Постанова від 11.12.2025 по справі 368/1904/25

Кагарлицький районний суд Київської області

11.12.2025 Справа №: 368/1904/25

провадження 3/368/631/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.12.2025 року м .Кагарлик

Суддя Кагарлицького районного суду Київської області Кириченко В.І., з участю прокурора Побірайка Ю.О., розглянувши справу, яка надійшла від Київського обласного управління Департаменту внутрішньої безпеки НП України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , жителя - АДРЕСА_1

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП , ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

встановив :

Відповідно до наказу ГУ ДСНС України у Київській області від 05.02.2024 № 58-НК, головного майстер-сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 звільнено зі служби.

Відповідно до пункту 6 Положення «Про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 5936, особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

Отже, відповідно до підпункту «д» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 відноситься до осіб начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.

Суб'єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 4 і 5 ч. 1 ст. З цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в»- «ґ» пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Наказом НАЗК від 08.11.2023 № 252/23 «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону. - протягом ЗО днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за періоду не охоплений раніше поданими деклащ^іями^ та містить інформацію станом на останній день такого періоду яким є остттій день здійснення діяльності

Таким чином, ОСОБА_1 будучи звільненим 05 лютого 2024 року, з посади старшого майстра газодимозахисної служби 19 ДПРЧ З ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області, зобов'язаний був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями «при звільнені», не пізніше 05 березня 2024 року.

Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 подав до Реєстру декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями «при звільнені» 03.06.2025 о 15 год. 09 хв., тобто несвоєчасно.

Відповідно до списку декларацій, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), ОСОБА_1 неодноразово подавав «щорічні» декларації, а саме за 2016-2023 роки, тобто останньому достовірно відомі зобов'язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», типи декларацій, правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.

Таким чином ОСОБА_1 , будучи колишнім старшим майстром газодимозахисної служби 19 ДПРЧ З ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області, головним майстер-сержантом служби цивільного захисту, відповідно до підпункту «д» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», Закону України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 05.03.2024), а саме лише 3.06.2025 о 15 год. 09 хв., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями «при звільнені», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, Відповідно до наказу ГУ ДСНС України у Київській області від 05.02.2024 № 58-НК, головного майстер-сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 звільнено зі служби.

Відповідно до пункту 6 Положення «Про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 5936, особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

Отже, відповідно до підпункту «д» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 відноситься до осіб начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.

Суб'єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 4 і 5 ч. 1 ст. З цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в»- «ґ» пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи звільненим 05 лютого 2024 року, з посади старшого майстра газодимозахисної служби 19 ДПРЧ З ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області, зобов'язаний був подати декларацію за 2024 рік «після звільнення», не пізніше 31 березня 2025 року.

Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 подав до Реєстру декларацію за 2024 рік «після звільнення» 24.10.2025 о 16 год. 24 хв., тобто несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи колишнім старшим майстром газодимозахисної служби 19 ДПРЧ З ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області, головним майстер-сержантом служби цивільного захисту, відповідно до підпункту «д» пункту 1 ч. 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», Закону України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 31.03.2025), а саме лише 24.10.2025 о 16 год. 24 хв., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію за 2024 рік «після звільнення», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення правопорушення вважати місце, де у ОСОБА_1 виник обов'язок на подання декларації «при звільнені» за місцем проживання, а саме: АДРЕСА_1 .

Датою вчинення правопорушення вважати дату несвоєчасного подання декларації «після звільнення» - 24.10.2025.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав частково і пояснив, що знав про строки подання декларацій про які зазначено в двох протоколах про адміністративні правопорушення і просив знайомого, як і раніш це робив, виконати вказані дії так як сам не мав достатньо знань для користування комп'ютерними технологіями і знайомив говорив йому, що подано декларації від його імені, але він не перевірив цих обставин. А коли дізнався , то з пропуском строків подав вказані декларації.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень по ст.. 172-6 ч.1 КУпАП і ст.. 172-6 ч.1 КУпАП підтверджується доданими до протоколів про адміністративні правопорушення доказами.

Відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 подав до Реєстру декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями «при звільнені» 03.06.2025 о 15 год. 09 хв., тобто несвоєчасно.

Відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 подав до Реєстру декларацію за 2024 рік «після звільнення» 24.10.2025 о 16 год. 24 хв., тобто несвоєчасно

Згідно копій наказів та послужного списку підтверджується проходження проходження служби та звільнення з роботи ОСОБА_1 .

Вказані ОСОБА_1 обставини на свій захист не є поважними в розумінні положень ст. 172-6 ч.1 КУпАП.

Прокурор подав письмові висновкі по кожній справі , що доведено вину ОСОБА_1 по ст. 172-6 ч.1 КУпАП і по ст. 172-6 ч.1 КУпАП та вважав за необхідне піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Постановою суду від 11.12.2025 року було об'єднано адміністративні справи №368/1904/25 (провадження № 3/368/631/25), №368/1905/25 (провадження № 3/368/632/25) в одне провадження та присвоєно спільний №368/1904/25 (провадження № 3/368/631/25).

З урахуванням характеру вчинених правопорушень, особи винного яка позитивно характеризується по місцю роботи згідно інфомації з послужного списку і частково визнає вину, то йому необхідно призначити адміністративне стягнення у виді штрафу по ст.. 172-6 ч.1 КУпАП в мінімальному розмірі ; та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу по ст.. 172-6 ч.1 КУпАП в мінімальному розмірі.

Відповідно до ст.36 КУпАП:

При вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.

На підставі наведеного, керуючись ст. 172-6 ч. 1, 172-6 ч.1, 283, 284 КУпАП,-

постановив:

По об'єднаних справах про адміністративні правопорушення №368/1904/25 (провадження № 3/368/631/25), №368/1905/25 (провадження № 3/368/632/25) в одне провадження з присвоєнням спільного №368/1904/25 (провадження № 3/368/631/25)

визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбачених ст. 172-6 ч.1 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. та

визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбачених ст. 172-6 ч.1 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

На підставі ст.. 36 КУпАП остаточно:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбачених ст. 172-6 ч.1 КУпАП, ст. 172-6 ч.1 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (Призначення платежу: Штраф, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код отримувача (ЄДРПОУ): 37955989, рахунок отримувача: UA698999980313080106000010816, Код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. на рахунок:UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача: (ЄДРПОУ:37993783) банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).

Відповідно до ч. 1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Строк пред'явлення до виконання постанови 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».

Апеляційна скарга, подається до Київського апеляційного суду через Кагарлицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: В.І. Кириченко