11 грудня 2025 року Справа № 640/26670/21 ЗП/280/1000/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чернової Ж.М. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою Громадянина Алжирської Народної Демократичної Республіки ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся громадянин Алжирської Народної Демократичної Республіки ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (далі - відповідач), в якому просить суд:
визнати протиправним та скасувати рішення Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області №80111300009420 від 02.08.2021 відповідно до якого, Позивачу, Громадянину Алжира, ОСОБА_1 відмовлено в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання;
зобов'язати Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області повторно розглянути заяву Позивача, Громадянина Алжира, ОСОБА_1 від 13.07.2021 та додані до заяви документи для отримання посвідки на тимчасове проживання та прийняти нове рішення на підставі раніше поданих документів, з урахуванням зроблених судом висновків.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 жовтня 2021 року у справі №640/26670/21 відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. У задоволенні клопотання позивача про залучення до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, ОСОБА_2 - відмовлено.
Законом України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13.12.2022 № 2825-IX (далі - Закон № 2825-IX) ліквідовано Окружний адміністративний суд міста Києва.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя. Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України Про внесення зміни до пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду щодо забезпечення розгляду адміністративних справ, але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена ч. 1 ст. 27, ч. 3 ст. 276, ст.ст. 289-1, 289-4 КАС України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.
10 квітня 2025 року матеріали адміністративної справи № 640/26670/21 надійшли до Запорізького окружного адміністративного суду.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.04.2025 зазначену справу передано на розгляд головуючому судді Черновій Ж.М.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 14 квітня 2025 року прийнято до провадження справу № 640/26670/21 (ЗП/280/1000/25) та продовжено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач 13.07.2021 звернувся до Головного управління ДМС у м.Києві та Київській області щодо оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні у зв'язку із зміною підстави перебування, а саме з п.13 ст.4 (навчання) на п.14 ст.4 (возз'єднання сім'ї під час перебування на законних підставах на території України) Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Однак позивачу було відмовлено в оформленні посвідчення на тимчасове проживання з посиланням на пп.3 п.61 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 №322. У відповіді від 28.08.2021 відповідач вказав, що підставою для відмови було прийняте в процесі розгляду документів, а саме 30.07.2021 ЦМУ ДМС у м.Києві та Київській області рішення про скасування поточної посвідки позивача. Зазначене рішення ґрунтується на поданому під час розгляду заяви про видачу посвідки, а саме 28.07.2021 повідомленні ВНЗ «Національна академія управління» про відрахування іноземця з навчального закладу. Прийняте відповідачем рішення позивач вважає незаконним, посилання на пп.3 п.61 Порядку №322, як на підставу для відмови помилковим, таким, що застосовано не вірно. Просить задовольнити позовні вимоги.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив. В обґрунтування заперечень зазначено, що відповідач діяв лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, прийнявши правомірне рішення №80111500027164 від 30.07.2021 про скасування посвідки на тимчасове проживання громадянину Алжирської Народної Демократичної Республіки ОСОБА_1 . Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
У додаткових поясненнях відповідач зазначив, що згідно бази даних ЄІАС УМП ІП «Облік іноземців та біженців» громадянин Алжиру ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 востаннє був документований ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області посвідкою на тимчасове проживання № НОМЕР_1 від 14.01.2021 терміном дії до 31.08.2021, на підставі ч.13 ст.4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (підстава - навчання) за клопотанням ВНЗ «Національна академія управління». 13.07.2021 вказаний іноземець звернувся до ЦМУ ДМС у м.Києві та Київській області із заявою (№105099502) про обмін посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 , у зв'язку із закінченням терміну її дії 31.08.2021. 20.07.2021 до ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області надійшло клопотання від ВНЗ «Національна академія управління» про відрахування громадянина Алжиру ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за невиконання вимог навчального плану та проханням скасувати посвідку № НОМЕР_1 . За результатом розгляду клопотання ВНЗ «Національна академія управління» 30.07.2021 ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області прийнято рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 від 14.01.2021 терміном дії до 31.08.2021, виданої на ім'я вищевказаного іноземця. Статус посвідки № НОМЕР_1 «скасована, але не вилучена». В зв'язку з вищевказаним та за результатом розгляду вказаної заяви анкети № 105099502 від 13.07.2021 ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області 02.08.2021 прийнято рішення про відмову в оформленні посвідки на тимчасове проживання на підставі пп. 3 п.61 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого ПКМУ від 25.04.2018 №322, оскільки посвідка яка підлягала обміну скасована. Додатково повідомлено, що відповідно до інтегрованої міжвідомчої автоматизованої системи обміну інформацією з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон «АРКАН», громадянин Алжиру ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 виїхав за межі України 28.02.2022 через КПП «Шегині». Позиція ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області стосовно позовних вимог не змінна. ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області, заперечує проти вимог позовної заяви, вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягає задоволенню на підставі вимог викладених в поданому відзиві.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, встановив наступні обставини.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином Алжирської Народної Демократичної Республіки.
14.01.2021 громадянину Алжирської Народної Демократичної Республіки ОСОБА_1 видано посвідку на тимчасове проживання в Україні № НОМЕР_1 , строк дії до 31.08.2021, підстава видачі - п.13 ст.4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (підстава - навчання).
Відповідно до витягу із наказу ВНЗ «Національна академія управління» від 13.07.2021 №42-ІС, за невиконання вимог навчального плану, слухачів підготовчого відділення ВНЗ «Національна академія управління» як таких, що вчасно не ліквідували поточну академічну заборгованість та не були допущені до складання випускного екзамену на рівень володіння українською мовою В1, зокрема, громадянина Алжирської Народної Демократичної Республіки ОСОБА_1 , відраховано.
13.07.2021 позивач звернувся до Першого відділу обслуговування громадян м.Київ ДП «Документ» у зв'язку з обміном посвідки на тимчасове проживання на підставі п.14 ст.54 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (возз'єднання сім'ї з громадянином України (на підставі шлюбу).
28.07.2021 до ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області надійшло вмотивоване клопотання приймаючої сторони (ВНЗ «Національна академія управління») про скасування посвідки громадянину Алжирської Народної Демократичної Республіки ОСОБА_1 , у зв'язку із відрахуванням іноземця з навчального закладу.
30.07.2021 ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області було прийнято рішення №80111500027164 про скасування посвідки на тимчасове проживання.
02.08.2021 ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області було прийнято рішення №80111300009420 про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання.
На відповідне звернення представника позивача, ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області листом від 28.08.2021 повідомило, що 13.07.2021 звернувся до ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області із заявою про обмін посвідки на тимчасове проживання на підставі п.14 ст.54 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (возз'єднання сім'ї з громадянином України (на підставі шлюбу). Під час розгляду заяви 28.07.2021 до ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області надійшло вмотивоване клопотання приймаючої сторони (ВНЗ «Національна академія управління») про скасування посвідки громадянину Алжирської Народної Демократичної Республіки ОСОБА_1 , у зв'язку із відрахуванням іноземця з навчального закладу. 30.07.2021 ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області прийнято рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні на підставі пп.2 п.63 Порядку №322. 02.08.2021 ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області прийнято рішення про відмову в оформленні посвідки на тимчасове проживання за заявою від 13.07.2021 на підставі п.14 ст.4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», відповідно до пп.3 п.61 Порядку, у зв'язку з прийняттям рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні, яка підлягала обміну.
Не погодившись з рішенням Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області №80111300009420 від 02.08.2021, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав з даним позовом.
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п.18 ч.1 ст.1 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (далі - Закон № 3773-VI) посвідка на тимчасове проживання - документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.
Згідно з частиною 1 статті 3 Закону № 3773-VI іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
За змістом частини 16 статті 4 Закону № 3773-VI іноземці та особи без громадянства, які в'їхали в Україну на інших законних підставах, вважаються такими, які тимчасово перебувають на території України на законних підставах на період наданого візою дозволу на в'їзд або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України.
При цьому документами, що засвідчують законність перебування іноземця, особи без громадянства на території України, можуть бути посвідка на постійне проживання та посвідка на тимчасове проживання.
Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз'єднання сім'ї з особами, які є громадянами України, або під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у ч.3-13 цієї статті, уклали шлюб з громадянами України та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період до отримання посвідки на постійне проживання чи набуття громадянства України (ч.14 ст.4 Закону №3773-VI).
Згідно з частиною 14 статті 5 Закону № 3773-VI підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною чотирнадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства і документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України, дійсний поліс медичного страхування. Якщо шлюб між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства було укладено за межами України відповідно до права іноземної держави, дійсність такого шлюбу визначається згідно із Законом України "Про міжнародне приватне право".
Механізм оформлення, виготовлення і видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання іноземцям та особам без громадянства, які іммігрували в Україну на постійне проживання або прибули в Україну на тимчасове проживання передбачено Порядком оформлення, виготовлення і видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 322 від 25 квітня 2018 року (далі - Порядок № 322).
Відповідно до пунктів 1-3 Порядку № 322 посвідка на тимчасове проживання (далі - посвідка) є документом, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.
Відповідно до пункту 21 Порядку № 322, працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта під час приймання документів від іноземця або особи без громадянства перевіряє повноту поданих іноземцем або особою без громадянства документів, зазначених у пунктах 32, 33 і 39 цього Порядку, відповідність їх оформлення вимогам законодавства, своєчасність їх подання, наявність підстав для оформлення та видачі посвідки, наявність відмітки про перетинання державного кордону чи продовження строку перебування або наявність документа, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства в Україні, звіряє відомості про іноземця або особу без громадянства, зазначені в паспортному документі іноземця або документі, що посвідчує особу без громадянства, з даними, що містяться в заяві-анкеті.
У разі виявлення факту подання документів не в повному обсязі або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, або у разі порушення іноземцем або особою без громадянства строків, визначених пунктами 17 і 19 цього Порядку, працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта приймає рішення про залишення заяви-анкети без руху та негайно (за можливості) вручає під розписку іноземцю або особі без громадянства, або законному представнику повідомлення про залишення заяви-анкети про оформлення посвідки без руху із зазначенням виявлених недоліків з посиланням на порушені вимоги законодавства.
Відповідно до пункту 61 Порядку № 322, територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС відмовляє іноземцю або особі без громадянства в оформленні або видачі посвідки, у разі, коли:
1) іноземець або особа без громадянства мають посвідку чи посвідку на постійне проживання (крім випадків обміну посвідки), військово-обліковий документ (службове посвідчення) військовослужбовця, який підтверджує факт служби за контрактом у Збройних Силах, Держспецтрансслужбі, Національній гвардії, посвідчення біженця чи посвідчення особи, якій надано додатковий захист, які є дійсними на день звернення;
2) іноземець або особа без громадянства перебувають на території України з порушенням встановленого строку перебування або щодо них діє невиконане рішення уповноваженого державного органу про примусове повернення, примусове видворення або заборону в'їзду;
Цей підпункт не застосовується до осіб, визнаних відповідно до статті 6-1 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства“ особами без громадянства;
3) дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану іноземцем або особою без громадянства інформацію;
4) встановлено належність особи до громадянства України;
5) за видачею посвідки звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень для її отримання;
6) іноземцем або особою без громадянства подано не в повному обсязі або з порушенням строків, визначених пунктами 17-19 цього Порядку, документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі посвідки;
7) отримано від Національної поліції, СБУ, іншого державного органу інформацію про те, що дії іноземця або особи без громадянства загрожують національній безпеці, громадському порядку, здоров'ю, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні, чи іноземець або особа без громадянства вчинили злочин проти миру, воєнний злочин або злочин проти людяності, як їх визначено в міжнародному праві, або розшукуються у зв'язку з учиненням діяння, що відповідно до законів України визнається тяжким злочином;
8) паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, підроблений, зіпсований чи не відповідає встановленому зразку, чи належить іншій особі, чи строк його дії закінчився;
9) встановлено факт подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів або встановлено факт визнання недійсною відповідно до вимог пункту 72 цього Порядку посвідки, яка подана для оформлення у порядку обміну;
10) виявлено факти невиконання іноземцем або особою без громадянства рішення суду чи державних органів, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або вони мають інші майнові зобов'язання перед державою, фізичними або юридичними особами, включаючи ті, що пов'язані з попереднім примусовим поверненням чи примусовим видворенням за межі України або реадмісією, у тому числі після закінчення строку заборони подальшого в'їзду в Україну;
11) в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з пунктом 62 Порядку №322, рішення про відмову в оформленні чи видачі посвідки приймається керівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС чи його заступником.
Рішення про відмову в оформленні чи видачі посвідки формується засобами Реєстру та підписується шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису. У випадку відсутності технічної можливості підписання рішення шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису таке рішення підписується власноручно та сканується особою, яка його підписала, до заяви-анкети із застосуванням засобів Реєстру до відомчої інформаційної системи ДМС.
Копія рішення про відмову в оформленні чи видачі посвідки із зазначенням причин відмови невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів з дня його прийняття надсилається іноземцеві або особі без громадянства на адресу особистої електронної пошти або рекомендованим листом (у разі відсутності електронної пошти) чи за бажанням іноземця або особи без громадянства вручається особисто.
Копія листа (із вихідним номером та датою), яким надіслано заявнику рішення про відмову в оформленні чи видачі посвідки (або копія рішення з відміткою про особисте отримання), сканується до заяви-анкети із застосуванням засобів Реєстру до відомчої інформаційної системи ДМС.
У разі подання заяви-анкети через уповноваженого суб'єкта територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС надає копію прийнятого рішення уповноваженому суб'єкту для подальшого його вручення іноземцеві або особі без громадянства.
Іноземець або особа без громадянства мають право повторно звернутися до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта в разі зміни або усунення обставин, у зв'язку з якими їм було відмовлено в оформленні чи видачі посвідки, за умови дотримання строків, визначених пунктами 17 та 19 цього Порядку.
Відповідно до пункту 64 Порядку № 322, рішення про відкликання або визнання недійсною посвідки приймається Головою ДМС або уповноваженою ним особою, керівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС чи його заступником протягом п'яти робочих днів з дня надходження відомостей, які є підставою для її відкликання або визнання недійсною.
Рішення про відкликання або визнання недійсною посвідки формується засобами Реєстру та підписується шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису. У випадку відсутності технічної можливості підписання рішення шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису таке рішення підписується власноручно та сканується особою, яка його підписала, до заяви-анкети із застосуванням засобів Реєстру до відомчої інформаційної системи ДМС.
Судом установлено, що відповідно до абзацу 2 пункту 64 Порядку №322 рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання формується засобами Реєстру. При цьому уповноважена особа має можливість лише обрати відповідні варіанти із запропонованого системою переліку, без можливості самостійно змінювати текст або структуру форми рішення.
Отже, спірне рішення сформоване у встановленому порядку та у відповідний спосіб.
В подальшому, на відповідне звернення представника позивача, відповідач направив лист від 28.08.2021, в якому детально зазначено причини скасування позивачу посвідки на тимчасове проживання.
Відповідно до пункту 63 Порядку № 322 (в редакції, станом на момент виникнення спірних правовідносин), посвідка скасовується територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, який її видав, у разі: отримання вмотивованого клопотання приймаючої сторони про скасування посвідки (у тому числі в разі звільнення іноземця або особи без громадянства із займаної посади) або припинення діяльності приймаючої сторони - юридичної особи.
За таких обставин, за результатом розгляду заяви позивача від 13.07.2021 відповідачем 02.08.2021 прийнято рішення про відмову в оформленні посвідки на тимчасове проживання на підставі пп. 3 п.61 Порядку №322, оскільки посвідка яка підлягала обміну - скасована.
Крім того під час розгляду справи встановлено, що відповідно до інтегрованої міжвідомчої автоматизованої системи обміну інформацією з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон «АРКАН», громадянин Алжиру ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виїхав за межі України 28.02.2022 через КПП «Шегині».
З огляду на встановлені під час розгляду справи обставини, суд відхиляє доводи позивача про те, що оскаржуване рішення не має належного обґрунтування, оскільки в ньому вказано законодавчо визначені підстави для його прийняття та надано достатні, достовірні та допустимі докази, з урахуванням яких суд дійшов висновку, що відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, які передбачені чинним законодавством, що свідчить про відсутність підстав для його скасування.
Згідно з частиною першою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною першою статті 72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини другої статті 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (частини перша та друга статті 76 КАС України).
Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 КАС, суд
У задоволенні позовних вимог Громадянина Алжирської Народної Демократичної Республіки ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (02152, м.Київ, вул.Березняківська, буд.4-а, код ЄДРПОУ 42552598) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ж.М. Чернова