Рішення від 16.12.2025 по справі 520/27717/25

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2025 р. № 520/27717/25

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ольги Горшкової, розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Національного університету цивільного захисту України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Національного університету цивільного захисту України щодо зменшення в довідці від 11.07.2025 №140 станом на 01.01.2023 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії у відсотковому розмірі;

- зобов'язати Національний університет цивільного захисту України оформити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 із включенням таких відомостей: надбавки за особливості проходження служби у розмірі (50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років); премії (131,25% посадового окладу), які встановлені на 2023 рік, та обчислені з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2023 рік та розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених статтями 7 законів України про Державний бюджет України, відповідно на 2022 рік та 2023 рік, для перерахунку пенсії з 01.02.2023.

В обґрунтування позовної заяви позивачем зазначено, що відповідачем були вчинені протиправні дії щодо зменшення в довідці від 11.07.2025 №140 станом на 01 січня 2023 року про розмір грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії у відсотковому розмірі. Позивач вважає свої права порушеними, тому звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов, а позивачеві - відповідь на відзив.

Вказану ухвалу суду надіслано судом відповідачу з використанням системи Електронний суд та доставлено в його електронний кабінет, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 17.11.2025 витребувано в Національного університету цивільного захисту України належним чином засвідчені копії розпорядчих документів, якими позивачу встановлено станом на 01.01.2023 надбавку за особливості проходження служби та щомісячну премію; відомості щодо розрахунку надбавки за особливості проходження служби та премії, визначених позивачу в довідці від 11.07.2025 №140 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2023; відомості про середні розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, що фактично виплачені за посадою у тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію; дані щодо дати, з якої позивача було звільнено зі служби.

Відповідач за допомогою системи «Електронний суд» надіслав відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки, збільшення відсоткового розміру окремих видів грошового забезпечення військовослужбовців за посадою аналогічній тій, яку займав позивач на час звільнення зі служби, зокрема, надбавки за особливості проходження служби та премії, на підставі розпорядчих документів уповноваженого органу, не є тотожним підвищенню грошового забезпечення на умовах, у порядку та розмірах, передбачених КМУ, а тому таку зміну розміру грошового забезпечення за окремою посадою не можна розглядати як підвищення грошового забезпечення. Таким чином, у позивача не виникло право на включення у спірну довідку надбавки за особливості проходження служби (50% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років) та премії (131,25% від посадового окладу).

Крім того, 24.11.2025 через систему «Електронний суд» відповідач на виконання ухвали суду від 17.11.2025 подав витребувані судом документи.

Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Суд, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, зазначає наступне.

ОСОБА_1 є пенсіонером та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області, отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ.

На виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 13.06.2025 по справі №520/33120/24 Національний університет цивільного захисту України підготував та направив до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку від 11.07.2025 №140 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023.

Як вбачається зі змісту вказаної довідки, розмір надбавки за особливості проходження служби відповідачем визначено, зокрема, (45% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років) - 5026,50 грн, та обчислено розмір премії 24,1% (від посадового окладу) - 2173,82грн.

Проте, не погодившись із невнесенням відомостей щодо розрахунків додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавки за особливості проходження служби та премією, позивач звернувся до відповідача із відповідною заявою.

Листом №8804-5814/8812 від 02.10.2025 Національний університет цивільного захисту України повідомив позивачу про те, що у довідку включено надбавку за особливості проходження служби у середніх розмірах, що фактично виплачується за відповідною посадою, яку займав позивач виходячи із розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2018.

Позивач, не погодившись з діями відповідача та зі змістом наведеної довідки в частині заниження відомостей щодо відсоткового розміру її складових, звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Так, спірним у даній справі є питання щодо наявності чи відсутності підстав для зобов'язання Національного університету цивільного захисту України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 з зазначенням відомостей щодо надбавки за особливості проходження служби у розмірі (50 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років) та премії (131,25 % посадового окладу).

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі за текстом - Закон № 2262-ХІІ).

Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців є положення частини третьої статті 43 та статті 63 Закону № 2262-XII.

Так, частиною третьою статті 43 Закону № 2262-XII передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право встановлювати умови та порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінет Міністрів України постановою від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» затвердив Порядок № 45, який визначає алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема територіальний орган Пенсійного фонду України та державний орган, з якого осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ було звільнено із служби, для реалізації перерахунку раніше призначених пенсій.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсій особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-XII, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Так, судом встановлено, що відповідачем на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 13.06.2025 по справі №520/33120/24 було оформлено довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 від 11.07.2025 №140, в якій зазначено, зокрема, наступні відомості: посадовий оклад - 9020,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням (підполковник) - 2150,00 грн, надбавка за вислугу років 45 % - 5026,50 грн, надбавка за особливості проходження служби 33 % - 5344,85 грн; премія 24,1 % - 2173,82 грн., всього - 23715,17 грн. (а.с. 11).

Позивач не погодився зі змістом наведеної довідки, зокрема, в частині визначення премії в розмірі 24,1 %, оскільки вважає, що премія має бути визначена в розмір 131,25 %. Також, позивач просить зазначити в довідці відомості щодо надбавки за особливості проходження служби в розмірі 50 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Суд зазначає, що 30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 5 постанови № 704 керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право установлювати, зокрема, надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років (підпункт 1), а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення (підпункт 2).

Наказом МВС України від 20.07.2018 №623 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - Інструкція №623).

Відповідно до пунктів 1, 2 розділу XVI Інструкції №623 керівники органів управління (підрозділів) мають право в межах фонду преміювання та економії грошового забезпечення здійснювати преміювання осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

Преміювання осіб рядового і начальницького складу здійснюється в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі, визначеному наказом ДСНС на відповідний рік, але не менше 10 відсотків фонду посадових окладів.

Преміювання осіб рядового і начальницького складу органів управління (підрозділів) здійснюється відповідно до положення про преміювання, розробленого органом управління (підрозділу) з метою визначення порядку матеріального заохочення осіб рядового і начальницького складу органів управління (підрозділів), з урахуванням специфіки та особливостей виконання покладених на них службових обов'язків, своєчасності і точності виконання рішень державних органів та розпоряджень і вказівок керівників органів управління (підрозділів).

Керівник органу управління (підрозділу) має право позбавляти осіб рядового і начальницького складу премії повністю або зменшувати її розмір за грубі дисциплінарні проступки та порушення службової дисципліни, передбачені статтями 58, 59 Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту.

Разом з тим, виходячи зі змісту позовної заяви, судом встановлено, що спірним у даному випадку також є питання правомірності дій відповідача, зокрема, щодо внесення відомостей про відсотковий розмір щомісячної премії 24,1 % посадового окладу в довідку від 11.07.2025 №140 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023.

Так, відповідач, складаючи вищезазначену довідку про розмір грошового забезпечення, зі змістом якої не згоден позивач, вказав премію 24,1 %.

З цього приводу суд зазначає наступне.

Постанова № 704 не містить імперативної вказівки на обов'язковий відсоток виплати премії.

Чинне нормативне регулювання не встановлює фіксованих розмірів спірного додаткового виду грошового зобов'язання, який враховуються для перерахунку пенсії, а лише передбачає мінімальні або ж граничні розміри вказаних складових грошового забезпечення. При цьому встановлення граничного розміру вказує на те, що відповідний вид певної складової грошового забезпечення має мінімальні та максимальні кількісні показники, які можуть варіюватися, тобто не є сталими величинами.

Суд зазначає, що аналіз приписів пункту 5 Порядку №45 дає підстави для висновку, що для перерахунку пенсії щомісячні надбавки, доплати та премія враховуються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Відповідачем не спростовано факту виплати станом на 01.01.2023 премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію.

У випадку позивача, розмір премії у відповідності до положень абзацу п'ятого пункту 5 Порядку №45 у редакції, чинній до внесення змін постановою №103, мали бути визначені у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, з якої його було звільнено на пенсію.

Вказані висновки суду узгоджуються з висновками Верховного Суду, викладеними у постанові від 05.03.2024 у зразковій справі № 380/19324/23, залишеній без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2024.

Для з'ясування обставин справи ухвалою суду від 17.11.2025 було витребувано в Національного університету цивільного захисту України належним чином засвідчені копії розпорядчих документів, якими позивачу встановлено станом на 01.01.2023 надбавку за особливості проходження служби та щомісячну премію; відомості щодо розрахунку надбавки за особливості проходження служби та премії, визначених позивачу в довідці від 11.07.2025 №140 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2023; відомості про середні розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, що фактично виплачені за посадою у тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію; дані щодо дати, з якої позивача було звільнено зі служби.

На виконання вищевказаної ухвали суду від відповідач подав витребувані судом документи, зокрема, витяг з наказу від 16.01.2023 №14, яким підтверджується, що середній розмір надбавки за особливості проходження служби станом на 01.01.2023 становить - 50 % (а.с. 36).

Крім того, витягом з наказу від 10.01.2023 №6 судом встановлено, що середній розмір премії станом на 01.01.2023 становить - 130 % (а.с. 37).

При цьому, жодних пояснень щодо зазначення відповідачем у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 премії в розмірі 24,1 % посадового окладу та надбавки за особливості проходження служби в розмірі - 45% до суду не подано.

Так, відповідач під час розгляду справи правомірність своїх дій щодо зазначення в довідці про розмір грошового забезпечення у визначеному відсотковому розмірі не довів.

Суд зазначає, що підхід щодо зазначення у довідках про розмір грошового забезпечення різних відсоткових показників премії особам, які проходять службу (кадровим військовим) у розмірі фактично виплачених сум, та пенсіонерам з числа військовослужбовців, яким довідки видаються на виконання рішень судів, у гарантовано мінімальних розмірах, є протиправним, та таким, що не ґрунтується на нормі закону.

Розмір цієї складової грошового забезпечення не є постійним і визначається керівником в залежності від певних обставин, зокрема виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік.

Виходячи з положень абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45 така щомісячна виплата як премія має бути зазначена у відповідних довідках про розмір грошового забезпечення у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Відповідач не довів дотримання ним вимог абзацу 5 пункту 5 Порядку №45 при оформленні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2023 та правильність визначення у цій довідці відсоткових розмірів премії та надбавки за особливості проходження служби в розмірі.

Таким чином, суд вважає протиправними дії відповідача щодо зазначення в довідці від 11.07.2025 №140, про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 визначення надбавки за особливості проходження служби у розмірі 45% посадовою окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років та премії 24,1% посадового окладу.

Обираючи спосіб захисту порушеного права позивача, суд зазначає, що спосіб захисту має враховувати суть порушення, допущеного суб'єктом владних повноважень - відповідачем, а тому суд має обрати спосіб захисту права, який би гарантував дотримання і захист прав, свобод, інтересів від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною 1 ст. 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

При зверненні до суду позивачу необхідно обирати такий спосіб захисту, який міг би відновити його становище та захистити порушене, на його думку, право.

Під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тому ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам. Застосування судом того чи іншого способу захисту має приводити до відновлення порушеного права позивача без необхідності повторного звернення до суду.

Суд зазначає, що з наданого відповідачем до матеріалів справи витягу з наказу від 10.01.2023 №6 вбачається, що середній розмір премії, за прирівняною посадою, станом на 01.01.2023 становить - 130 %.

Отже, вимоги позивача про визначення премії в розмірі 131,25% в довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 є необґрунтованими, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, такий розмір премії був встановлений за прирівняною посадою позивача за січень 2023, однак саме станом на 01.01.2023 розмір премії становив 130%.

Інших доводів щодо непогодження позивача з порядком розрахунку такого розміру надбавки за особливості проходження служби або розміром такої надбавки позовна заява не містить.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

Отже, з метою належного захисту прав позивача в спірних правовідносинах, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та частково задовольнити позов, визнавши протиправними дії Національного університету цивільного захисту України під час виготовлення довідки від 11.07.2025 №140 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, які полягають у визначенні розміру премії - 24,1 % та надбавки за особливості проходження служби в розмірі 45% та зобов'язати Національний університет цивільного захисту України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, з зазначенням відомостей про щомісячну премію в розмірі - 130 % посадового окладу та надбавки за особливості проходження служби в розмірі - 50%, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2023.

Статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову.

Керуючись ст. ст. 241-246, 255, 257-258, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Національного університету цивільного захисту України (вул. Онопрієнко, буд. 8,м. Черкаси, Черкаський р-н, Черкаська обл., 18034, ЄДРПОУ 08571363) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Національного університету цивільного захисту України під час виготовлення довідки від 11.07.2025 №140 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, які полягають у визначенні розміру премії - 24,1 % та надбавки за особливості проходження служби в розмірі 45%.

Зобов'язати Національний університет цивільного захисту України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, з зазначенням відомостей про щомісячну премію в розмірі - 130 % посадового окладу та надбавки за особливості проходження служби в розмірі - 50%, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2023.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Національного університету цивільного захисту України (вул. Онопрієнко, буд. 8,м. Черкаси, Черкаський р-н, Черкаська обл., 18034, ЄДРПОУ 08571363) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 копійок.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Ольга Горшкова