Рішення від 17.12.2025 по справі 500/5345/25

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/5345/25

17 грудня 2025 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючої судді Дерех Н.В.

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі, позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (надалі, відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №1924500007935 від 28.07.2025 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії - щодо не зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 на пільгових умовах періодів військової служби із розрахунку один місяць служби за три місяці, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи з 16.10.2006 по 31.12.2006, з 15.10.2008 по 20.04.2009, з 15.10.2009 по 31.12.2009, з 01.05.2025 по 30.06.2025, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 із врахуванням трудового стажу за період військової служби 25.12.2016 - 25.01.2017; 09.02.2017 - 26.04.2017; 14.05.2017 -02.08.2017; 18.10.2017 - 02.03.2018; 24.02.2021 - 05.11.2021; 06.03.2022 - 12.04.2022; 13.08.2022 -16.11.2022 із розрахунку один місяць служби за три місяці, зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до страхового та пільгового стажу роботи ОСОБА_1 період проходження військової служби, протягом якого військовослужбовець брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі /районах проведення антитерористичної операції Донецькій та Луганській областях: один місяць служби за три з 25.12.2016 - 25.01.2017; 09.02.2017 - 26.04.2017; 14.05.2017 - 02.08.2017; 18.10.2017 -02.03.2018, 24.02.2021 - 05.11.2021; в т.ч. період безпосередньої участі особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військової агресією російської федерації проти України з 06.03.2022 - 12.04.2022; 13.08.2022 - 16.11.2022 в розрахунку один місць служби за три із здійсненням перерахунку пенсії з 21.07.2025 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що звернувся до територіального органу Пенсійного фонду України в м. Кременець із заявою про проведення перерахунку пенсії, та 28.07.2025 отримав рішення про відмову у перерахунку пенсії № 192450007935, яке вважає протиправним та таким, що підлягає до скасування. Серед іншого, просить врахувати, що відповідно до абзацу 1 підпункту 1 пункту 2.3 розділу II "Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей" затвердженого наказом Міноборони України від 14.08.2014 року № 530, час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції зараховується на пільгових умовах - один місяць служби за три.

Ухвалою суду від 15.09.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Заперечуючи проти позовних вимог, представник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подав до суду відзив на адміністративний позов, в якому просить відмовити у задоволенні позову повністю. Вважає, що довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції, які надані позивачем, не відповідає додатку №6 Порядку від 22 серпня 2023 №887. Просить врахувати, що відповідно до Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393, до вислуги років у розрахунку один місяць служби за три місяці зараховується лише час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції та у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, забезпечення їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів. На думку представника відповідача, відсутні підстави для зарахування періоду військової служби з 25.12.2016 по 25.01.2017; з 09.02.2017 по 26.04.2017; з 14.05.2017 по 02.08.2017; з 18.10.2017 по 02.03.2018; з 24.02.2021 по 05.11.2021; з 06.03.2022 по 12.04.2022; з 13.08.2022 по 16.11.2022 у розрахунку один місяць служби за три місяці.

Представник позивача подав до суду відповідь на відзив, в якій підтримала позовні вимоги, просить позов задовольнити повністю.

Судом встановлено, що позивач є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 .

21.07.2025 ОСОБА_1 звернувся до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою щодо проведення перерахунку "допризначення у зв'язку з наданими додатковими документами" згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". У заяві на перерахунок пенсії ОСОБА_1 просить зарахувати місяць військової служби за три в період бойових дій згідно довідки №76 від 05.03.2025, видану Міністерством оборони України.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №192450007935 від 28.07.2025 позивачу відмовлено у перерахунку пенсії згідно заяви №2260 від 21.07.2025, зсилаючись на відсутність підстав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначаються Законом України від 09.07.2023 №1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-IV).

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону №1058-IV, право на призначення дострокової пенсії за віком мають військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20 і 21 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів, військовозобов'язаних і осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус сім'ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України відповідно до абзаців четвертого і п'ятого частини першої статті 10-1 зазначеного Закону, а також абзацу шостого частини першої статті 10-1 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Особи, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, та надання їм соціальних гарантій" з числа осіб, зазначених у статтях 10 і 10-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", продовжують користуватися правом на призначення дострокової пенсії за віком відповідно до цього пункту, передбаченим для членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, без заміни відповідного посвідчення.

Поряд з цим, згідно зі статтею 57 Закону України “Про пенсійне забезпечення» №1788-XII військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов'язку, а також перебування в партизанських загонах і з'єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій за вислугу років військовослужбовцям.

Відповідно до пункту 11 статті 11 Закону №1058-IV загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), поліцейські, особи рядового і начальницького складу, у тому числі ті, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного Законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов'язок і військову службу".

Особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, сил оборони і сил безпеки, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і час демобілізації після закінчення воєнних дій (абзац п'ятий статті 1 Закону України від 21.10.1993 № 3543-XII "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію").

Згідно з частиною першою статті 2 Закону України від 25.03.1992 № 2232-ХІІ “Про військовий обов'язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Закон України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-ХІІ) визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Частиною другою статті 1-2 цього Закону (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Відповідно до абзацу другого пункту 1 статті 8 Закону № 2011-ХІІ час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України " Про оборону України ", особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Статтею 17-1 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) також передбачено, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Як встановлено судом, довідкою №76 від 05.03.2025 р. Міністерства оборони України підтверджено, що старший солдат у відставці ОСОБА_1 проходив військову службу в складі діючої армії в період бойових дій (в тому числі під час виконання інтернаціонального обов'язку, перебування в партизанських загонах та з'єднаннях) в періоди : 25.12.2016 - 25.01.2017; 09.02.2017 - 26.04.2017; 14.05.2017 - 02.08.2017; 18.10.2017 - 02.03.2018; 24.02.2021 - 05.11.2021; 06.03.2022 - 12.04.2022; 13.08.2022 -16.11.2022. Підстава: облікова картка до військового квитка серії НОМЕР_2 . У вказаній довідці зазначено, що служба підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці.

Згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №75 від 05.03.2025, ОСОБА_1 проходив військову службу в ЗСУ (в тому числі під час виконання інтернаціонального обов'язку, перебування в партизанських загонах та з'єднаннях) з 12.10.2016 по 29.12.2018, з 01.02.2021 по 16.11.2022.

Згідно довідки №2616 від 24.11.2021, виданої Військовою частиною НОМЕР_3 , ОСОБА_1 брав безпосередню участь в Операції Об'єднаних Сил, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Україні в районі /районах проведення антитерористистичної операції на території Донецької та Луганської областей в період з 24.02.2021 по 05.11.2021. Підстава: витяг з наказу Командира ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » №76 від 30.03.2021, витяг з наказу Командира ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № 270 від 08.11.2021.

Згідно довідки Військової частини НОМЕР_4 №654 від 16.05.2018, ОСОБА_1 дійсно в період з 25.12.2016 - 25.01.2017; 09.02.2017 - 26.04.2017; 14.05.2017 -02.08.2017; 18.10.2017 -02.03.2018 брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Україні в районі /районах проведення антитерористистичної операції. Копія довідки додається, оригінал знаходиться у позивача.

Згідно довідки Військової частини НОМЕР_3 №809 від 20.05.2023, в періоди з 06.03.2022 по 12.04.2022, з 13.08.2022 по 16.11.2022, ОСОБА_1 брав безпосередню участь в заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи в Житомирській, Київській, Донецькій областях.

Поряд з цим, відмовляючи у здійсненні перерахунку позивачу пенсії, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області вказує, що періоди проходження військової служби згідно довідки №76 від 05.03.2025 з 25.12.2016 по 25.01.2017; з 09.02.2017 по 26.04.2017; з 14.05.2017 по 02.08.2017; з 18.10.2017 по 02.03.2018; з 24.02.2021 по 05.11.2021; з 06.03.2022 по 12.04.2022; з 13.08.2022 по 16.11.2022 зараховано до страхового стажу згідно даних персоніфікованого обліку. Зарахування вищезазначених періодів в трьохкратному розмірі чинним законодавством не передбачено.

Слід зазначити, що Кабінет Міністрів України 17.07.1992 прийняв постанову №393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» (далі - Порядок №393), пунктом 3 якого встановлено, що до вислуги років для визначення розміру пенсії особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах: а) один місяць служби за три місяці: участь у бойових діях у воєнний час.

Варто зауважити, що пункт 3 Порядку № 393 до 19.02.2022 був викладений у такій редакції: до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах: а) один місяць служби за три місяці: участь у бойових діях у воєнний час.

Однак, Кабінет Міністрів України постановою від 16.02.2022 № 119 (набрала чинності 19.02.2022) вніс зміни до згаданого пункту, внаслідок чого пільгове обчислення календарної вислуги можливе тільки для визначення розміру пенсії, а не її призначення.

До аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у складі у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 19.06.2025 при розгляді справи № 360/665/24, який в силу приписів частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України та частини 6 статті 13 Закону України “Про судоустрій і статус суддів» враховуються судом під час вирішення цього спору.

Крім цього, дану правову позицію зазначено у Постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду від 27.10.2025 у справі №500/6039/24.

Слід зазначити, що у спірному випадку позивач звернувся до територіального органу. Пенсійного фонду України із заявою щодо проведення перерахунку, а не призначення пенсії.

Таким чином, суд вважає, що період проходження військової служби, протягом якого позивач брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі /районах проведення антитерористичної операції Донецькій та Луганській областях з 25.12.2016 - 25.01.2017; 09.02.2017 - 26.04.2017; 14.05.2017 - 02.08.2017; 18.10.2017 - 02.03.2018, 24.02.2021 - 05.11.2021; в т.ч. період безпосередньої участі особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військової агресією російської федерації проти України з 06.03.2022 - 12.04.2022; 13.08.2022 -16.11.2022 підлягають до зарахування до страхового стажу в розрахунку один місяць служби за три місяці.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи з 16.10.2006 по 31.12.2006, з 15.10.2008 по 20.04.2009, з 15.10.2009 по 31.12.2009, з 01.05.2025 по 30.06.2025, то такі періоди не підлягають до зарахування, так як позивачем не долучено до позовної заяви жодних доказів, що підтверджують роботу позивача у вказаний період.

Крім цього, доказів звернення позивача до територіального органу пенсійного фонду із заявою про перерахунок пенсії, в якій міститься вимога щодо зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи з 16.10.2006 по 31.12.2006, з 15.10.2008 по 20.04.2009, з 15.10.2009 по 31.12.2009, з 01.05.2025 по 30.06.2025, судом не здобуто та учасниками справи суду не подано.

Вирішуючи даний спір по суті, суд звертає увагу на тому, що призначення, перерахунок, нарахування та виплата пенсій відноситься до дискреційних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України.

Відповідно до частини першої статті 58 Закону №1058-IV, пенсійний фонд є органом, який, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою, забезпечує збирання, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій.

Питання призначення пенсії є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу.

За таких обставин адміністративний суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.

Відтак, у сукупності наведених вище обставин, на переконання суду, у спірному випадку з метою належного способу захисту порушеного права позивача слід визнати протиправним та скасувати Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №192450007935 від 28.07.2025 про відмову ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії, а також зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21.07.2025 про проведення перерахунку ( допризначення) у зв'язку з наданими додатковими документами, згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та прийняти відповідне рішення, з врахуванням правових висновків, зазначених судом у рішенні.

Відповідно до частини першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають до задоволення частково.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №192450007935 від 28.07.2025 про відмову ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21.07.2025 про проведення перерахунку ( допризначення) у зв'язку з наданими додатковими документами, згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та прийняти відповідне рішення, з врахуванням правових висновків, зазначених судом у рішенні.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено та підписано 17 грудня 2025 року.

Копію рішення надіслати учасникам справи.

Реквізити учасників справи:

позивач - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_5 ),

відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (місцезнаходження: вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н,49094 код ЄДРПОУ:21910427).

Головуюча суддя Дерех Н.В.