майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
10 грудня 2025 р. м. Житомир Справа № 906/913/25
Господарський суд Житомирської області у складі
судді Лозинської І. В.,
секретар судового засідання Шовтюк І. В.
за участю представників учасників справи:
- від прокуратури: Цеміна Н. Ю., службове посвідчення №071195 від 01.03.2023
- від позивача: не прибув
- від відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Керівника Коростишівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Хорошівської селищної ради
до Приватного підприємства "ТВТ"
про стягнення заборгованості з орендної плати в розмірі 92978,88 грн, розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки
У засіданні суду оголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення господарського суду та повідомлено дату складення повного рішення відповідно до ст. 238 ГПК України.
Керівник Коростишівської окружної прокуратури звернувся до Господарського суду Житомирської області з позовом в інтересах держави в особі Хорошівської селищної ради до Приватного підприємства "ТВТ" про:
- стягнення заборгованості з орендної плати в сумі 92978,88 грн;
- розірвання договору оренди землі від 24.05.2011, укладеного між Володарсько -Волинською районною державною адміністрацією та відповідачем;
- зобов'язання відповідача повернути позивачу земельну ділянку із кадастровим №1821183800:07:001:0661, пл. 3,1 га, яка є предметом договору оренди землі від 24.05.2011.
В обґрунтування заявлених вимог прокурор зазначає про наявність у відповідача боргу з оплати орендних платежів за вказаним договором з січня 2023 року по квітень 2024 року.
Ухвалою від 18.07.2025 господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі, постановив здійснювати її розгляд за правилами загального позовного провадження; призначив підготовче засідання суду (а. с. 60).
28.08.2025 та 01.09.2025 до суду від Хорошівської селищної ради надійшли, відповідно, пояснення у справі щодо підтримання позовних вимог (а. с. 68 - 71) та про проведення судового засідання за відсутності повноважного представника (а. с. 75 - 76).
29.08.2025 до суду від відповідача надійшла заява про проведення засідання за відсутності повноважного представника (а. с. 72 - 74).
Ухвалою від 02.09.2025 господарський суд продовжив підготовче провадження у справі по 16.10.2025, відклав підготовче засідання; витребував у прокурора копії розпорядження голови Житомирської ОДА щодо надання відповідачу в оренду земельної ділянки (а. с. 80).
02.10.2025 та 15.10.2025 до суду від прокуратури надійшли відповідні клопотання про продовження строку виконання вимог ухвали господарського суду у зв'язку з направленням запитів до Державного архіву Житомирської області (а. с. 83 - 90; 96 - 103).
29.10.2025 до суду від прокуратури надійшло клопотання про приєднання до справи отриманих з Держархіву Житомирської області копій розпоряджень голови Житомирської ОДА щодо надання відповідачу в оренду спірної земельної ділянки (а. с. 110 - 132).
Ухвалою від 29.10.2025 господарський суд закрив підготовче провадження та призначив розгляд справи по суті на 26.11.2025 о 12:00 (а. с. 134).
25.11.2025 до суду від позивача надійшли додаткові пояснення із підтриманням позову, клопотанням про розгляд справи за відсутності повноважного представника (а. с. 138, 139).
Ухвалою від 26.11.2025 господарський суд відклав розгляд справи по суті для підготовки учасників справи до судових дебатів на 10.12.2025 о 14:30 (а. с. 142).
Прокурор в засіданні суду позовні вимоги підтримала в повному об'ємі.
Відповідач правом на подання відзиву не скористався; клопотання про відкладення розгляду справи не надіслав, про дату і час засідань суду повідомлявся шляхом направлення ухвал господарського суду в електронному вигляді в його електронний кабінет, про що свідчать відповідні довідки про доставлення електронного листа (а.с. 95, 108, 136, 144).
У зв'язку з викладеним слід зазначити таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 202 ГПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Враховуючи, що явка в судове засідання представників сторін - це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи прокурора, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для справи і вирішення спору по суті, господарський суд
1. Фактичні обставини справи та зміст спірних правовідносин.
24.05.2011 між Володарсько-Волинською районною державною адміністрацією (орендодавець) та Приватним підприємством "ТВТ" (орендар, відповідач) укладено договір оренди землі (далі - договір) (а. с. 22 - 25), відповідно до п. 1 якого орендодавець надає, а орендар приймає на підставі розпорядження голови обласної державної адміністрації від 10.05.2011 №171 в строкове платне користування земельну ділянку землі несільськогосподарського призначення, яка знаходиться на території Радицької сільської ради, Володарсько-Волинського району (за межами населеного пункту с. Гайки).
Згідно з п. 2 договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 3,1000 га, в тому числі пасовище - 3,1000 га.
За п. 5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 573810,00 грн.
Договір укладено строком на час дії ліцензії (до 10.02.2030) (п. 8 договору).
Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі у грошовій формі у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а саме 28690,50 грн в рік (п. 9 договору).
Пунктом 10 договору передбачено, що обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
Згідно з п. 11 договору орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно у розмірі 1/12 частини орендної плати до 30 числа місяця, наступного за звітним.
Розмір орендної плати переглядається один раз в рік у разі, зокрема, зміни коефіцієнтів індексації визначених законодавством (п. 13 договору).
Відповідно до п. 15, 16 договору земельна ділянка передається в оренду під розширення промислової розробки Адамівського габро. Цільове призначення земельної ділянки - землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики та іншого призначення.
Відповідно до п. 20 договору передача земельної ділянки орендарю здійснюється у тижневий термін після державної реєстрацію договору за актом її приймання - передачі.
Договір оренди землі від 24.05.2011 зареєстрований у відділі Держкомзему Володарсько - Волинського району, про що у Державному реєстрі земель внесено запис від 24.05.2011 за №182410004000026.
20.05.2011 сторонами договору підписано та скріплено печатками акт приймання -передачі об'єкта оренди (а. с. 17).
Згідно з розрахунком розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, нормативна грошова оцінка об'єкта оренди, з урахуванням коефіцієнта індексації - 1,0, становить 573810,00 грн (а. с. 28).
Відповідно до кадастрового плану земельної ділянки її кадастровий номер - 1821183800:07:001:0661 (а. с. 29).
Як вбачається з інформаційної довідки №435371258 від 14.07.2025 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна Хорошівська селищна рада 28.11.2023 здійснила державну реєстрацію права комунальної власності на вказану земельну ділянку (номер відомостей про речове право: 52795309, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2841379518211) на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" №5245-IV від 06.09.2012 (а.с.30).
У матеріалах справи є копія листа Хорошівської селищної ради від 25.06.2025, вих. №03-13/649, відповідно до змісту якого заборгованість відповідача з орендної плати за договором від 24.05.2011 щодо земельної ділянки з кадастровим номером 1821183800:07:001:0661 за період з січня 2023 р. по квітень 2024 р. становить 92978,88 грн (а. с. 43 - 49).
Прокурор, посилаючись на неналежне виконання умов договору оренди землі, наявність у відповідача заборгованості з орендної плати, просить суд стягнути з відповідача заборгованість у вищезазначеному розмірі, розірвати договір оренди землі від 24.05.2011 та зобов'язати відповідача повернути земельну ділянку з кадастровим номером 1821183800:07:001:0661, площею 3,1 га.
Хорошівська селищна рада у додаткових поясненнях від 28.08.2025 та від 25.11.2025 підтримала позовні вимоги (а. с. 68, 69, 138, 139).
2. Висновок господарського суду щодо представництва прокуратури у справі.
Згідно із ч. 4, абз. 2 ч. 5 ст. 53 ГПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
За ч. 1, 3 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор може представляти інтереси держави в суді лише у двох випадках: 1) якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює компетентний орган; 2) у разі відсутності такого органу.
У п. 37 - 40, 43 - 47 постанови Великої Палати Верховного Суду від 26.05.2020 у справі №912/2385/18 зазначено, що прокурор, звертаючись до суду з позовом, має обґрунтувати та довести підстави для представництва, однією з яких є бездіяльність компетентного органу. Велика Палата Верховного Суду звернула увагу на те, що захищати інтереси держави повинні насамперед відповідні компетентні органи, а не прокурор.
Суд враховує, що, відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до відання виконавчих органів місцевого самоврядування віднесено, серед іншого, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у межах та порядку, встановлених законом.
Земельна ділянка з кадастровим номером 1821183800:07:001:0661, площею 3,1 га, розташована на адміністративній території Хорошівської селищної ради та належить до комунальної форми власності.
Відповідно до ч. 1, 5 ст. 148 ЗК України, внесення змін до договорів оренди землі в частині зміни орендодавця (з Володарсько-Волинської районної державної адміністрації на Хорошівську селищну раду) не вимагається і здійснюється лише за згодою сторін договору.
За вказаного, наразі саме зазначений орган місцевого самоврядування поєднує у собі функції власника земельної ділянки та органу державного контролю щодо неї, у тому числі щодо своєчасної сплати орендної плати за землю, що є предметом спору у даній справі.
Коростишівська окружна прокуратура листом від 29.04.2025, вих. №53/3-1834вих25, витребувала у Хорошівської селищної ради інформацію щодо наявності намірів вживати відповідних заходів для стягнення заборгованості з ПП "ТВТ", розірвання договору оренди землі та повернення земельної ділянки (а. с. 31, 32).
Селищна рада у листі від 16.05.2025, вих. №03-13/508 просила прокуратуру вжити заходів представницького характеру для пред'явлення позову в інтересах держави в особі органу місцевого самоврядування (а. с. 33, 34).
З наведеної відповіді позивача вбачається відсутність намірів на здійснення судового захисту порушених інтересів, отже, прокурор дотримався порядку, визначеного ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", при направленні вказаного позову до суду в інтересах держави.
3. Висновок щодо обґрунтованості позовних вимог та застосовані судом норми права.
3.1 Щодо стягнення заборгованості з орендної плати в сумі 92978,88 грн.
За ч. 1 ст. 2 ЗК України (в редакції чинній на дату укладення договору), до земельних відносин належать відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею.
Згідно із ч. 1 ст. 116 ЗК України (в редакції чинній на дату укладення договору), громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Частиною 1 ст. 124 ЗК України (в редакції чинній на дату укладення договору) передбачено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними ст. 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Статтею 1 Закону України "Про оренду землі" (в редакції чинній на дату укладення договору) передбачено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності (ч. 1 ст. 93 ЗК України (в редакції чинній на дату укладення договору).
Відповідно до ст. 13 Закону України "Про оренду землі" (в редакціях, чинних на дату укладення договору та постановлення рішення) договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Істотною умовою договору оренди землі є, серед іншого, об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату (ст. 15 Закону України "Про оренду землі" (в редакції чинній на дату укладення договору).
Відповідно до п. в ч. 1 ст. 96 ЗК України (в редакції чинній на дату постановлення рішення), землекористувачі зобов'язані, серед іншого, своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
За ст. 206 ЗК України, ст. 270 ПК України (в редакціях, чинних на дату постановлення рішення), використання землі в Україні є платним, а земельні ділянки державної та комунальної власності, надані в користування на умовах оренди, є об'єктом оподаткування.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 21 Закону України "Про оренду землі" (в редакції, чинній на дату постановлення рішення), орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Підпунктом 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (тут і далі - в редакції, чинній на дату постановлення рішення) передбачено, що плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 ПК України).
Відповідно до п. 288.1 ст. 288 ПК України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п. 288.4 ст. 288 ПК України).
За умовами пунктів 5, 9-11, 13 договору, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 573810,00 грн. Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі у грошовій формі у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а саме 28690,50 грн в рік. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії. Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно у розмірі 1/12 частини орендної плати до 30 числа місяця, наступного за звітним. Розмір орендної плати переглядається один раз в рік у разі, зокрема, зміни коефіцієнтів індексації визначених законодавством.
Якщо у зобов'язанні встановлено строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (ч. 1 ст. 530 ЦК України).
За розрахунком Хорошівської селищної ради борг ПП "ТВТ" за договором оренди землі від 24.05.2011 щодо земельної ділянки з кадастровим номером 1821183800:07:001:0661 за період з січня 2023 року по квітень 2024 року становить 92978,88 грн, виходячи з такого розрахунку (а. с. 43 - 49):
- 573810,00 грн * 1,249 (коефіцієнт індексації 2014 року) * 1,433 (коефіцієнт індексації 2015 року) * 1,06 (коефіцієнт індексації 2016 року) * 1,1 (коефіцієнт індексації 2021 року) * 1,15 (коефіцієнт індексації 2022 року) = 1377124,27 грн (для періоду обрахування 2023 року);
- 1377124,27 грн * 1,051 (коефіцієнт індексації 2023 року) = 1447357,60 грн (для періоду обрахування 2024 року);
- 1377124,27 грн * 5% = 68856,24 грн за 2023 рік;
- 1447357,60 грн * 5% = 72367,88 грн за 2024 рік; 72367,88 грн / 12 = 6030,66 грн за місяць 2024 року; 6030,66 грн * 4 = 24122,64 грн за період з січня по квітень 2024 року.
Як передбачено ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідач доказів сплати боргу з орендної плати згідно умов договору оренди землі від 24.05.2011 не надав, у матеріалах справи такі докази відсутні.
Таким чином суд вважає позовні вимоги прокурора в частині стягнення з ПП "ТВТ" 92978,88 грн боргу з орендної плати обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
3.2 Щодо розірвання договору оренди землі від 24.05.2011 та зобов'язання відповідача повернути позивачу земельну ділянку.
Відповідно до п. 8 договір укладено строком на час дії ліцензії (до 10.02.2030).
Згідно із ч. 3, 4 ст. 31 Закону України "Про оренду землі", договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.
Частиною 1 ст. 32 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що на вимогу однієї із сторін договір може бути достроково розірваний за рішенням суду у разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених ст. 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.
За ст. 25 Закону України "Про оренду землі" орендар земельної ділянки зобов'язаний, серед іншого, своєчасно та в повному обсязі сплачувати орендну плату за земельну ділянку.
Пунктом "д" ч. 1 ст. 141 ЗК України визначено таку підставу припинення права користування земельною ділянкою, як систематична несплата земельного податку або орендної плати.
Аналіз цих положень законодавства дає можливість зробити висновок, що підставою для розірвання договору оренди землі є саме систематична несплата орендної плати.
Систематична (два і більше разів) несплата орендної плати, визначеної умовами укладеного між сторонами правочину, в тому числі сплата орендної плати не у повному обсязі (часткове виконання зобов'язання), є підставою для розірвання такого договору. При цьому сам факт систематичного порушення договору оренди земельної ділянки щодо сплати орендної плати є підставою для розірвання такого договору, незважаючи на те, чи виплачена заборгованість в подальшому, оскільки згідно зі ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Такі правові висновки викладено у постановах Верховного Суду від 24.11.2021 у справі №922/367/21, від 23.03.2021 у справі №922/2754/19, від 07.10.2020 у справі №313/780/19, від 14.06.2022 у справі №923/614/21, від 31.07.2020 у справі №479/1073/18.
Згідно з ч. 2 ст. 651 ЦК України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених законом або договором. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Зі змісту ст. 652 ЦК України випливає, що укладаючи договір, сторони розраховують на його належне виконання і досягнення поставлених ним цілей.
Укладаючи договір оренди землі від 24.05.2011, позивач розраховував на отримання коштів від відповідача, в рахунок орендної плати за користування земельною ділянкою комунальної форми власності. На переконання суду, порушення відповідачем істотної умови договору оренди, як своєчасна та у повному обсязі сплата орендної плати за землю, є достатньою правовою підставою для дострокового розірвання вказаного договору в судовому порядку, отже, така вимога підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону України "Про оренду землі", у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця.
Згідно з п. 21 договору, після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку в стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Враховуючи викладене, вимога прокурора про зобов'язання відповідача повернути селищній раді об'єкт оренди є похідною від вимоги про розірвання договору оренди землі від 24.05.2011, а тому підлягає задоволенню.
4. Розподіл судового збору між сторонами.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Розподіл судових витрат врегульовано ст. 129 ГПК України, за п. 2 ч. 1 якої судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
З огляду на задоволення позовних вимог, сплачений Житомирською обласною прокуратурою судовий збір у розмірі 9084,00 грн покладається на відповідача.
Керуючись ст. 123, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства "ТВТ" (12110, Житомирська область, Коростенський район, селище Іршанськ, вул. Гулія, буд. 2А, код ЄДРПОУ 36428049) на користь Хорошівської селищної ради (12101, Житомирська область, Житомирський район, селище Хорошів, вул. Героїв України, буд. 13, код ЄДРПОУ 04344587) 92978,88 грн боргу з орендної плати.
3. Розірвати договір оренди землі від 24.05.2011, укладений між Володарсько-Волинською районною державною адміністрацією та Приватним підприємством "ТВТ".
4. Зобов'язати Приватне підприємство "ТВТ" (12110, Житомирська область, Коростенський район, селище Іршанськ, вул. Гулія, буд. 2А, код ЄДРПОУ 36428049) повернути Хорошівській селищній раді (12101, Житомирська область, Житомирський район, селище Хорошів, вул. Героїв України, буд. 13, код ЄДРПОУ 04344587) земельну ділянку з кадастровим номером №1821183800:07:001:0661, площею 3,1 га, розташовану за межами населених пунктів, на території колишньої Радицької сільської ради поблизу с. Гайки (Хорошівська об'єднана територіальна громада), яка була передана в оренду згідно з договором оренди землі від 24.05.2011, укладеного між Володарсько-Волинською районною державною адміністрацією та Приватним підприємством "ТВТ".
5. Стягнути з Приватного підприємства "ТВТ" (12110, Житомирська область, Коростенський район, селище Іршанськ, вул. Гулія, буд. 2А, код ЄДРПОУ 36428049) на користь Житомирської обласної прокуратури (10002, м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 11, код ЄДРПОУ 02909950) 9084,00 грн судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено: 18.12.25
Суддя Лозинська І.В.
Віддрукувати:
1 - до справи
2 - Коростишівській окружній прокуратурі через Електронний суд
3 - Житомирській обласній прокуратурі через Електронний суд
4 - Хорошівській селищній раді через Електронний суд
5 - відповідачу через Електронний суд