Справа № 761/42112/25
Провадження № 3/761/8406/2025
27 листопада 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Волошин Василь Олександрович, розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності:
фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 , громадянку України, РНОКПП: НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -
У жовтні 2025р. до Шевченківського районного суду м. Києва від Головного управління ДПС у м. Києві надійшли матеріали про адміністративне правопорушення щодо фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Із протоколу про адміністративне правопорушення №4284 від 19 вересня 2025р. вбачається, що ОСОБА_1 , будучи фізичною особою-підприємцем, 23 січня 2025р. вчинила адміністративне правопорушення, а саме: порушення порядку проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій із порушенням режиму програмування кожного підакцизного товару (не зазначено код товарної під категорії згідно з УКТЗЕД), чим порушено п. 11 та п. 12 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями, зафіксовано актом №81949/Ж5/26/15/07/ НОМЕР_1 від 19 вересня 2025р.
Таким чином, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
У судове засідання 03 листопада 2025р. та 27 листопада 2025р. фізична особа-підприємець ОСОБА_1 не з'явилась про день, місце та час розгляду справи повідомлялась в установленому законом порядку, у протоколі про адміністративне правопорушення остання просила суд розглянути справу у її відсутність, та вказала, що вчинила вищезгадане адміністративне правопорушення ненавмисно.
Вказані висновки дають підстави для розгляду справи у відсутність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 .
Так, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП, повинен з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші факти, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено відповідальність.
Диспозиція ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Судом досліджено: протокол про адміністративне правопорушення №4284 від 19 вересня 2025р.; акт фактичної перевірки №81949/Ж5/26/15/07/ НОМЕР_1 від 19 вересня 2025р.; копію фіскального видаткового чеку від 23 січня 2025р.; копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; копію паспорта ОСОБА_1 .
Дослідивши докази, надавши їм оцінку, суд приходить до висновку про доведеність винуватості фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Разом із тим, відповідно до положень п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення в справах підвідомчих суду може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається з матеріалів справи, правопорушення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 було вчинено 23 січня 2025р. при вчиненні розрахункової операції через реєстратор розрахункових оперцій без використання режиму програмування підакцизного товару (не зазначено код товарної під категорії згідно з УКТЗЕД для підакцизного товару).
Справа на розгляд Шевченківського районного суду м. Києва надійшла 03 жовтня 2025р.
Даних про те, що вказане правопорушення є триваючим, матеріали справи не містять.
За таких обставин, враховуючи, що на момент розгляду даної справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ч. 2 ст. 38 КУпАП, суд вважає за необхідне провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП закрити.
Керуючись ст. 38, ст. 247, 251, 252, 283-285, 287 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: