СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/7794/25
ун. № 759/29264/25
09 грудня 2025 року м. Київ
Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 (в режимі відеоконференції), підозрюваних ОСОБА_4 (в режимі відеоконференції), ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 (в режимі відеоконференції), ОСОБА_12 (в режимі відеоконференції), ОСОБА_13 , ОСОБА_14 (в режимі відеоконференції), захисників ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 (в режимі відеоконференції), ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_21 , яке погоджено заступником Генерального прокурора ОСОБА_22 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23 березня 2023 року за № 42023110000000094, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України, за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України, та за підозрою ОСОБА_13 , ОСОБА_14 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України,
Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_21 , звернувся до слідчого судді з клопотанням, яке погоджено заступником Генерального прокурора ОСОБА_22 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23 березня 2023 року за № 42023110000000094, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України, за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України, та за підозрою ОСОБА_13 , ОСОБА_14 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України.
Дане клопотання слідчий мотивує тим, що Слідчими СУ ГУНП в Київській області за процесуального керівництва прокурорів Київської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42023110000000094 від 23.03.2023 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України, за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України та за підозрою ОСОБА_13 , ОСОБА_14 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що, ОСОБА_4 не пізніше 03.08.2022 прибув до Бучанської міської територіальної громади Київської області та, ознайомившись з масштабами руйнувань об'єктів інфраструктури, усвідомлюючи потенційний обсяг фінансування потреб на її відновлення, прийшов до висновку щодо можливості заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, шляхом укладення договорів підряду на виконання будівельних робіт з усунення руйнувань соціальної, житлової та критичної інфраструктури із уповноваженими службовими особами Бучанської міської ради та її структурних підрозділів без застосування тендерних процедур (відкритих торгів).
Однак, ОСОБА_4 , який мав досвід участі у публічних закупівлях, у тому числі закупівлях, які проводяться через електронну систему публічних закупівель « Prozorro », достовірно знав типовий хід та вимоги до процедур закупівель, перелік необхідних для участі у ній документів, коло та повноваження осіб, уповноважених замовником на оголошення, проведення закупівель та визначення переможця, розумів, що одноособово реалізувати злочинний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання своїм службовим становищем, є неможливим.
З метою отримання можливості реалізації злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, ОСОБА_4 розроблено багатоетапний злочинний план, першим та основним етапом реалізації якого було створення стійкого об'єднання осіб - злочинної організації, учасники котрої мали забезпечити загальне виконання злочинного плану ОСОБА_4 та конкретних функцій, відведених їм організатором на різних етапах злочинної діяльності.
Зокрема, ОСОБА_4 усвідомлював, що до складу злочинної організації першочергово мають входити службові особи розпорядників коштів місцевого бюджету Бучанської міської територіальної громади Київської області , які уповноважені визначати об'єкти, що підлягають відновленню, визначати черговість такого відновлення, ініціювати перед Бучанською міською радою питання внесення змін до бюджету громади щодо фінансування відновлювальних робіт, укладати відповідні договори підряду та приймати результати виконаних робіт.
Крім того, до складу злочинної організації мають входити фізичні особи - підприємці, які є постачальниками будівельних матеріалів та котрі погодяться надавати ФОП ОСОБА_4 первинні бухгалтерські документи із завищеними цінами на будівельні матеріали, таким чином сприяти легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом через виведення їх у готівку.
Для реалізації злочинного плану ОСОБА_4 мав підшукати осіб, які відповідатимуть вищезазначеним критеріям, погодяться на вчинення заволодіння бюджетними коштами в межах реалізації злочинного умислу у складі злочинної організації, а також за рівнем комунікабельності, освіти, особистими, діловими якостями будуть здатними виконувати функції визначені їм організатором групи, у необхідних випадках - пропонувати організатору корективи злочинного плану відповідно до свого функціоналу, погодяться залучати інших осіб для заняття протиправною діяльністю.
Після опрацювання ОСОБА_4 осіб - потенційних кандидатів та отримання від них згоди на участь у злочинній діяльності не пізніше вересня 2022 року до складу злочинної організації увійшли:
- начальник відділу освіти Бучанської міської ради ОСОБА_8 , який наділений повноваженнями укладання договорів від імені відділу освіти Бучанської міської ради та прийняття результатів робіт за укладеними договорами та, ознайомившись із планом діяльності злочинної організації, надав свою добровільну згоду на участь у ній;
- син ОСОБА_4 - ОСОБА_6 , який мав практичний досвід виконання будівельних робіт, організації роботи на будівельному майданчику та, ознайомившись із планом діяльності злочинної організації, надав свою добровільну згоду на участь у ній;
- невістка ОСОБА_4 - ОСОБА_5 (дружина ОСОБА_6 ), яка мала практичний досвід підготовки документації з виконання будівельних робіт, та, ознайомившись із планом діяльності злочинної організації, надала свою добровільну згоду на участь у ній;
- фізична особа-підприємець ОСОБА_10 , який виконував функції посередника між ФОП ОСОБА_4 та безпосередніми виробниками і постачальниками будівельних матеріалів, та, ознайомившись із планом діяльності злочинної організації, надав свою добровільну згоду на участь у ній;
- фізична особа-підприємець ОСОБА_11 , який мав практичний досвід у заготівлі та поставці пиломатеріалів, що використовувалися у будівництві, та, ознайомившись із планом діяльності злочинної організації, надав свою добровільну згоду на участь у ній.
- фізична особа-підприємець ОСОБА_12 , який мав практичний досвід виконання будівельних робіт та підготовки документів для проведення будівельних робіт, та, ознайомившись із планом діяльності злочинної організації, надав свою добровільну згоду на участь у ній.
Після залучення до складу злочинної організації вищевказаних осіб, ОСОБА_4 визначив її організаційну структуру та розподілив ролі між собою та залученими учасниками наступним чином.
Будучи організатором та керівником злочинної організації, ОСОБА_4 поклав на себе виконання наступних обов'язків:
- загальне керівництво діяльністю злочинної організації і планування вчинення конкретних злочинів;
- розподіл обов'язків між керівником та іншими учасниками злочинної організації з чітким визначенням ролей при скоєнні злочинів;
- координація дій членів злочинної організації у процесі злочинної діяльності, встановлення необхідних зв'язків з іншими особами, яким не було відомо про злочинні наміри членів злочинної організації, проте, від вчинення чи невчинення такими особами певних дій залежала можливість реалізації розробленого ОСОБА_4 злочинного плану;
- залучення і погодження при залученні нових членів до складу злочинної організації;
- контроль за укладанням договорів з Бучанською міською радою та її структурними підрозділами з метою виконання будівельних робіт;
- організація виведення отриманих бюджетних коштів на рахунки підконтрольних юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що є членами злочинної організації, з їх подальшим переведенням у готівку;
- розподіл коштів, одержаних у результаті злочинної діяльності організації, між її членами;
- організація вжиття конспіративних заходів з метою уникнення можливої кримінальної відповідальності усіх учасників злочинної організації.
На ОСОБА_8 , як на виконавця, активного учасника організованої ОСОБА_4 злочинної організації та службову особу - начальника відділу освіти Бучанської міської ради покладалося наступне:
- організація процесу подання на розгляд Бучанської міської ради та сприяння у затвердженні змін до бюджету Бучанської міської територіальної громади сесією ради із заздалегідь погодженими обсягами бюджетних асигнувань для фінансування (видатки бюджетних коштів) будівельних робіт по об'єктам будівництва, на яких будівельні роботи виконуватиме ФОП ОСОБА_4 ;
- укладання договорів підряду від імені відділу освіти Бучанської міської ради із ФОП ОСОБА_4 без застосування процедур закупівлі за кошторисними вартостями робіт (розмірами договірних цін), що попередньо визначені ОСОБА_4 , без проведення замовником попереднього аналізу цін на будівельні матеріали, що використовуватимуться;
- погодження кошторисної частини проектної документації без виконання передбаченого Настановою з визначення вартості будівництва, затвердженою наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 (зі змінами), обов'язку щодо проведення замовником аналізу цін на матеріальні ресурси за обґрунтованою ціною, яка склалася на момент розроблення проектної документації та має бути не вищою за середню ціну у регіоні;
- прийняття результатів виконаних будівельних робіт у ФОП ОСОБА_4 ;
- здійснення фінансування (видатки бюджетних коштів) прийнятих будівельних робіт в межах виділених бюджетних асигнувань;
- виконання інших вказівок організатора групи.
На ОСОБА_6 , як на виконавця та активного учасника організованої ОСОБА_4 злочинної організації, покладено функції:
- організації та контролю виконання будівельних робіт (виробничого процесу) на об'єктах будівництва, які ФОП ОСОБА_4 , виконував на підставі договорів підряду, укладених між Бучанською міською радою та її структурними підрозділами;
- пошук та залучення осіб, які мають навички виконання будівельних робіт та можливість постачання будівельних матеріалів;
- пошук осіб для залучення їх як пособників злочинів, вчинюваних злочинною організацією;
- виведення частини отриманих бюджетних коштів у готівку.
На ОСОБА_5 , як виконавця та активного учасника організованої ОСОБА_4 злочинної організації, покладено функції:
- виготовлення проектно-кошторисної та виконавчої документації щодо будівельних робіт, які за кошти місцевого бюджету Бучанської міської територіальної громади виконував ФОП ОСОБА_4 , комунікація із вказаних питань з співробітниками Бучанської міської ради та її структурними підрозділами (виконавчими органами) з метою отримання можливості використання повної суми бюджетних асигнувань, виділених для фінансування окремих об'єктів відновлення;
- організація проведення експертизи кошторисної частини проектної документації на вказані об'єкти будівництва;
- внесення недостовірних відомостей до проектно-кошторисної та виконавчої документації по вказаним об'єктам будівництва шляхом збільшення поточних цін на будівельні матеріали, що використані в ході будівництва, для отримання можливості подальшого протиправного заволодіння бюджетними коштами;
- виведення частини отриманих бюджетних коштів у готівку.
На ОСОБА_10 , як на виконавця злочинів, пов'язаних з легалізацією коштів одержаних злочинним шляхом, та активного учасника організованої ОСОБА_4 злочинної організації покладено функції:
- сприяння в організації постачання окремих будівельних матеріалів по договорам підряду та підготовки фінансово-звітних документів по ним;
- сприяння у виведенні частини отриманих бюджетних коштів у готівку через проведення фіктивних (безтоварних) господарських операцій з ФОП ОСОБА_4 та безпосереднє виведення отриманих коштів для їх використання ОСОБА_4 у власних цілях.
На ОСОБА_11 , як на виконавця злочинів, пов'язаних з легалізацією коштів одержаних злочинним шляхом, та активного учасника організованої ОСОБА_4 злочинної організації, покладено функції:
- сприяння в організації постачання окремих будівельних матеріалів по договорам підряду та підготовки фінансово-звітних документів по ним;
- сприяння у виведенні частини отриманих бюджетних коштів у готівку через проведення фіктивних (безтоварних) господарських операцій з ФОП ОСОБА_4 та безпосереднє виведення отриманих коштів для їх використання ОСОБА_4 у власних корисних цілях.
На ОСОБА_12 , як на виконавця злочинів, пов'язаних з легалізацією коштів одержаних злочинним шляхом, та активного учасника організованої ОСОБА_4 злочинної організації, покладено функції:
- сприяння у виведенні частини отриманих бюджетних коштів у готівку через проведення фіктивних (безтоварних) господарських операцій з ФОП ОСОБА_4 та безпосереднє виведення отриманих коштів для їх використання ОСОБА_4 у власних корисних цілях.
Крім того, у ході досудового розслідування встановлено, що не пізніше 25.11.2022, ОСОБА_4 усвідомлюючи, що з метою заволодіння бюджетними коштами, розпорядником яких є Бучанська міська рада , до складу злочинної організації необхідно залучити заступника міського голови Бучанської міської ради Київської області ОСОБА_7 , який, відповідно рішення Бучанської міської ради від 05.08.2022 № 3075-32-VII «Про надання повноваження посадовій особі Бучанської міської ради на самопредставництво інтересів Бучанської міської територіальної громади », уповноважений підписувати договори, акти виконаних робіт, фінансові документи від імені Бучанської міської ради , представляти інтереси Бучанської міської ради (код ЄДРПОУ 04360586 ) від імені Бучанської міської територіальної громади .
Реалізуючи злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, діючи у складі злочинної організації, володіючи інформацією про обсяг повноважень ОСОБА_7 щодо укладання договорів підряду на відновлення зруйнованих у ході бойових дій на території Бучанської міської територіальної громади об'єктів інфраструктури, ОСОБА_4 ознайомив останнього із розробленим злочинним планом та запропонував увійти до складу злочинної організації у якості виконавця.
Не пізніше 25.11.2025, заступник міського голови Бучанської міської ради Київської області ОСОБА_7 , ознайомившись із планом злочинної діяльності злочинної організації, надав свою добровільну згоду на участь у ній.
Отримавши від ОСОБА_7 згоду на участь у діяльності злочинної організації, ОСОБА_4 , виконуючи роль організатора та керівника злочинної організації, відповідно до визначеної раніше організаційної структури групи, відвів ОСОБА_7 роль виконавця та активного учасника організованої ОСОБА_4 злочинної організації, тому визначив йому наступні функції:
- організація процесу подання на розгляд Бучанської міської ради та сприяння у затвердженні змін до бюджету Бучанської міської територіальної громади сесією ради із заздалегідь погодженими обсягами бюджетних асигнувань для фінансування (видатки бюджетних коштів) будівельних робіт по об'єктам будівництва, на яких будівельні роботи виконуватиме ФОП ОСОБА_4 ;
- укладання договорів підряду від імені Бучанської міської ради із ФОП ОСОБА_4 без застосування процедур закупівлі за кошторисними вартостями робіт (розмірами договірних цін), що попередньо визначені ОСОБА_4 , без проведення замовником попереднього аналізу цін на будівельні матеріали, що використовуватимуться;
- погодження кошторисної частини проектної документації без виконання передбаченого Настановою з визначення вартості будівництва, затвердженою наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 (зі змінами), обов'язку щодо проведення замовником аналізу цін на матеріальні ресурси за обґрунтованою ціною, яка склалася на момент розроблення проектної документації та має бути не вищою за середню ціну у регіоні;
- прийняття результатів виконаних будівельних робіт у ФОП ОСОБА_4 ;
- здійснення фінансування (видатки бюджетних коштів) прийнятих будівельних робіт в межах виділених бюджетних асигнувань;
- виконання інших вказівок організатора групи.
Крім того, у ході досудового розслідування встановлено, що не пізніше 20.12.2022, ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що з метою заволодіння бюджетними коштами, розпорядником яких є відділ культури, релігій та національностей Бучанської міської ради , до складу злочинної організації необхідно залучити виконувача обов'язків начальника цього відділу ОСОБА_9 , на яку, відповідно до розпорядження Бучанського міського голови ОСОБА_23 від 24.06.2022 № 214/К/ТР, покладено виконання обов'язків начальника відділу культури, національностей та релігій Бучанської міської ради з правом підпису фінансових, господарських та платіжних документів.
Реалізуючи злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, діючи у складі злочинної організації, володіючи інформацією про обсяг повноважень ОСОБА_9 щодо укладання договорів підряду на відновлення зруйнованих у ході бойових дій на території Бучанської міської територіальної громади об'єктів інфраструктури, які входять до сфери управління відділу культури, національностей та релігій Бучанської міської ради , ОСОБА_4 ознайомив останню із розробленим злочинним планом та запропонував увійти до складу злочинної організації у якості виконавця.
Не пізніше 20.12.2022, виконувач обов'язків начальника відділу культури, національностей та релігій Бучанської міської ради ОСОБА_9 , ознайомившись із планом злочинної діяльності злочинної організації, надала свою добровільну згоду на участь у ній.
Отримавши від ОСОБА_9 згоду на участь у діяльності злочинної організації, ОСОБА_4 , виконуючи роль організатора та керівника групи, відповідно до визначеної раніше організаційної структури групи, відвів їй роль виконавця та активного учасника організованої ОСОБА_4 злочинної організації, тому визначив їй наступні функції:
- організація процесу подання на розгляд Бучанської міської ради та сприяння у затвердженні змін до бюджету Бучанської міської територіальної громади сесією ради із заздалегідь погодженими обсягами бюджетних асигнувань для фінансування (видатки бюджетних коштів) будівельних робіт по об'єктам будівництва, на яких будівельні роботи виконуватиме ФОП ОСОБА_4 ;
- укладання договорів підряду від імені відділу культури, національностей та релігій Бучанської міської ради із ФОП ОСОБА_4 без застосування процедур закупівлі за кошторисними вартостями робіт (розмірами договірних цін), що попередньо визначені ОСОБА_4 , без проведення замовником попереднього аналізу цін на будівельні матеріали, що використовуватимуться;
- погоджувати кошторисну частину проектної документації без виконання передбаченого Настановою з визначення вартості будівництва, затвердженою наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 (зі змінами), обов'язку щодо проведення замовником аналізу цін на матеріальні ресурси за обґрунтованою ціною, яка склалася на момент розроблення проектної документації та має бути не вищою за середню ціну у регіоні;
- прийняття результатів виконаних будівельних робіт у ФОП ОСОБА_4 ;
- здійснення фінансування (видатки бюджетних коштів) прийнятих будівельних робіт в межах виділених бюджетних асигнувань;
- виконання інших вказівок організатора групи.
Таким чином, зорганізувавшись в стійке, ієрархічне об'єднання - злочинну організацію, вказані особи приступили до реалізації спільного злочинного плану, спрямованого на заволодіння коштами місцевого бюджету Бучанської міської територіальної громади та подальшу їх легалізацію (відмивання), кожен у межах відведеної їм злочинним планом ролі.
Схема протиправної діяльності злочинної організації полягала у заволодінні коштами місцевого бюджету Бучанської міської територіальної громади шляхом укладання прямих договорів на виконання робіт з поточного та капітального ремонтів пошкоджених у ході бойових дій на території громади об'єктів житлового фонду та соціальної інфраструктури між ФОП ОСОБА_4 та Бучанською міською радою , також її структурними підрозділами та покладення в основу проектно-кошторисної, виконавчої документації на відновлення таких об'єктів, документів про постачання контрагентами ФОП ОСОБА_4 будівельних матеріалів, які використовувалися у процесі відновлення, за суттєво завищеними цінами.
Надалі частина отриманих бюджетних коштів легалізовувалась шляхом проведення фіктивних фінансово-господарських операцій з подальшим їх виведенням у готівку та розподілом між учасниками групи.
У межах досудового розслідування кримінального провадження № 42023110000000094 від 23.03.2023, задокументовано заволодіння шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, учасниками злочинної організації під керівництвом ОСОБА_4 грошовими коштами Бучанської міської територіальної громади у ході виконання договорів на відновлення наступних об'єктів житлової та соціальної інфраструктури:
ДОГОВІР № 449 від 17.11.2022 ( КЗ « Здвижівська гімназія № 14 » (дошкільне відділення) Бучанської міської ради );
ДОГОВІР № 377 від 01.11.2022 ( КЗ « Луб?янський заклад дошкільної освіти комбінованого типу № 9 «Волошка» Бучанської міської ради );
ДОГОВІР № 513 від 22.12.2022 ( виконання відновлювальних робіт покрівлі житлового будинку по АДРЕСА_1 );
ДОГОВІР № 518 від 20.12.2022 (фактичне виконання відновлювальних робіт в житловому будинку по АДРЕСА_2 );
ДОГОВІР № 552 від 26.12.2022 (відновлення покрівлі житлових будинків по АДРЕСА_3 та АДРЕСА_1 );
ДОГОВІР № 17 від 01.02.2023 (відновлювальні роботи покрівлі сільського клубу, розташованого по АДРЕСА_2 );
ДОГОВІР № 122 (відновлювальні роботи у житлових будинках по АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 , АДРЕСА_6 , АДРЕСА_7 , АДРЕСА_8 , АДРЕСА_9 , АДРЕСА_10 , АДРЕСА_11 , АДРЕСА_12 , АДРЕСА_13 , АДРЕСА_14 , АДРЕСА_1 , АДРЕСА_14 ).
Проведеними у ході досудового розслідування судовими експертизами, (товарознавчими, будівельно-технічними та економічними) підтверджено суму спричинених учасниками організованої злочинної групи під керівництвом ОСОБА_4 , збитків Бучанській міській територіальній громаді на загальну суму 4,5 млн грн.
Крім того, органами досудового розслідування встановлено, та задокументовано протиправні дії злочинної організації щодо подальшої легалізації (відмивання) одержаних злочинним шляхом коштів через проведення фіктивних (безтоварних) фінансово-господарських операцій, проведення фінансових операцій з коштами шляхом їх переведення між власними рахунками з подальшим обготівковуванням.
Також встановлено та задокументовано відповідними засобами доказування протиправні дії окремих учасників організованої групи пов'язані з підробкою офіційних документів, які стали підставою для перерахування на рахунки ФОП ОСОБА_4 грошових коштів місцевого бюджету.
11.06.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України.
15.07.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України.
15.07.2025 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України.
14.07.2025 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України.
15.07.2025 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
14.07.2025 ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
14.07.2025 ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
15.07.2025 ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України.
15.07.2025 ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України.
31.07.2025 ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України.
Обґрунтованість повідомлень про підозру ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 ОСОБА_11 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, а саме: Документами вилученими у ході обшуків від 11.08.2023 в офісному приміщенні та за місцем проживання ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , а саме, оригіналами проектно-кошторисної та виконавчої документації до договорів підряду, накладними на будівельні матеріали, чорновими записами з відомостями про ціни на матеріали. Інформацією отриманою у ході огляду від 20.08.2024-12.09.2024 робочого ноутбуку Acer ОСОБА_5 , Інформацією отриманою ході огляду чатів підозрюваних у месенджерах Viber, WatsApp, Telegram. Інформацією отриманою у ході огляду документів від 24.03.2025, вилучених під час обшуку офісного приміщення у якому ФОП ОСОБА_4 здійснює господарську діяльність. Матеріалами отриманими у ході тимчасових доступів до документів у відділі освіти Бучанської міської ради , відділі культури, національностей та релігій Бучанської міської ради , документів, які перебували у розпорядженні ФОП ОСОБА_10 , ФОП ОСОБА_24 , ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_12 , ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_25 та ФОП ОСОБА_26 . Висновками судових товарознавчих експертиз, будівельно-технічних та судово-економічних експертиз відповідно до яких визначені розміри завданої місцевому бюджету Бучанської міської територіальної громади матеріальної шкоди (збитки) загалом складають 4,5 млн грн. Висновками судових почеркознавчих експертиз від 27.02.2025 та 25.09.2025 відповідно до яких підписи на проектно-кошторисній та виконавчій документації виконані організатором та замовниками будівництва, рукописні тексти з чорновими записами у записниках наданих на експертизу виконані ОСОБА_4 . Протоколом огляду документів (рух коштів по банківських рахунках ФОП ОСОБА_4 та підконтрольних йому суб'єктів господарювання у період 2022-2024 років), відповідно до якого аналізом фінансових операцій банківських контрагентів зафіксовано спосіб легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом, зокрема виведення у готівку отриманих бюджетних коштів на суму близько 26 млн грн та придбання матеріальних цінностей на суму близько 2,2 млн грн;. Протоколом огляду документів від 11.03.2025-17.03.2025, відповідно до отриманих від ФОП ОСОБА_27 , ФОП ОСОБА_28 , ФОП ОСОБА_29 , ФОП ОСОБА_30 , ФОП ОСОБА_31 , ФОП ОСОБА_28 та ФОП ОСОБА_32 . Протоколами оглядів матеріалів тимчасового доступу до речей та документів у ДПС України , комерційних банках, відділу культури, національностей та релігій Бучанської міської ради ; відділу освіти Бучанської міської ради та Бучанської міської ради ; Протоколом огляду вилученого мобільного телефону ОСОБА_13 ; Протоколами за результатами проведення НСРД зняття інформації з електронних комунікаційних мереж відносно ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_13 . Інформацією отриманою у ході допиту свідків. Іншими матеріалами досудового розслідування.
08.08.2025 постановою заступника керівника Київської обласної прокуратури строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023110000000094 від 23.03.2023 продовжено до трьох місяців, тобто до 11.09.2025.
04.09.2025 ухвалою слідчого судді Святошинського районного суду строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023110000000094 від 23.03.2023 продовжено до чотирьох місяців, тобто до 11.10.2025.
09.10.2025 ухвалою слідчого судді Святошинського районного суду строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023110000000094 від 23.03.2023 продовжено до шести місяців, тобто до 11.12.2025
Строк досудового розслідування закінчується 11.12.2025, однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим у зв'язку з необхідністю виконання наступних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, проведення та завершення яких потребує додаткового часу, а саме: отримати висновки призначених судових будівельно-технічних експертиз, виконання яких проводиться судовими експертами Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України , проаналізувати отримані у результаті експертиз фактичні дані, надати їм належну правову оцінку , на підставі якої спланувати подальший хід досудового розслідування; призначити судову семантико-текстуальну експертизу за матеріалами отриманими у ході проведення негласних слідчих ( розшукових) дій; отримати висновок спеціаліста Північного офісу Держаудитслужби , щодо дослідження на відповідність вимогам частини 13 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» рішень уповноваженої особи Бучанської міської ради про відхилення ряду тендерних пропозицій інших учасників з метою перемоги у тендерах ФОП ОСОБА_4 ; допитати аудиторів Північного офісу Держаудитслужби ; провести огляд узагальнених матеріалів Державної служби фінансового моніторингу України , які надійшли із Головного слідчого управління Національної поліції України, стосовно фінансових операції проведених за участю ОСОБА_4 за результатами огляду спланувати подальший хід досудового розслідування; допитати свідків вчинення кримінального правопорушення, про яких органу досудового розслідування стало відомо у ході проведення раніше запланованих слідчих дій; отримати від Міністерства розвитку громад та територій України інформацію щодо відновлення зруйнованого (пошкодженого) житла на території Бучанської міської територіальної громади; провести ряд слідчих дій спрямованих на встановлення та надання подальшої правової оцінки фактичним даним щодо діяльності фігурантів кримінального провадження; з урахуванням додатково отриманої в результаті проведення слідчих (розшукових) дій інформації, визначитись з обсягом та остаточною правовою кваліфікацією протиправних дій підозрюваних, скласти остаточні письмові повідомлення про підозру з урахуванням отриманих експертиз та матеріалів з яких буде знято гриф таємності; здійснити відкриття матеріалів досудового розслідування, ознайомити з доказами сторону захисту, а також за наявності клопотань їх розглянути;
Результати вказаних слідчих та процесуальних дій мають суттєве значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, оскільки вони спрямовані на встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та лише після їх проведення можливо визначити належну правову кваліфікацію вчинених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 кримінальних правопорушень, а також встановити та повідомити про підозру інших осіб, які причетні до вчинення кримінальних правопорушень, які розслідуються у межах даного провадження.
Під час досудового розслідування органом досудового розслідування виконана значна кількість слідчих (розшукових) та процесуальних дій, однак наразі завершити досудове розслідування у кримінальному провадженні неможливо, оскільки необхідно провести зазначений вище обсяг слідчих та процесуальних дій, спрямованих на перевірку всіх обставин вчинених кримінальних правопорушень.
Найкоротшим строком необхідним для виконання вищезазначених процесуальних та слідчих дій є строк не менше трьох місяців, тобто строк досудового розслідування необхідно продовжити до дев'яти місяців.
Провести вказані слідчі та процесуальні дії у шестимісячний термін з дня повідомлення ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень не представляється можливим у зв'язку із винятковою складністю провадження, тривалим строком проведення і великою кількістю призначених та запланованих до призначення судових експертиз, необхідністю проведення слідчих та процесуальних дій, які потребують аналізу специфічної фінансової документації, глибокого розуміння детективом і прокурором технічних аспектів роботи суб'єктів первинного фінансового моніторингу, виявлення ризикових операцій, застосування процедури фінансового моніторингу таких операцій.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, та просив задовольнити з підстав зазначених у клопотанні.
Захисник ОСОБА_16 заперечував щодо клопотання слідчого, зазначив, що досудове розслідування здійснюється більше двох років з цього часу слідчі дії фактично не здійснюються або здійснюються неефективно.
Підозрювані ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 підтримали думку свого захисника.
Захисник ОСОБА_33 та ОСОБА_17 заперечували проти задоволення клопотання слідчого, просили відмовити в його задоволенні, оскільки клопотання необґрунтоване, слідчим не доведено необхідність продовження строків досудового розслідування.
Підозрювані ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 підтримали думку захисників.
Захисник ОСОБА_19 , в судовому засіданні заперечував, щодо продовження строків досудового розслідування, зазначив про порушення правил підсудності.
Підозрювані ОСОБА_13 , та ОСОБА_14 підтримали думку захисника.
Захисник ОСОБА_20 просив відмовити у задоволенні клопотання слідчого, зазначив, що вважає вказане клопотання слідчого не відповідає вимогам КПК, вказане досудове розслідування триває більше 30 місяців
Підозрюваний ОСОБА_10 підтримав думку свого захисника.
Захисник ОСОБА_18 в судовому засіданні заперечував щодо клопотання слідчого та просив відмовити у його задоволенні, зазначив про ознаки затягування досудового розслідування з боку органу досудового розслідування.
Підозрювані ОСОБА_11 , ОСОБА_12 підтримали думку захисника.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, які обґрунтовують доводи клопотання, заслухавши думку сторін, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
У судовому засіданні встановлено, що Слідчими СУ ГУНП в Київській області за процесуального керівництва прокурорів Київської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42023110000000094 від 23.03.2023 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України, за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України та за підозрою ОСОБА_13 , ОСОБА_14 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 та ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України.
11.06.2025 ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 209 КК України.
15.07.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України.
15.07.2025 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України.
14.07.2025 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України.
15.07.2025 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
14.07.2025 ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
14.07.2025 ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.
15.07.2025 ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України.
15.07.2025 ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України.
31.07.2025 ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України.
08.08.2025 постановою заступника керівника Київської обласної прокуратури строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023110000000094 від 23.03.2023 продовжено до трьох місяців, тобто до 11.09.2025.
04.09.2025 ухвалою слідчого судді Святошинського районного суду строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023110000000094 від 23.03.2023 продовжено до чотирьох місяців, тобто до 11.10.2025.
09.10.2025 ухвалою слідчого судді Святошинського районного суду строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023110000000094 від 23.03.2023 продовжено до шести місяців, тобто до 11.12.2025
Строк досудового розслідування закінчується 11.12.2025, однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим у зв'язку з необхідністю виконання наступних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, проведення та завершення яких потребує додаткового часу, а саме: отримати висновки призначених судових будівельно-технічних експертиз, виконання яких проводиться судовими експертами Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України , проаналізувати отримані у результаті експертиз фактичні дані, надати їм належну правову оцінку , на підставі якої спланувати подальший хід досудового розслідування; призначити судову семантико-текстуальну експертизу за матеріалами отриманими у ході проведення негласних слідчих ( розшукових) дій; отримати висновок спеціаліста Північного офісу Держаудитслужби , щодо дослідження на відповідність вимогам частини 13 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» рішень уповноваженої особи Бучанської міської ради про відхилення ряду тендерних пропозицій інших учасників з метою перемоги у тендерах ФОП ОСОБА_4 ; допитати аудиторів Північного офісу Держаудитслужби ; провести огляд узагальнених матеріалів Державної служби фінансового моніторингу України , які надійшли із Головного слідчого управління Національної поліції України, стосовно фінансових операції проведених за участю ОСОБА_4 за результатами огляду спланувати подальший хід досудового розслідування; допитати свідків вчинення кримінального правопорушення, про яких органу досудового розслідування стало відомо у ході проведення раніше запланованих слідчих дій; отримати від Міністерства розвитку громад та територій України інформацію щодо відновлення зруйнованого (пошкодженого) житла на території Бучанської міської територіальної громади; провести ряд слідчих дій спрямованих на встановлення та надання подальшої правової оцінки фактичним даним щодо діяльності фігурантів кримінального провадження; з урахуванням додатково отриманої в результаті проведення слідчих (розшукових) дій інформації, визначитись з обсягом та остаточною правовою кваліфікацією протиправних дій підозрюваних, скласти остаточні письмові повідомлення про підозру з урахуванням отриманих експертиз та матеріалів з яких буде знято гриф таємності; здійснити відкриття матеріалів досудового розслідування, ознайомити з доказами сторону захисту, а також за наявності клопотань їх розглянути;
Результати вказаних слідчих та процесуальних дій мають суттєве значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, оскільки вони спрямовані на встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та лише після їх проведення можливо визначити належну правову кваліфікацію вчинених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 кримінальних правопорушень, а також встановити та повідомити про підозру інших осіб, які причетні до вчинення кримінальних правопорушень, які розслідуються у межах даного провадження.
Встановлений п. 1 ч. 3 ст. 294 КПК України строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні спливає 26.10.2025, однак у зв'язку з особливою складністю провадження завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки в рамках досудового розслідування у даному кримінальному провадженні необхідно виконати наступне: отримати висновки призначених експертиз, які перебувають на виконанні в Київському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України ; вирішити питання про остаточну кваліфікацію дій кожного з учасників вчинення злочину; провести тимчасовий доступ до речей та документів, яка знаходиться у володінні операторів телекомунікацій; провести аналіз отриманої інформації, яка знаходилась у володінні операторів телекомунікацій; отримати відповіді щодо направлених запитів про інформацію, яка містить банківську таємницю; провести аналіз отриманої інформації від банківських установ; встановити свідків вчинення підозрюваними кримінальних правопорушень; встановити всіх осіб, причетних до вчинення даних кримінальних правопорушень; зібрати в повному обсязі характеризуючі матеріали на підозрюваних; виконати вимоги ст. ст. 291 КПК України, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування; у разі необхідності виконати інші слідчі (розшукові) дії, необхідні для закінчення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні.
Вказані слідчі та процесуальні дії не могли бути виконані раніше з об'єктивних причин, пов'язаних із особливою складністю кримінального провадження. Результати вказаних слідчих та процесуальних дій мають суттєве значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, спрямовані на встановлення тих обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, лише після їх проведення можливо визначити належну правову кваліфікацію вчиненого кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань або винесення постанови про початок досудового розслідування у порядку, встановленому статтею 615 цього Кодексу, до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Згідно з положеннями ч. 2 та 3 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань або винесення постанови про початок досудового розслідування у порядку, встановленому статтею 615 цього Кодексу, до дня повідомлення особі про підозру становить: дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене, зокрема, протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Відповідно до п. 2 та 3 ч. 4 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Положеннями ч. 3 ст. 294 КПК України передбачено, що якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
На обґрунтування обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування, слідчим у клопотанні зазначено перелік процесуальних та слідчих дій, які необхідно провести в ході досудового розслідування, а відтак, в даному конкретному випадку, враховуючи конкретні обставини справи, провести згадані слідчі та процесуальні дії у передбачений законом строк не видається за можливе з об'єктивних причин, слідчий суддя дійшов до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для задоволення такого клопотання, та продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до 9 місяців.
Слідчий суддя не приймає до уваги доводи сторони захисту про порушення підсудності розгляду даного клопотання, оскільки місцезнаходження відповідного (відокремленого) органу досудового розслідування Національної поліції має бути місце розташування (реєстрації) територіального підрозділу Національної поліції, який має статус юридичної особи публічного права, або розташування його територіального (відокремленого) підрозділу (управління/відділу/відділення поліції), який такого статусу не має, до структури якого входить відповідний (відокремлений) орган досудового розслідування (слідче управління/ відділ/відділення).
Як вбачається з постанови заступника начальника ГУНП в Київській області - начальника слідчого управління полковника поліції ОСОБА_34 від 22.05.2025 року місцем проведення досудового розслідування визначено місцезнаходження відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП - Святошинський район міста Києва (м. Київ, вул. Святошинська, 2а), який відноситься до територіальної юрисдикції Святошинського районного суду м. Києва.
Керуючись ст. 219, 294, 2951, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання старшого слідчого задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23 березня 2023 року за № 42023110000000094, за підозрою за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України, за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за підозрою ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 КК України, та за підозрою ОСОБА_13 , ОСОБА_14 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України, до дев'яти місяців, тобто до 11 березня 2026 року.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали оголошено 12 грудня 2025 року о 10 год. 30 хв.
Слідчий суддя: ОСОБА_1