про прийняття справи до провадження
15 грудня 2025 року м. ДніпроСправа № 520/29034/25
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., перевіривши матеріали за позовною заявою адвоката Кичка Романа Анатолійовича в інтересах ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
До Луганського окружного адміністративного з Харківського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 520/29034/25 за позовом адвоката Кичка Романа Анатолійовича (далі представник позивача) в інтересах ОСОБА_1 (далі позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі відповідач) з такими вимогами:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 районного в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невнесення даних про визнання ОСОБА_1 непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку та виключення з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних резервістів;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 актуалізувати дані у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно ОСОБА_1 шляхом внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про визнання ОСОБА_1 непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку та виключення з військового обліку.
На обґрунтування позовних вимог зазначено, що 24.07.2018 при Дружківському МВК позивача було визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за гр. II ст. 40а наказу МО України №402-2008 року.
17.03.2022 позивача військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_4 було визнано непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку на підставі ст. 40а гр. II наказу МО України №402.
Станом на квітень 2025 року відомості про визнання позивача непридатним до військової служби були наявні в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Однак, у вересні 2025 року, під час оновлення електронного військово-облікового документа, який формується за рахунок відомостей в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, позивач виявив відсутність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації про результати медичного огляду, визнання його непридатним до військової служби.
03.09.2025 позивачем було направлено на адресу відповідача заяву щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію (дані) про виключення ОСОБА_1 з військового обліку у зв'язку із визнанням непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку».
Відповідач листом повідомив позивача, що для виключення з військового обліку позивачу треба особисто прибути до ІНФОРМАЦІЯ_4 з оригіналами відповідних документів на підставі яких позивач визнаний непридатним до військової служби».
Позивач звертає увагу що саме відповідачем приймалося рішення про виключення з військового обліку позивача, а станом на квітень 2025 відомості про визнання позивача непридатним до військової служби наявні в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Станом на дату звернення з позовною заявою, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, відповідачем не було внесено відомості про результати проходження позивачем медичного огляду (військово-лікарської комісії), визнання його непридатним та виключення з військового обліку.
Позивач зазначає, що згідно відомостей з Єдиного державного реєстру призовників військовозобов'язаних та резервістів відносно позивача наявна інформація «військовозобов'язаний» та вказано неіснуючий результат проходження медичного огляду - «постанова ВЛК. Непридатний в мирний час, обмежено придатний у воєнний час. Дата ВЛК 24.07.2018».
Тобто, відповідач протиправно не вніс до відомостей Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про актуальні результати медичного огляду позивача та виключення останнього з військового обліку.
Вказані обставини стали підставою для звернення до суду.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 10.11.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження, розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного провадження.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 12.11.2025 справу передано за підсудністю до Луганського окружного адміністративного суду.
08.12.2025 адміністративна справа №520/29034/25 надійшла до Луганського окружного адміністративного суду.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи визначено суддю Захарову О.В.
З огляду на викладене, вважаю за необхідне прийняти вказану адміністративну справу до провадження.
Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за можливе розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідно до частини четвертої статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно із частиною четвертою статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З метою встановлення наявності або відсутності обставин (фактів), що обґрунтовують обставин справи та мають значення для правильного вирішення справи, суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати від відповідача документи, необхідні для вирішення справи.
Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Прийняти позовну заяву до розгляду.
Справу розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Запропонувати відповідачу надати до суду протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (особистий кабінет в системі «Електронний суд»), з використанням власного електронного підпису, відзив разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов'язати відповідача (подати до суду за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (особистий кабінет в системі «Електронний суд»), з використанням власного електронного підпису, у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі такі докази:
-всі документи, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті рішень, вчиненні дій, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.
Справа розглядатиметься суддею Захаровою О.В. одноособово.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.В. Захарова