СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/26531/25
пр. № 3/759/8586/25
11 грудня 2025 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Кравець В.М., розглянувши матеріали, що надійшли з УПП у м. Києві ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП в матеріалах справи відсутній, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-8 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 524297 від 24.10.2025 року, 24.10.2025 року о 21:00 год., за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 вчинив відносно своєї дружини ОСОБА_2 домашнє насильство психологічного та економічного характеру, а саме: ображав, виражався нецензурною лайкою, вимагав кошти, чим завдав шкоди психологічному здоров'ю потерпілої.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 524298 від 24.10.2025 року, 24.10.2025 року о 21:00 год., за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 вчинив відносно своєї малолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , домашнє насильство психологічного характеру, а саме: виражався нецензурною лайкою, чим завдав шкоди психологічному здоров'ю потерпілої.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 524299 від 24.10.2025 року, 24.10.2025 року о 21:00 год., за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 вчинив відносно свого малолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , домашнє насильство психологічного характеру, а саме: виражався нецензурною лайкою, чим завдав шкоди психологічному здоров'ю потерпілого.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 288944 від 25.10.2025 року, 25.10.2025 року о 02:40 год., за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 протягом строку дії термінового заборонного припису стосовно кривдника серії АА № 392325 від 24.10.2025, а саме: з 23:50 год. 24.10.2025 до 23:50 год. 27.10.2025 перебував за вказаною адресою та контактував з потерпілою ОСОБА_3 , чим порушив заходи, застосовані до нього терміновим заборонним приписом стосовно кривдника.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 288945 від 25.10.2025 року, 25.10.2025 року о 02:40 год., за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 протягом строку дії термінового заборонного припису стосовно кривдника серії АА № 392324 від 24.10.2025, а саме: з 23:50 год. 24.10.2025 до 23:50 год. 27.10.2025 перебував за вказаною адресою та контактував з потерпілою ОСОБА_2 , чим порушив заходи, застосовані до нього терміновим заборонним приписом стосовно кривдника.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 288944 від 25.10.2025 року, 25.10.2025 року о 02:40 год., за адресою: АДРЕСА_1 , громадянин ОСОБА_1 протягом строку дії термінового заборонного припису стосовно кривдника серії АА № 301153 від 24.10.2025, а саме: з 23:50 год. 24.10.2025 до 23:50 год. 27.10.2025 перебував за вказаною адресою та контактував з потерпілим ОСОБА_4 , чим порушив заходи, застосовані до нього терміновим заборонним приписом стосовно кривдника.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, ч. 2 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-8 КУпАП.
ОСОБА_1 викликався в судове засідання для розгляду справи, проте не з'явився, причини неявки суд не повідомив, заяв та клопотань про відкладення розгляду від останнього не надходило.
Відповідно до ч.2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачених ст.. 173-2, 173-8 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.
У зв'язку з тим, що суд вживав заходів щодо повідомлення ОСОБА_1 про розгляд справи та прибуття його у судове засідання, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, суд вважає за можливе провести розгляд справи у його відсутність.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить наступних висновків.
Відповідно до ч.1 та ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За положеннями ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно ч. 1 до ст. 173-2 КУпАП, вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.
Ч. 2 ст. 173-2 КУпАП визначено, що діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи, - тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до п'ятдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від двох до десяти діб.
Згідно ч. 2 ст. 173-8 КУпАП невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України від 07.12.2017 № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнім насильством є діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи.
Економічне насильство - форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.173-2, ч.2 ст.173-2, ч.2 ст.173-8 КУпАП за викладених вище обставин, повністю доведена та підтверджується наступними доказами: протоколами про адміністративні правопорушення серії ГП № 524297 від 24.10.2025 року, № 524298 від 24.10.2025 року, № 524299 від 24.10.2025 року, серії ВАД № 288944 від 25.10.2025 року, № 288945 від 25.10.2025 року, № 288946 від 25.10.2025 року; письмовими поясненнями ОСОБА_2 ; заявою від 24.10.2025 ОСОБА_2 ; терміновими заборонними приписами стосовно кривдника серії АА № 392324 від 24.10.2025, № 392325 від 24.10.2025, № 301153 від 24.10.2025; формами оцінки ризиків вчинення домашнього насильства; рапортами від 29.10.2025 поліцейського УПП у м. Києві ДПП С. Бойка; довідкою інспектора УПП в м. Києві ДПП Л. Майстренко; відеозаписами з нагрудних камер працівників поліції, які містяться на компакт-дисках.
Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, підстави ставити під сумнів їх достовірність відсутні.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.173-2, ч.2 ст.173-2, ч.2 ст.173-8 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Зважаючи на завдання КУпАП та мету адміністративного стягнення (ст. ст. 1 та 23 КУпАП), беручи до уваги характер вчинених правопорушень, ступінь вини ОСОБА_1 , його відношення до скоєного, відомості про особу останнього, суд приходить до висновку про накладення на нього стягнення у виді штрафу у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 23, 24, 27, 33, 36,173-2, 173-8, 221, 276, 280, 283, 284 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-8 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) коп.
Згідно ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Святошинський районний суд міста Києва до Київського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В.М. Кравець