Україна
Донецький окружний адміністративний суд
12 грудня 2025 року Справа№200/7784/25
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Куденкова К.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправними дій і зобов'язання вчинити певні дії,
У жовтні 2025 року ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач-1, ІНФОРМАЦІЯ_3 ), в якій просив: - визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 ; - зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку.
Ухвалою суду від 13.10.2025 прийнято позовну заяву до розгляду і відкрито провадження в адміністративній справі. Витребувано докази. Залучено до участі у справі як співвідповідача ІНФОРМАЦІЯ_5 як співвідповідача (далі - ІНФОРМАЦІЯ_6 , відповідач-2).
На обґрунтування позову ОСОБА_1 посилається те, що 6 жовтня 2025 року під час перевірки власного електронного військово-облікового документа він дізнався, що 21 березня 2025 ним нібито було порушено правила військового обліку. Ця інформація відображена в його електронному військово-обліковому документі. Проте, жодних постанов або протоколів про адміністративне правопорушення відносно нього складено не було. Вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки, згідно з Конституцією України, ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Відповідач-1 надав відзив на позовну заяву, яким просить відмовити в задоволенні позову. Зазначає, що позивачу поштовим оператором «Укрпошта» була надіслана повістка з трек номером 0610233077154, номер повістки 2603035, дата і час прибуття 10.03.2025 о 14:00 до ІНФОРМАЦІЯ_1 . Повістка була повернута оператором «Укрпошта» з відміткою про те, що адресат відсутній за вказаною адресою.
Позивач надав відповідь на відзив, в якій зазначив, що поштове відправлення з таким трек-номером ніколи не реєструвалося в системі «Укрпошти», не приймалося до відправки і, відповідно, не могло бути доставлене чи повернуте. Документи, надані Відповідачем-1 (опис, повідомлення, копія конверта), є або сфальшованими, або стосуються відправлення, яке ніколи не було фактично передане поштовому оператору. Відповідач-1 не надав ані протоколу, ані постанови про притягнення позивача до адміністративної відповідальності. Сам лише факт нібито неявки за неіснуючою повісткою не є тотожним факту притягнення до відповідальності. Навіть якщо припустити наявність якогось правопорушення, датованого 21 березня 2025 року, то строки притягнення до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 38 КУпАП (три місяці з дня виявлення), сплили 21 червня 2025 року.
Відповідач-2 надав відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Зазначає, що 21 березня 2025 року під час проведення заходів з перевірки військового обліку було виявлено порушення правил військового обліку з боку позивача, зокрема, неявку за викликом для уточнення даних та/або проходження медичного огляду відповідно до вимог законодавства про військовий обов'язок. У зв'язку з цим ІНФОРМАЦІЯ_3 ініціював заходи щодо розшуку позивача для встановлення обставин порушення, складення протоколу про адміністративне правопорушення та притягнення до відповідальності відповідно до статей 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП). Дані про дату виявлення порушення (21 березня 2025 року) та статус розшуку були внесені до Реєстру “Оберіг» як службова інформація для забезпечення ведення військового обліку, відповідно до Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» та Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487. Жодних даних про притягнення позивача до адміністративної відповідальності (тобто, номеру протоколу чи постанови) до Реєстру не вносилося, оскільки провадження у справі про адміністративне правопорушення не завершене через відсутність позивача. Внесена інформація стосується виключно факту виявлення порушення та статусу розшуку, що є необхідним для виконання конституційного обов'язку позивача щодо захисту Вітчизни (ст. 65 Конституції України) та забезпечення мобілізаційної готовності держави. Вважає, що позивач помилково ототожнює внесення даних про виявлення порушення та розшук з притягненням до відповідальності. Внесення таких даних не є притягненням, а лише фіксацією статусу для подальшого провадження. Без явки Позивача складення протоколу неможливе, тому розшук є законним заходом забезпечення (ст. 260, 261 КУпАП - адміністративне затримання для складення протоколу).
Позивач надав відповідь на відзив, в якій зазначив, що відповідач, не маючи жодного процесуального документа, самовільно «призначив» його порушником і вніс цю інформацію до загальнодержавної бази даних. Вважає, що внесення до Реєстру інформації про «порушення» та «розшук» з метою складання протоколу є протиправним, оскільки мета цих дій (притягнення до відповідальності) є юридично недосяжною через сплив строків давності.
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорта громадянина України НОМЕР_1 , виданого 26.11.2015.
До суду надана копія повістки ІНФОРМАЦІЯ_8 № 2603035 від 22.02.2025, за якою ОСОБА_1 належить з'явитися для уточнення даних 10.03.2025 об 14 год. 00 хв.
Зазначена повістка була надіслана (рекомендованим листом з описом вкладення) на адресу позивача, яка зазначена в позовній заяві і є адресою реєстрації місця мешкання згідно з паспортом позивача ( АДРЕСА_1 ), але поштове відправлення повернуто Укрпоштою із довідкою про відсутність адресата за адресою.
Посилання позивача на скріншот з офіційного веб-сайту АТ «Укрпошта» (який позивач
отримав 08.11.2025) із відомостями про те, що дані про відправлення за номером 0610233077154 на цей час відсутні, суд вважає безпідставним, оскільки минуло понад 6 місяців з моменту надіслання вказаного поштового відправлення.
Відповідно до п. 107 Правила надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, передбачено, що заяви про внутрішні реєстровані поштові відправлення, поштові перекази приймаються в паперовій або електронній формі протягом шести місяців з дня прийняття їх для пересилання, про міжнародні реєстровані поштові відправлення - у строки, передбачені актами Всесвітнього поштового союзу, про міжнародні поштові перекази - у строки, передбачені міжнародними угодами про обмін поштовими переказами.
В Інформації з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, стосовно ОСОБА_1 випливає, він перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_8 (Дружківка). Наявні відомості про направлення повістки для звірки. Також наявні відомості про звернення (подання) № Е1699864 від 21.03.2025 до відділу поліції, причина - не прибув вчасно за повісткою, примітка - створено автоматично.
У роздруківці (витязі) військово-облікового документу з «Резерв+», сформованого станом на 06.10.2025, наявні відомості відносно ОСОБА_1 про порушення правил військового обліку. Відомості про проходження військової служби, наявності відстрочки, проходження ВЛК - відсутні. Також зазначено, що ТЦК та СП 21.03.2025 звернулося до Національної поліції, щоб доставити позивача для складання протоколу, причина - не прибули за повісткою до ТЦК та СП.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 31 частини 11 статті 85 Конституції України та статті 5 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» затверджено Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Військовий стан триває на момент виникнення спірних правовідносин.
Згідно з ч. 3 ст. 22 Закону України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі - Закону № 3543-XII) установлено, що під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися: в разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов'язаний з'явитися у зазначені у ній місце та строк.
У разі неприбуття громадянин зобов'язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.
Частиною 1 ст. 27 Закону № 3543-XII передбачено, що в разі невиконання під час мобілізації громадянином обов'язків, передбачених частинами першою, третьою статті 22 цього Закону, та вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки звертається до органів та підрозділів, що входять до системи поліції, щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон № 2232-XII) установлено, що військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Згідно з ч. 3 і ч. 5 ст. 33 Закону № 2232-XII військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону № 2232-XII визначено, що персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
У частині 3 ст. 38 Закону № 2232-XII зазначено, що органи Національної поліції України у встановленому законом порядку зобов'язані за зверненнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України доставити до таких територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Статтею 1 Закону України від 16 березня 2017 року № 1951-VIII «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі - Закон № 1951-VIII) визначено, що єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Згідно з частинами 8 і 9 ст. 5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є, зокрема, районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.
Частиною 1 ст. 14 Закону № 1951-VIII установлено, що ведення Реєстру включає:
1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним;
2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами;
3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.
У частині 1 ст. 6 Закону № 1951-VIII зазначено, що до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: 1) персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Статтею 9 Закону № 1951-VIII передбачено, що призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право:
1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста;
2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Призовник, військовозобов'язаний та резервіст зобов'язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру.
Відповідно до ч. 3 ст. 13 Закону № 1951-VIII до Реєстру вносяться відомості, визначені статтею 6 цього Закону, одержані від призовників, військовозобов'язаних та резервістів або шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені частиною третьою статті 14 цього Закону.
Відповідно до п. 9 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154, установлено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема, ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів; оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам.
У п. 11 указаного Положення зазначено, що районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення: забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних відповідно до законодавства та в порядку, визначеному Міноборони.
Пунктом 79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі - Порядок № 1487), передбачено, що районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки: організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів; розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням призовниками, військовозобов'язаними та резервістами, посадовими особами державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також зіпсуттям або недбалим зберіганням військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними та резервістами, які перебувають у запасі СБУ, розвідувальних органів); повідомляють органам досудового розслідування про факти, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення громадянами, які ухиляються від військового обліку або навчальних та спеціальних зборів, призову на базову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (додаток 19); звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції (у разі неможливості складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці його вчинення) для доставлення осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення, до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому ця особа перебуває (повинна перебувати) на військовому обліку, з урахуванням вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку; повідомляють Національній поліції про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, щодо яких надсилалося звернення відповідно до вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку. Таке повідомлення має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), а також унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи.
Згідно з п. 56 Порядку № 1487 Національна поліція: за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів (яке має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), передбачені статтею 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», підставу (порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку; порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи), надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ. У разі відсутності технічної можливості передачі даних такі звернення надсилаються в паперовій формі (додаток 20).
Згідно з п. 4 розділу ІІ Інструкції з формування та ведення інформаційної підсистеми «Облік звернень територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів Служби безпеки України або розвідувальних органів України про призовників, військовозобов'язаних, резервістів» інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 лютого 2025 року № 80, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 березня 2025 року за № 455/43861 (далі - Інструкція №80), передбачено, що підставою для внесення відомостей до ІП «Облік звернень» є звернення ТЦК та СП, органів СБУ або розвідувальних органів України щодо доставлення осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 КУпАП, до ТЦК та СП, органів СБУ або розвідувальних органів України .
Також пунктами 5 і 6 розділу ІІ вказаної Інструкції установлено, що підставою для внесення відомостей про стан виконання звернень ТЦК та СП, органів СБУ або розвідувальних органів України про доставлення осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 КУпАП, до ТЦК та СП, органів СБУ або розвідувальних органів України є: доставлення призовників, військовозобов'язаних, резервістів до ТЦК та СП, органів СБУ або розвідувальних органів України; наявність інформації про перебування призовників, військовозобов'язаних, резервістів в установах виконання покарань, слідчому ізоляторі, ізоляторах тимчасового тримання або місцях із спеціальним режимом тримання; смерть особи або оголошення особи померлою за рішенням суду, яку необхідно доставити до ТЦК та СП, органів СБУ або розвідувальних органів України; повідомлення ТЦК та СП, органів СБУ або розвідувальних органів України про залишення звернення про доставлення особи до ТЦК та СП, органів СБУ або розвідувальних органів України без виконання; проходження служби у складі Збройних Сил України, органів СБУ, розвідувальних органів України та інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях.
Результат виконання звернення ТЦК та СП, органів СБУ або розвідувальних органів України в електронній формі та надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС (далі - ЄІС МВС), автоматично відображається в ІП «Облік звернень».Судом установлено, що позивача взято на облік як внутрішньо переміщену особи в м. Краматорську. Водночас позивач перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_9 , який обслуговує територію міста Костянтинівка, тобто за місцем попереднього взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи.
Як установлено судом, позивачу направлено повістку, але він не з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Позивачем у позовній заяві не наведено і судом не встановлено передбачених Інструкцією № 80 підстав для внесення відомостей про стан виконання звернення ТЦК та СП.
Посилання позивача на приписи ст.ст. 38 і 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення суд вважає безпідставними, оскільки питання притягнення позивача до адміністративної відповідальності не є спірним у цій справі.
Водночас суд звертає увагу на те, що в роздруківці (витязі) військово-облікового документу з «Резерв+» наявні відомості саме про розшук позивача та про порушення правил військового обліку, а не про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (персональні данні згідно з п. 20-1 ч. 1 ст. 7 Закону № 1951-VIII).
Суд вважає, що внесення відомостей про розшук позивача з підстав порушення правил військового обліку належить до службових даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста згідно з п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону № 1951-VIII.
Відтак відсутні підстави для визнання протиправними дії щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 .
Посилання позивача на порушення ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод є безпідставним, оскільки відповідно до наведених приписів законодавства позивача має бути доставлено до ТЦК та СП для вирішення питання про наявність підстав для притягнення до адміністративної відповідальності. Питання про арешт позивача або позбавлення його свободи не постає.
Крім того, позивач не позбавлений можливості особисто з'явитися до ТЦК та СП з метою вирішення питання про наявність підстав для притягнення до адміністративної відповідальності, уточнення даних тощо.
Посилання позивача на порушення ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод також є безпідставним, оскільки внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 відбулося відповідно до наведених приписів законодавства і мають легітимну мету - забезпечення додержання позивачем правил військового обліку, що є складовою його військового обов'язку.
Крім того, суд вважає необґрунтованим посилання позивача на порушення ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оскільки на момент виникнення спірних правовідносин позивача не було притягнуто до адміністративної відповідальності і право позивача на справедливий суд відповідачами не обмежувалося.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 2, 5-10, 19, 72-77, 90, 132-139, 143, 241-246, 250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код: НОМЕР_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 (ідентифікаційний код: НОМЕР_4 ) про визнання протиправними дій і зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
Повне рішення суду складено 12 грудня 2025 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя К.О. Куденков