17.12.2025 Справа №607/4469/23 Провадження №1-в/607/304/2025
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі с/з ОСОБА_2 , за участю прокурора Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_3 , інспектора Тернопільського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Тернопільській області ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі клопотання начальника Тернопільського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Тернопільській області ОСОБА_5 про звільнення від відбування покарання з випробуванням у зв'язку із закінченням іспитового строку засудженого:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
04 грудня 2025 року начальник Тернопільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області ОСОБА_7 звернулася до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про звільнення ОСОБА_6 від покарання з випробуванням у зв'язку із закінченням іспитового строку, посилаючись на те, що його засуджено 06 вересня 2023 року Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області за ч. 2 ст. 307 КК України і призначено покарання у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 (два) роки. Також на засудженого покладено обов'язки, передбачені п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України. На облік засуджений ОСОБА_6 поставлений 18 жовтня 2023 року та ознайомлений з порядком та умовами відбування покарання 27 жовтня 2023 року. Будучи підобліковим Тернопільського РВ ДУ «Центр пробації» в Тернопільській області засуджений зарекомендував себе посередньо, оскільки порушив обов'язок, покладений на нього судом, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 76 КК України, до адміністративної та кримінальної відповідальності останній не притягувався.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 , інспектор Тернопільського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Тернопільській області ОСОБА_4 подання підтримали з мотивів, які у ньому наведені.
Інші учасники судового провадження в судове засідання не з'явилися, хоча про дату та місце розгляду справи повідомлялися судом у встановленому законом порядку. Враховуючи вимоги ч. 5 ст. 539 КПК України, вважаю за можливе розглядати справу у їх відсутності.
Суд заслухавши думку учасників кримінального провадження, вивчивши клопотання та особову справу щодо засудженого ОСОБА_6 , приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення, оскільки іспитовий строк - 2 роки, що призначений судом закінчився. Протягом зазначеного строку засуджений до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувався, а тому його слід звільнити від призначеного судом покарання.
Керуючись ст. 78 КК України, ст. 165 КВК України, ст. 537, 539 КПК України, суд,
Клопотання начальника Тернопільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області ОСОБА_5 про звільнення від відбування покарання з випробуванням у зв'язку із закінченням іспитового строку ОСОБА_6 - задовольнити.
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від призначеного вироком Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 06 вересня 2023 року покарання у зв'язку із закінченням іспитового строку.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом семи днів із дня її оголошення.
Головуючий суддя ОСОБА_1