Справа № 420/28202/25
12 грудня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потоцької Н.В.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку ст. 262 КАС України) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправною відмови та зобов'язання внести відомості до Реєстру застрахованих осіб,
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, в якому позивач просить:
визнати протиправною відмову Головного управління пенсійного фонду України в Херсонській області щодо не внесення відомостей до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування щодо ОСОБА_1 шляхом внесення відомостей щодо страхового стажу за період роботи з 27.07.1998 по 13.08.2001 в Торговому домі «Електрон»; 13.08.2001 по 07.05.2002 в Державному підприємстві «Управління по експлуатації адмінбудинків ДПА у Одеській області»; з 13.10.2005 по 10.02.2006 в Одеській філії ТБ «ЦУБ»; з 22.11.2006 по 28.02.2007 в ТОВ «Морський технічний центр»; з 01.12.2013 по 30.04.2014 та з 01.06.2014 по 30.09.2014 в ДП «Експериментальний кефалевий риборозплідник» та відповідно до індивідуальних відомостей про застраховану особу;
зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Херсонській області внести відомості до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування щодо ОСОБА_1 шляхом внесення відомостей щодо страхового стажу за період роботи з 27.07.1998 по 13.08.2001 в Торговому домі «Електрон»; 13.08.2001 по 07.05.2002 в Державному підприємстві «Управління по експлуатації адмінбудинків ДПА у Одеській області»; з 13.10.2005 по 10.02.2006 в Одеській філії ТБ «ЦУБ»; з 22.11.2006 по 28.02.2007 в ТОВ «Морський технічний центр»; з 01.12.2013 по 30.04.2014 та з 01.06.2014 по 30.09.2014 в ДП «Експериментальний кефалевий риборозплідник».
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 20 березня 2025 року Позивач звернувся до Головного управління пенсійного фонду України в Херсонській області із заявою про надання інформації щодо зарахування до страхового стажу, який враховується при призначенні пенсійного забезпечення, переодів трудової діяльності, відомості про яку відображені у трудовій книжці. У разі невідповідності даних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування із записами у трудовій книжці, просив:
зазначити які саме періоди трудової діяльності не зараховані до страхового стажу з посиланням на відповідні записи у трудовій книжці;
внести відомості до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування щодо страхового стажу позивача за відповідні періоди згідно записам у трудовій книжці.
20.05.2025 Позивач отримав відповідь від Відповідача (№2913-2259/К-02/8-2100/25 від 15.04.2025), в якій пенсійним органом перелічено періоди роботи, які не враховано до страхового стажу та зазначено, що після подання індивідуальних відомостей вищезазначеними страхувальниками, відповідні дані будуть внесені та відображені у Вашій обліковій картці в реєстрі застрахованих осіб державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Переглянути таку інформацію можливо у своєму особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, сформувавши довідку за формою ОК-5.
08.08.2025 Позивач, для перевірки виконання вимог заяви від 20.03.2025, в своєму особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, сформував довідку за формою ОК-5, з якої вбачається, що жодних змін з моменту отримання відповіді Відповідача від 15.04.2025 № 2913-2259/К-02/8-2100/25 безпідставно не внесено, що і стало підставою для звернення до суду.
Процесуальні дії
Ухвалою суду від 25.08.2025 відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження (відповідно до ст. 262 КАСУ) без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
12.09.2025 року за вхід.№ЕС/95484/25 надійшов відзив на позов, в якому наголошено, що для зарахування періодів трудової діяльності до страхового стажу після 01.01.2004 одних записів у трудовій книжці недостатньо. Необхідною є умова сплати за періоди трудової діяльності починаючи з 01.01.2004 страхових внесків. Інформація про сплату яких обліковується органами Пенсійного фонду.
Інформаційний лист Відповідача щодо пенсійного забезпечення Позивача за своєю правовою природою не є рішенням пенсійного органу щодо відмови у внесенні відомостей Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування щодо ОСОБА_1 шляхом внесення відомостей щодо страхового стажу за спірні періоди та відповідно до індивідуальних відомостей про застраховану особу.
В адміністративному судочинстві розглядаються справи про визнання протиправними рішень, дій та бездіяльності суб'єктів владних повноважень, до яких відносяться і органи Пенсійного фонду України. У даному ж випадку, відносно заяви Позивача від 20.03.2025 Головним управлінням рішень не приймалось, протиправних дій не вчинялося, бездіяльності допущено не було.
Враховуючи вищезазначене, листом від 15.04.2025 Позивачу надано пояснення/інформацію щодо його пенсійного забезпечення.
20 березня 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління пенсійного фонду України в Херсонській області із заявою про надання інформації щодо зарахування до страхового стажу, який враховується при призначенні пенсійного забезпечення, переодів трудової діяльності, відомості про яку відображені у трудовій книжці. У разі невідповідності даних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування із записами у трудовій книжці, просив:
зазначити які саме періоди трудової діяльності не зараховані до страхового стажу з посиланням на відповідні записи у трудовій книжці;
внести відомості до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування щодо страхового стажу ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за відповідні періоди згідно записам у трудовій книжці.
20.05.2025 Позивач отримав відповідь №2913-2259/К-02/8-2100/25 від 15.04.2025, в якій відповідач зазначив, що до страхового стажу не враховано періоди роботи:
- з 27.07.1998 по 13.08.2001 в Торговому домі «Електрон»;
- 13.08.2001 по 07.05.2002 в Державному підприємстві «Управління по експлуатації адмінбудинків ДПА у Одеській області»;
- з 13.10.2005 по 10.02.2006 а Одеській філії ТБ «ЦУБ»;
- з 22.11.2006 по 28.02.2007 в ТОВ «Морський технічний центр»;
- з 01.12.2013 по 30.04.2014 та з 01.06.2014 по 30.09.2014 в ДП «Експериментальний кефалевий риборозплідник.
Також зазначено, що після подання індивідуальних відомостей вищезазначеними страхувальниками, відповідні дані будуть внесені та відображені в обліковій картці в реєстрі застрахованих осіб державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Переглянути відповідну інформацію зможете в своєму особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, сформувавши довідку за формою ОК-5.
08.08.2025 Позивач, для перевірки виконання вимог заяви від 20.03.2025, в своєму особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, сформував довідку за формою ОК-5, з якої вбачається, що жодних змін з моменту отримання відповіді Відповідача від 15.04.2025 № 2913-2259/К-02/8-2100/25 не внесено.
Дискреція не є довільною, вона завжди здійснюється відповідно до закону (права), оскільки, за положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»(далі Закон №2464-VI), дія якого відповідно до статті 2 поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску.
Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Державний реєстр) - організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб (пункт 1 частини першої статті 1 Закону №2464-VI).
За змістом положень статті 16 Закону №2464-VI Державний реєстр створюється для забезпечення: ведення обліку платників і застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та їх ідентифікації; накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; нарахування та обліку виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування. Державний реєстр складається з реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб. Ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру здійснюється на підставі положення, що затверджується Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з частинами першою, другою статті 20 Закону №2464-VI реєстр застрахованих осіб - автоматизований банк відомостей, створений для ведення єдиного обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню відповідно до закону. Реєстр застрахованих осіб складається з електронних облікових карток застрахованих осіб, до яких включаються відомості про застрахованих осіб, інформація про набуття прав на одержання страхових виплат за всіма видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та інформація про виплати за всіма видами загальнообов'язкового державного соціального страхування і соціальними та іншими виплатами, передбаченими законодавством, та електронного реєстру листків непрацездатності, порядок організації ведення та надання інформації з якого встановлюється Кабінетом Міністрів України. Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд, користувачами цього реєстру є податкові органи, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, та фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші відомості подаються до Пенсійного фонду роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію відповідно до законодавства.
У свою чергу до обов'язків Пенсійного фонду та його територіальних органів стосовно реєстру застрахованих осіб Державного реєстру відносяться: забезпечення своєчасного внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру; здійснення контролю за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру (частина перша статті 14-1 Закону №2464-VI).
Згідно із частиною шостою статті 20 Закону №2464-VI зміни та уточнення вносяться до відомостей реєстру застрахованих осіб у порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 №10-1затверджено Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.07.2014 за №785/25562; у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27.03.2018 №8-1; далі - Положення №10-1). Це Положення визначає порядок організації ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - Реєстр застрахованих осіб) та порядок надання інформації з Реєстру застрахованих осіб.
Відповідно до пункту 4 розділу І Положення № 10-1 Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем даних Реєстру застрахованих осіб.
Нормами пункту 2 розділу ІІ Положення №10-1 визначено, що у Реєстрі застрахованих осіб накопичується, зберігається, автоматично обробляється інформація про фізичних осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства, та інформація, необхідна для обчислення і призначення страхових виплат за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування із: звітності та повідомлень про прийняття працівника на роботу; системи персоніфікованого обліку у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; електронних пенсійних справ; системи обліку сплати страхових внесків; фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; відомостей, що подаються застрахованими особами у випадках, передбачених законами та цим Положенням; реєстру страхувальників Державного реєстру; центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану; звернень громадян до органів Пенсійного фонду України; інших джерел, передбачених законодавством.
Згідно з пунктом 3 розділу IV Положення №10-1 відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до пункту 4 розділу IV Положення №10-1 у разі припинення страхувальника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі відомостей, поданих правонаступником. У разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили.
З аналізу вищенаведених норм суд висновує, що законодавцем встановлений послідовний алгоритм дій щодо внесення відомостей до Реєстру застрахованих осіб, змін та уточнень, згідно з яким органи Пенсійного фонду України вносять такі лише на підставі даних (звітності) наданих страхувальником (роботодавцем) чи його правонаступником та здійснюють контроль за достовірністю таких.
При цьому обов'язок та, відповідно, відповідальність за правильність заповнення звітності та достовірність даних несе саме страхувальник або уповноважений орган.
Відповідно до пунктів 5, 6 розділу IV Положення №10-1 органи Пенсійного фонду України уповноважені вносити відомості про застраховану особу в реєстр застрахованих осіб тільки: 1) у разі ліквідації страхувальника без визначення правонаступника за відповідним рішенням суду, що набрало законної сили; 2) у разі виявлення за результатами перевірки поданих страхувальником недостовірних відомостей про застрахованих осіб та невиконання страхувальником у місячний строк припису щодо усунення цих порушень.
Як вбачається з матеріалів позову, позивач до страхувальника не звертався.
Відтак, підсумовуючи наведене суд вважає, що позивачем не дотримано передбачену законодавством процедуру внесення змін до реєстру застрахованих осіб, оскільки він повинен в першу чергу звернутися з таким питанням до страхувальника (або ж його правонаступника), а не до ГУ ПФУ в Херсонській області, на яке покладено повноваження щодо звіряння поданого страхувальником або уповноваженим органом звіту з відомостями щодо кількості осіб і сум грошового забезпечення, а у разі виявлення недостовірних або помилкових відомостей, поданих та/або накопичених в електронних базах даних реєстру застрахованих осіб - повідомити страхувальнику або уповноваженому органу про виявлення розбіжностей.
З огляду на викладене, відповідач у спірних правовідносинах жодним чином не порушив права позивача, а тому вимоги про зобов'язання відповідача внести відомості до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування не підлягають задоволенню.
Крім того, під час розгляду справи судом встановлено, що відповідно до записів трудової книжки НОМЕР_2 , виданої 22.05.1998, та даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, до страхового стажу ОСОБА_1 можливо зарахувати 19 років 4 місяці, по періодах:
- з 01.08.1989 по 20.05.1998 - 8 років 9 місяців 20 днів (військова служба);
- з 01.03.2007 по 08.09.2007 - 7 місяців;
- з 22.04.2008 по 18.07.2011 - 3 роки 3 місяці 14 днів;
- з 08.04.2013 по 30.11.2013 - 5 місяців 24 дні;
- з 01.05.2014 по 31.05.2014 - 1 місяць;
- з 01.10.2014 по 30.11.2014 - 1 місяць 2 дні;
- з 21.03.2019 по 31.07.2022 - 3 роки 5 місяців;
- з 01.08.2022 по 30.09.2023 - 1 рік 2 місяці;
- з 13.10.2023 по 31.10.2023 - 1 місяць;
- з 01.11.2023 по 28.02.2025 - 1 рік 4 місяці.
До страхового стажу Позивача не зараховано періоди роботи:
- з 27.07.1998 по 13.08.2001 в Торговому домі «Електрон», оскільки в даті прийняття на роботу та даті наказу наявне необумовлене виправлення, а також неможливо ідентифікувати назву підприємства та код ЕДРПОУ на печатці, що суперечить вимогам пп 2.14. п. «в» розділу 2 Інструкції №58.
Крім того, відсутня інформація про нарахування заробітної плати (доходу) та сплату страхових внесків з 01.07.2000, таким чином, не зараховано вищевказаний період роботи у зв'язку з тим, що в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості про сплату страхових внесків.
- з 13.08.2001 по 07.05.2002 в Державному підприємстві «Управління по експлуатації адмінбудинків ДПА у Одеській області» - відсутня інформація про нарахування заробітної плати (доходу) та сплату страхових внесків, за період з лютого по травень 2002 не вірно зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- з 13.10.2005 по 10.02.2006 в Одеській філії ТБ «ЦУБ» - відсутня інформація про нарахування заробітної плати (доходу) та сплату страхових внесків;
- з 22.11.2006 по 28.02.2007 в ТОВ «Морський технічний центр», згідно з даними Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування початок трудових відносин з 01.03.2007;
- з 01.12.2013 по 30.04.2014 та з 01.06.2014 по 30.09.2014 в ДП «Експериментальний кефалевий риборозплідник», за вказані періоди надані звіти без нарахування заробітної плати.
Торговий дім «Електрон» (ЄДРПОУ 22450910), Державне підприємство «Управління по експлуатації адмінбудинків Державної податкової адміністрації у Одеській області»(ЄДРПОУ 31186273) та Одеська філія товарної біржи «Центральна універсальна біржа» (ЄДРПОУ 32592290) перебувають на обліку в Одеській області, то Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області надіслано лист до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 04.11.2024 №2100-0605-9/44917 щодо звірки даних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування із записами у трудовій книжці.
Головним управління Пенсійного фонду України в Одеській області листом направлено відповідь від 06.11.2024 №1500-0605-9/167711 в якому зазначено, що:
- Торгово - фінансова асоціація Торговий дім «Електрон» (ЄДРПОУ 22450910) ліквідовано 30.01.2009 без правонаступника;
- ДП «Сервісний центр в Одеській області» (код ЄДРПОУ 31186273) ліквідовано 07.06.2018 (Судове рішення про припинення юридичної особи у зв'язку з визнанням її банкрутом від 22.05.2018 №916/3535/16 господарський суд Одеської області, дата набрання чинності: 22.05.2018).
Згідно даних Єдиного державного реєстру засновником підприємства є: Державна фіскальна служба України (ЄДРПОУ: 39292197), місце знаходження: Україна, 04655, місто Київ, Львівська площа, будинок 8.
- Товарна біржа «Центральна універсальна біржа» (ЄДРПОУ 32592290) зареєстроване за адресою: 02002 м. Київ, Дніпровський район, вул. Марини Раскової, буд.23, офіс/квартира 918.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві на запит Головного управління від 08.11.2024 №2100-0605-9/45673 повідомлено, що до Державної фіскальної служби України та Товарної біржи «Центральна універсальна біржа» направлено листи про необхідність проведення відповідних коригувань.
Лист, надісланий до Товарної біржи «Центральна універсальна біржа», повернувся без вручення. На теперішній час, вищезазначений страхувальник не звітує, електронна адреса та телефонний зв'язок зі страхувальником відсутні.
Оскільки змін в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування не відбулось, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області 27.03.2025 (повторно) направлено лист до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві з проханням повторно провести роботу із зазначеними страхувальниками.
На повторний запит Відповідача Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві повідомлено, що вищевказаним страхувальникам направлено листи про необхідність надання заяви про проведення перевірки.
Після подання індивідуальних відомостей вищезазначеними страхувальниками, відповідні дані будуть внесені та відображені в обліковій картці ОСОБА_1 в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
При розв'язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999 року у справі "Гарсія Руїз проти Іспанії", від 22.02.2007 року у справі "Красуля проти Росії", від 05.05.2011 року у справі "Ільяді проти Росії", від 28.10.2010 року у справі "Трофимчук проти України", від 09.12.1994 року у справі "Хіро Балані проти Іспанії", від 01.07.2003 року у справі "Суомінен проти Фінляндії", від 07.06.2008 року у справі "Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії") і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.
Керуючись ст.ст.2-9, 242, 246, 250, 251, 255, 262, 293-297 КАС України, суд,
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправною відмови та зобов'язання внести відомості до Реєстру застрахованих осіб - відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (адреса: 73036, м. Херсон, вул. Валентини Крицак, буд. 6, (тимчасово: 73027, м. Херсон, вул. Комкова, 76а), ЄДРПОУ 21295057, ел. пошта gu@ks.pfu.gov.ua)
Головуючий суддя Нінель ПОТОЦЬКА
.