № 3543-XII вид, обсяги, порядок і строк проведення мобілізації визначаються Президентом України в рішенні про її проведення.

За змістом статті 2 Закону № 3543-XII правовою основою мобілізаційної підготовки та мобілізації є Конституція України, Закон України «Про оборону України», цей та інші закони України, а також видані відповідно до них нормативно-правові акти.

Статтею 23 Закону № 3543-XII встановлено вичерпний перелік осіб, яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 23 Закону № 3543-XII, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку.

Частина 7 цієї ж статті передбачає, що перевірка підстав щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

За правилами статті 24 Закону № 3543-XII бронювання військовозобов'язаних, які перебувають у запасі, здійснюється в мирний та у воєнний час з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період.

Згідно з вимогами частин 2 і 3 статті 25 Закону № 3543-XII порядок та організація бронювання, критерії, перелік посад і професій, а також обсяги бронювання військовозобов'язаних визначаються цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, прийнятими на його виконання.

Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, що здійснюють бронювання військовозобов'язаних, зобов'язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язаних, які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2015 № 45 затверджено «Порядок бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час» (далі - Порядок №45).

Зазначений Порядок містить гриф "Для службового користування", однак його зміст наведено у листі Мінекономіки від 18.08.2023 за №2704-20/43397-01, адресованому центральним та місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, та Генеральному штабу Збройних Сил України (https://me.gov.ua/view/187648c2-4fe6-42c7-bfeb-8ff8527f4c39).

Так, відповідно до вказаного листа, з метою забезпечення взаємоузгодженої роботи державних, місцевих органів, підприємств з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (далі ?- ТЦК та СП), органами СБУ, підрозділами Служби зовнішньої розвідки України, щодо оформлення та/або переоформлення Посвідчень про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час (далі ? Посвідчення) відповідно до Порядку, керівникам органів державної влади, 2 інших державних органах, органів місцевого самоврядування, підприємств запропоновано, зокрема підготувати визначені Порядком документи щодо бронювання військовозобов'язаних з урахуванням таких вимог: - військовозобов'язаним, які під час дії воєнного стану набули право на відстрочку, або прийняті на роботу в державні, місцеві органи, підприємства на посади, які включені до затверджених Урядом переліків посад і професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, оформити Посвідчення та Повідомлення про зарахування військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік (далі - Повідомлення). У відповідних позиціях Посвідчення та Повідомлення щодо строку дії відстрочки зазначити: військовозобов'язаних, які працюють в державним, місцевих органах - “на строк проведення мобілізації»; військовозобов'язаних, які працюють на підприємстві - “на шість місяців».

Як вже встановлено судом, позивачу оформлено Посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час, а також Повідомлення про зарахування військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік.

При цьому, відповідно до листа Мінекономіки № 2704-20/24616-03 від 21.03.2025 «Щодо строку дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації» відстрочки, надані військовозобов'язаним відповідно до Порядку № 45, є чинними протягом строку, на який вони надані. Строк відстрочки зазначається у Посвідченні та Повідомленні про зарахування військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік (за формою згідно з додатком 5 до Порядку № 45). Надані відстрочки підлягають анулюванню у випадках, визначених пунктом 16 Порядку № 45. Вимоги підпунктів 1 та 2 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2024 № 1332 не застосовуються до відстрочок, наданих військовозобов'язаним відповідно до Порядку № 45. Ураховуючи зазначене, з метою забезпечення сталого функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в особливий період, рекомендовано Міноборони, Генеральному штабу Збройних Сил України: забезпечити наявність у Реєстрі і мобільному застосунку "Резерв+" відомостей про відстрочки, які були надані військовозобов'язаним відповідно до Порядку № 45, та строку їх дії (https://mon.gov.ua/static-objects/mon/sites/1/mobilizaciyna-robota/2025/21-03-2025/minekonomiky-2704-20-24616-03-vid-21-03-2025.pdf ).

Як вже встановлено судом, позивача взято на спеціальний військовий облік та у серпні 2023 року відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року №493-р згідно з переліком посад і професій надано відстрочку від призову на мобілізацію на військову службу на період мобілізації та на воєнний час на строк проведення мобілізації.

Матеріалами справи підтверджується, що позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 з листом від 24 серпня 2023 року № 3173/01-68 щодо зарахування працівників на спеціальний військовий облік. До Списку заброньованих працівників позивача відповідно до Переліку посад і професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 року №493 (із змінами) включено ОСОБА_1 .

Вищевказане свідчить про те, що відносно позивача була проведена визначена законодавством процедура бронювання відповідно до Порядку № 45.

Однак, відповідачем не надано суду жодних доказів на підтвердження вчинення ним дій пов'язаних із бронюванням працівника та взяття його на спеціальний військовий облік.

В той же час, суд зазначає, що відповідно до пункту 8 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення № 154) виконання завдання з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, призову громадян на військову службу покладені саме на районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до пункту 4 Положення № 154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки виконують покладені на них завдання у взаємодії з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також з органами військового управління, з'єднаннями, військовими частинами, навчальними частинами (центрами), установами, організаціями, вищими військовими навчальними закладами та військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти Збройних Сил та інших військових формувань, Держспецзв'язку, правоохоронними та розвідувальними органами, державними органами спеціального призначення з правоохоронними функціями, громадськими організаціями.

Відповідно до абзацу 9 пункту 11 Положення № 154, районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, зокрема, оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних.

Також за приписами пункту 15 Положення № 154 керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов'язаний організовувати: проведення перевірок стану бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації.

Отже, органи ТЦК зобов'язані перевіряти та володіти інформацією щодо заброньованих осіб з метою недопущення протиправних дій щодо особи.

Суд враховує, що у пунктах 70-71 рішення по справі «Рисовський проти України» (заява № 29979/04) Європейський Суд з прав людини (ЄСПЛ) підкреслив особливу важливість принципу «належного урядування», зазначивши, що цей принцип передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Зокрема, на державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси. Згідно з висновком ЄСПЛ державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків (рішення у справі «Лелас проти Хорватії» (Lelas v. Croatia), заява № 55555/08, пункт 74). Ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються (рішення у справах «Пінкова та Пінк проти Чеської Республіки» (Pincova and Pine v. the Czech Republic), заява № 36548/97, пункт 58, «Ґаші проти Хорватії» (Gashi v. Croatia), заява № 32457/05, пункт 40, «Трґо проти Хорватії» (Trgo v. Croatia), заява № 35298/04, пункт 67).

Як вже неодноразово зазначалося судом, стосовно позивача була проведена визначена законодавством процедура бронювання відповідно до Порядку № 45 та позивачем надіслано лист ІНФОРМАЦІЯ_8 щодо зарахування на спеціальний військовий облік та надано список заброньованих працівників, серед яких був зазначений позивач.

В той же час, з огляду на вищенаведене, суд констатує, що відповідач за результатами розгляду, поданих позивачем документів не зарахував ОСОБА_1 на спеціальний військовий облік із внесенням відомостей про надану відстрочку, що свідчить про протиправну бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_3 , тому в цій частині суд вважає за необхідне, з урахуванням ч.2 ст.9 КАС України, вийти за межі позовних вимог, визнавши бездіяльність відповідача протиправною.

При цьому, суд зазначає, що під бездіяльністю розуміється пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на права, свободи чи інтереси фізичних або юридичних осіб, в тому числі не прийняття рішення у випадках, коли таке рішення повинно бути прийнято відповідно до вимог закону. Сама по собі бездіяльність - це триваюча пасивна поведінка суб'єкта, яка виражається у формі невчинення дії (дій), яку він зобов'язаний був і міг вчинити.

Таким чином, мала місце протиправна бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо невчинення дій з бронювання ОСОБА_1 за Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області.

За таких обставин ІНФОРМАЦІЯ_2 протиправно внесено запис у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації щодо бронювання ОСОБА_1 .

В той же час, суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до п. 58 Порядку № 560 за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, військовозобов'язаних СБУ чи розвідувальних органів) особисто через центри надання адміністративних послуг подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку заяву про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

З аналізу наведеного пункту 58 Порядку № 560 суд робить висновок, що за наявності бронювання, оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, є обов'язком підприємства, установи чи організації, за якими заброньований працівник, а не самого військовозобов'язаного. Це один із двох винятків, передбачених пунктом 58 Порядку № 560, коли активні дії щодо реалізації права на відстрочку мають бути здійснені не самим військовозобов'язаним.

Отже, з метою усунення перешкод в реалізації визначених за позивачем обов'язків та прав військовозобов'язаного, необхідно зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 забронювати ОСОБА_1 за Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області, оформити відповідне посвідчення та повідомлення про зарахування військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік, зазначивши у відповідних позиціях посвідчення та повідомлення відомості щодо строку дії відстрочки.

Також необхідно зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 внести відомості у Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про бронювання ОСОБА_1 .

Вимоги позивача до ІНФОРМАЦІЯ_7 задоволенню не підлягають, зважаючи на те, що останній є лише структурним підрозділом ІНФОРМАЦІЯ_3 , тому у спірних правовідносинах відповідальність за організацію бронювання працівників покладено на ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Частиною 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірність допущеної бездіяльності та вчинених дій, тому адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України понесені позивачем судові витрати зі сплати судового збору слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, пропорційно до задоволеної частини позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 72, 76, 90, 139, 241-246, 255, 271, 272, 287, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невчинення дій з бронювання ОСОБА_1 за Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо видалення у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації про бронювання ОСОБА_1 за Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_9 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) забронювати ОСОБА_1 за Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області, оформити відповідне посвідчення та повідомлення про зарахування військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік, зазначивши у відповідних позиціях посвідчення та повідомлення відомості щодо строку дії відстрочки.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_9 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомості про бронювання ОСОБА_1 , 1970 року народження, за Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області, зазначивши у відповідних позиціях відомості щодо строку дії відстрочки.

В задоволенні інших позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на користь Черкаської районної державної адміністрації Черкаської області (вул. Чорновола, буд. 157, м. Черкаси, Черкаська обл., 18003, код ЄДРПОУ 04061317) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 2000 (дві тисячі) грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання рішення суду.

Суддя Валентин ГАРАЩЕНКО