79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
"15" грудня 2025 р. Справа № 926/2502/25
Суддя Західного апеляційного господарського суду Орищин Г.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження
за апеляційною скаргою Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Мілагро Україна»
на рішення Господарського суду Чернівецької області від 20.11.2025 (повне рішення складено 24.11.2025, суддя Світлана ГУШИЛИК)
у справі № 926/2502/25
за позовом Обслуговуючого кооперативу «Житлово - будівельний кооператив «Сенатор - 1» м.Чернівці,
до відповідача Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Мілагро Україна» м.Чернівці,
про стягнення грошових коштів в розмірі 7429793,47 грн
Господарський суд Чернівецької області у рішенні від 20.11.2025 ухвалив: - позовні вимоги Обслуговуючого кооперативу «Житлово - будівельний кооператив «Сенатор - 1» задоволити в повному обсязі; - стягнути з Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Мілагро Україна» 7429793,47 грн заборгованості з яких: 6831000,00 грн основного боргу , 164505,45 грн3% річних , 434288,02 грн інфляційних та 89157,52 грн судового збору.
Не погодившись із зазначеним рішенням місцевого господарського суду, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку, подавши апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати рішення Господарського суду Чернівецької області від 20.11.2025 та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Дана апеляційна скарга не відповідає вимогам глави 1 розділу IV ГПК України, а саме: в порушення вимог ст. 258 ГПК України, скаржником не долучено до апеляційної скарги доказів сплати судового збору.
Згідно з ч. 2 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір», розмір судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарг.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Відтак, скаржнику слід подати суду докази сплати судового збору за розгляд справи в суді апеляційної інстанції в розмірі 133736,28 грн за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК Львів/Личаківський р-н/22030101; ЄДРПОУ - 38008294; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача - UA098999980313171206082013954, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
У зв'язку із несплатою скаржником судового збору апеляційну скаргу слід залишити без руху.
Разом з тим, суд звертає увагу скаржника на те, що прохальна частина поданої апеляційної скарги сформульована нечітко та не дає можливості однозначно встановити вимогу, яка заявляється до суду апеляційної інстанції. У зв'язку з цим скаржнику необхідно уточнити прохальну частину апеляційної скарги.
Отже, керуючись ст. 234, 260 ГПК України, Західний апеляційний господарський суд
1. Апеляційну Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Мілагро Україна», подану на рішення Господарського суду Чернівецької області від 20.11.2025 у справі №926/2502/25, залишити без руху.
2. Апелянту усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки. Протягом 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали надати суду апеляційної інстанції докази сплати судового збору та уточнення прохальної частини апеляційної скарги.
3. В разі невиконання вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Орищин Г.В.