Ухвала від 12.12.2025 по справі 300/8824/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відкриття провадження

"12" грудня 2025 р. справа № 300/8824/25

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову

Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРПАТ-БУД" (вул. Промислова, буд. 11, м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область, 77306), в інтересах якого діє адвокат Михайлюк Назар Миколайович (вул. Каракая, 7/19, м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область, 77301),

до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018),

про визнання протиправним, скасування рішення від 26.11.2025 за №0/30948/2409, та зобов'язання внести зміни до інтегрованої картки платника податків, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "КАРПАТ-БУД" (надалі по тексту також - позивач, ТОВ "КАРПАТ-БУД"), в інтересах якого діє адвокат Михайлюк Назар Миколайович (надалі по тексту також - представник позивача), 08.12.2025 про визнання протиправним, скасування рішення від 26.11.2025 за №0/30948/2409, та зобов'язання внести зміни до інтегрованої картки платника податків.

Дана позовна заява до суду надійшла через підсистему "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи із приміткою "Документ сформований в системі "Електронний суд" 05.12.2025" та підписана електронно-цифровим підписом представника Михайлюка Назара Миколайовича, який діє на підставі ордера №1121258 від 05.12.2025.

Підставою звернення ТОВ "КАРПАТ-БУД" із вказаним позовом є протиправні, на думку позивача, дії Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області щодо винесення рішення від 26.11.2025 за №0/30948/2409.

Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України. Позивач є особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність. Позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, подано з дотриманням правил підсудності та в строк, установлений законом. Інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України немає. Справа підсудна Івано-Франківському окружному адміністративному суду.

Справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 12, 171, 248, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі за Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРПАТ-БУД", в інтересах якого діє адвокат Михайлюк Назар Миколайович, до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним, скасування рішення від 26.11.2025 за №0/30948/2409, та зобов'язання внести зміни до інтегрованої картки платника податків.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними матеріалами.

3. Встановити відповідачу з дня вручення цієї ухвали п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позов, який повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, і подання всіх письмових та електронних докази (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Зобов'язати відповідача надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

3.1. Роз'яснити, що відповідно до частини 4 статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

4. Встановити позивачу - для подання відповіді на відзив, а відповідачу - для подання заперечення, - п'ятиденний строк з дня отримання відзиву чи відповіді на відзив, копії яких одночасно з поданням до суду повинні бути надіслані іншим учасникам справи.

5. Витребувати у Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області, крім відзиву на позов, засвідчені відповідно до вимог статті 94 КАС України копії наступних письмових документів:

5.1. усіх документів (акт перевірки, довідка, службові записики, накази, направлення, відомості з облікової/інтегральної карки), які використані та стали підставою для прийняття рішення від 26.11.2025 за №0/30948/2409.

5.2. детальний розрахунок і опис застосованих штрафних санкцій та зобов'язань, визначених рішенням від 26.11.2025 за №0/30948/2409 (із посиланням на конкретний факт/подію, склад і зміст порушення та норму матеріального права, яка визначає як правила поведінки так і санкцію за її недотримання).

6. Витребувати у Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області, письмові пояснення щодо аргументів позивача викладених в позовній заяві, а саме:

- "Наведена норма є імперативною та визначає обов'язковість направлення вимоги як початкового етапу встановлення факту недоїмки та надання платнику строку для добровільного її погашення. Лише після вручення такої вимоги та спливу встановленого строку можливе застосування контролюючим органом передбачених законом заходів впливу, у тому числі штрафів та пені.

Факт направлення вимоги про сплату недоїмки є тим юридичним фактом, з яким закон пов'язує: виникнення узгодженої недоїмки, початок перебігу строку для добровільного виконання, право контролюючого органу на застосування штрафних санкцій та пені. Однак у даному випадку ГУ ДПС в Івано-Франківській області не надсилало та не вручало на ТОВ "КАРПАТ-БУД" жодної вимоги про сплату недоїмки, що підтверджується відсутністю відповідних документів, відсутністю поштових повідомлень, а також відсутністю таких даних у самому оскаржуваному рішенні.";

- "Таким чином, у контролюючого органу не виникло правових підстав для нарахування мені штрафу у розмірі 199 214,82 гривень та пені у розмірі 3 984,30 гривень, оскільки недоїмка не була узгодженою, а вимога - не врученою. Без належного направлення вимоги застосування фінансових санкцій є передчасним, необґрунтованим та таким, що суперечить прямій нормі закону.";

- "При здійсненні нарахуванні штрафу та пені при винесені оскаржуваного рішення, Відповідачем не було ознайомлено чи витребувано у Позивача жодного документу, та зокрема наказу на облікову політику в частині сплати ЄСВ.";

- "Але даний штраф у розмірі 20% застосовується, якщо підприємство сплатило такий внесок пізніше 28 числа наступного місяця, тобто в даному випадку пізніше 28 листопада 2025 року.";

- "Частина 14 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску" прямо встановлює обов'язок контролюючого органу приймати рішення про нарахування пені та застосування штрафів за погодженням з Пенсійним фондом України. У прийнятому оскаржуваному рішенні та його матеріалах справи відсутні будь-які докази надання Пенсійним фондом погодження на оскаржуване рішення, а суб'єкт владних повноважень не подав їх до Позивачу, чим не виконав вимогу ст. 77 КАС України.";

- "А тому Позивач належить до гірничих підприємств, яке займається будівництвом та захистом критичної інфраструктури та ліквідацією таких наслідків.";

- "Отже, Позивач оплатив самостійно до 28.11.2025 року усю суму ЄСВ, а саме 24.11.2025 року здійснено оплату та будучи гірничим підприємством, виконуючи роботи з небезпечними та шкідливими умовами праці, а Відповідач не видав вимогу про сплату недоїмки з оплати ЄСВ, без погодження з органами Пенсійного Фонду України, видачі Акту перевірки та не ознайомившись з наказом про облікову політику в частині сплати ЄСВ.".

7. Про виконання вимог пункті 5 і 6 резолютивної частини ухвали суду відповідачу слід інформувати суд до 29 лютого 2025 року.

8. Повідомити учасникам справи, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

9. Повідомити Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про можливість отримання копії позовної заяви разом з доданими документами безпосередньо в Івано-Франківському окружному адміністративному суді.

10. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.

11. Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

12. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає.

Представнику позивача та відповідачу ухвалу надіслати через підсистему "Електронний суд". Перебіг процесуальних строків, початок яких пов'язується з моментом вручення процесуального документа учаснику судового процесу в електронній формі, починається з наступного дня після доставлення документів до Електронного кабінету відповідача в розділ "Мої справи".

Суддя Чуприна О.В.